zwezenie jelita?

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
załamanatroche
Początkujący ✽✽
Posty: 107
Rejestracja: 09 maja 2012, 08:16
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Giżycko
Kontakt:

Re: zwezenie jelita?

Post autor: załamanatroche » 04 gru 2014, 16:42

Hej
Ja też mam 3 zwężenia jelit. Wyszło to w ostatniej tomografii którą robiłam 1,5 roku temu. Ponoć odczyn owe pozapalne. Często bolą mnie jelita w tych miejscach, to jest miejsce zespolenia po prawej stronie i po lewej czuje jakby się jelito przyp-chało. Mam też liczne zrosty. Moje pytanie jest takie. Czy jeśli zwężenia były 'odczynowe' to zniknie czy zostanie ? Na mój rozum to zostanie ale może się mylę ////doradźcie do tego mam silne bóle brzucha ciągnące wykręcające nasilające się po głębokich wdechach. Do tego pojawiła się przepuklina przełyku nie wiedzieć czemu i wymioty.
Nie do końca zdiagnozowana . Podczas badań

Awatar użytkownika
palula88
Początkujący ✽✽
Posty: 278
Rejestracja: 18 gru 2013, 13:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: małopolskie

Re: zwezenie jelita?

Post autor: palula88 » 12 lip 2015, 10:15

Wspomniane juz zostalo ze zwezenia zapalne moga sie cofnac a zwlokniale niestety nie. Jakie badanie pozwala na taka ocene czy to zwlokniale czy nie?Chodzi mi o zwezenie np w j.cienkim.

marcin820201
Początkujący ✽✽
Posty: 416
Rejestracja: 19 mar 2011, 14:13
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.
Kontakt:

Re: zwezenie jelita?

Post autor: marcin820201 » 26 paź 2016, 12:50

A jak odroznic czy zwezenie jest zwlokniale czy nie? W usg mam wpisane okreznica wstepujaca pogrybiale sciany do 6mm i zagiecie watrobowe zwezenie na dlugosci 3cm. Okolica kątnicy i dystalny odcinek jelita krętego bez zmian patologicznych. Powyżej wstepnica z uogólnionym niewielkim pogrubieniem ścian ok 6 mm - obraz wskazuje na zmiany zapalne, wyraźniejsze w okolicy zagięcia wątrobowego z odcinkowym, koncentrycznym ścieńczeniem światła dł. ok. 35 mm - zmiany zapalne/pozapalne. 7 dni poźniej w szpitalu pobrano kalprotektyne wynik wyszedł 47. 8 mscy wcześniej nie było tego zwęźenia / pogrubienia widać choć objawy były takie same tj ból w prawym podrzebrzu od czerwca doszło do tego okresowe kręcenie w stawach głownie n wieczór i w nocy ale bez cech ewidentnego zapalenia- reumatolog badanie manualne przeprowadzał. Teraz kalprotektyna sprzed tygodnia to 120- ból w podrzebrzu zazwyczaj pare godzin po zjedzeniu posiłku - po błonniku boli bardziej. Boli takze nad ranem ale niecodziennie. Po zjedzeniu sniadania mija z reguły. Widzac ta kalprotektyne z pierwszego lipca czyli 47 myslalem ze te zmiany to pozostalosc po poprzednich zaostrzeniach- ale nie bylo ich tyc zmian wczesniej. Aze odstawilem sam w czerwcu 2015 calkowicie po schodzeniu od stycznia 2015 z dawki 150 mg stopniowo. Caly czas bylem na LDNie pazdziernika 2015 pozniej pierwszy dyskomfort w prawym podrzebrzu od listopada 2015. Na LDN wrocilem tego samego dnia co ostatnie usg czyli 2 dni przed pomiarem kalpro w MSW 1 lipca 2016- w miedzyczasie glownie jadlem kurkumine w kapsulkach i okresowo przy zaostrzeniach olejek cynamonowy rozcienczony w oliwie z oliwek jako cos co dziala na MAP. Ale immunologicznie sie nie wzmacnialem w tym czasie tylko antybakteryjne i przeciwzapalne jak wyzej. Co sadzicie- bedzie chirurgia?
Salofalk 3x1g, Multivitamina High Potency, Witamina D3 7000IU, Omega 3 - 3 g, LDN 4.5 mg, lipolic acid 600 mg, probiotyk. momentami melatonina 1-5 mg.

Jednej rzeczy nauczyłem się w moim długim życiu: że cała nasza nauka w konfrontacji z rzeczywistością wydaje się prymitywna i dziecinna - a jednak jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy. (Albert Einstein)

Z czasem zrozumiesz, że 3 rzeczy się liczą: zdrowie, miłość i.... (Obyty z CU)

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: zwezenie jelita?

Post autor: Mamcia » 31 paź 2016, 20:49

Jak widzę leczysz się sam. Trudno pomóc komuś kto wie lepiej. To czy amiany są zaplne czy zwłókniałe widać w enteoklizie CT i MR.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

masterdark
Początkujący ✽✽
Posty: 258
Rejestracja: 24 wrz 2018, 14:04
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie

Re: zwezenie jelita?

Post autor: masterdark » 20 cze 2019, 13:10

U mnie jeśli powstało zwężenie, to w formie łagodnej subniedrożności. Z tego, co wyczytałem, objawy bardziej pasują do subniedrożności niskiej niż do wysokiej, ale zeszłoroczna kolonoskopia trochę przeczy, by cokolwiek miało się w najbliższym czasie zadziać w jelicie grubym.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”