Miasta i gminy przyjazne Jelitom - dostęp do WC

czyli problemy ogólnochorobowe i nie związane z nzj.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: TOALETY

Post autor: obyty.z.cu » 23 lip 2016, 22:02

z turystycznych wojaży i tematu dostępnych toalet, to wkurzony byłem w Sztokholmie.Chodząc po starówce to wc dostępnych brak,z małymi wyjątkami, ale to trzeba było znać.Za to masę kafejek,knajpek, restauracji itd., a wszędzie wc.
Tyle że dostępne tylko dla klientów.Wtedy mnie to wkurzało, a teraz wiem, że tak się bronili, by ich lokale nie zamieniły się w publiczne szalety.
Zawsze kij ma dwa końce.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: TOALETY

Post autor: Jacekx » 23 lip 2016, 22:57

Kiedyś miewałem przy sobie zapasowe męskie desu :wink:
https://pl.wiktionary.org/wiki/desu

dziś jestem trochę w remisji objawowej :idea:
ale gdy choroba była aktywną to było tragedią dla mnie poruszać się po Trójmieście :smutny:
Ostatnio zmieniony 25 lip 2016, 08:28 przez Jacekx, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Posty: 4331
Rejestracja: 06 lis 2003, 15:04
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: TOALETY

Post autor: -Ania- » 24 lip 2016, 10:26

W alior banku, w biedronce, w simple, w aptece - nigdy mi nie odmówiono dostepu do wc, ale zawsze pokazywałam legitymację od J-elity. Co by było bez niej trudno mi stwierdzić...

Ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

fiona

Re: TOALETY

Post autor: fiona » 24 lip 2016, 14:23

obyty szkoda, że nie byłeś we Francji. Ogólnie toalety miejskie takie, że jak chcesz wejść to szybciej wyjdziesz (smród, brud i wszystko powyrywane). Toalety w restauracjach ( i tu praktycznie nie ma wyjątku jaka to restauracja) smród i brud, lepiej trzymać do hotelu ( o ile się da). Nasze toalety na dworcach są często w lepszym stanie niż tamte. Jeżeli nie jesteś gościem restauracji to nawet nie licz, że pozwolą skorzystać. Możesz zawsze próbować zapłacić, lecz i tu dość często mówią, że musisz zamówić danie. Ogólnie poziom żenujący. Jak wygląda tam podróż z kartą nie wiem. W każdym razie mogę odradzić korzystanie z toalet na wszelkich stacjach metra, kolejowych, rer (są bardzo brudne)
W Niemczech jedne z czystszych toalet są na stacjach paliw przy autostradzie (samomyjące deski, wszystko bezdotykowe). Nie musisz pokazywać karty, koszt 70 centów i zwrotny w kuponie na zakup kawy, ciastka czy czego chcesz. Toalety w muzeach, wszelkich instytucjach, restauracjach czyste i można korzystać bez problemu. Czasami należy zapłacić, ale jak pokażesz kartę to bez problemu. Korzystanie w sklepach również bez problemu, często są toalety dla klientów, a jak jest ich brak to pozwalają skorzystać.
Toalety we Włoszech i tu można wyróżnić parę. Miejskie samomyjące (od podłogi po sufit) i bezdotykowe, koszt około 2 euro. W miejscach publicznych darmowe i czyste (nawet bardzo czyste). Restauracje, jeżeli nie jesteś klientem to czasami musisz zapłacić (koszt do 2 euro), ale i tu nie zmuszają jest to ogólnie dobrowolna opłata. Nie musisz nic pokazywać. Nawet jeżeli przechodzisz przy małej knajpce i musisz iść do toalety, to i tak pozwolą skorzystać. Zawsze pomyślą, że skoro jesteś zadowolony z tego to może coś u nich kupisz. Hotele również bez problemu.
Czechy toalety w instytucjach bezpłatne i nic nie musisz pokazywać. Czysto, ale często brak papieru i mydła, więc to jest ich minus. Toalety w instytucjach publicznych są i można korzystać bezpłatnie. Toalet miejskich jest jednak mało. Częściej trzeba korzystać po restauracjach, wystarczy zapłacić lub coś kupić np do picia. Restauracje typu mcdolald toalety za okazaniem paragonu lub płacisz, więc to jest minus, ale są za to czyste, a nawet bardzo czyste.
W Austrii za dużo toalet nie zwiedziłam więc nie bardzo mogę pisać o tym. Z tego co pamiętam były zbliżone do tych w Niemczech.
No i u nas. Chyba każdy może napisać najbardziej nieprzyjemne miejsce i takie, gdzie odmówiono.
Mamcia tylko to musiałyby być najbardziej aktualne dane. Należałoby wprowadzić jakiś system oznaczania ich (czystość, dostępność, przyjazność itd.). Z tego co kojarzę najwięcej się zmieniło na euro. Toalety stały się bardziej dostępne i czystsze. Z tego co wiem można bez problemu korzystać z toalet w muzeach (nie miałam jeszcze nigdy problemu, aby skorzystać z toalety bez biletu), jak i w przychodniach, ale tam z czystością bywa różnie. W urzędach czasami kręcą nosem (głownie osoby powyżej 60 roku), ale przy pokazaniu karty pokazują, gdzie jest toaleta. Galerie i centra handlowe, tak, aczkolwiek nie wszystkie i tu mogłabym wpisać jedną nawet dość sporą, która życzy sobie opłat bądź pokazania rachunku z dokonanych zakupów. Nie galeria ta nie jest przy żadnym dworcu pkp czy pks. Po prostu robią samowolę, ale to należy olać i iść zrobić swoje.
Bary, restauracje, puby w większości miejsc korzystałam bez problemu i nie musiałam pokazywać karty (nic nie płaciłam). I jeżeli nie mogłam znaleźć, gdzie jest to pokazywano mi. Nikt również nie zwracał ile czasu tam spędziłam. Do tej pory miałam parę razy kręcenie nosem, ale to jak napisałam osoby powyżej 60 roku życia i raz mi odmówiono skorzystania. O dziwo była to najbardziej miłosierna instytucja. Na całe szczęście zdążyłam znaczny kawałek dalej skorzystać, ledwo bo ledwo, ale dałam radę.

Co do tej aplikacji, początkowo byłaby to strona poświęcona toaletom ( i tu muszę znaleźć domenę-najlepiej bezpłatną), a następnie powstałaby aplikacja. Dane najlepiej nie starsze jak 6 miesięcy (powyżej nie ma sensu). Oczywiście pełen adres i w jakich godzinach czynne plus czy jest płatna i ile, oraz ogólna ocena w paru kategoriach.

Ania i tu właśnie dochodzimy dodatkowo do sedna sprawy, że należy sprawdzić te miejsca również bez karty. Wiadomo strona/aplikacja przeznaczona dla szerszej grupy, również dla tych bez kart.

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: TOALETY

Post autor: Jacekx » 25 lip 2016, 08:42

Dziękuję moi :friends: za odświeżenie problemu
i Tobie fiona za pomysł w realu...dziś się lepiej czuję tzn. ostatnie miesiące ale gdy było źle to katorga w mieście gdy barak toalety a nam dokucza.

Znam problem z autopsji :smutny:
Dlatego kiedyś założyłem temat z toaletą w tle bo uważam go za ważny szczególnie wtedy gdy choroba jest aktywna.

Było mi wtedy smutno, że go nie podjęto :smutny: ale lepiej późno niż wcale :idea:

Pomysł aplikacji bazodanowej Toaletowej uważam za trafiony i ważny dla Nas z NZJ ale też dla turystów czy rodziców z małymi dziećmi w mieście.

Jeśli będzie strona czy taka aplikacja z Toaletami to zobowiązuję się do zebrania aktualnych Info z Trójmiasta bo w ramach terapii antyzakrzepowej często dreptu, dreptu po nim.


Ps.
Nie wiem jak z nowymi kolejkami SKM w Trójmieście ( bo ma toalety dla opsób niepełnosprawnych )ale kiedyś gdy pracowałem były toalety wyłączone na trasie Wejherowo - Gdańsk to było około 1h jazdy.
Dla mnie traumą było wówczas dojechać do pracy 18 minut...jak sobie więc radziłem ?

Jeśli udawało się to przerywałem podróż SKM na stacji Gdańsk- Wrzeszcz gdzie była jak na te czasy czysta toaleta.
Jeśli nie udawało się to tampon ( taka wkładka) i zapasowe desu w pracy :smutny:
Ostatnio zmieniony 25 lip 2016, 08:54 przez Jacekx, łącznie zmieniany 3 razy.

fiona

Re: TOALETY

Post autor: fiona » 05 wrz 2016, 20:12

temat toalety powraca.
czas zacząć budować bazę i stronę, a następnie aplikacje.

Czy ktokolwiek z was wie gdzie można założyć stronę bez opłat wraz z darmowym utrzymaniem serwera? Chce aby to odbyło się możliwie jak najniższym nakładem finansowym. Trochę już się rozglądałam, ale napotkałam z jakimiś ukrytymi opłatami.

Jacekx z tego co wiem w samych SKM teraz jest toaleta, z tego co kojarzę to jeżdżą szynobusy. Chyba, że Gdańsk ma starsze składy, ale i tak musi być toaleta. Szynobusy zależy od wielkości mają 1 lub 2 toalety z czego 1 jest dla niepełnosprawnych. I ogólnie jest w miarę czysto (może tylko na linii, którą jeździłam).
Jacekx każdy sobie radzi jak potrafi.
A tę bazę chce zbudować po to aby osoby z problemami toaletowymi mogły w miarę normalnie funkcjonować, pracować, uczyć się, podróżować itd.

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: TOALETY

Post autor: Jacekx » 05 wrz 2016, 21:22

Nie do końca tak jest fiona toalety są ale...przy okazji jak będę w Gdańsku Głównym to przejdę się do administracji SKM i zapytam.
Bo o ile wiem to na trasie Wejherowo - Gdańsk jest zakaz korzystania z WC dla zwykłych podróżnych.
Nie wiem jak z niepełnosprawnymi dlatego się zapytam jeśli Cię interesuje.
Ktoś w Warszawie a może nawet ze stowarzyszenia J_elita też mógłby się dopytać jak to jest u nich na kolei miejskiej czy w innych dużych miastach.

Wagony sypialne w pociągach Intercity to trochę inny problem i to chyba czeka wszystkie pociągi w przyszłości w Polsce.
To tzw. obiegi zamknięte WC ( tj. moje określenie nie wiem czy tak to jest tam tak nazywane) - chyba fekalia w WC są zasysane do specjalnego zbiornika.
Czyli można korzystać z toalet przy postoju pociągu nawet na dworcu.

Chyba trafiłem dobrze z nazwą :idea: fragment z artykułu w necie


Dziś dysponujemy 508 wagonami z zamkniętym obiegiem toalet –poinformowała nas Beata Czemerajda z PKP Intercity.

Czytaj więcej: http://inforail.pl/508-wagonow-z-nowocz ... 46964.html

Dwa inne artykuły o taborze spółek PKP ( w tym problemach kolejowych WC. Znalazłem ciekawą stronę na temat kolei )

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/ ... ,id,t.html

http://www.rynek-kolejowy.pl/tabor-i-technika.html

tak przy okazji trochę o pisowni https://pl.wiktionary.org/wiki/kolej

Fajny pomysł fiona z tą internetową bazą danych o WC.
Tak przy okazji to jestem nauczycielem informatyki na szybszej emeryturze z powodu CU i innych dodatków zdrowotnych. Gdy uczyłem to specjalizowałem się w swojej szkole w Bazach danych i SO.
Ostatnio zmieniony 06 wrz 2016, 11:10 przez Jacekx, łącznie zmieniany 1 raz.

fiona

Re: TOALETY

Post autor: fiona » 06 wrz 2016, 08:53

Jacekx jak dla mnie to z tym zakazem korzystania to jest przegięcie.
To co podróżny ma trzymać. Mamy XXI wiek.
Myślałam, że wymienili już w znacznej części stare pociągi i puścili na trasy szynobusy.
Z tego co wiem wszystkie nowe składy mają obieg zamknięty i nie ma zamykania toalety na postoju. Jest czystko, jest papier toaletowy, woda, mydło, ręczniki papierowe do rąk i suszarka do rąk.
Nie wiem może ja mam takiego przewoźnika. W Warszawie na podmiejskich jeżdżą koleje Mazowieckie i z tego co kojarzę to są toalety i można z nich korzystać. Nie wiem jak wygląda to codziennie, ponieważ wtedy jechałam na lotnisko.
Koleje Dolnośląskie to są nowe pociągi i bez przeszkód można korzystać z toalety. DB, które jeżdżą również mają toalety z obiegiem zamkniętym, intercity i wszystkie nowe też mają obieg zamknięty. Koleje Wielkopolskie również mają toalety z obiegiem zamkniętym.

Znalazłam coś z tego roku co może Cię zaciekawić.
http://kolejnapodroz.pl/2016/05/12/toal ... rzewodnik/

Jacekx o pytaniu pamiętaj jedno, że nie masz tego na piśmie i to co powiedzą później nie uznają. Lepiej wysłać maila.

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: TOALETY

Post autor: Jacekx » 06 wrz 2016, 11:21

Ok spróbuję mailem... SKM w Trójmieście ma swoją stronę.

Jestem świeżo po podróży Gdańsk - Opole i z powrotem składami Intercity ...

Toalety w sypialnych są ale ... są niestety awaryjne szczególnie jak podróżny wrzuci za dużo papieru to się blokują na szczęście są 2 na wagon z tyłu i z przodu obok kanciapy kierownika wagonu.
Rozmawiałem o tym blokowaniu z Kierownikiem wagonu WARS który musi to niestety sam na miejscu odblokować :wink: .
Gdy jechałem tam i z powrotem to były takie problemy w moim wagonie.

Brak info dla podróżnego o możliwości zablokowania ilością papieru w instrukcji obsługi toalety pisze jedynie by nie wrzucać chusteczek :smutny:

Drugi problem to brak właściwych uchwytów i w czasie jazdy można spaść czy przewrócić się gdy deska nieczysta a po drugie w muszli była woda czyli możliwa jest usługa z podmyciem taki dolny :prysznic: :wink:

Sorry ... ja się trzymałem za kran od umywalki pewnie to śmiesznie wyglądało szczególnie na zakrętach
:rotfl3: ( to jest śmiech przez :placze: )

OK może na drugi raz zrobię sobie selfie albo nakręcę film smartfonem w toalecie Intercity :wink:
Ostatnio zmieniony 06 wrz 2016, 19:13 przez Jacekx, łącznie zmieniany 4 razy.

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: TOALETY

Post autor: Jacekx » 06 wrz 2016, 11:44

fiona pisze: Myślałam, że wymienili już w znacznej części stare pociągi i puścili na trasy szynobusy.
Z tego co wiem wszystkie nowe składy mają obieg zamknięty i nie ma zamykania toalety na postoju. Jest czystko, jest papier toaletowy, woda, mydło, ręczniki papierowe do rąk i suszarka do rąk.
To się mylisz stare jeszcze chyba z przed 40 lat składy też jeżdżą na trasie Wejherowo - Tczew

Sorry ale co to znaczy u Ciebie czystko

czy chodzi Ci ... o czystość czy wszystko ?

fiona

Re: TOALETY

Post autor: fiona » 06 wrz 2016, 12:39

Tak chodzi mi o czystość. Musiała się wkraść literówka i jej nie wyłapałam.

Zaskoczyłeś mnie z skm. Myślałam, że z zamkniętym obiegiem to już standard na kolei. A co do tych starych pociągów to powinni sobie przed skm walnąć skansen. Czekam na to aż ktoś im załatwi się do butelki i pozostawi w prezencie. Może zaczną myśleć.

W KD i w DB są uchwyty. Nowe impulsy mają zawsze 1 toaletę w składzie przystosowaną dla niepełnosprawnych. 2 toaleta jest strasznie ciasna. i raczej się w niej nie przewrócisz jest to po prostu nie możliwe. ściany zatrzymują. Miejsca jest na tyle aby wejść i się obrócić. Toalety czasami się blokują, ale zawsze starają się szybko przywrócić możliwość z ich korzystania, nawet na krótkich trasach.
Z tego co kojarzę nawet w pendolino jest problem z toaletami, często się blokują.

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: TOALETY

Post autor: Jacekx » 06 wrz 2016, 19:14

możesz rozszyfrować skróty KD i DB ?

fiona

Re: TOALETY

Post autor: fiona » 06 wrz 2016, 20:19

KD to koleje dolnośląskie
DB to deutsche bahn

scaliłam tematy
lorema

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Zawał u pacjenta z zaleczanym CU

Post autor: Noelia » 16 cze 2017, 20:38

Jacekx pisze:Drepczę po okolicy nie zawsze zabezpieczonej w WC .
Taka sytuacja występuje notorycznie w Polskich miastach ( brak publicznych WC) także w sezonach wczasowych choć znacznie gorzej jest poza sezonem.
Dla turystów chorych to może być tragedia...
W Łodzi i okolicach też nie ma takich "typowo publicznych WC", ale np. mój to bez wahania, bez dylematu i bez żadnych skrupułów - 100% pewny siebie i bez mrugnięcia okiem - pyta w każdym możliwym miejscu w razie czego, w jakimkolwiek sklepie, banku, barze, restauracji itp.
Nigdy nikt mu nie odmówił w "potrzebie", a był setki razy w takiej sytuacji - więc też bez przesady, dramatu na pewno nie ma.
Ale przydałyby się jakieś nowoczesne, miejskie toalety - to oczywiste :tak:
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zawał u pacjenta z zaleczanym CU

Post autor: Jacekx » 16 cze 2017, 21:08

Noelia pisze:
Jacekx pisze:Drepczę po okolicy nie zawsze zabezpieczonej w WC .
Taka sytuacja występuje notorycznie w Polskich miastach ( brak publicznych WC) także w sezonach wczasowych choć znacznie gorzej jest poza sezonem.
Dla turystów chorych to może być tragedia...
W Łodzi i okolicach też nie ma takich "typowo publicznych WC", ale np. mój to bez wahania, bez dylematu i bez żadnych skrupułów - 100% pewny siebie i bez mrugnięcia okiem - pyta w każdym możliwym miejscu w razie czego, w jakimkolwiek sklepie, banku, barze, restauracji itp.
Nigdy nikt mu nie odmówił w "potrzebie", a był setki razy w takiej sytuacji - więc też bez przesady, dramatu na pewno nie ma.
Ale przydałyby się jakieś nowoczesne, miejskie toalety - to oczywiste :tak:
Po pierwsze przydałaby się taka akcja mobilizująca gminy przed wyborami by myślały ciut o swych obywatelach chorych na nerki czy jelita .

Czyli kochani do roboty wpływajmy na samorządy bo zbliżają się wybory niech coś radni robią dla ludzi .

Po drugie chcemy turystóww Polsce a tu wstyd gdy turysta biega z pupą po krzakach miejskich... taki skandal to np. kurort Sopot - mieszkam blisko bo na granicy Sopotu i Gdańska więc wiem,

Sugeruję poszukać jednak tematu o WC taki tu już kilka lat temu założyłem Noelia ale nie spotkał się z dużym wsparciem czy odzewem na Forum :smutny: . Sorry poszukaj Noelia i pomóż go kontynuować to jest konkrtena dobra robota do wykonania.


Tak przy okazji w nowych kolejkach składach SKM ( szybkiej koleji miejskiej są już toalety w obiegu zmakniętym) więc na trasie Wejherowo- Tczew - około 30 km o ile wiem toaleta jest dostępna non stop.
Z tym, że takich składów jest 3 czy 4 na milonową aglomerację Trójmiejską.
Czyli ruletka :wink: jak trafisz skład o kształcie Pendolino to masz farta możesz z toalet skolrzystać.
W innym przypadku to przerywasz podróż i tu są chyba są następujące ratujące stacje "pasażera toaletowego": Gdynia Główna, Sopot , Gdańsk Oliwa (?) , Gdańsk Wrzeszcz , Gdańsk Główny, Gdańsk Sródmieście (?).
Stacje zaznaczone pytajnikiem być może posiadają toaletę publiczną .


Po trzecie może jacyś chorzy na CU i CD wezmą się w garść i zastartują do samorządów by powalczyć o nasze prawa.

scaliłam tematy
lorema
Ostatnio zmieniony 16 cze 2017, 22:56 przez Jacekx, łącznie zmieniany 5 razy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”