Czy "korzystacie" ze swojej niepełnosprawności?

czyli problemy ogólnochorobowe i nie związane z nzj.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

Re: Czy "korzystacie" ze swojej niepełnosprawności?

Post autor: tom-as » 23 gru 2011, 19:10

Torvik pisze:Znam przynajmniej jednego profesora, który by się tym mocno wkurzył.
nei miałem dużego doświadczenia z 'prefesurami' ale wiem że niektórzy to mają zdecydowanie coś nie tak jeśli chodzi o ludzkie podejście do ludzi ;-)
Torvik pisze:Wyjście w trakcie wykładu jest niegrzeczne.
Torviku... wyjść czy popuścić. co wybrać? :P

Awatar użytkownika
Missgrey
Początkujący ✽✽
Posty: 124
Rejestracja: 02 kwie 2010, 21:39
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Sulejówek

Re: Czy "korzystacie" ze swojej niepełnosprawności?

Post autor: Missgrey » 28 gru 2011, 22:16

Jako belfer licealny świeżo po szkoleniu z prawa, mogę Wam powiedzieć, że orzeczenie może się przydać, gdy traficie na belfra-tchórza-służbistę! Bo wedle obecnego prawa nie wolno nam wypuszczać uczniów w trakcie lekcji POD ŻADNYM POZOREM!!!!! No bo jak się w tym kibelku cuś przydarzy, to nas Pan Prokurator bierze za, pardon, dupę, a w perspektywie jest możliwa i odsiadka i utrata prawa do wykonywania zawodu.
Skąd taka bzdura? Brak danych! Wiem tylko, że w trakcie lekcji mam mieć oko na wszystkich obecnych, a gdy mam dyżur, to i na korytarzu też.
Wiwat absurdy! :evil2: :nosebleed:

Awatar użytkownika
AvenCrazy
Debiutant ✽
Posty: 35
Rejestracja: 23 lut 2012, 00:57
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Więcbork
Kontakt:

Re: Czy "korzystacie" ze swojej niepełnosprawności?

Post autor: AvenCrazy » 09 mar 2012, 21:03

Ja nie mam wyrobionej takiej "legitki", ale z racji mojej choroby mam w szkole dostęp do służbowej ubikacji, w której mam warunki do skorzystania z toalety, bo w łazience męskiej to, ani zamka do kabin nie ma, ani papieru...
Wszyscy jesteśmy mistrzami, wystarczy trochę chęci.

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: Czy "korzystacie" ze swojej niepełnosprawności?

Post autor: maggie0278 » 10 mar 2012, 10:25

AvenCrazy - tylko pogratulować podejścia pedagogów i w ogóle szkoły do choroby,
a o orzeczenie możesz zawsze się postarać, zgłaszając do powiatowego zespołu ds.orzekania o niepełnosprawności :roll:
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Bartollini
Debiutant ✽
Posty: 11
Rejestracja: 22 sty 2012, 22:59
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Czy "korzystacie" ze swojej niepełnosprawności?

Post autor: Bartollini » 11 mar 2012, 21:11

A poza tymi korzyściami które podajecie, wykorzystywaliście legitymację jakoś w celach zawodowych czy rozliczenia podatkowe. Przydaje się to? Często widzę ogłoszenia, że ktoś zatrudni z lekkim stopniem niepełnosprawności, ale nie wiem, na ile warto się przyznawać do tego? Ja nie mam takiej karty, więc pytam czysto hipotetycznie ;)
Nie dam się!

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Czy "korzystacie" ze swojej niepełnosprawności?

Post autor: obyty.z.cu » 12 mar 2012, 18:06

Bartollini pisze:czy rozliczenia podatkowe. Przydaje się to?
oczywiście,mając stopień minimum.umiarkowany ma się "bonusy" podatkowe.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Czy "korzystacie" ze swojej niepełnosprawności?

Post autor: Natuśka » 06 cze 2013, 12:20

Jak mam legitymację od lutego tak, dopiero od miesiąca zaczaiłam, że jest to 78% zniżki na przejazdy szkoła- dom/miejsce pobytu i te inne wymienione wojaże :neutral: W PKP tylko dla mnie jako studenta niepełnosprawnego (tak w pani w kasie powiedziała :neutral:) , a PKS w Kaliszu to pani spytała, czy jestem sama, czy z opiekunem :p

We Wrocławiu przejazd MPK za free :wink:
(jak się okazało we Wrocławiu: orzeczenie+ legitymacja studencka= legitymacja inwalidzka+legitymacja studencka, ale wiadomo, że legitka to legitka- nikt się nie doczepi :wink: )
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

kasinp
Znawca ❃❃
Posty: 2418
Rejestracja: 19 cze 2007, 17:48
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Czy "korzystacie" ze swojej niepełnosprawności?

Post autor: kasinp » 06 cze 2013, 13:26

Korzystam z przejazd ów bezpłatnych autobusami podmiejskimi MZK Gdynia (ogólnie po Trójmieście ) bo wiem ze przy moim znacznym stopniu mogę za free i opiekun tez za free . Kupuję również ulgowe bilety PKP na przejazdy do Bydgoszczy do Szpitala . Ale zawsze w Bydgoszczy mam cykora czy aby u nich na podmiejskie autobusy tez jest opcja za free . Raz też skorzystałam z ulgowego biletu do kina na legitke, no i oczywiście korzystam jak z kimś jeżdże z mojej karty parkingowej , albo to osoba z która jadę korzysata ?? :glupek:

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Czy "korzystacie" ze swojej niepełnosprawności?

Post autor: Raysha » 06 cze 2013, 13:34

Natuśka pisze:Jak mam legitymację od lutego tak, dopiero od miesiąca zaczaiłam, że jest to 78% zniżki na przejazdy szkoła- dom/miejsce pobytu i te inne wymienione wojaże :neutral: W PKP tylko dla mnie jako studenta niepełnosprawnego (tak w pani w kasie powiedziała :neutral: ) , a PKS w Kaliszu to pani spytała, czy jestem sama, czy z opiekunem :p

We Wrocławiu przejazd MPK za free :wink:
(jak się okazało we Wrocławiu: orzeczenie+ legitymacja studencka= legitymacja inwalidzka+legitymacja studencka, ale wiadomo, że legitka to legitka- nikt się nie doczepi :wink: )
Orzeczenie umiarkowane?

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Czy "korzystacie" ze swojej niepełnosprawności?

Post autor: Natuśka » 06 cze 2013, 14:21

magdalene pisze:a wiem, że Ty jeździsz do Poznania :) ).
No już właśnie nie jeżdżę, bo Wrocław mnie przejął :wink: Ale gdybym wiedziała to... no bo najeździłam się do nich w przeciągu ostatniego półrocza :neutral:
magdalene pisze:żeby sobie ewentualnie sprawdzili, gdzie studiujesz i gdzie mieszkasz i czy się przemieszczasz właśnie na tej trasie.
Kurde, a mam jeszcze takie pytanie: w pt wybieram się na konferencję do Poznania i... W drodze powrotnej mam zamiar uznać Poznań jako moje miejsce pobytu i kupić bilet na 78%. Pytanie, czy to przejdzie? :zastanawia: Bo tak jest napisane, że z miejsca zamieszkania lub pobytu. Co prawda to chodzi też o to, ze w miejscu zamieszkania nie koniecznie musi być stosowna stacja/przystanek/dworzec, aby dojechać do miejsca nauki.. Generalnie zawsze sprawdzali, czy legitymacje są ważne i nie przykładali się do trasy...
Teraz trochę zwątpiłam w skuteczność mojego planu... :/
Raysha pisze:
Natuśka pisze:Jak mam legitymację od lutego tak, dopiero od miesiąca zaczaiłam, że jest to 78% zniżki na przejazdy szkoła- dom/miejsce pobytu i te inne wymienione wojaże :neutral: W PKP tylko dla mnie jako studenta niepełnosprawnego (tak w pani w kasie powiedziała :neutral: ) , a PKS w Kaliszu to pani spytała, czy jestem sama, czy z opiekunem :p

We Wrocławiu przejazd MPK za free :wink:
(jak się okazało we Wrocławiu: orzeczenie+ legitymacja studencka= legitymacja inwalidzka+legitymacja studencka, ale wiadomo, że legitka to legitka- nikt się nie doczepi :wink: )
Orzeczenie umiarkowane?
Znaczy się ja mam umiarkowany, ale w przepisach bezpłatnych przejazdów nie ma wyszczególnionego stopnia niepełnosprawności, tyle że ma być niepełnosprawny student :wink:


I podobno jeśli jest student są jeszcze możliwości jakiś zniżek na kursy/konferencje itp. z racji niepełnosprawności. Jeden z moich wykładowców mi o tym mówił, że niektóre kursy (drogie kursy :neutral:) mają dofinansowania z UE i dlatego mi powiedział, że gdybym się na coś wybierała to najpierw mam obczaić, czy nie ma jakiś ulg dla studentów z niepełnosprawnością.

Dodatkowo są różne projekty na uczelniach- kursy języków obcych, basen itp. Ale wiem, że na takie coś jest limit miejsc i bardzo szybko limity te się kończą- przynajmniej na mojej Uczelni :neutral:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Czy "korzystacie" ze swojej niepełnosprawności?

Post autor: Natuśka » 06 cze 2013, 15:05

magdalene pisze:U mnie w miejscowości rodzinnej nie ma PKP i zawsze jeździłam z Kielc i było ok...
No u mnie też, bo jeśli chcę jechać do Wrocławia to muszę dojechać albo do Kalisza, albo do pobliskiej stacji kolejowej do miejscowości obok... Tylko to jest jakby właśnie trasa szkoła-dom, a w przepisach jest napisane, że miejsce zamieszkania/pobytu i nie wiem jak by się do tego ustosunkować :p
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

kasinp
Znawca ❃❃
Posty: 2418
Rejestracja: 19 cze 2007, 17:48
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Czy "korzystacie" ze swojej niepełnosprawności?

Post autor: kasinp » 06 cze 2013, 15:07

Natuśka, ja ciebie proszę , powiedz kontrolerowi biletów , aby nie szukał dziury w całym , skoro tak jestes w stanie dojechać i zrócic to tak jezdzisz , a jak mu sie nie podoba to niech do twojej miejscowosci tory rozlozy :aloha: .
Ja tam bym się nie doszukiwała dziury w całym ...

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Czy "korzystacie" ze swojej niepełnosprawności?

Post autor: Natuśka » 06 cze 2013, 15:16

kasinp pisze: a jak mu sie nie podoba to niech do twojej miejscowosci tory rozlozy
Tylko, że tu jest ta sytuacja z konferencją w Poznaniu. Jadę z Wrocławia do Poznania na bilecie studenckim, a z Poznania do Wrocławia mam zamiar kupić na 78%, a Poznań mam zamiar uznać jako moje miejsce pobytu i jechać do miejsca nauki. Pytanie tylko, czy się faktycznie nie doczepi ktoś, że to nie jest trasa z miejsca zamieszkania do miejsca nauki.
Wyżej było to jaśniej chyba wytłumaczone dlaczego mam wątpliwości :wink:
WrednaTubisia pisze:Wsiadasz do auta ze znajomym wkładasz za szybę i parkujesz, gdzie jest koperta czy znaczek "wózka"
Otóż to. Nie każdy niepełnosprawny jest w stanie być kierowcą i samodzielnie przemieszczać się.
Trzeba też uważać na absurdy, bo u mnie w Kaliszu kiedyś mnie tak straż miejsca zrobiła, że gdy byłam z dziadkiem u lekarza, zaparkowałam na kopercie to panowie chcieli mi mandat wypisać, bo uwaga- BEZPŁATNE PARKOWANIE DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH JEST TYLKO DLA MIESZKAŃCÓW KALISZA :wow: A że my nie z samego Kalisza to nas nie obejmowało- debilizm. Ręce mi wtedy opadły! Ja z tym nic nie zrobiłam, ale chyba nie jedna osoba się z tym spotkała, bo niedługo sprawa wylądowała w lokalnej gazecie :neutral:
A ten mandat jakoś im wyperswadowałam z głowy... :neutral:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Czy "korzystacie" ze swojej niepełnosprawności?

Post autor: Natuśka » 06 cze 2013, 19:22

WrednaTubisia pisze:Natuśka, obecnie karta parkingowa daje uprawnienie do parkowania na znaczku "wózka" w CAŁEJ UNII EUROPEJSKIEJ :)
Mnie nie trzeba tego mówić, bo o tym wiem, ale Kalisz chyba nie jest w UE :p
Zaparkowałam, bo wiedziałam, że mam takie prawo- karta parkingowa bezterminowa.
Jak widać Kalisz rządzi się swoimi prawami :neutral:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Dżordż
Aktywny ✽✽✽
Posty: 635
Rejestracja: 09 lut 2011, 18:54
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie
Lokalizacja: lubelskie

Re: Czy "korzystacie" ze swojej niepełnosprawności?

Post autor: Dżordż » 06 cze 2013, 22:44

na basen chodziłem ze zniżką :wink:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”