Co mi dała moja wiara?

Pytania i odpowiedzi na temat wiary, moralności oraz etyki.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dawidzradomia
Początkujący ✽✽
Posty: 54
Rejestracja: 05 sie 2007, 12:22
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: WAWA
Kontakt:

Re: Co mi dała moja wiara?

Post autor: dawidzradomia » 05 wrz 2007, 14:50

zdrawiam
Ostatnio zmieniony 16 lis 2008, 12:04 przez dawidzradomia, łącznie zmieniany 1 raz.
Pomocy

Awatar użytkownika
fairy
Początkujący ✽✽
Posty: 240
Rejestracja: 19 cze 2007, 09:19
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Re: Co mi dała moja wiara?

Post autor: fairy » 05 wrz 2007, 18:58

ja jakos nigdy nie mialam "pretensji" do boga o cokolwiek, nie łącze tego nawet.jest jak jest
Hello, I know there's someone out there who can understand
And who's feeling the same way as me ...

Awatar użytkownika
dawidzradomia
Początkujący ✽✽
Posty: 54
Rejestracja: 05 sie 2007, 12:22
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: WAWA
Kontakt:

Re: Co mi dała moja wiara?

Post autor: dawidzradomia » 05 wrz 2007, 19:54

AYTYR
Ostatnio zmieniony 16 lis 2008, 12:04 przez dawidzradomia, łącznie zmieniany 1 raz.
Pomocy

Awatar użytkownika
Feniks
Aktywny ✽✽✽
Posty: 838
Rejestracja: 20 kwie 2006, 19:03
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co mi dała moja wiara?

Post autor: Feniks » 05 wrz 2007, 20:20

dawidzradomia pisze:Chyba wszystko zależy od niego?
Mi się wydaję,że od niego zależy tylko to, czy ludzi czeka piekło czy niebo, a cała reszta, to nasze sprawy - jak będziemy postępować itp. Jeżeli to co jest na Ziemi miałoby od niego zależeć , to nie byłoby pewnie tyle zła. Według mnie Bóg stworzył Świat i udał się na wakacje,czasem tylko tutaj zagląda (ostatnio 2 tysiące lat temu) - przynajmniej tak to sobie kiedyś tłumaczyłem.

Awatar użytkownika
dawidzradomia
Początkujący ✽✽
Posty: 54
Rejestracja: 05 sie 2007, 12:22
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: WAWA
Kontakt:

Re: Co mi dała moja wiara?

Post autor: dawidzradomia » 05 wrz 2007, 22:51

Feniks pisze:Mi się wydaję,że od niego zależy tylko to, czy ludzi czeka piekło czy niebo, a cała reszta, to nasze sprawy - jak będziemy postępować itp. Jeżeli to co jest na Ziemi miałoby od niego zależeć , to nie byłoby pewnie tyle zła. Według mnie Bóg stworzył Świat i udał się na wakacje,czasem tylko tutaj zagląda (ostatnio 2 tysiące lat temu) - przynajmniej tak to sobie kiedyś tłumaczyłem.
To sie nazywa deizm --Czyli Bóg lub jakaś siła stworzyła świat ale nie ingeruje bezpośrednio w jego działanie
http://pl.wikipedia.org/wiki/Deizm
Pozdrawiam :wink:
Pomocy

Awatar użytkownika
Feniks
Aktywny ✽✽✽
Posty: 838
Rejestracja: 20 kwie 2006, 19:03
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co mi dała moja wiara?

Post autor: Feniks » 05 wrz 2007, 23:03

Tak, mogłem użyć słowa deizm , albo opisać co kiedyś czułem, odpowiadając w ten sposób logicznie na Twój post... jak widzisz wybrałem to drugie.

Awatar użytkownika
fairy
Początkujący ✽✽
Posty: 240
Rejestracja: 19 cze 2007, 09:19
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Re: Co mi dała moja wiara?

Post autor: fairy » 06 wrz 2007, 12:38

moze Bog jest wladny zabrac nam wszystkie utrapienia i zlo z naszej ziemi ale nie wiem czy chce, stworzyl nas i tyle- radzmy sobie sami,jak umiemy :/ wole nie wnikac bo sie wkurze :) mam nadzieje jednak ze to ja kieruje swoim zyciem
Hello, I know there's someone out there who can understand
And who's feeling the same way as me ...

ESka

Re: Co mi dała moja wiara?

Post autor: ESka » 06 wrz 2007, 17:13

Zenobius pisze:to.. skoro wszystko zalezy od Boga, to gdzie jest ta oslawiona wolna wola? Bo z tego wynika, ze nie mamy wplywu na nasze zycie, tak naprawde wszystko jest zapisane, i cokolwiek bysmy nie robili i tak sie wydarzy.
Nie nie wszystko zależy od Boga. Bóg daje człowiekowi wybór a on ma wolną wolę i może zdecydować jak postąpi. Nic nie jest z góry wiadome to człowiek o sobie decyduje.

Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃
Posty: 1303
Rejestracja: 23 wrz 2006, 19:44
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków, Gronków

Re: Co mi dała moja wiara?

Post autor: Patryśka » 06 wrz 2007, 17:23

Zenobius pisze:jak dla mnie ten obraz jest strasznie niespojny.
Moze dlatego ze nikt tego nie wie :) Czlowiekowi wierzacemu trudno rozmawiac z niewierzacym na temat wiary..Niewierzacy zawsze znajdzie cos co odbiega od logiki..I wlasnie dlatego istnieje wiara a nie sprawdzone teorie..Wiec ja nie rozumiem po co Zeno prowadzisz takie rozmowy skoro nie wierzysz i jestes przekonany ze nigdy nie beziesz wierzyl ?? Nikt nie odnajdzie jakiegos pewnego punktu dla Ciebie zebys uwierzyl bo nie ma tak owych :)

ESka

Re: Co mi dała moja wiara?

Post autor: ESka » 06 wrz 2007, 17:24

Zenobius pisze:Gdzies zostalo napisane, ze Bog wie, jak zareagujemy w danych sytuacjach, gdzie indziej, ze Bog rzuca nam wyzwania.. jak dla mnie ten obraz jest strasznie niespojny.
Dla mnie z Bogiem jest jak z przyjacielem, który nas doskonale zna, czyli przewiduje co wybierzemy, ale to my mamy wybór i możemy wybrać co innego. No bo po co Bóg dałby nam wolną wolę skoro i tak by wiedział, że z niej nie skorzystamy. Nie wiem co myślą o tym inni ja myślę tak bo dla mnie tylko takie myślenie o wolnej woli ma sens.

Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃
Posty: 1303
Rejestracja: 23 wrz 2006, 19:44
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków, Gronków

Re: Co mi dała moja wiara?

Post autor: Patryśka » 06 wrz 2007, 17:36

Zenobius pisze:A skad mam wiedziec, ze nie bede? Pytam serio.
Tak mi sie wydawalo po czytaniu Twoich postow :)
Zenobius pisze:A poza tym, to lubie poznawac zdanie ludzi na rozne tematy, dlatego pytam.
Tak tylko ze te rozmowy wygladaja jak udowadnianie czegos komus na sile :) Juz sie nie wtracam :) To byly moje ostatnie 3 grosze :)

Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃
Posty: 1303
Rejestracja: 23 wrz 2006, 19:44
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków, Gronków

Re: Co mi dała moja wiara?

Post autor: Patryśka » 06 wrz 2007, 17:51

Zenobius pisze:Ja tylko wskazuje palcem na absurdy ktore zauwazam.
To sa wlasnie wytyczne wiary chyba :) Wiem wiem mialam sie juz nie odzywac..teraz juz naprawde :P

lucypah
Początkujący ✽✽
Posty: 399
Rejestracja: 08 wrz 2006, 15:49
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: stargard

Re: Co mi dała moja wiara?

Post autor: lucypah » 06 wrz 2007, 18:44

Zenobius pisze:Ja tylko wskazuje palcem na absurdy ktore zauwazam.
tylko, ze to nie koniecznie moga byc absurdy, to ze czegos teraz nie rozumiemy tnzn, ze nie pojmiemy tego w przyszlosci ;p

ot
Zenobius pisze:A poza tym, to lubie poznawac zdanie ludzi na rozne tematy, dlatego pytam.
zrobilbys oszalamiajaca kariere z KGB, moglbys zadawac duuuuuuuuuzo pytan :D, no i poznalbys wiele opinii na rozne rzeczy :lol: :wink: , co tam kgb, najmij sie w cbs( albo abw czy cos tam ;p ) :D
eot

Awatar użytkownika
dawidzradomia
Początkujący ✽✽
Posty: 54
Rejestracja: 05 sie 2007, 12:22
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: WAWA
Kontakt:

Re: Co mi dała moja wiara?

Post autor: dawidzradomia » 06 wrz 2007, 19:01

Zenobius pisze:to.. skoro wszystko zalezy od Boga, to gdzie jest ta oslawiona wolna wola?
jest na to dość prosta odpowiedz choć nie wiem czy cię będzie satysfakcjonować

Oczywiscie ze Bóg jest wszechwiedzący i wszystko wie cos sie zdazy i tu pada pytanie gdzie jest wiec nasza wolna wola?

Problem polega na ty że ty decydujesz czy ożenisz sie z Marychą czy Krychą czy z Hanią :razz: <<to ty o tym decydujesz --ale dlatego ze Bóg jest wszechwiedzący wie co czeka cię z Krychą, Marychą lub Hanią --Ale to ty zdecydujesz z którą sie ożenisz
2przykład
Masz wybór czy zabić starsza Babcie na targu czy nie --Ty o tym zdecydujesz, ale Bóg wie co cię czeka jeśli ją zabijesz i jeśli jej nie zabijesz -będzie wiedział ze jak zabijesz będzie policja, wiezienie i zmarnujesz sobie życie. Jeśli nie zabijesz będzie ok --On to wie --ale ty wybierasz sam co chcesz zrobić

Mam nadzieje że choć troszkę ci wytłumaczyłem ten nurt twoich wątpliwości :wink:
Pozdrawiam
Pomocy

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽
Posty: 959
Rejestracja: 07 lut 2006, 22:09
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Co mi dała moja wiara?

Post autor: aleksandra12 » 06 wrz 2007, 19:26

No to ten Bóg to ma dla na scenariusz na każdą okazję, a my sobie je wybieramy?
Grubymi nićmi szyte ;)

Dla każdego człowieka pierdyliardy zdarzeń i wyborów.
Pierdyliardy interakcji.
Niemożliwe.

A tak w ogóle Zeno, czy my aby nie jesteśmy bliźniakami rozdzielonymi w szpitalu? ;) Mamy podobne zapędy do stawiania pytań :D
Pozdrawiam, Aleksandra

ODPOWIEDZ

Wróć do „Etyka/Religia”