Stały aparat ortodontyczny - ktoś z Was nosi/nosił?

czyli problemy ogólnochorobowe i nie związane z nzj.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Dżordż
Aktywny ✽✽✽
Posty: 635
Rejestracja: 09 lut 2011, 18:54
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie
Lokalizacja: lubelskie

Re: Stały aparat ortodontyczny - ktoś z Was nosi/nosił?

Post autor: Dżordż » 05 gru 2012, 21:36

No ale ten zdejmowany po stałym jest strasznie niewygodny źle się mówi w nim niezrozumiale

Awatar użytkownika
Lemoni
Doświadczony ❃
Posty: 1499
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:34
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Newbury
Kontakt:

Re: Stały aparat ortodontyczny - ktoś z Was nosi/nosił?

Post autor: Lemoni » 06 gru 2012, 01:53

tola pisze:
Dżordż pisze:o ale ten zdejmowany po stałym jest strasznie niewygodny źle się mówi w nim niezrozumiale
tak,ale np w niektórych gabinetach stosują szyny takie silikonowe i z tego co wiem nosi się je na noc.Nie wiem czy takiej opcji nie wybiorę,bo wiele moich znajomych ma i sobie chwali.
Te szyny nie wyglądają estetycznie wg mnie. I na noc je się faktycznie nosi, ale pewnie po roku lub dwóch :roll:
Słyszałam, że retencję powinno się nosić tyle, ile nosiło się aparat. Plus na noc jak najdłużej. Przez pierwsze pół roku miałam zalecenie, by ją ściągać na jakieś 2 godziny na dobę! A że miałam gastrofazę na sterydach i przepijałam to dużą ilością herbat, które barwią płytkę, nie nosiłam tyle. I potem mi się w torebce złamała :/

Na dole mam podklejony drucik od wewnętrznej strony i sobie go chwalę. Żałuję, że nie zmieścił się taki na górze. Jak myślę o zmarnowanych pieniądzach i ładnych zębach, płakać mi się chce :cry: . Obecnie pilnuję retencji i noszę na górze co noc (orto stwierdził, że już nie ma sensu w ciągu dnia) ale mam wrażenie, że i tak się krzywią :smutny: .

Awatar użytkownika
Mimi2
Aktywny ✽✽✽
Posty: 778
Rejestracja: 24 lip 2012, 16:32
Choroba: inna choroba jelita
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Rsko
Kontakt:

Re: Stały aparat ortodontyczny - ktoś z Was nosi/nosił?

Post autor: Mimi2 » 13 lut 2013, 22:54

tola pisze:
Dżordż pisze:o ale ten zdejmowany po stałym jest strasznie niewygodny źle się mówi w nim niezrozumiale
tak,ale np w niektórych gabinetach stosują szyny takie silikonowe i z tego co wiem nosi się je na noc.Nie wiem czy takiej opcji nie wybiorę,bo wiele moich znajomych ma i sobie chwali.
Też będę nosiła taką retencję. Ponoć strasznie się w tym sepleni i widać ślinę. Boję się, że taka silikonowa nakładka nie utrzyma mi efektów leczenia.
K55.2 Angiodysplazje jelita grubego&dolichocolon
Waga 54kg Wzrost 166cm stan: remisja :)
Łykam probiotyka i nic się flaka nie tyka!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”