Niewydolność trzustki a stany zapalne jelit

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Dora
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 29 maja 2022, 08:50
Choroba: nie ustalono
województwo: małopolskie

Niewydolność trzustki a stany zapalne jelit

Post autor: Dora » 29 maja 2022, 08:54

Dzień dobry wszystkim.

Mam pytanie, czy to jest możliwe aby przy niewydolności trzustki stolec był rozwolniony po spożyciu niemal wszystkich warzyw i owoców czy to surowych, czy po obróbce termicznej np. duszonych, znajdujących się w dżemach.konfiturach (w tym tych które są wymieniane przez specjalistów jako dozwolone w diecie dla osób z chorobami trzustki i jelit), oraz towarzyszyło temu pieczenie podczas oddawania stolca.

Dla mnie to trochę dziwne.

Dodam tez że mam kamicę żółciową, oraz astmę oskrzelową. W badaniach krwi wyszła mi amylaza w normie, ale były niestrawione resztki pokarmowe tj, mięśnie prążkowane oraz kulki tłuszczu.

Oczywiście chodzę do poradni gastrologicznej, ale lekarz zachowuje się trochę dziwnie. Lekarka udzieliła mi odpowiedzi że wiadomo już z tego badania kału że jest coś źle z trzustką, przy czym powiedziała że nie wie od czego. Skierowała do alergologa, twierdząc że u osób z astmą oskrzelową zdarza się że towarzyszy tej chorobie również alergia pokarmowa. Na razie czekam na testy, ale alergolog był bardzo zdziwiony że do niego przyszłam. Tłumaczył mi że raczej nie jest to alergia pokarmowa, tym bardziej jeśli warzywa i owoce były poddawane termicznie. Tłumaczył że podczas obróbki termicznej te alergiczne cechy roślin neutralizują się, i sugerował że objawy które zgłaszam raczej najprawdopodobniej są związane z trzustką.

Gastrolog zachował się tak, jakby nie chciał brnąć dalej w pogłębienie diagnostyki trzustkowej, co uważam za co najmniej dziwne.

Przypuszczam że jest jednak powód takiego zachowania tego lekarza, i planuję go zmienić, jednak nie stać mnie na prywatne leczenie, a obecnie terminy do gastrologów są bardzo odległe a niebawem mam termin kolejnej wizyty u gastrologa i chcę do niego przyjść już z wynikami od alergologa. Potem planuję zmienić tego lekarza, ponieważ lekarz ten zajmował się moim przypadkiem kiedy zgłosiłam się z kamieniem na woreczku żółciowym i powiedział mi że jeśli kamica jest bezobjawowa to się jej nie operuje, operuje się dopiero kiedy są jakieś objawy, i nie powiedział też że może dojść do niewydolności trzustki z powodu kamicy, o czym poinformował mnie dopiero diabetolog u którego byłam i wygląda na to że dopiero po fakcie ( bo wygląda na to że mam raczej tę niewydolność trzustki).

Lekarz diagnozuje mnie na to już od ok pół roku. Nikt nie liczy się z tym że za tyle czasu może u mnie dojść do niedożywienia, tylko jestem tak odsyłana od jednego do drugiego lekarza, a czas płynie.

Będę wdzięczna za odpowiedź, czy ktoś z Państwa może wie czy to pieczenie (czyli cechy stanu zapalnego jelit) i rozwolnienie przy spożywaniu owoców i warzyw są objawami przypisywanymi niewydolności trzustki, bo ja szukałam i znalazłam tyle że tłuszczowe stolce i resztki w kale oraz zaburzenia badań laboratoryjnych. Nie pisało nic o żadnym zapaleniu jelit i rozwolnieniu stolca.

Pozdrawiam.

Dorota

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”