Kibel w centrum mieszkania:/

czyli problemy ogólnochorobowe i nie związane z nzj.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: Kibel w centrum mieszkania:/

Post autor: maggie0278 » 25 maja 2009, 11:19

U nas też problem jest z kibelkiem, który jest na końcu mieszkania, przy drzwiach wejściowych i problem w zaostrzeniu z "lataniem" istnieje. A siła problemu jest wzmocniona, bo córka śpi na łóżku piętrowym, na górze i to latanie dopiero staje się problemem....
A siostra, która śpi na dole za mała jest żeby spać na górze więc i tak żle i tak nie dobrze...
Ratujemy się łóżkeim w dużym pokoju :wink:
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Renata2
Początkujący ✽✽
Posty: 394
Rejestracja: 22 sty 2007, 21:36
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Kibel w centrum mieszkania:/

Post autor: Renata2 » 27 maja 2009, 19:31

Niby wszystko prawda, ale jak w pracy idę do WC, a w połowie "posiadówki" słyszę odgłos zamykanych z hukiem drzwi do pokoju obok WC to mi skóra cierpnie :evil:
Renata2
asamax / salofalk /pentasa / 500g 2-0-2
tardyferon fol

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 728
Rejestracja: 12 sty 2007, 19:34
Choroba: CD
województwo: opolskie
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Kibel w centrum mieszkania:/

Post autor: Alishia » 11 cze 2009, 09:45

A tak a propo tematu..jak będę miała swój dom to kibel na pewno nie będzie w centrum.Wręcz przeciwnie będzie gdzieś schowany..najlepiej na piętrze.Abym bez problemów mogła robić do czego zmusza mnie choroba nie przeszkadzając ani sobie,ani innym:)

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Kibel w centrum mieszkania:/

Post autor: obyty.z.cu » 11 cze 2009, 17:05

Alishia pisze:..jak będę miała swój dom to kibel na pewno nie będzie w centrum.Wręcz przeciwnie będzie gdzieś schowany..najlepiej na piętrze
hm..jak sie ma dom , to sie ma wiecej niz jedna lazienke,i to na kazdym "pietrze".
Ale troche mi to przypomniało temat z mojej dawnej pracy.
Pewien Pan, zreszta architekt wybudowal dom na zasadzie półpięter.
Parter to salon i kuchnia itp,polpietro to lazienka,pietro to sypialnie.
I przypadkodowo naraz rozchorowali sie z zona,on korzonki wiec niemogl sie ruszac, ona noga zlamana.Jednym slowem mieli problem, kuchnia i salon czy sypialnia, ale i tak do lazienki musieli sie czolgac.
Tak wiec "nasze" przypadlosci, nawet glosne nie sa najwiekszym problemem,
Inna sprawa,ze dodatkowe wc sie bardzo przydaje.
Dla mnie podczas wizyty u "rodziny" w starym bloku, problemem bylo nie tyle wc przy pokoju dziennym,ale to ,ze wielkosc wc byla tak mala, ze kolana i glowa zaparte musialy byc na drzwiach.
Straszne, ...choc jak pomysle o osobach wiekszych i tezszych odemnie to naprawde musi ....wysilek. :mrgreen:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 18 mar 2008, 18:24
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: ....

Re: Kibel w centrum mieszkania:/

Post autor: leila » 11 cze 2009, 19:29

pare lat temu wynajmowałam z chłopakiem pokój w domu jak sie ucieszyłam ze łazienka jest pietro nizej, teraz mysle czemu ja tak sie krepowałam , :smutny:
zepchnac chorobe na dalszy plan
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
anulka089
Początkujący ✽✽
Posty: 275
Rejestracja: 15 maja 2009, 15:16
Choroba: nie ustalono
województwo: śląskie
Lokalizacja: Cze-wa
Kontakt:

Re: Kibel w centrum mieszkania:/

Post autor: anulka089 » 15 paź 2010, 08:38

ja sie tak krepuje ze jak slysze kogo s w poblizu to mam blokade, nie moge.Najlepiej jest jak nikgo onie ma w domu, a u kogoś to tym bardziej chyab sie nie załawtwie, a nie wyjde ni9egdzie z pełnymi jelitami bo jak mnie gdzies dopadnie to jzu kiaplica

Awatar użytkownika
Coralie
Aktywny ✽✽✽
Posty: 535
Rejestracja: 12 lip 2010, 16:23
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z piekła

Re: Kibel w centrum mieszkania:/

Post autor: Coralie » 15 paź 2010, 11:06

anulka089 pisze:ja sie tak krepuje ze jak slysze kogo s w poblizu to mam blokade, nie moge.
To ja zazdroszczę, bo bym chciała mieć blokadę, ale niestety mus to mus :D
New beginning :)

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

Re: Kibel w centrum mieszkania:/

Post autor: tom-as » 17 paź 2010, 20:00

anulka089 pisze:ja sie tak krepuje ze jak slysze kogo s w poblizu to mam blokade, nie moge.
ja mam takie szczeście, że jak wejde gdzieś w miejscu bublicznym do WCta to zaraz się robi kolejka i dobijanie do drzwi. i też mi się troche blokada włącza (w sensie, że chciałbym a nie moge). A potem jeszcze jakieś docinki jak się wychodzi - chociażby najbardziej oryginalna jaką słyszałem - czy ja czasem liny nie zjadłem :E

berta69
Debiutant ✽
Posty: 9
Rejestracja: 06 lip 2014, 17:26
Choroba: CU w rodzinie
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Bukowiec

Re: Kibel w centrum mieszkania:/

Post autor: berta69 » 06 lip 2014, 19:08

w krajach arabskich, we Włoszech często można spotkać toalety przystosowane do pozycji kucznej, ale zawsze jest wężyk do podmywania. U nas pojawiły się deski sedesowe umożliwiające podmywanie. Toaleta i bidet w jednym.
Obrazek
Moim zdaniem w toalecie zawsze powinien być bidet lub chociażby mały prysznic http://www.leroymerlin.pl/wanny-i-kabin ... a2119.html.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kibel w centrum mieszkania:/

Post autor: Mamcia » 06 lip 2014, 20:14

Lepiej bidet zastępuje prysznic obok. Może być słuchawka z umywalki, albo oddzielny zawieszony obok kibla. Rozwiuązanie pokazane załatwi sprawę "połowicznie".
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
makika83
Początkujący ✽✽
Posty: 309
Rejestracja: 26 sie 2008, 15:35
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Świecie
Kontakt:

Re: Kibel w centrum mieszkania:/

Post autor: makika83 » 28 sie 2014, 11:01

Nie wyobrażam sobie takiego "siknięcia" strumieniem wody w tyłek :) wolę usiąść na wannie i umyć się sterując słuchawką prysznica (akurat w mojej łazience nie da rady zamontować kabiny prysznicowej, żeby to jakoś wyglądało) :)

W starym mieszkaniu rodziców genialny budowlaniec jak zmieniał ustawienia w łązience to zrobił kibelek tyłem do akurat mojego wtedy pokoju, ale ściany w żadne sposób nie wygłuszył - samo spuszczanie wody to minuuuuty nabierania wody do spłuczki po każdym spłukiwaniu plus samo spłukiwanie oczywiście, a wszystko w tak głośnym szumie, że zagłusza telewizor... A co dopiero jakieś tajemnicze odbytnicze dźwięki... masakra... nie tylko dla chorych...
dla każdego życie ma co innego

Asamax 3x 1000mg

kazik
Debiutant ✽
Posty: 8
Rejestracja: 07 lip 2014, 13:49
Choroba: inna choroba jelita
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Miechów

Re: Kibel w centrum mieszkania:/

Post autor: kazik » 04 lut 2015, 13:27

zgadzam się. Deska spłukująca to pomysł ekwilibrystyczny i to dla morsów.
:wc:
To już lepszym rozwiązaniem jest prysznic bez muszli klozetowej. Takie rozwiązania widziałem toaletach publicznych w południowej Europie i krajach arabskich.
Obrazek
We własnym domu byłaby to przesada. Chociaż jakby to było ładnie urządzone....
Na szczęście rodzimi projektanci przewidują cywilizowane rozwiązania.
Obrazek
PS - makika . Ściany można wygłuszyć z obu stron. Ja tak zrobiłem dając aku-płytę 12 cm pod boazerię. Co ciekawe ja sąsiada nie słyszę, ale on mówi że mnie słyszy.
:-)

Awatar użytkownika
Lemoni
Doświadczony ❃
Posty: 1499
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:34
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Newbury
Kontakt:

Re: Kibel w centrum mieszkania:/

Post autor: Lemoni » 05 lut 2015, 07:35

Toaleta w centrum mieszkania to również problem mojej nowej pracy :(. Ostatnio naprawdę się źle czuję i często chodzenie do toalety mnie bardzo krępuje. WC jest między moim biurkiem a salą konferencyjną, a w przejściu jest jeszcze biurko koleżanki - z super widokiem na drzwi, które mają matowy szklany panel aż do podłogi :/. Do tego są cienkie, wszystko słychać. A biuro niewielkie, urządzone w mieszkaniu. Łaziłam z lekką biegunką, nic nie jedząc/chrupiąc przez 8 godzin kilka wafli ryżowych, ale nie wiem, co robić dzisiaj. Mam ciągłe parcie, boli mnie brzuch i czuję, jakbym miała kamień w odbycie :(. Jak dojdzie stres w pracy, to mnie jeszcze bardziej pociśnie, pewnie z efektem dłuższego posiedzenia. Boję się nawet jechać autobusem.
Trochę zboczyłam z tematu, ale co robicie w takich chwilach?
To moja pierwsza poważna praca (tzn. płatne praktyki, ale fajne ;)) i nie chcę zawalić. Panikuję :(.

Ech, gdyby chociaż toaleta była gdzieś z boku i z normalnymi drzwiami, mogłabym spokojnie iść do niej się męczyć i umierać :oops: :smutny:

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3130
Rejestracja: 02 lut 2011, 16:33
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Reda

Re: Kibel w centrum mieszkania:/

Post autor: deth » 05 lut 2015, 11:59

Kiedy jestem u kogoś, albo u siebie goszcząc kogoś. Ciągle spuszczam wodę z nadzieją, że szum trochę chociaż te niepożadane dzwięki zagłuszy. Może laremid rano ? Ogolnie sytuacja nie do pozazdroszczenia :/

Awatar użytkownika
Lemoni
Doświadczony ❃
Posty: 1499
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:34
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Newbury
Kontakt:

Re: Kibel w centrum mieszkania:/

Post autor: Lemoni » 05 lut 2015, 12:12

Lejąca się długo woda rownież zwraca uwagę :(. Planowałam wziąć karemid, ale obecnie od jechania na waflach i bananach i tak mnie bileśnie zapiera, a idzie tylko śluz/śluz z krwią :(.
Nie rozumiem czemu ludzie projektują mieszkania bez przemyślenia porządnie kwestii toaletowych :roll:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”