Rozmowy o Nowym Testamencie

Pytania i odpowiedzi na temat wiary, moralności oraz etyki.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
Posty: 889
Rejestracja: 09 gru 2006, 19:43
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Rozmowy o Nowym Testamencie

Post autor: misiek1 » 01 kwie 2008, 17:08

Krzycho pisze:Ludzie, którzy twierdzą, że nie wierzą mówią nieprawdę, bo oczywiście wierzą ale w to, że Bóg nie istnieje.
Ludzie którzy twierdzą że wierzą mówią nieprawdę bo oczywiście nie wierzą że Bóg nie istnieje. :lol:
Krzycho pisze:Chciałbym coś poczuć, znaleźć jakiś sens, bo niby po co żyjemy, żeby za parę lat umrzeć i już?
Istotą wiary jest to że musimy żyć w jakimś celu inaczej życie nie ma sensu , mi to nie jest potrzebne.
czarodziejka pisze:Różnica polega tylko na tym, ze tym, co brakuje wiary.... no właśnie, zawsze czegoś BRAK . (jak wynika z definicji)
Nie uważam żeby mi czegoś brakowało. Mylisz sie w tym poglądzie.
junior pisze:stotą większości sporów nie jest chęć poznania prawdy lecz chęć wygranej, pokazania przeciwnikowi, że ma sie rację. Więc jeśli ktoś nawet pisze, że tylko wyraża swoje poglądy i nie chce nikogo urazić to mija się z prawdą. Oczywiście ma do tego święte prawo, ja też z niego teraz korzystam. Jednak powinien mieć tą świadomość.

Kończąc powiem tak. Dla mnie, jeśli ateista próbuje podważyć fundamenty jakiegokolwiek wyznania (w tym wypadku katolicyzmu) to robi to po to, by przekonać (świadomie lub nieświadomie) innych do swojego boga, kimkolwiek lub czymkolwiek on jest.
Gdybym liczył na wygraną nie spierałbym sie w kategorii "Wiara" z wierzącymi dla mnie to oczywiste.
Widzę że tak dobrze mnie znasz że jesteś w stanie podważyć to co myślę :lol:

Z tego co piszecie to widać znacie sie bardzo dobrze na ateistach, na ich rozumowaniu, na jakie kategorie podzielić ateistę i w jaki sposób on rozumuję :) starajcie sie o Nobla ;)

Ja nie wkładam katolików czy wierzących do jednego kotła i nie mam pojęcia czym sie kierujecie pisząc takie dyrdymały.
czarodziejka pisze:ja bym jeszcze tu dodała, że wierząc nie tylko nic nie tracimy, ale też mniej ryzykujemy :wink:
Fakt, część wierzy bo sie boi kary :twisted:
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

Misia

Re: Rozmowy o Nowym Testamencie

Post autor: Misia » 01 kwie 2008, 18:43

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
Posty: 889
Rejestracja: 09 gru 2006, 19:43
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Rozmowy o Nowym Testamencie

Post autor: misiek1 » 01 kwie 2008, 19:54

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

Jak zawsze nic nie rozumiesz :)

Przeczytaj spokojnie cały wątek i wtedy możesz się odnieść do mojej wypowiedzi.

Odnosiłem się do faktów mylnej definicji poglądów moich jako ateisty poprzez Czarodziejkę piszącą co ateista myśli albo odpowiedz 1,2,3 lub też juniora któremu doskonale wydaje się dlaczego to robię :)

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

Twoja dalsza wypowiedz wynika nadal z braku zrozumienia mojej wypowiedzi, zresztą nie pierwszy raz :lol:


[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

Ja bardzo lubię Kazika i uważam że niczym Tobie w zachowaniu nie ustępuje.

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

Podaj przykład bo w moich oczach już się ośmieszyłaś, chodzi o odpowiedz na adamm-a post ? :lol:

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

Na marginesie : To je popraw :wink:

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

Ta tania próba ośmieszenia tego o czym pisze jest na bardzo niskim poziomie intelektualnym.
Dla Twojej wiadomości wikipedia jest bardzo dobrym źródłem ale tylko do podstawowych informacji, każdy wie że jest w niej trochę błędów jednak i tak jest ogromnym źródłem wiedzy i nikt nie przemyca tam ideologii mających na celu zniszczenie Katolicyzmu :lol:

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
Dziękuję, pokory i powagi nigdy za wiele, precyzji mi nie brakuje
tak jak Tobie bycia bardzo zarozumiałą.
magdalene pisze:Zgadzam się w zupełności, co zaznaczam już chyba po raz trzeci. Jak chcesz rozmawiać, to zachowaj powagę, bo znów wyraźnie odbieram, że się po prostu wyśmiewasz z czyichś poglądów i myśli. Przy takim podejściu nie zachęcasz, a bardzo skutecznie zniechęcasz swoich rozmówców.
Po zainteresowaniu widzę że jest odwrotnie, co do powagi i wyśmiewania to nie jesteś obiektywna z racji tego że jesteś mocna wierzącą osobą wiec nie zgodzę sie z Tobą.
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
Posty: 889
Rejestracja: 09 gru 2006, 19:43
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Rozmowy o Nowym Testamencie

Post autor: misiek1 » 01 kwie 2008, 20:12

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

Uważam że moje wnętrze nie różni sie niczym od wierzącego, na tym ja kończę tę do niczego nie prowadzącą dyskusję.

Jeżeli kogoś uraziłem to przepraszam, nie miałem takiego zamiaru moim jedynym zamiarem było przedstawienie moich osobistych poglądów.

Poglądy się tylko umocniły , Dziękuję.
magdalene pisze:Wystarczy tej zabawy, teraz wyraźnie jest to obrażanie innego Użytkownika forum. Po raz czwarty czy któryś upominać Cię nie będę, bo nic sobie z tego nie robisz.
Zgodnie z punktem 3a Regulaminu
Cytat:
Osoby w
jakikolwiek sposób obrażające innych użytkowników forum zostaną ukarane [patrz pkt 4. Kary ]. O tym czym jest "obrażanie" decyduje osoba "obrażana" bądź Obsługa Forum.

dostajesz warna.

I tym kończę mój udział w tej wymianie zdań.
Mam tego warna głeboko w .... czterech literach. To było poniżej pasa..
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

exa
Doświadczony ❃
Posty: 1741
Rejestracja: 28 sie 2006, 19:13
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź/Piaseczno

Re: Rozmowy o Nowym Testamencie

Post autor: exa » 01 kwie 2008, 20:16

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

Żabusiu, z całym szacunkiem nie wiara czyni ludzi "bogatszymi wewnetrznie" a fakt czy są otwarci...

ja jestem, jak to sie powiada, "wierzaca a nie praktykująca"...ale ponoc czegos takiego nie ma.....może i nie ma.....
ale moim zdaniem Michał nigogo nie obraża, stara się przedstawic swój pkt widzenia...że niby drwi....a może nie.....
znów zapominamy, ze ludzie są różni...bronimy homoseksualistów....biednych z trzeciego świata - to dośc łatwe....a nie potrafimy sie otworzyc na tych co maja inne zdanie....
skoro jest tutaj tyle osób wierzacych i parktykujacych.....zastanówmy sie jakby z Michałem rozmawiał Papież???

jesli w cos sie wierzy to się czowiek nie denerwuje...bo wie....pokora i cierpliwośc.... :wink:
a skoro uważamy ze dyskusja bezcelowa jest....trza sobie darowac..... :mrgreen:


ps.
sie skończyło jak zwykle......
szkoda...

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

Re: Rozmowy o Nowym Testamencie

Post autor: tom-as » 01 kwie 2008, 20:19

taaaa..... ja wiedziałem, że tak będzie. No ale...
Michał_Z pisze:Mam tego warna głeboko w .... czterech literach.
możesz go mieć i w całym alfabecie... dżem z niego możesz zrobić i do słoików powsadzać...

jeżeli będą jakieś 'dziwne' 'docinki' dalej (niezależnie kto komu) to ja zacznę płacić warnami.

także uczciwie mówię... albo merytorycznie i z kulturą albo niektóre profile zakwitną owocem czerwonym.

Awatar użytkownika
Linda123
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:54
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Rozmowy o Nowym Testamencie

Post autor: Linda123 » 02 kwie 2008, 08:34

Droga Magdalene, pisząc o dyskryminacji miałam na myśli tylko tego posta, ponieważ na początku dyskusji zaczeła się mała "nagonka".
Jednak widze, że niektórym się cisnienie trochę podniosło, chociaż dyskucja była bardzo interuesująco/wciągająca.
biore: pentasa 2x2, sulfasalazyna 1x2
IBS u dziecka

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
Posty: 889
Rejestracja: 09 gru 2006, 19:43
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Rozmowy o Nowym Testamencie

Post autor: misiek1 » 02 kwie 2008, 12:06

jeżeli będą jakieś 'dziwne' 'docinki' dalej (niezależnie kto komu) to ja zacznę płacić warnami.

także uczciwie mówię... albo merytorycznie i z kulturą albo niektóre profile zakwitną owocem czerwonym.
Nie wierzę żeby ktokolwiek z Kółka Wzajemnej Adoracji dostał warna, gdybyś miał to zrobić już byś to zrobił.

"Kto chce w prawidłowy sposób rozumować powinien umieć się odzwyczaić od przyjmowania czegokolwiek na wiarę.
Przyzwyczajenie się do wierzenia jest największą przeszkodą poznania" Giordano Bruno
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

Awatar użytkownika
junior
Początkujący ✽✽
Posty: 336
Rejestracja: 14 paź 2006, 17:54
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Starościn/Kraków
Kontakt:

Re: Rozmowy o Nowym Testamencie

Post autor: junior » 02 kwie 2008, 12:22

Michał_Z pisze:Przyzwyczajenie się do wierzenia jest największą przeszkodą poznania
Ja bym powiedział, że prędzej gniew i zaangażowanie.
Why So Serious?!

http://promocjozercy.pl/ - Najlepsze promocje zebrane w jednym miejscu!

Czy te oczy mogą kłamać?

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Posty: 1574
Rejestracja: 09 sty 2006, 21:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Rozmowy o Nowym Testamencie

Post autor: Szaraja » 04 kwie 2008, 22:56

Wiecie co, zjarzałam i ręce opadają. Jak brak argumentów, to wystarczają emotki?
Sama jestem wierząca i parktykujaca, choc przez kilka lat postawa- nieparktykująca , była też pewnym etapem mojej wiary.
Szaraja
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
Posty: 889
Rejestracja: 09 gru 2006, 19:43
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Rozmowy o Nowym Testamencie

Post autor: misiek1 » 05 kwie 2008, 19:27

Szaraja pisze:Wiecie co, zjarzałam i ręce opadają. Jak brak argumentów, to wystarczają emotki?
Szarajo, gdzie zamiast argumentów są emotki ? Chyba że nie zrozumiałem co masz na myśli.

Moje jest tylko 38 emotek :smiech:
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

exa
Doświadczony ❃
Posty: 1741
Rejestracja: 28 sie 2006, 19:13
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź/Piaseczno

Re: Rozmowy o Nowym Testamencie

Post autor: exa » 05 kwie 2008, 20:54

po co zakładac dział etyka/religia...skoro wszyscy sie obrażają?..
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Posty: 4331
Rejestracja: 06 lis 2003, 15:04
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Rozmowy o Nowym Testamencie

Post autor: -Ania- » 06 kwie 2008, 14:58

równie dobrze mozna zapytac po co zakladac podforum o Lekarzach, skoro zdarza sie ze niektorzy maja nieprzyjemnosci od samych lekarzy. Albo po co podforum o Leczeniu zywieniowym czy o dietach jak zawsze sie znajdzie ktos madrzejszy ze wie wszystko i nikogo nie slucha. Albo sie reklamuje.

To podforum nie zalozono po to by sie kłocić, lecz po to, by w sposob kulturalny i tolerancyjny wyrazic swe poglądy, by porozmawiac. Sprawy religii i wiary nie musza dzielic, powinny łaczyc. A ze czasami wychodzi nie tak, jak chcemy to moim skromnym zdaniem nie jest powod by wszystko zamykac bo kilka osob nie umie sie zachowac. Lepiej te osoby jakos uciszyc, a podforum zostawić.
Predzej czy pózniej jakis forumowicz bedzie mial potrzebe rozmowy o Bogu, o religii wiec gdzies ten temat trzeba byc dać. Uwazam, ze takie miejsce jest potrzebne.

Wystarczy tylko dobra opieka moderatorów by podobne sytuacje sie nie zdarzaly. Ja tez nawalam ostatnio, ale to dlatego ze nie mam neta w szpitalu.

p.s. teraz pisze z sekretariatu
pozdrawiam
ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Aniijjaa
Początkujący ✽✽
Posty: 469
Rejestracja: 27 sty 2007, 14:49
Choroba: CU
województwo: opolskie

Re: Rozmowy o Nowym Testamencie

Post autor: Aniijjaa » 06 kwie 2008, 18:00

Takie miejsce jest potrzebne :roll:
nikt nikomu nie zmieni poglądów a można coś wynieść dla siebie z tego miejsca.
Trochę wprowadza zamętu róznicą poglądów ale to nie jest powód aby rezygnować z dyskusji. Każdy temat jest dobry do rozmów ale w każdym wystarczy tylko zachować kultrurę słowa. Jeżeli ktoś zechce znaleźć problem to znajdzie go wszędzie i naciągnie pod siebie tak jak mu będzie pasowało.
Temat jest bardzo ciekawy :roll:
Aniijjaa

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Posty: 1574
Rejestracja: 09 sty 2006, 21:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Rozmowy o Nowym Testamencie

Post autor: Szaraja » 06 kwie 2008, 22:00

To proponuję nowy dział, kto zrobił więcej emotek w tekście. Palma pierwszeństwa na ten moment należy się MichałowiZ.
Ad rem - uważam ,że taki temat też powinien być poruszany, a od nas zalezy na ile uszanujemy cudze zdanie i poglądy, nie obrażając uczuć innych osób. Uczymy się toleracnji kazżdego dnia, nie musimy jednak tolerować obrażania tych uczuć. Tutaj rola moderatorów, choć już im współczuję.
Szaraja
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

ODPOWIEDZ

Wróć do „Etyka/Religia”