Podróże

czyli problemy ogólnochorobowe i nie związane z nzj.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Kamila
Początkujący ✽✽
Posty: 197
Rejestracja: 30 paź 2014, 17:48
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Dundee

Re: Podróże

Post autor: Kamila » 21 sty 2015, 19:10

Leciałam z presdnisolone i nikt nawet nie zwrócił na te leki uwagi.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Podróże

Post autor: Mamcia » 21 sty 2015, 20:43

Do głowy mi przyszło, aby obawiać się o leki. problemem mogą być duże spraye lub płyny w ręcznym bagażu.
Może gdybyś wyjeżdżała ma parę miesięcy z dużym zapasem to przydałby się świstek od lekarza.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: Podróże

Post autor: chrzanovy » 22 sty 2015, 09:46

Ja pamietam ze dostalem taka jakby legitymacje w ktora pisalo ze ten podrozny jest chory I musi czasem przewozic znaczne ilosci lekow oraz posiada stomie ktorej z zadnym przypadku nie wolno ruszac w celach kontroli bez towarZystwa lekarza. A jak dostalem ten steryd to dostalem inna podobna legtymacje for whom it may concern... Przepasc cywilizacyjna u nas ale moze sie cos zmieni
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

zuo
Początkujący ✽✽
Posty: 137
Rejestracja: 22 maja 2007, 18:21
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podróże

Post autor: zuo » 06 mar 2019, 04:13

alicjazz pisze:
20 gru 2014, 13:52
Ponad roku temu wróciłam z mojej kilkuletniej podróży po Azji i Australii. Ponad rok życia w Polsce i ponad rok problemów ze zdrowiem.
Niedawno okazało się, że mam niedoczynność tarczycy. To jest już moja trzecia choroba autoimmunologiczna. Mam w kolekcji łuszczycę, CU i teraz tarczyca.
Jednoznacznie muszę stwierdzić, że najlepiej czułam się w krajach Azji Pd-Wsch i w Chinach, gdzie mimo, że jadłam ostre potrawy nigdy nie miałam żadnych problemów. Ale... w tamtej części świata na co dzień nie je się pieczywa i tego typu rzeczy, makaron robi się z mąki ryżowej (przynajmniej na południu Chin), za to jest dużo ryżu, warzyw i wspaniałych, świeżych owoców (Tajlandia, Malezja i Indonezja tu królują).
Biorąc pod uwagę te wszystkie fakty, bardzo możliwe, że akurat CU nie jest u mnie problemem samym w sobie, tylko ogólnie autoimmunologia i bardzo możliwe, że chodzi po prostu o jakiś składnik w diecie. Podejrzenie padło na gluten.
Będę się pod tym kierunkiem teraz badać i wszystko się wyjaśni mam nadzieję.
Juz ponad 10 lat temu pisalem ze nie powinno sie jesc glutenu i mleka w CU/CU, nawet jesli sie komus wydaje, ze jest ok :)

Pozdr z Tajlandii

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: Podróże

Post autor: chrzanovy » 06 mar 2019, 09:16

Dziwna konkluzja :) a ja twierdze że nie powinno się nic wywalać z diety jeśli nie ma się jasno potwierdzonej nietolerancji bo tylko zuboża to dietę. jeśli mam upośledzone wchłanianie z jelita to po co mam coś jeszcze wyrzucać z jedzenia jeśli się pot tym dobrze czuję . Ale każdy sobie jest okrętem :)
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

masterdark
Początkujący ✽✽
Posty: 258
Rejestracja: 24 wrz 2018, 14:04
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie

Re: Podróże

Post autor: masterdark » 16 paź 2019, 00:40

U mnie podróże miały nadprzyrodzone właściwości. Gdy miałem mocno aktywne zapalenie żołądka, to na wyjazdach mogłem jeść dużo bardzo ciężkostrawnych rzeczy i zero problemów, a w domu duże dolegliwości nawet po lekkostrawnym posiłku.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”