Radio Maryja i TV Trwam

Pytania i odpowiedzi na temat wiary, moralności oraz etyki.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
biedronka24
Aktywny ✽✽✽
Posty: 663
Rejestracja: 09 wrz 2007, 21:02
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: podlaskie
Lokalizacja: białystok

Re: Radio Maryja i TV Trwam

Post autor: biedronka24 » 08 cze 2011, 22:56

Moim skromnym zdaniem - jeden słucha Radia Maryja a ktoś inny Radia Zet, albo czegoś innego. Każdy z nas ma prawo do swoich upodobań i opinii.
Tylko według mnie wyrażanie opinii bądź krytykowanie osób bądź instytucji na forum publicznym powinno ograniczyć się do konkretnych argumentów - bez obraźliwych epitetów.
Salofalk 500 2 x 3 tabl., Contracid 40 mg, Telfexo 180, Cortare 250, Oxodil, Ventolin.

Awatar użytkownika
Lemaq
Początkujący ✽✽
Posty: 128
Rejestracja: 27 maja 2011, 00:41
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie
miasto: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa

Re: Radio Maryja i TV Trwam

Post autor: Lemaq » 10 cze 2011, 22:01

kasia38 pisze:Czy słuchałeś/łaś wszystkich audycji aby móc się obiektywnie wypowiedzieć. A jeśli nie słuchałaś bo na samą myśl Cię mdli to jakim prawem oceniasz?
Ludzie zastanówcie się co piszecie. Zanim zacznie się coś krytykować należy to poznać.
Och to zupełnie tak jak ktoś mówi: "ta książka jest zła, to dzieło szatana, myśląc o nie grzeszysz..." A na pytanie czy tą książkę czytałeś/łaś pada odpowiedź: oczywiście że nie, przecież jest zła :mrgreen:

Mam wrażenie że w ocenianiu książki ;) po okładce akurat nie my przodujemy. Też przeczytałem cały temat i jakoś nie widzę nienawiści od Nas płynącej, jedynie własne zdanie ludzi którzy zetknęli się z Radiem Maryja albo TV Trwam.

Ocenianie przykładowo radia dopiero po zapoznaniu się ze wszystkimi audycjami to tak jak przywilej oceny pisarza dopiero po przeczytaniu wszystkich napisanych książek, opowiadań, felietonów, wpisów, komentarzy i innych publikacji. Bo przecież bez tego (o zgrozo) Nasza wiedza o autorze nie będzie kompletna i nie będziemy wiedzieli czy to co o nim/jej myślimy jest prawdziwe i słuszne :wink:

Kończąc ten przydługi wpis, na koniec znów akcent humorystyczny (nie mogłem się powstrzymać :mrgreen: ) o dźwięcznym tytule: Starcie tytanów
Obrazek

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Radio Maryja i TV Trwam

Post autor: Mamcia » 10 cze 2011, 23:07

To nie jest forum o polityce i poglądach. Jak czytam takie posty to jestem Żydówką, lesbijką, liberałem i komunistą i co jest zupełnie niedopuszczalne z kokilki z uszkiem (lub uszkami) wypijam zupę nie używając łyżeczki, o zgrozo, czasami siorbiąc.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Lemaq
Początkujący ✽✽
Posty: 128
Rejestracja: 27 maja 2011, 00:41
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie
miasto: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa

Re: Radio Maryja i TV Trwam

Post autor: Lemaq » 10 cze 2011, 23:24

I bardzo dobrze - dla mnie taki objaw jest czymś normalnym dla kogoś otwartych poglądach i przekonaniach :)

Ja też jestem przeciw narzucaniu innym swojego zdania, ale z drugiej strony cenię sobie konstruktywną, logiczną i przede wszystkim ciekawa wymianę poglądów :)

I to nie zależnie czy jest to polityka, religia czy muzyka jakiej słucham (wbrew powtarzanemu czasami niczym mantre stwierdzeniu że: "o gustach się nie dyskutuje").
Obrazek

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Radio Maryja i TV Trwam

Post autor: Natuśka » 11 cze 2011, 23:20

biedronka24 pisze:jeden słucha Radia Maryja a ktoś inny Radia Zet
A ja słucham tego i tego :razz:
EvilCamel pisze:"o gustach się nie dyskutuje"
Otóż to. Nie lubię, gdy ktoś chce zmienić kogoś poglądy, a szczególnie jeśli zmieniane są właśnie moje... Ogólnie chyba nikt nie lubi, gdy ktoś wymusza w nas zmiany. Ja np. bardzo wściekałabym się jeśli byście mnie namawiali do założenia różowej sukienki- nie lubię ani różu, ani sukienek... :neutral:
TV Trwam i RM są tematami kontrowersyjnymi i pewnie będą dalej, tak więc możemy się pospinać, pokłócić i pobić, ale nic nie wskóramy.

U mnie większość rodziny słucha RM. Mnie osobiście wkurza takie bezkrytyczne podejście to tego radia i telewizji. Owszem zdarza mi się słuchać czy oglądać jakieś programy, ale wyłapuję tylko to, co jest zgodne z moją ideologią, poglądami itp.
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Radio Maryja i TV Trwam

Post autor: obyty.z.cu » 12 cze 2011, 14:33

Natuśka pisze:ale wyłapuję tylko to, co jest zgodne z moją ideologią
hm...to jest radio religijne :wink: a nie ideologiczne.
Właśnie o tę "ideologie" tutaj chodzi :wink:
Szczególnie o tę "wojującą" :razz:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Etyka/Religia”