Encorton vs Siłownia

czyli problemy ogólnochorobowe i nie związane z nzj.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
babeczka
Debiutant ✽
Posty: 14
Rejestracja: 25 sty 2013, 12:48
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Mielec

Encorton vs Siłownia

Post autor: babeczka » 10 kwie 2013, 09:37

Witam wszystkich ponownie :)

Może niektórzy mnie pamiętają, może nie.
Pragnę w skrócie przedstawić swoją osobę.
Mam na imię Kuba, choruje na łysienie plackowate od 2010r. i obecnie jestem na Encortonie od początku stycznia b.r.

Wiem że to forum jest przeznaczone dla osób z innym typem choroby ale już raz bardzo pomogliście mi i pragnę zwrócić się jeszcze raz o pomoc : )

Mam pytanie, czy ktoś stosował z was encorton i ćwiczył na siłowni?
Chodzi mi głównie o to czy encorton nie hamował postępów...
Jeśli ktoś ma doświadczenie w tym temacie to proszę o odpowiedź.

ps. Mój poprzedni post dotyczył picia alkoholu podczas brania Encortonu.
Post znajduje się w dziale "Używki".

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Orzelek
Doświadczony ❃
Posty: 1246
Rejestracja: 30 kwie 2012, 15:22
Choroba: CD
województwo: śląskie
miasto: Częstochowa
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Encorton vs Siłownia

Post autor: Orzelek » 10 kwie 2013, 12:44

Encorton to lek z grupy glukokortykosteroidów. Ma działanie kataboliczne m.in. w stosunku do białek ! Masy mięśniowej na nim nie zrobisz, bo to nie jest anabolik. Owszem, możesz zauważyć wzrost wagi, ale będzie to jedynie wynikiem zatrzymania wody w organizmie.

Także moim zdaniem postępów w budowie masy bym nie oczekiwał. Lecz jeśli treningi miałyby służyć podtrzymaniu kondycji , to encorton nie powinien być przeszkodą.
25.11.2011 - ileostomia
01.12.2011 - kolostomia
21.11.2012 - usunięcie ileostomii

Bez leków !!

:tak: Remisja :tak:

1 % z PITa wspomaga Jelita

Pozdrawiam :roll: :flowers: :przytul: :*

babeczka
Debiutant ✽
Posty: 14
Rejestracja: 25 sty 2013, 12:48
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Mielec

Re: Encorton vs Siłownia

Post autor: babeczka » 10 kwie 2013, 16:38

Dzięki za odpowiedź choć nie tego jeszcze oczekiwałem :)

Co do działania encortonu to wiem jakie jest, ma działanie kataboliczne itd.
Ćwiczę od 3ch miesięcy, zauważam po sobie spore postępy i nieznaczny wzrost tkanki tłuszczowej w porównaniu do masy mięśniowej. Oczywiście stosuję odżywki anty kataboliczne itd.

Moje pytanie nie tyczy się tego czy Encorton jest pomocny w budowaniu masy a czy nie niweluje skutków treningów (progressu).
Chciał bym poznać opinie ludzi którzy mają większy staż w tej kwestii.

ps. Obecnie jestem na 5mg/doba Encortonu

babeczka
Debiutant ✽
Posty: 14
Rejestracja: 25 sty 2013, 12:48
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Mielec

Re: Encorton vs Siłownia

Post autor: babeczka » 14 kwie 2013, 11:36

Dziękuje wszystkich za odpowiedzi :)

Pragnę teraz przybliżyć temat zażywania Encortonu i chodzenia na siłownie gdyż może pomogę przynajmniej jednej osobie którą będzie nurtować podobny problem.

Od początku stycznia chodzę na siłownie, zaczynając w tym samym czasie zażywanie Encortonu w dawce 30mg/doba. Taką dawkę musiałem przyjmować przez pierwsze dwa tygodnie, później schodząc na 25mg. Jak wiadomo, pierwsze tygodnie na siłowni bardziej polegają na przyzwyczajeniu organizmu do dużego wysiłku, pojawiają się duże zakwasy itd. W pierwszym miesiącu zrobiłem spore postępy jeśli chodzi o ilość obciążenia, forma szła do góry.

Od samego początku stosuje dietę, odżywki antykataboliczne, białko i aminokwasy.

Przez 1,5 miesiąca chodziłem 3 razy w tygodniu na siłownię, a później zmieniłem trening na 4 razy w tygodniu gdyż chciałem przyśpieszyć i dołożyć wszelkich starań by uzyskać jak najlepszy efekt :)

Po 3,5 miesiąca chodzenia na siłownie przybrałem na masie 8kg, w tym większość to masa mięśniowa niż tłuszcz (trening i dieta typowo na "masę"), na początku ważyłem 76kg (jestem szczupłą osobą) przy wzroście 178cm.
Jestem bardzo zadowolony z efektów, czuje się silniejszy, zdrowszy oraz walory estetyczne są coraz lepsze ;)

Obecnie dawka encortonu to 5mg/doba.

Moim zdaniem branie encortonu nie wpływa tak bardzo na tego typu ćwiczenia, może by było jeszcze lepiej gdybym go nie przyjmował ale odpowiedź na pytanie "czy warto" chodzić na siłownię podczas brania tego leku brzmi TAK!

ps. Zaczynając ten temat szukałem wszelkich informacji od osób które brały encorton i ćwiczyły, znalazłem bardzo nie wiele konkretów gdyż większość robiła "kopiuj-wklej" z opisu działania tego leku a brak było po prostu "praktykantów". Znalazłem może ze 2 wypowiedzi i jedna była taka żeby jak najbardziej się nie przejmować i ćwiczyć.


Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Orzelek
Doświadczony ❃
Posty: 1246
Rejestracja: 30 kwie 2012, 15:22
Choroba: CD
województwo: śląskie
miasto: Częstochowa
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Encorton vs Siłownia

Post autor: Orzelek » 14 kwie 2013, 13:08

Babeczka

Na początku gratuluję sukcesów :spoko:

To prawda - na ulotce (której nie posiadam) jest pewnie wykazane działanie kataboliczne. Biorąc to pod uwagę, w teorii zażywanie tego leku niweczyłoby skuteczne budowanie masy mięśniowej. Myślę, że każdy przypadek należałoby rozpatrywać indywidualnie. Czytam, że zażywasz ten lek nie z powodu choroby jelit, lecz choroby skóry. Jak zapewne wiesz, podstawa sukcesu w budowaniu masy to dieta. Stąd też osoby z chorymi jelitami, dodatkowo biorące ten lek, moim zdaniem cwicząc na siłowni nie powinny spodziewać się efektów w postaci zwiększenia masy mięśniowej. Lecz nie każdego ustawiam na straconej pozycji.

Pozdrawiam :roll:
25.11.2011 - ileostomia
01.12.2011 - kolostomia
21.11.2012 - usunięcie ileostomii

Bez leków !!

:tak: Remisja :tak:

1 % z PITa wspomaga Jelita

Pozdrawiam :roll: :flowers: :przytul: :*

babeczka
Debiutant ✽
Posty: 14
Rejestracja: 25 sty 2013, 12:48
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Mielec

Re: Encorton vs Siłownia

Post autor: babeczka » 14 kwie 2013, 13:44

Mam nadzieję jedynie że komuś mogę pomóc w uzyskaniu jakiejkolwiek odpowiedzi :)
Może ktoś taki jak ja trafi tutaj przypadkiem na forum i przeczyta ten temat.

Życzę wam wszystkim powrotu do zdrowia i samych sukcesów!

Pozdrawiam!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”