jakie ubranie zdaje egzamin przy biegunkach?

czyli problemy ogólnochorobowe i nie związane z nzj.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wesoly_kaputek
Debiutant ✽
Posty: 18
Rejestracja: 31 sty 2012, 11:07
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

jakie ubranie zdaje egzamin przy biegunkach?

Post autor: wesoly_kaputek » 10 sty 2013, 21:11

Jeśli temat już jest gdzieś, proszę o przekierowanie.

Problem jest następujący: kiedy goni mnie i jestem w domu, często zużywam kilka par spodni z dresu na dzień. A powody są różne - a to ktoś jest w łazience, a to myślę że to tylko gazy a okazuje się że nie tylko. Często parę kropli przecieka przez majtki i brudzi mi spodnie a nawet o tym nie wiem. Mam do was pytanie: czy są jakieś materiały sztuczne, które szybko by się prało i szybko by schły? Zwykłe bawełniane spodnie dla mnie odpadają. Myślę o poliestrze, nylonie czy czymś podobnym. Coś jak materiał z którego robi się namioty albo śpiwory :razz:

wesoly_kaputek
Debiutant ✽
Posty: 18
Rejestracja: 31 sty 2012, 11:07
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Re: jakie ubranie zdaje egzamin przy biegunkach?

Post autor: wesoly_kaputek » 10 sty 2013, 21:19

Tak, i to nawet dwóch za jednym razem żeby byla dwa razy dluższa. Czasem do tego jeszcze zwijam papier toaletowy w dlugi, cienki pasek i wkladam miedzy posladki :oops: Ale czesto i tak cos przecieknie - sama nie wiem jak.

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: jakie ubranie zdaje egzamin przy biegunkach?

Post autor: Natuśka » 10 sty 2013, 21:21

Eeee, przy sztucznych to łatwo o odparzenia, podrażnienia... :neutral:
Haha, pamiętam, gdy miałam zaostrzenie, po kolejnym umorusanym prześcieradle zdecydowałam się rozciąć worek na śmieci i podkładać pod tyłek, co by mi prześcieradła wszystkie nie pożółkły :razz:

A swoją drogą... Oduczyłam się puszczania bąków na tzw. "czuja"- szkoda majtów (tym bardziej, jak się miało jakieś fajne :zakochany:) :neutral:

Jak miałam wątpliwości, a musiałam wyjść to... zakładałam dopasowane majty, napakowałam chłonnych różności, zakładałam obszerne spodnie i dłuższy sweter :razz:

Białych spodni szczerze mówiąc na co dzień nie nosze, bo raz jak szybko je założyłam, tak szybko je zdjęłam. Gorzej w pracy/praktykach, bo na oddziale w szpitalu... no właśnie... Zaopatrzyłam się w taki długi fartuch i dziewczyny mnie kontrolują :razz:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Posty: 1414
Rejestracja: 24 mar 2010, 19:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: jakie ubranie zdaje egzamin przy biegunkach?

Post autor: mgiełkaa » 11 sty 2013, 00:01

takie akcje miewałam przy podaniu żelaza doustnie, taka mała sugestia nie na temat...
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: jakie ubranie zdaje egzamin przy biegunkach?

Post autor: Baby » 11 sty 2013, 11:52

Spróbuj nosić majtki poporodowe/pooperacyjne. Są dwa rodzaje jednorazowe oraz wielokrotnego użytku. Sa delikatne, cienkie, nie ściskają brzucha i mozna w nie spokojnie włożyć podpaskę. http://allegro.pl/wielorazowe-poporodow ... 77222.html czy http://allegro.pl/promocja-poporodowe-m ... 40651.html Z tego co wiem są dwa rodzaje jedne siateczkowe drugie takie miłe dla skóry ale już nie pamiętam jak się nazywają.

Na noc możesz zakładać takie anatomiczne pieluchy dla dorosłych które też nie są typowymi pieluchami raczej dużymi podpaskami: http://seniorsklep.pl/p/97/930/pielucha ... epiej.html czy http://seniorsklep.pl/p/97/930/pielucha ... epiej.html
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”