Ciężkie i trudne czasy

czyli problemy ogólnochorobowe i nie związane z nzj.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Beata-92
Początkujący ✽✽
Posty: 222
Rejestracja: 23 cze 2014, 14:30
Choroba: CU
województwo: lubelskie
miasto: Lublin
Lokalizacja: Lublin

Re: Ciężkie i trudne czasy

Post autor: Beata-92 » 14 kwie 2016, 09:40

Wszystko toczy się wokół pieniędzy. Mówią pieniądz wcale nie jest taki ważny. Fajnie,więc jak żyć bez tego ważnego pieniądza. Jak opłacić rachunki,mieszkanie,za co kupić leki,jedzenie.. wszystko jest tak drogie.. życie jest tak drogie... człowiek nie dość,że nie ma zdrowia... ciągła sraka,to jeszcze kupa problemów na głowie.. budzić się każdego dnia zastanawiając się CO DALEJ... zasypiasz z myślą CO DALEJ... i tylko dziecko poprawia Ci humor.. na chwilę... póki znów sobie nie przypomnisz w jak ciężkiej sytuacji jesteś.. jak żyć ehh..
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2016, 11:13 przez Beata-92, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Ciężkie i trudne czasy

Post autor: obyty.z.cu » 14 kwie 2016, 11:26

po takich wpisach, to moje problemy to nie problemy...
Będzie lepiej..kiedyś :wink:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ciężkie i trudne czasy

Post autor: Jacekx » 14 kwie 2016, 13:18

kiedy będzie lepiej Obyty.Z.CU...jeśli chcą nas zająć polityką historyczną i aborcją - znów Niekompetentni zabierają głos w imieniu Kobiet i grążą im sądami...

Bzdurzą o Wolności a tak naprawdę...to ją nam ograniczają...

Naprawdę to trzeba nam Polakom nie 500+ oraz dzielenia czy skłócania Polaków


Młodym trzeba Godziwej Płacy i Pracy zaś Weteranom Godziwych Emerytur, Rent czy Pomocy Socjalnej

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Ciężkie i trudne czasy

Post autor: obyty.z.cu » 14 kwie 2016, 13:35

Jacekx pisze:Naprawdę to trzeba nam Polakom
można nie słuchać i nie oglądać TVP. Taka polityka to bagno i kasa.
Ja wolę oglądać świat przez Discovery czy podobne kanały :wink:
A w chorobie tak już jest, raz lepiej raz ...inaczej .
Człowiek cały czas się uczy, często na błędach.
My możemy narzekać, ale młodym na początku życia trudniej...
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Beata-92
Początkujący ✽✽
Posty: 222
Rejestracja: 23 cze 2014, 14:30
Choroba: CU
województwo: lubelskie
miasto: Lublin
Lokalizacja: Lublin

Re: Ciężkie i trudne czasy

Post autor: Beata-92 » 14 kwie 2016, 14:37

Jacekx, racja.. oj racja.. 500+ jest niedopracowane.. nieprzemyślane do końca i wystrzelone na szybko,a żeby tylko pokazać że niby coś robią dobrego... Jaki sens ma to gdy uczciwie pracujemy mamy jedno dziecko, na głowie są rachunki,leki,kredyt i opłata za wynajmowane mieszkanie , a oni mówią że 500 przysługuje jak dochód nie przekracza 800 na osobe. A przepraszam gdzie tuu się liczą wydatki jakie ponosimy ? Gdzie z pieniedzy nic nam nie zostaje? I czym gorsze jest moje JEDNO dziecko,...

Trzeba jakoś żyć,ale jest ciężko... chociaż wiem,że nikt nie mówił,że będzie łatwo..

topost
Początkujący ✽✽
Posty: 288
Rejestracja: 09 maja 2015, 21:03
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce

Re: Ciężkie i trudne czasy

Post autor: topost » 14 kwie 2016, 20:15

:mrgreen:

Obrazek
"Wstaję - upadam, upadam - wstaję. Przegrywam walkę kiedy się poddaję"

Awatar użytkownika
eliszka
Początkujący ✽✽
Posty: 442
Rejestracja: 10 sie 2015, 21:31
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Ciężkie i trudne czasy

Post autor: eliszka » 14 kwie 2016, 21:00

Beata-92 pisze:na głowie są rachunki,leki,kredyt i opłata za wynajmowane mieszkanie , a oni mówią że 500 przysługuje jak dochód nie przekracza 800 na osobe. A przepraszam gdzie tuu się liczą wydatki jakie ponosimy ? Gdzie z pieniedzy nic nam nie zostaje?
Dokładnie. Zgadzam się. Nikt nie pyta ile MUSZĘ wydać, żeby zapewnić minimum mojej rodzinie. A może wystarczy zmniejszyć koszta i ułatwić życie młodym ludziom, a sami zapragną mieć więcej niż jedno dzieko i przestaną uciekać za granicę. Najwiekszy problem, to wcale nie jest praca, tylko brak mieszkania. Albo wynajmuj i płać tysiaka, albo weź kredyt na 30 lat i też płać tysiaka. A nikt nie pyta ile tak naprawdę zostanie na życie. Niech zapewnią chociaż mieszkanie socjalne, za które nie będzie trzeba bulić tyle kasy, a przyrost sam się zwiększy w sposób naturalny. 500 plus to zwykłe przekupstwo i mega porażka. Lepiej zapewnić każdemu dziecku darmowe podręczniki i inne przybory szkolne, także odzież szkolną, a rodzicom będzie łatwiej. Na pewno wielu z nas pamięta mundurki, czy fartuszki szkolne..One wcale nie były takie straszne.
I tak wszystko sprowadza się do pieniędzy. A życie i czas ucieka. Dzisiaj znowu były nadgodziny :evil: Pieniądze moim dzieciom szczęścia nie dadzą!

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Ciężkie i trudne czasy

Post autor: Anette28 » 14 kwie 2016, 21:58

eliszka pisze: Najwiekszy problem, to wcale nie jest praca, tylko brak mieszkania.
brak mieszkań, wysokie opłaty, wysokie koszty utrzymania, a płaca marna dlatego ludzie wyjeżdżają ;/
eliszka pisze:500 plus to zwykłe przekupstwo i mega porażka
porażka i dyskryminacja, bo pierwsze dziecko to według rządu nie dziecko :mrgreen:
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Awatar użytkownika
Bizonik
Moderator
Posty: 984
Rejestracja: 30 mar 2016, 14:17
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ciężkie i trudne czasy

Post autor: Bizonik » 14 kwie 2016, 22:46

Mam znajomą w przedszkolu jest dyrektorem i jak rozmawialiśmy o tym 500 + to powiedziała że najwięcej zyska patologia bo oni się płodzą jak króliki a kasa idze na przelew. Dzieci z tego nic nie będą miały a gmina dalej będzie dofinansowywać im przedszkola czy żłobki.

Szkoda gadać a nam chorym tylko ceny leków podnoszą albo refundacje zmieniają.
I jak tu żyć
Najlepszy gust muzyczny i koloryt w Kwietniu 2016
Jeden z najlepszych gustów muzycznych w lipcu, sierpniu i październiku 2016

Moja pasja moją pracą, moja praca moją pasją:)
http://blog.aquamagic.nazwa.pl

Www.wedkarskiemazowsze.pl

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Ciężkie i trudne czasy

Post autor: Anette28 » 15 kwie 2016, 07:57

Kiedyś przewoziłam z Polski żywność bo taniej, teraz ja zawożę do Polski bo jest drogo ;/

Strasznie z Polonią przeżywamy sytuację w Polsce, kiedyś byliśmy bardzo dumni i odnosiliśmy się z tą dumą, a teraz szkoda słów jest nam wstyd. :cry:
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Agula84
Aktywny ✽✽✽
Posty: 873
Rejestracja: 20 lip 2010, 21:59
Choroba: IBS
województwo: małopolskie
Lokalizacja: małopolska

Re: Ciężkie i trudne czasy

Post autor: Agula84 » 15 kwie 2016, 12:46

Generalnie teraz duzo rzeczy podrozało- w szczegolnosci np. akcesoria dzieciece, wzrósł vat na gumowe elementy wiec wzrosna ceny butelek, smoczkow, elementów laktatorow itp. pojawily sie oplaty za smsy w bankach, wzrosty mi koszty rachunkow bankowych, nie ma darmowy bankomatow, podrozały deserki i obiadki, podrozaly uslugi. No fajnie nie jest. Ja mam ten fart ze 500 zł dostane tyle ze ja sie skladam na te 500 zł tak samo jak ci co go nie dostana. i nie ze narzekam, bo ogolnie jestem zadowolona, ale nie moge na to wszystko patrzec. i tez jak Obyty nie ogladam juz wiadomosci.
Agula 84 :)

Awatar użytkownika
eliszka
Początkujący ✽✽
Posty: 442
Rejestracja: 10 sie 2015, 21:31
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Ciężkie i trudne czasy

Post autor: eliszka » 18 kwie 2016, 20:56

Bizonik pisze:najwięcej zyska patologia bo oni się płodzą jak króliki a kasa idze na przelew.
Może będą to ostre słowa, ale "głupek rodzi głupka". Zgadzam się z tym co napisał Bizonik, . Z takiej patologicznej rodziny, gdzie non stop leje się wódka, pali się fajuny i inne używki, że aż dym leci jak z komina, w której nie przekazuje się żadnych wartości, prawdopodobnie wyjdzie młody człowiek, który będzie powielał wzorce zaobserwowane w dzieciństwie. Koło będzie się toczyć. Zwiększy się liczba urodzeń, ale czy o takie społeczeństwo nam chodzi?
Oczywiście praca będzie brudzić ręce, więc lepiej będzie narobić dzieci i na każde dostać kase.
Niech przyznają 500 plus tym, którzy uczciwie pracują i odprowadzają podatki. Każda praca jest lepsza niż siedzenie na tyłku i czekanie na zasiłek dla bezrobotnych, lub czekanie na otwarcie budki z piwem.
Ja akurat mam dwoje dzieci i dostanę na drugie dziecko, ale ta sprawa szokuje swoją głupotą na tyle, że neguję ten projekt. Dlaczego ludzie, którzy zarabiają kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie również dostaną dodatkowy przypływ gotówki? Przecież dla bogatego 500 zł nic nie znaczy. A dla biednego, który ma tylko jedno dziecko, to naprawdę dużo.
Kolejny aspekt jest taki, że nagle znajdują się rodzice porzuconych w domach dziecka dzieci. Czy to miłość rodzicielska nagle się obudziła w tych ludziach?
500 plus? Owszem, ale na zupełnie innych zasadach i warunkach.
PS. Nie chciałam nikogo obrazić. Dziecko z rodziny w której był problem alkoholowy lub inne uzależnienie również może wyrosnąć na porządnego obywatela. Jednak psychika młodego człowieka będzie zachwiana.

Beata-92
Początkujący ✽✽
Posty: 222
Rejestracja: 23 cze 2014, 14:30
Choroba: CU
województwo: lubelskie
miasto: Lublin
Lokalizacja: Lublin

Re: Ciężkie i trudne czasy

Post autor: Beata-92 » 13 maja 2016, 15:43

Napiszę wam coś.
Taka przykładowa historia.
Miałam znajomą, tak miałam,bo już nią nie jest,ponieważ .. a no dowiecie się na końcu.
Ta o to znajoma ma syna w wieku mojego. Ma również faceta kryminału,który pracuje na czarno na budowie. Znajoma bierze wszelkiego rodzaju zasiłki z opieki plus alimenty na siebie i dodatkowo teraz 500+. Jej facet zarabia miesięcznie około 8 tyś czasem troszeczkę mniej. Zeby byli oni jeszcze normalna rodziną,ale nie... Ten typek chodzi non stop pod wpływem alkoholu.. Mają masę kasy, za mieszkanie płacą marne grosze,a to dziecko chodzi w zwykłych szmatach. Ta dziewczyna pisze na grupach facebookowych ze przyjmie za darmo ubrania,bo ma ciezka sytuacje :O I faktycznie dostaje za darmo ubrania i zabawki i inne rzeczy,ponieważ udaje wielką biedę.
Mój mąż obecnie ma urlop,więc szukał czegoś aby troszkę dorobić. Jej facet zaproponował mu robotę.
Pracował tam tydzień. Przez 10h. Robił wszystko to co oni. Niestety przez cały tydzien nie mogl sie z nimi dogadac jaka ma stawke godzinowa,a gdy zaproponowal swoja cene przytakneli.. Na sam koniec okazalo sie,ze.. za prace na budowie gdzie harował jak wół policzyli mu zaledwie 7 zł za godzinę.. Gdzie w naszym mieście minimalna stawka to 10zł.. Mąż chcąc się wykłócić o swoje uzyskał same groźby. Moja znajoma oczywiście też się ze mną pokłóciła stając w obronie swojego pijaczka.
I ja się pytam! Gdzie tu jest sprawiedliwość? Normalna rodzina ledwo wiąże koniec z końcem,a taka patologia ma na wszystko.Na alkohol papierosy tylko nigdy o dziecko nie dba,więc nie wierzę w to że te 500+ jest wsparciem dla rodzin... to jest wsparcie dla patologii,która teraz będzie się poszerzać. Takie jest moje zdanie.

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Ciężkie i trudne czasy

Post autor: Anette28 » 13 maja 2016, 16:52

Beata-92 pisze:I ja się pytam! Gdzie tu jest sprawiedliwość? Normalna rodzina ledwo wiąże koniec z końcem,a taka patologia ma na wszystko.Na alkohol papierosy tylko nigdy o dziecko nie dba,więc nie wierzę w to że te 500+ jest wsparciem dla rodzin... to jest wsparcie dla patologii,która teraz będzie się poszerzać. Takie jest moje zdanie.
też nie wierzę, miało być dla każdego i na każde dziecko :mad:
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”