Aborcja

Pytania i odpowiedzi na temat wiary, moralności oraz etyki.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Aborcja

Post autor: obyty.z.cu » 12 gru 2013, 11:02

Corleone pisze:Ciekawe czy zwolennicy aborcji i
tu jest twój problem,widzisz tylko: tak i nie.
To nie jest takie proste.Dla ciebie pewnie jest.
Tak jakby ludzie czekali tylko z radością żeby sobie zrobić aborcje....
Tylko za przeproszeniem "niemyślący" nie maja skrupułów ,
a dorabianie do tego teorii bezwzględności to już jak zmuszanie do jedynej słusznej linii....
Są tacy którzy tę prawdę bronią stosując nawet przemoc .

A juz myślałem że kompromisu nie będzie,ale zapanuje cisza.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

alva_alva
Początkujący ✽✽
Posty: 81
Rejestracja: 11 lis 2013, 13:00
Choroba: inna choroba jelita
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: polskie

Re: Aborcja

Post autor: alva_alva » 12 gru 2013, 11:59

No właśnie, w takiej sytuacji są stawiane kobiety w Polsce. Zmuszane w końcu do nielegalnych zabiegów z narażeniem swojego zdrowia i życia, w dodatku z super zarobkiem dla lekarza.Udaje się, że problemu nie ma.Szybciej zwierze pomoc u weta otrzyma w takiej sytuacji, niż kobieta w Polsce.

Jakiś czas temu Gowin o ile dobrze pamiętam, jako przyjaciel rodziny, wpadł na pomysł, aby wprowadzić całkowity zakaz aborcji. Nawet było głosowanie w tej sprawie.Powiem szczerze, że w takiej sytuacji to strach by było zachodzić w ciążę, bo każdej kobiecie może się przytrafić w ciąży sytuacja, w której płód będzie zagrażał jej zdrowiu czy życiu. To byłoby już całkiem skandaliczne.

A swoją drogą poruszyłaś Justyna ważną sprawę osób umysłowo chorych albo osób np. z lekkim zespołem Downa. Te osoby potrafią się też zakochać przecież, odczuwają przede wszystkim popęd seksualny.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Aborcja

Post autor: obyty.z.cu » 12 gru 2013, 16:43

Corleone pisze:Mam nadzieję, że wreszcie dojdziemy do konsensusu
wreszcie coś więcej...
choć
Corleone pisze:Ale juz np lekarz dokonujący aborcji jest płatnym mordercą i prawnie powinien odpowiadać za najgorszy rodzaj morderstwa.
:smutny:

czyli,to kobieta jest wszystkiemu winna,niech więc sobie sama z tym radzi.
Można by powiedzieć,że umywasz ręce...

Masz racje,o logice to tu nie ma mowy.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Aborcja

Post autor: obyty.z.cu » 12 gru 2013, 20:45

Corleone pisze:Wyciągasz jakieś dziwne wnioski. Gdzie napisałem, że kobieta jest wszystkiemu winna lub jakiej mojej wypowiedzi jest to logiczna konsekwencja?

Czyli rozumiem, że Twoim stanowiskiem jest dopuszczenie prawne zabójstwa? Jesteś za tym żeby w jakimś przypadku nie karać za zabójstwo człowieka?
najpierw sorki...
post bedzie emocjonalny,właśnie ...
ze względu na stan zdrowia zawiozłem psa do weterynarza,..po długiej...
itd...kto wie ten zrozumie....
musiałem uśpic psa....
MUSIAŁEM...
pewnie wg ciebie to zabójstwo..
i żebyś wiecej nie ...więc w tej materii odpuść..
to był ..członek rodziny....więc zastanów sie zanim coś odpiszesz.....
Łatwo piszesz morderstwo...ciekawe czy kiedyś wziąłeś odpowiedzialnoś za bliskich,taką na zasadzie do końca..
Prawie na moich rękach umierała teściowa...
3 miesiace sie ja opiekowalem po operacjach,tylko mnie dopuszczala do opieki nad stomia,kilka udarow mozgu,....tylko mnie dopuscila do siebie.
Innych sie wstydzila,bo jak mowila NIE WIDAZIELI JEJ,tylko woreczek stomii.

Więc jak piszesz o aborcji,zarodku,człowieku itd.. to znaczy, ze piszesz o tym, czego nie rozumiesz,czego twoje uczucia nie przeżyły....
Zamiast pisać o aborcji,powinieneś się ZASTANOWIĆ CZY WIESZ CO TO JEST MIŁOŚĆ.
KTOŚ, KTO NIE PRZEŻYŁ MIŁOŚCI nie ma prawa pisać o aborcji....
bo nie wie co znaczy śmierć ukochanej istoty.
Ty zastanawiasz się nad plemnikiem i jajeczkiem,kobiety, sądzę że nie wiesz nic o tym, ...tak jak ja...
śmierć jest odpowiedzią na twoja logikę,ona jest bezwzględna,nie zmieni jej żadna dyskusja,przychodzi i już,a jak patrzysz na jej nadejście, to...... i nie ma tu jak piszesz prawa logiki.....ona nadchodzi i już...
Kiedyś jak kogoś pokochasz,to zrozumiesz.....

Ja dziś uśpiłem psa,to po kilku atakach ...bólu ,było wyznaniem ..jego uznaniem,,,to było tylko tym czym mogę bez PRZEŻYWANIA,nie prawda...nic nie mogłem bez patrzenia na jego ból... ...mogłem tylko pomóc mu odejść,...bo lekarze już dawno odpuścili....kasa sie nieliczyła..choc na swoje leki bym tego nie wydał. (sorki,takie ....też uczycie na usprawiedliwienie siebie).

Sterylność może jest dobra ,ale zycie bez uczuć jest nic nie warte.

Nic nie jest warta dyskusja,jesli na zywo nie ma uczucia.
Poczuj zycie,wtedy zrozumiesz..

I odpusc od tego postu...po raz pierwszy pewnie od kilku lat wypije ,a moze nawet wiecej,przekrocze miare stracilem bliskiego.Tak jak kobiety ktore zaszly w ciaze....
one chyba traca wiecej,bo swoja kobiecosc,ale skad mozesz wiedziec o tym ty,kawaler,kTORY UZALA SIE NAD SOBA.

/sorki padly poskie znaki,pozniej naprawie./

Ryczec mi sie chce,ja facet ktory nie placze,tylko rozwiazzuje problemy....
ale tobie corleone pewnie to dalekie od logiki.

i nie musi nikt odpisywac na to,wyrzucilem bol z siebie....

sorki...

acha ,i nie prosze nke pisz,ze pies to nie czlowiek,pies to zycie,czuje,przezywa,ma uczucia i..... ech....

sorki ze to to bylo do corleone...jakos tak wyszlo...moze dlatego ze on taki malo uczuciowy tu sie ukazuje..jakies posty o prawie..a zycie to jakby nie nasze bylo.
Ostatnio zmieniony 12 gru 2013, 21:13 przez obyty.z.cu, łącznie zmieniany 2 razy.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

alva_alva
Początkujący ✽✽
Posty: 81
Rejestracja: 11 lis 2013, 13:00
Choroba: inna choroba jelita
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: polskie

Re: Aborcja

Post autor: alva_alva » 12 gru 2013, 21:25

Corleone, wiem co Obyty ma na myśli pisząc o psie i teściowej, bo ja też to przeszłam.On ma niestety rację. Odpowiedzialność do końca za bliskich których się kocha, oznacza, że momencie jak ktoś bliski umiera i przy tym potwornie cierpi, to właśnie z tej odpowiedzialności i miłości do tej chorej osoby, człowiek odczuwa potrzebę przyśpieszenia czyjegoś odejścia celem ulżenia mu w cierpieniu. Ty byś to nazwał morderstwem, ale mylisz się. Dla ciebie morderstwo to spowodowanie, że dany człowiek przestanie oddychać, a jego mózg przestanie pracować, ale Obyty ma rację, że nie widzisz żadnych wartości wyższych, a w tym właśnie miłości. Nie przeżyłeś tego i nie rozumiesz, że bywają takie w życiu sytuacje, że dopuszcza się z miłości opcję "zabicia" kogoś aby mu pomóc. Przykład teściowej jest jak najbardziej związany z tematem świadomego "morderstwa".
Jest tutaj analogia do aborcji w pewnym sensie, bo nikt zdrowy na umyśle nie dokonuje aborcji dla zabawy czy rozrywki. Najczęściej jest to dla niego dramatyczna sytuacja, w której także musi podjąć decyzję związaną z życiem zarodka, który jeszcze się nie urodził, ale to nie oznacza, że matka czy ojciec go nie kocha. Jeśli wiemy z góry, że taki zarodek umrze po narodzinach albo że ma ciężką chorobę i będzie się z nią całe życie męczył itd, to także odbiera mu się życie, aby zaoszczędzić mu cierpienia. Jeśli nawet taki zarodek miałby przyjść zdrowy na świat, ale matka wie, że kochać go nie będzie, bo została zgwałcona, że nie da rady dziecka wychować, a nie chce też go oddać do sierocińca, w którym ktoś taki będzie skazany na życie bez miłości, to też robi to nie tylko dla siebie, ale także dla tego dziecka.Obyty ma rację, że nie da się tego zrozumieć, póki się kogoś nie pokocha, bo tylko wtedy człowiek rozumie czym jest życie bez miłości, jak może być ciężkie i bezsensowne, bo tylko wtedy człowiek zrozumie, że "morderstwo" można czasem popełnić na kimś najbliższym właśnie z miłości.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Aborcja

Post autor: obyty.z.cu » 12 gru 2013, 21:32

////
Ostatnio zmieniony 12 gru 2013, 21:55 przez obyty.z.cu, łącznie zmieniany 2 razy.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Aborcja

Post autor: obyty.z.cu » 12 gru 2013, 21:49

Corleone pisze: Pies to nie człowiek tylko zwierzę.
ty chyba jestes robotem.

wpisz to sobie jako motto...bo to wlasnie jest twoj problem....
Corleone pisze:pisząc to próbujesz grać na uczuciach
pewnie dlatego prosilem nie odpisuj.
a tu akurat trafiles....
Corleone pisze:Czym jest zabójstwo? Zabójstwo to umyślne pozbawienie kogoś życia. W tym wypadku psa. Psa usypia się ze względu na chorobę. Pies to nie człowiek tylko zwierzę. W analogicznej sytuacji nie usypia się człowieka.
a gdybym np. napisal :
nie ublizaj psu !!
nie bede sie ponizal pisaniem o zlych dyktatorach,chocby o Polpocie i polach smierci.

(glupio mi,ale narazie nie umiem zmienic znakow na polskie)
Ostatnio zmieniony 12 gru 2013, 21:53 przez obyty.z.cu, łącznie zmieniany 1 raz.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

alva_alva
Początkujący ✽✽
Posty: 81
Rejestracja: 11 lis 2013, 13:00
Choroba: inna choroba jelita
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: polskie

Re: Aborcja

Post autor: alva_alva » 12 gru 2013, 21:53

obyty.z.cu pisze:
Corleone pisze: Pies to nie człowiek tylko zwierzę.
ty chyba jestes robotem.
Tez mam podobne odczucia, dlatego dyskusja nie ma sensu za bardzo chyba już.

Obyty, a czemu masz szwedzkie znaki? :-)

alva_alva
Początkujący ✽✽
Posty: 81
Rejestracja: 11 lis 2013, 13:00
Choroba: inna choroba jelita
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: polskie

Re: Aborcja

Post autor: alva_alva » 12 gru 2013, 21:56

Corleone pisze: Ależ mocny argument teraz napisałeś, nie ma co. Chyba też zasługujesz na listę ignorowanych ale dam Ci ostatnią szansę.
Każdy by chciał taką szansę... A tak na poważnie, Corleone, daj spokój chłopie i uznaj, że ludzie różnią się swoimi poglądami, co nie oznacza, że należy ich ignorować, tylko raczej ich zdanie tolerować.

alva_alva
Początkujący ✽✽
Posty: 81
Rejestracja: 11 lis 2013, 13:00
Choroba: inna choroba jelita
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: polskie

Re: Aborcja

Post autor: alva_alva » 12 gru 2013, 23:35

Corleone pisze:
Ta dyskusja w prostej linii prowadzi do tego, że udowodnię, że aborcja jest nieetyczna.
Uff, miałam już iść spać, ale zajrzałam. Problem w tym właśnie, że Ty traktujesz ten temat w kategoriach jakiegoś udowadniania i ciągle piszesz, że chyba przytoczyłeś już jakieś argumenty i już coś udowodniłeś. A tu nie chodzi o udowadnianie jakiejś racji.To nie jest zawsze ani czarne ani białe, tak jak napisała Ray. Masz inny punt wyjściowy swojego myślenia niż większość z nas, masz do tego prawo, nikt ci go nie odbiera, nie musisz niczego udowadniać. Jeśli kiedyś Twoja kobieta , którą kochasz zostanie zgwałcona, jeśli zarodek , który będzie częścią Ciebie będzie miał się urodzić z jakąś chorobą nieuleczalną, po to aby potem całe życie się męczyć albo po porodzie umrzeć, wtedy będziesz podejmował takie decyzje jakie uważasz za słuszne.Stwierdzam jednak czytając to co piszesz, że i tak całe szczęście w nieszczęściu dla kobiet, że ostatecznie kobieta może sama zadecydować co zrobi.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Aborcja

Post autor: obyty.z.cu » 12 gru 2013, 23:57

Dalej będzie można w ogóle porozmawiać czym jest i po co powstała moralność. Ta dyskusja w prostej linii prowadzi do tego, że udowodnię, że aborcja jest nieetyczna. Jednocześnie dojdziemy do wniosku, że w niektórych momentach musimy wybierać między mniejszym i większym złem i wtedy można dopuścić warunkowo aborcję tak samo jak w innych przypadkach dotyczących zabójstwa dorosłych ludzi.
_________________
Corleone pisze:Po to powstał termin "zwierzę" w odróżnieniu od człowieka żeby właśnie te pojęcia odróżnić.
Corleone pisze:. Z punktu widzenia filozofa to właśnie mamy do czynienia z sytuacją czarno białą czyli::
- człowiek zaczyna się w momencie zapłodnienia komórki jajowej. Z komórki jajowej wyrasta dorosły osobnik gatunku homo sapiens.
- aborcja jest zabójstwem
- dyskutować można na temat tego czy zabójstwo jest moralne czy nie i w jakich przypadkach ale najpierw trzeba wyjść ze wspólnych dla każdego założeń, a te obiektywne to właśnie te, o których piszę.
Corleone pisze:ak ale już zapłodniona komórka jajowa w ciele kobiety to przedstawiciel gatunku homo sapiens czyli człowiek. Zgadzasz się? Czy zabicie człowieka jest moralne czy nie?
_Ray_ pisze:uposledzenie nie znaczy ze ktos nie mysli.poza tym czuje.
Corleone pisze:Nie. Raczej tamci niech się wstydzą A tak na poważnie to ignoruję osoby, które już domyślam się, że nic mądrego nie napiszą i omijają moje argumenty. Nie zgadzać się zawsze można, a gdyby każdy był taki sam to byłoby nudno i nie byłoby sensu rozmawiać z ludźmi.
Corleone pisze:Człowiek nie jest zwierzęciem tylko człowiekiem. Zwierzę to zwierzę
Corleone pisze:Powiedz mi dlaczego biochemiczna reakcja jaką jest ból ma decydować o tym czy ktoś jest człowiekiem?
Corleone pisze:Nie. Właśnie problemem zwolenników aborcji jest to, że mają niezłe argumenty w dyskusji z teistami. Wystarczy obalić ich "magiczny" sposób myślenia na temat duszy itd. problem zaczyna się kiedy chcemy podyskutować wyłącznie na poziomie logiki.
Corleone pisze:Najczęstszym problemem w tego typu dyskusjach jest to, że ludzie nie rozróżniają bycia człowiekiem (przedstawicielem gatunku homo sapiens) od człowieczeństwa czyli tego jak dany gatunek się przeważnie przejawia.
Corleone pisze: To jest czysty hitleryzm jeśli damy sobie prawo decydowania kto jest bardziej człowiekiem a kto mniej. Czyli człowiek, który słabiej potrafi myśleć jest mniej człowiekiem od kogoś kto to bardziej potrafi?
Jednocześnie dojdziemy do wniosku, że w niektórych momentach musimy wybierać między mniejszym i większym złem i wtedy można dopuścić warunkowo aborcję tak samo jak w innych przypadkach dotyczących zabójstwa dorosłych ludzi.
czyli tak po prostu corleone bawi dyskusja..przeciz zwierzak to nic,
aborcja to sztuczna ...retoryka.. w ogole po ten temat..przciez to tylko dla retoryki corleone
..jaki on madry....

zwierzak to nie istota,a przeciez czlowiek to istota..inna ?
juz nie wiem...
istota zyje...a czlowiek to istota wyzsza

a tak przy okazji,zwierzak przezywa bol inaczej niz czlowiek ?
znaczy czlowiek zna skale bolu,a zwierzak wie tylko ze boli ?
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

alva_alva
Początkujący ✽✽
Posty: 81
Rejestracja: 11 lis 2013, 13:00
Choroba: inna choroba jelita
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: polskie

Re: Aborcja

Post autor: alva_alva » 16 gru 2013, 22:13

Corleone, właśnie w programie Tomasza Lisa wypowiadają się teraz dwie matki niepełnosprawnych dzieci, którymi te matki muszą się opiekować całymi dniami. Państwo pomaga tak, że daje 620 zł miesięcznie tym matkom i nic poza tym.Do pracy te kobiety iść nie mogą, bo muszą zajmować się tymi dziećmi. Za te 620 zł muszą kupić leki, opłacić rehabilitację, rachunki itd. O ojcach mowy nie ma, pewnie panowie zrezygnowali z dzieci... Jakoś nikt ich nie rozlicza z tego.Obejrzyj sobie.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Aborcja

Post autor: obyty.z.cu » 16 gru 2013, 23:16

Corleone pisze:Widzisz obyty.z.cu, Twoim problemem jest zła retoryka, wręcz nieumiejętność dyskusji.
no tak,dla mnie sa ważne wartości.

Dla ciebie,dyskusja bez względu czego dotyczy.

Bez sensu to tutaj,bo akademicka dyskusja do niczego nie prowadzi.
Koniec.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

grzegorzjanicza
Początkujący ✽✽
Posty: 51
Rejestracja: 19 gru 2013, 19:48
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Birmingham

głos w sprawie zaostrzenia ustawy aborcyjnej

Post autor: grzegorzjanicza » 31 gru 2013, 02:06

Jeśli ktoś już to kiedyś rzucił, to przepraszam, że ponawiam, ale nigdzie nie znalazłem

http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obc ... yjnej.html

bardzo trafny i słuszny list dziewczyny chorej na Crohna
kobiety powinny mieć prawo wyboru, szczególnie gdy ciąża może zaszkodzić ich zdrowiu czy życiu i nikt nie ma prawa odbierać im tego

a wszystkim obrońcom "życia" dedykuję ostatnie zdanie listu "Chcemy i będziemy rodzić dzieci, lecz tylko jeśli nasze życie nie będzie zagrożone."

Awatar użytkownika
izo.sim
Doświadczony ❃
Posty: 1479
Rejestracja: 22 sty 2009, 17:20
Choroba: CD u dziecka
województwo: śląskie
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Re: Aborcja

Post autor: izo.sim » 31 gru 2013, 19:18

alva_alva pisze:Corleone, właśnie w programie Tomasza Lisa wypowiadają się teraz dwie matki niepełnosprawnych dzieci, którymi te matki muszą się opiekować całymi dniami. Państwo pomaga tak, że daje 620 zł miesięcznie tym matkom i nic poza tym.Do pracy te kobiety iść nie mogą, bo muszą zajmować się tymi dziećmi. Za te 620 zł muszą kupić leki, opłacić rehabilitację, rachunki itd.
I co w związku z tym? Dość nietrafiony przykład w temacie aborcji. Jestem samotną matką niepełnosprawnego, ciężko chorego syna i nigdy przez myśl mi nawet nie przeszło, że gdybym umiała cofnąć czas mając obecną wiedzę, przeprowadziłabym aborcję. Jestem przekonana, że większość matek takich jak ja myśli podobnie.
https://marcinsim.wordpress.com/

02.05.2011 - 25.01.2012 HUMIRA
REMICADE:
05.06.2012, 19.06.2012, 16.07.2012,
11.09.2012, 6.11.2012, 2.01.2013, 27.02.2013 po kilku minutach odłączony z powodu reakcji alergicznej czyli wykluczenie z programu lekowego

Operacje Marcina:
I. 6.01.2012 uchyłek Meckela
II. 10.02.2012 resekcja ileo-cekalna
III. 27.04.2012 resekcja zespolenia z II operacji i wstępnicy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Etyka/Religia”