Miasta i gminy przyjazne Jelitom - dostęp do WC

czyli problemy ogólnochorobowe i nie związane z nzj.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Miasta i gminy przyjazne Jelitom - dostęp do WC

Post autor: Jacekx » 21 lip 2014, 11:17

Witam Wszystkich i proponuję pociągnięcie tematu chyba istotnego dla wszystkich obarczonych chorobami NZJ :smutny:

Ponieważ od 2 lat nie mam kontaktów krytycznych z toaletami publicznymi w swojej gminie Gdańsku
to określę na razie stan tu toalet na ?

Oczekuję więc na trochę pomocy od Cudaków i Cdaków i Innychdaków z Gdańska i nie tylko :idea:
Znalazłem takie linki do założonego tematu dotyczące Gdańska
z naszej strony trojmiasto.pl
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Wie ... 70642.html
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Nas ... 79185.html

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Miasta i gminy przyjazne Jelitom - dostęp do WC

Post autor: obyty.z.cu » 20 gru 2014, 18:56

przeglądałem dziś stronę naszej forumowej podróżniczki alicjazz,a tam piękne pokazane toalety...w świecie.Jakie widoki ....
http://www.loswiaheros.pl/prywatnie-o/6 ... estawienie.
No i polecam,naprawdę warto !!
Przez chwilę możemy się poczuć światowcami :wink:
alicjazz :spoko:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
lordi18
Debiutant ✽
Posty: 22
Rejestracja: 13 sty 2014, 20:07
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Nowe

Re: Miasta i gminy przyjazne Jelitom - dostęp do WC

Post autor: lordi18 » 01 maja 2015, 18:08

dostępy do WC są liche... jak się nie najem stoperanu to nigdzie dalej niż dojście do pracy nie mogę wyjść T,T
"Jam jest Hermes... własne skrzydła pożerając oswojon zostałem..."

Azatiopryna 3x1, Asamax tabletki 3x2... I niestety nic nie działa...

Od 5.05.2015 pierwsza dawka humiry... I mam spokój.... Aż mi dziwnie :D

fiona

TOALETY

Post autor: fiona » 21 lip 2016, 19:44

Witam moje drogie CUDaczki.
Czy ktoś z was zechciałby mi wytłumaczyć jak to jest z toaletą w miejscu publicznym?
Czy w urzędzie lub instytucji publicznej mają prawo odmówić skorzystania z toalety?

Do tej pory myślałam, że nie mogą. Od jakiegoś czasu spotykam się z komentarzami głównie od osób starszych, które rzekomo pilnują w danym obiekcie, że nie mogę i cuduję. Wówczas mówię, że choruje i na co plus wyciągam kartę. Jeżeli to nie działa, to już mówię, że chyba w najbliższym kącie zostawię to co mnie goni na "tron". Przecież takie tłumaczenie obdziera człowieka z godności. Gwarantuje, że następnym razem jak trafię na taki beton to powiem idę się zesrać jak gościu/babo nie wiesz co się robi w toalecie.
Od osób młodszych (poniżej 50 roku życia) słyszę gdzie znajduje się najbliższa toaleta itd. bez wyciągania karty i mówienia o chorobie. Również słyszę zapewnienie, że toaleta jest otwarta u nich i bez problemu można korzystać.
Kiedyś mnie dopadło i niestety nie miałam, gdzie pójść (trzeba ratować honor tyłka), poszłam do hotelu nie byle jakiego tylko tego z górne półki. Wytłumaczyłam Pani na recepcji, że muszę i pokazałam kartę j-elity. Pani tylko mi powiedziała, że nigdy nie wiedziała takiej karty. Wskazała mi najbliższą toaletę. Mogła mi przecież odmówić, gdyż nie byłam gościem hotelu, a jednak.

Czy ktoś myślałam nad stworzeniem strony i /lub aplikacji, gdzie można korzystać bez problemu z toalet?
Ze mną jest już lepiej, ale dla innych osób by ułatwiła życie. Mogłabym dołożyć parę miejsc na toaletowym szlaku.

Moderatora proszę o przypięcie tego tematu do adekwatnego działu. Również proszę nie poprawiaj wiem jest tam jedno słowo, które zechcesz zmienić lub "wygwiazdkować".

Anonymous_13ece955

Re: TOALETY

Post autor: Anonymous_13ece955 » 21 lip 2016, 20:20

fiona pisze:że nie mogę i cuduję
przepraszam, ale uśmiałam się, jakież to adekwatne :kox:

wątek uważam za bardzo dobry, ciekawa jestem odpowiedzi.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: TOALETY

Post autor: Mamcia » 21 lip 2016, 21:04

co do mapy toalet to jest dyskutowany projekt na poziomie europejskim. Są aplikacje lokalne np we Francji i naklejki podobne jak w Olsztynie - lokal przyjazny CUDakom.
Nasz Panna w programie Misja integracja" (gdzieś jest link do materiału) latała po rożnych miejscach w stolicy z ukrytą kamerą i było nad podziw dobrze.
Można by przygotować wzór pisma, które będziemy wysyłać do tych przyjaznych i nieprzyjaznych miejsc. Taki program musi mieć jednak odpowiedzialnego koordynatora, bo Towarzystwo dławi się wielością zadań i ograniczonymi możliwościami kadrowymi.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

fiona

Re: TOALETY

Post autor: fiona » 21 lip 2016, 22:05

Dobrze, że to się zmienia, lecz nie każdy z nas mieszka w Olszynie, Warszawie czy we Francji. Nie natknęłam się nigdzie na jakąkolwiek stronę, gdzie byłyby umieszczane miejsca przyjazne. Wiadomo większość z nas podróżuje. Jadąc w nowe miejsce ta aplikacja również mogłaby ułatwić poruszanie się po mieście. Ilu z CUDaków w trakcie zwiedzania, szuka dodatkowo miejsca w razie "W". A tak wystarczyło by zobaczyć na mapie bądź w aplikacji. Również należałoby tam nanieść godziny otwarcia oraz przyjazność.
Przecież tę aplikację można zrobić w porozumieniu ze stowarzyszeniem osób (jeżeli takie jest), które mają problemy ze strony układu moczowego. Im również by to ułatwiło funkcjonowanie, przecież potrzeba ta czy inna i tak zmusza do skorzystania. Myślę, że z tego korzystałoby więcej osób niż w tej chwili zakłada się.
CUDaki mieszkają w różnych zakątkach Polski czy Świata. Wiadomo na początek aplikacja byłaby tworzono głównie na Polskę i stopniowo rozszerzana.
Jak napisałam wcześniej mogę pomów w tworzeniu aplikacji bądź strony, lecz sama nie dam rady (mam za mało czasu). Niestety nie zbiorę takiej ilości danych. Każdy z CUDaków mógłby dokładać nowe miejsca do tego wraz z opisem przyjazny itd.
Rozumiem, że stowarzyszenie ma za mało rąk do pracy.
Co do tych nieprzyjaznych miejsc, do których można wysłać pisma mogę parę podać.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: TOALETY

Post autor: obyty.z.cu » 21 lip 2016, 22:12

fiona pisze: Czy ktoś myślałam nad stworzeniem strony i /lub aplikacji, gdzie można korzystać bez problemu z toalet?
tu już Jacekx coś pisał o stworzeniu takiej mapki toalet....
gdzieś musi być ten temat.
Swoją drogą, to tworzy się np, mapkę i aplikację dostepnych miejsc parkingowych, można by więc i taką dla toalet.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

lorema

Re: TOALETY

Post autor: lorema » 21 lip 2016, 22:16

Temat utworzony przez Jacekx " Miasta i gminy przyjazne Jelitom - dostęp do WC" http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.php?t=16407

Jac
Początkujący ✽✽
Posty: 170
Rejestracja: 14 lip 2013, 13:29
Choroba: IBS
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: TOALETY

Post autor: Jac » 22 lip 2016, 12:31

Był nawet proces, wygrany przez klienta banku, w którym Sąd stwierdził, że bank ma obowiązek udostępnić toaletę klientowi: http://www.rp.pl/artykul/834053-Bank-zo ... .html#ap-2

Kiedy jednak byłem w moim banku i zapytałem o dostępność toalety, dowiedziałem się, że "ze względów bezpieczeństwa klienci nie mogą korzystać z toalety". Powołałem się na opisywaną przez media sprawę i wyrok sądu, ale powiedziano mi, że "bank woli płacić odszkodowanie, niż narazić względy bezpieczeństwa". Czyli korporacyjny bełkot...

W praktyce najlepiej liczyć na centra handlowe lub stacje benzynowe.

Anonymous_13ece955

Re: TOALETY

Post autor: Anonymous_13ece955 » 22 lip 2016, 19:42

Jac pisze: Kiedy jednak byłem w moim banku i zapytałem o dostępność toalety, dowiedziałem się, że "ze względów bezpieczeństwa klienci nie mogą korzystać z toalety". Powołałem się na opisywaną przez media sprawę i wyrok sądu, ale powiedziano mi, że "bank woli płacić odszkodowanie, niż narazić względy bezpieczeństwa". Czyli korporacyjny bełkot...
...o masakra 8-O .... mam nadzieję, że pytałeś z ciekawości, nie nagłej potrzeby

Jac
Początkujący ✽✽
Posty: 170
Rejestracja: 14 lip 2013, 13:29
Choroba: IBS
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: TOALETY

Post autor: Jac » 23 lip 2016, 11:21

Anonymous_13ece955 pisze:
Jac pisze: Kiedy jednak byłem w moim banku i zapytałem o dostępność toalety, dowiedziałem się, że "ze względów bezpieczeństwa klienci nie mogą korzystać z toalety". Powołałem się na opisywaną przez media sprawę i wyrok sądu, ale powiedziano mi, że "bank woli płacić odszkodowanie, niż narazić względy bezpieczeństwa". Czyli korporacyjny bełkot...
...o masakra 8-O .... mam nadzieję, że pytałeś z ciekawości, nie nagłej potrzeby
Pytałem z ciekawości, z niewielką potrzebą na horyzoncie :) Na szczęście potrzeba była na tyle daleko, że dało się bezpiecznie dotrzeć do toalety w innym miejscu.

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: TOALETY

Post autor: Jacekx » 23 lip 2016, 15:24

Nie mają prawa odmówić...choć może się zdarzyć :smutny:

Właśnie też czytałem w necie ten artykuł o tym wydarzeniu

klient banku w Polsce potrzebował toalety a pracownicy banku mu odmówili i stało się najgorsze.
Starszy Pan o ile pamiętam wkurzył się i wytoczył sprawę bankowi i wygrał z tym , że nie pamiętam ile to bank kosztowało ? :wink: bo kosztowało zapewne.

Fakt proponowałem taką akcję na dziś nadałbym jej nazwę Gminy przyjazne chorym na choroby autoagresji jelit

ale temat został niestety zignorowany przez piszących ( nie podjęto go).

Chyba tylko ja opisałem wówczas toalety Trójmiejskie tu na Forum :smutny:.
Ponieważ trochę czasu upłynęło od jego założenia to dane te nie muszą być niestety aktualne.
Ostatnio zmieniony 23 lip 2016, 22:19 przez Jacekx, łącznie zmieniany 4 razy.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: TOALETY

Post autor: Mamcia » 23 lip 2016, 21:03

Gdyby istniała aplikacja to można by prosić członków i sympatyków o wprowadzanie danych.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: TOALETY

Post autor: Jacekx » 23 lip 2016, 21:35

Słyszałem od znajomych podróżujących po Francji , że toalety publiczne są tam praktycznie zawsze przy kościołach i muzeach :idea:

Z Biedronkami - sklepami u nas w Trójmieście jest kłopot ze sklepów wielkopowierzchniowych raczej się wyłamują niestety brakiem toalet.

Może odezwą się Cudaki podróżujące jak to jest w Europie gdzie tam można liczyć na toalety.
U nas to raczej liczyć można jedynie na to , że znajdziesz toalety w Trójmieście w Galeriach Handlowych i Przychodniach Zdrowia.
Z dworcami - przystankami SKM ( Szybkiej Kolei Miejskiej też krucho) toalety są jedynie na pewno w Gdańsku, Sopocie i Gdyni Głównej. Tu na przystankach SKM jedynie w Gdańsku - Wrzeszczu było kiedyś schludnie i OK.

Na przykład na przystanku Gdańsk Żabianka - AWF który jest oblężany przy występach na Ergo Arenie Gdańsk-Sopot ( Sala Widowioskowa na 15 tys. widzów ) jest brak toalety publicznej.
http://ergoarena.pl/abc-widza/dojazd/
Kolej Trójmiejską SKM ostatnio rozszerzono o PKM http://www.pkm-sa.pl/glowna/ czyli powstały nowe przystanki ale o toaletach zapomniano :smutny:

W sezonie letnim jedynie Gdańsk wystawia Tojtojki przy bulwarze spacerowym przy plaży czy pętli tramwajowej w Gdańsku-Jelitkowie jednak są one usuwane po zamknięciu sezonu czyli we wrześniu.
Sopot i Gdynia nie czuły już takiej potrzeby zabezpieczać Tojtojki w sezonie przy tym bulwarze. W tym roku nie sprawdzałem czy Tojtojki nie pojawiły się w Sopocie i Gdyni ale do zeszłego roku tak było :smutny:

Bulwar przy plaży ciągnie się od bramy Portu Gdańsk praktycznie do samej Gdyni a dokładnie do Klifu w Gdyni - Orłowie tj około 15 km.
Nie jest dobrze też z Toaletami przy Cmentarzach Trójmiejskich - co prawda Gdańsk wystawia Tojtojki.

Poza Gdańskiem wiem, że w Parku Tatrzańskim w Zakopanem Tojtojki są np. przy dużych wejściach i zejściach ze szlaków oraz można skorzystać z toalet w schroniskach.
Ostatnio zmieniony 23 lip 2016, 22:44 przez Jacekx, łącznie zmieniany 5 razy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”