Radio Maryja i TV Trwam

Pytania i odpowiedzi na temat wiary, moralności oraz etyki.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Grześ
Początkujący ✽✽
Posty: 133
Rejestracja: 25 lut 2007, 18:21
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Radio Maryja i TV Trwam

Post autor: Grześ » 31 mar 2008, 19:27

Uważam, że katolickie radio jest jak najbardziej potrzebne w naszym kraju. Niestety RM nie spełnia swojej roli. Zamiast głosić miłość wyelwa się z niego jad nienawiści do wszystkich, którzy myślą i mówią inaczej niz o. Dyrektor. Ale jest też widoczna wielka miłość - miłość o. Dyrektora do kasy. Dziwi mnie tylko dlaczego władze Kościoła nic z tym tematem nie robią.

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Radio Maryja i TV Trwam

Post autor: Raysha » 01 kwie 2008, 12:37

Dziwi mnie tylko dlaczego władze Kościoła nic z tym tematem nie robią.
Ponoć robią, ale jak widać niezbyt skutecznie, bo żadnemu rządowi się nie udało usunąc o. Dyrektora, dziwi mnie dlaczego, ale po dłuższym na myśle, dochodzę do wniosku że może to jakieś obietnice przez o. Dyrektora składane, albo... pieniądze ?

Awatar użytkownika
junior
Początkujący ✽✽
Posty: 336
Rejestracja: 14 paź 2006, 17:54
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Starościn/Kraków
Kontakt:

Re: Radio Maryja i TV Trwam

Post autor: junior » 01 kwie 2008, 19:00

Why So Serious?!

http://promocjozercy.pl/ - Najlepsze promocje zebrane w jednym miejscu!

Czy te oczy mogą kłamać?

Awatar użytkownika
Grzyb333
Doświadczony ❃
Posty: 1075
Rejestracja: 10 mar 2008, 13:49
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Radio Maryja i TV Trwam

Post autor: Grzyb333 » 05 mar 2011, 12:42

TV TRWAM inspiruje. Obejrzta i posłuchajta. :hyhy:
http://www.youtube.com/watch?v=m1pakLJjIXE
GrzybaBlog - http://graforoman.wordpress.com/ Darwin się mylił. Ja nie pochodzę od małpy. Ja pochodzę od Purchawki :E

Awatar użytkownika
Lemaq
Początkujący ✽✽
Posty: 128
Rejestracja: 27 maja 2011, 00:41
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie
miasto: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa

Re: Radio Maryja i TV Trwam

Post autor: Lemaq » 31 maja 2011, 00:19

Ja swego czasu oglądałem wieczorami TV Trwam dla programu który nazywał się Savoir-Vivre który prowadził "Pan z wąsem" który wiedzą przewyższa Wujka Dobra Rada, sprytem Kapitana Klossa, a elokwencją Porucznika Borewicza :mrgreen:

Po kilku odcinkach przestałem, bo nadmiar śmiechu może jednak zaszkodzić :] Jeśli ktoś nie widział kultowej już porady: Jak jeść zupę to polecam :)

Z jednej strony śmieszne, z drugiej zastanawiające, bo przecież ktoś to ogląda (poza średnią wieku 50+ i obowiązkowo pewnie studentami Rydzykowni) i może (o zgrozo) bierze na serio te wszystkie porady. Moim osobistym faworytem było wyjście z domu, program trwał 20 minut co przełożyło się na wyjście z przedpokoju na klatkę :mrgreen:

Kiedyś też słuchałem kilku audycji nocnych w Radiu Maryja ale odrzuciła mnie ciemnota, zacietrzewienie i ciągle gadanie o tym kto jest zły, kto z jakiego rodu (wiadomo) pochodzi i co właściwe jest dobre za co prawdziwe. Nie moje klimaty zdecydowanie :twisted:

I tak na zakończenie, element humorystyczny :) Jako że zawsze bawi mnie zabawa słowem, do której Radio Ma Ryja jest wyjątkowo plastyczne :mrgreen:
Załączniki
radiomaryja.jpg
radiomaryja.jpg (22.19 KiB) Przejrzano 3946 razy

Awatar użytkownika
Grzyb333
Doświadczony ❃
Posty: 1075
Rejestracja: 10 mar 2008, 13:49
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Radio Maryja i TV Trwam

Post autor: Grzyb333 » 07 cze 2011, 18:10

Wstrząsający program. Już nigdy nie ruszę zupy w kubku, bo mi każą wiosłować małą łyżeczką. :)
GrzybaBlog - http://graforoman.wordpress.com/ Darwin się mylił. Ja nie pochodzę od małpy. Ja pochodzę od Purchawki :E

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Radio Maryja i TV Trwam

Post autor: kasia38 » 08 cze 2011, 10:53

Przeczytałam wszystkie posty, co rzadko mi się zdarza, bo nie lubię czytać
"staroci", ale chciałam zobaczyć czy trafił się chociaż jeden głoś za. I jestem w szoku, że nie i jestem w szoku z nienawiści jaka od Was płynie ku temu człowiekowi.
Co On złego zrobił każdemu z Was? Czy słuchałeś/łaś wszystkich audycji aby móc się obiektywnie wypowiedzieć. A jeśli nie słuchałaś bo na samą myśl Cię mdli to jakim prawem oceniasz?
Ludzie zastanówcie się co piszecie. Zanim zacznie się coś krytykować należy to poznać.
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Radio Maryja i TV Trwam

Post autor: kasia38 » 08 cze 2011, 11:05

ja nie mam zamiaru się kłócić
napisałam swoje zdanie
i bardzo, bardzo się cieszę z Twojego wpisu - dzięki Magdalene :)
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Radio Maryja i TV Trwam

Post autor: obyty.z.cu » 08 cze 2011, 11:35

kasia38 pisze:Ludzie zastanówcie się co piszecie. Zanim zacznie się coś krytykować należy to poznać.
Wywołujesz wilka z lasu ?
Chcesz zaistnieć ?
Ci co poznali,wolą się nie wypowiadać,po co wywoływać niepotrzebne dyskusje,czy dawać okazje do negatywnych opinii.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Radio Maryja i TV Trwam

Post autor: kasia38 » 08 cze 2011, 12:30

nikogo znikąd nie wywołuję
nie chcę zaistnieć, nie mam parcia na zaistnienie
skąd wiesz co kto woli?
napisałam swoje zdanie - chyba mam prawo - po to, bo nie lubię jak się na kogoś pluje
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3130
Rejestracja: 02 lut 2011, 16:33
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Reda

Re: Radio Maryja i TV Trwam

Post autor: deth » 08 cze 2011, 13:50

to ja w obronie radia matyja :|
kiedyś zdarzało mi się posłuchać i pamętam piękny wykład na temat rodziny, roli rodziny w społeczeństwie, wzajemnych relacjach mąż żona dzieci - i był to naprawde wartościowy, pouczający i ładny wykład
było coś jeszcze - ale juz nie pamiętam :P bo to dawno było i pewnie można by jeszcze kilka innych rzeczy znaleźć ciekawych - tylko nie znałem ramówki i programu.
natomiast ostatnio szperałem w radiu i natrafiłem na Radio Maryja właśnie, słyszałem komunikat znajomy wszystkim: radio nie istnieje bez was, prosimy o pomoc finansową nr konta xx xxxx xxxx itd - numer konta powtarzany był 3 razy :suchy: - i tego nie lubię
poza tym - radio maryja i kaszebe - to u mne najsilniejsze stacje :E np u mnie w piwnicy nie odbiera żadna stacja, ale Maryja świetnie, mają jakieś potężne nadajniki :niepewny:

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Radio Maryja i TV Trwam

Post autor: kasia38 » 08 cze 2011, 13:51

właśnie stąd o czym piszesz, że "zdarzyło Ci się kilka razy.."
nie można na podstawie kilku razy oceniać całej działalności
a ile razy rozmawiałeś z O. Rydzykiem?

[ Dodano: 08-06-2011 ]
Deth :)
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3130
Rejestracja: 02 lut 2011, 16:33
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Reda

Re: Radio Maryja i TV Trwam

Post autor: deth » 08 cze 2011, 14:39

Corleone pisze:jest to stawiane w jednym szeregu z zaliczeniem harryego pottera do książek satanistycznych czy uznaniem buddyzmu za sektę i nawoływaniem do głosowania na pis.
tak właśnie jest :suchy: no ale oddzielajmy ziarno od plew :D
Corleone pisze:A akurat to, że podają nr konta to nic złego bo wpłaty są przecież dobrowolne.
wyobrażam sobie tylko gro tych ludzi, ktorzy słuchają radia Maryja ciagle. I wydaje mi się, ze komunikat o wpłacaniu na konto słyszany 10 razy dziennie, 7 dni w tygodniu, 4 tyg. w miesiacu itd - staję się przymusem, a nie dobrą wolą :suchy: no ale cóz, nie mój cyrk, nie moje małpy :D hm... trochę niefortunne porównanie, moze tak: nie moj pies nie moje pchły :P

Awatar użytkownika
Grzyb333
Doświadczony ❃
Posty: 1075
Rejestracja: 10 mar 2008, 13:49
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Radio Maryja i TV Trwam

Post autor: Grzyb333 » 08 cze 2011, 19:46

kasia38, nie przekonasz nas. Po prostu mamy swoje zdanie na Nie!
GrzybaBlog - http://graforoman.wordpress.com/ Darwin się mylił. Ja nie pochodzę od małpy. Ja pochodzę od Purchawki :E

Agula84
Aktywny ✽✽✽
Posty: 873
Rejestracja: 20 lip 2010, 21:59
Choroba: IBS
województwo: małopolskie
Lokalizacja: małopolska

Re: Radio Maryja i TV Trwam

Post autor: Agula84 » 08 cze 2011, 22:44

a ja nie lubie ani słuchac ani oglądać nic co jest związane z ojcem dyrektorem, chyba zeby sie posmiac- tu porady seksualne w radio maryja, polecam ;)) Jestem katoliczką, ze wszystkimi konsewencjami, chodzę do kościoła, przystępuję do sakramentów, moim zdaniem nie taka miałą być rola katolickiego radia.
Agula 84 :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Etyka/Religia”