Ateizm

Pytania i odpowiedzi na temat wiary, moralności oraz etyki.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
McCarty

Re: Ateizm

Post autor: McCarty » 07 sty 2014, 17:13

michal_mg, Zgadzam się. Napewno życie Bogiem musi dawać optymizm. Ludzie boją się się ciemności i tego, że po śmierci może nie być nic jest dość pesymistyczne :)

Corleone, Ta rozmowa, którą przytoczyłeś jest dobra :)
Ogolnie to się zgadzam z Tobą.

Ale wiara narodzić się musiała. W dodatku pewnie kiedy człowiek, był na poziomie ewolucji, a może poźniej. Zastanawia mnie tylko, która pełni rolę najbliższą prawdy, czy ta która jest najstarsza, a może najmłodsza?

Awatar użytkownika
cordo
Aktywny ✽✽✽
Posty: 932
Rejestracja: 01 wrz 2007, 18:53
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Ateizm

Post autor: cordo » 08 sty 2014, 08:43

Rozmawiałem ostatnio z chłopakiem i taką dziewczyną, którzy mieli matkę katoliczkę, a ojca ateistę. Kiedy byli mali, rodzice zdecydowali, że powinni sami wybrać swoją dalszą drogę życiową, więc nie przystępowali do chrztu, komunii, itp, itp, a w szkole uczęszczali na etykę.
Miałem później okazję bardziej poznać koleżankę i szczerze jej zazdrościłem. Nie miała jakiegoś wypaczonego obrazu Kościoła, ateizmu itp. Była bardzo sympatyczna, dobra i mądra. Swój pogląd na życie zawarła mniej więcej w zdaniu "kiedyś umrę i to czyni mnie najszczęśliwszą". Jak dla mnie mega przesłanie i teraz tak myślę, że bardziej mnie to pokrzepia niż jakiekolwiek obietnice o niebie :razz: albo ostrzeżenia przed piekłem :mad:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Etyka/Religia”