Iść na imprezę czy zostać w domu?

czyli o problemach damsko-męskich, o przyjaźni w różnych odcieniach, a także o rodzinie.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Posty: 1030
Rejestracja: 05 kwie 2008, 12:53
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Nibylandii:)

Iść na imprezę czy zostać w domu?

Post autor: ewkunia » 12 lip 2008, 21:41

temat trochę pokrwny: a co robicie np jak się gorzej czujecie, a znajomi wyciągają Was na imprezę. Dziś właśnie miałam taką sytuację-male zaostrzenie, godz 21 30- 'chodz na dens na plazę i na dens';p Odmowilam i się sama zastanwiam czy to dobre. Z jednej strony chyba warto dać odpocząć jelitkom, zwl. że i tak w ciągu tygodnia coś się 'zorganizuje' w celach towarzyskich:)

Chodzi mi własciwie bardziej o kwestię czy też macie takie dylematy: pójdę-bedzie gorzej, nie pojdę-nie bede miec znajomych. Wyjazdow w plener też odmawiam, wiadomo:nie ma wc;p


Pozdrawiam cieplusio :)
Ostatnio zmieniony 13 lip 2008, 12:44 przez ewkunia, łącznie zmieniany 1 raz.
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Awatar użytkownika
Alexandra_
Początkujący ✽✽
Posty: 201
Rejestracja: 24 mar 2008, 00:42
Choroba: IBS
województwo: śląskie
Lokalizacja: ****
Kontakt:

Re: Iść na imprezę czy zostać w domu?

Post autor: Alexandra_ » 13 lip 2008, 14:02

Ja na szczęscie nie mam takiego problemu. Moje jelitka (na szczeście) dokuczają tylko w godzinach porannych, wiec wieczór mogę już zarezerwować dla znajomych :) no i nie boli mnie nigdy tak mocno żeby z czegoś rezygnować, dlatego wychodzę jak najcześciej ;)
Czasami tylko zamiast %%% siedzę przy wodzie ;) wiadomo; wszystko co w nadmiarze szkodzi ;)
Hey, mister. This here is the stairway to heaven. You know that, don't cha?

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Posty: 1030
Rejestracja: 05 kwie 2008, 12:53
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Nibylandii:)

Re: Iść na imprezę czy zostać w domu?

Post autor: ewkunia » 13 lip 2008, 14:40

Myslę, że najważniejszy jest umiar;p Podoba mi się jednak Wasze podejście:) Chyba w wakacje za dużo myślę ;p

Co do miejsc, które zastąpią wc: a co w autokarze?:P
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Posty: 2451
Rejestracja: 27 maja 2006, 10:25
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: Iść na imprezę czy zostać w domu?

Post autor: Cinimini » 13 lip 2008, 15:03

Ja mam te same dylematy co ewkunia, czesto odmawiam, bo czesto wieczorami ma wzdety bolacy brzuch...ostatnio zignorowalam to i poszlam ze znajomymi (najgorsze,ze z nowymi) i tylko marzylam aby wrocic do domu, bo czulam,ze zaraz wybuchne jesli pozadnie sie nie "odgazuje" ...grr...tak tego nie lubie...w rezultacie znajomi odwiezli mnie do domu, i pojechali bawic sie dalej. Takie sytuacje wywoluja obawy, ze nowi znajomi moga mnie odebrac jako "sztywniare, mimoze"...
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 728
Rejestracja: 12 sty 2007, 19:34
Choroba: CD
województwo: opolskie
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Iść na imprezę czy zostać w domu?

Post autor: Alishia » 14 lip 2008, 07:11

Ja na szczęście nie mam takich problemów.Coś znajomi wymyślą,czy ja sama wymyślę i nie mam dylematów,czy mogę iść czy nie.Owszem,czasem jak się źle czuję to nie zostaję w domu.Ale jelita aż tak mi nie dokuczają(tylko by nie zapeszyć).
NO,ale fakt..się człowiek źle czuje to powinien dać odpocząć jelitom czy organizmowi.Wszystko zawsze można nadrobić.

genus
Początkujący ✽✽
Posty: 378
Rejestracja: 26 lis 2007, 10:04
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Poznan

Re: Iść na imprezę czy zostać w domu?

Post autor: genus » 14 lip 2008, 09:22

ewkunia pisze:też macie takie dylematy: pójdę-bedzie gorzej, nie pojdę-nie bede miec znajomych
Też mam takie dylematy i walczę, by nie dać się izolacji, do której sama w pewnym sensie dążę - z obawy przed złym samopoczuciem po pierwsze, a po drugie wieczorami często jestem zmęczona i gorzej się czuję, "wyjścia" generalnie przypadają zazwyczaj na wieczór, a ja fizycznie nie jestem w stanie w nich uczestniczyć.
Staram się stawiać na szczerość,mówię, co mi jest i dlaczego np impreza albo wyjazd odpada.
Strasznie nie chciałabym, żeby mnie odbierano jako nietowarzyską, wiem, że jeśli się przemogę i wyjdę, czasem na przekór sobie samej, to jest fajnie i bardzo m nie takie momenty cieszą, nawet jeśli dla mnie oznaczają one dodatkowy wysiłek, w porównaniu do osób zdrowych.

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 29 lis 2004, 20:10
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Zdunska Wola
Kontakt:

Re: Iść na imprezę czy zostać w domu?

Post autor: Shima » 14 lip 2008, 10:17

ewkunia pisze:ę czy też macie takie dylematy: pójdę-bedzie gorzej, nie pojdę-nie bede miec znajomych.
Ja już jestem chyba za stara na takie dylematy :P
Została mi tylko garstka(maleńka) znajomych i oni wszystko wiedzą...spotykamy sie rzadko a i wtedy zdarza mi sie akurat źle czuć--wtedy nie idę bo nie lubię sie męczyć---czasami ale ale wychodzę o wiele wcześniej.

Wyjazdy w plener zdarzają mi sie niesamowicie rzadko...wtedy nie jem gdy nie ma w pobliżu WC...piwo też odpada.
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

Re: Iść na imprezę czy zostać w domu?

Post autor: tom-as » 14 lip 2008, 12:46

ewkunia pisze:Chodzi mi własciwie bardziej o kwestię czy też macie takie dylematy: pójdę-bedzie gorzej, nie pojdę-nie bede miec znajomych.
hehe... jak jest WC to ide.. a jak nie to... hmm... jak sa krzaczory (tak w razie czego ofkorz) to ide :P

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Posty: 1030
Rejestracja: 05 kwie 2008, 12:53
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Nibylandii:)

Re: Iść na imprezę czy zostać w domu?

Post autor: ewkunia » 14 lip 2008, 12:49

ja raz trafiłam w krzaczory-przez opnerem;p- i się pokłułam pokrzywą;p w twarz, żeby bylo zabawnie;p
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

Re: Iść na imprezę czy zostać w domu?

Post autor: tom-as » 14 lip 2008, 12:52

ewkunia pisze:ja raz trafiłam w krzaczory-przez opnerem;p- i się pokłułam pokrzywą;p w twarz, żeby bylo zabawnie;p
hehe.. ja bedac na 'wycieczce' rowerowej ktora to juz jest w pewnych kręgach legen ...chwila... darna ( ;-) ) to wlasnie tez zaliczylem krzaczory.. ale za to jakie.... wrecz pole pokrzyw takich do pasa... spodenki do kolan wiec bylo smiesznie... pieklo w nogi :P ale co tam.. bylo fajnie :]

Deniro_RS

Re: Iść na imprezę czy zostać w domu?

Post autor: Deniro_RS » 14 lip 2008, 14:21

A i zdrowym sie to trafia :lol: więc czemu zrezygnować z czegoś co moze okazać się bardzo odstresującym a wręcz leczniczym w skutkach wypadem :roll:

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Posty: 2451
Rejestracja: 27 maja 2006, 10:25
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: Iść na imprezę czy zostać w domu?

Post autor: Cinimini » 14 lip 2008, 15:48

A propo's imprezy w domu !!! Weekend od 14 do 17 sierpnia mam wolna "chate" ... pewnie cos bede organizowala dla znajomych, jesli ktos ma ochote wpasc ... - zapraszam :) ... Kibelek jest , a i w okolicy las .. no i kuwety kocie dwie sa tez :lol: .
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Confutatis

Re: Iść na imprezę czy zostać w domu?

Post autor: Confutatis » 24 lip 2008, 23:10

ewkunia pisze:Chodzi mi własciwie bardziej o kwestię czy też macie takie dylematy: pójdę-bedzie gorzej, nie pojdę-nie bede miec znajomych.
Nie, nie mam takich dylematów. U mnie sprawa jest bardzo prosta. Zarówno będzie gorzej, jak i znajomych mi niezawodnie braknie... :lol: :twisted:

Zgnuśniałem przez choroby jak starzec - i pomyśleć, że jestem w podobnym "imprezowym" wieku... :mrgreen: :twisted: :wc:

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Posty: 1030
Rejestracja: 05 kwie 2008, 12:53
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Nibylandii:)

Re: Iść na imprezę czy zostać w domu?

Post autor: ewkunia » 24 lip 2008, 23:17

nie może tak być. wydaje mi się, że zawsze mozna poddać inna propozycję-np 'nie na imprezę,ale kino czmeu nie?' zresztą u mnie tolerancja znajomych sięgnela wysokiego pulapu i nawet zgnusnienie akceptowali :) widzę, że mieszkasz niedaleko mnie, więc sluże drinem-zdrowym- w trojmiescie;]
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Confutatis

Re: Iść na imprezę czy zostać w domu?

Post autor: Confutatis » 24 lip 2008, 23:22

Hm, muszę to rozważyć ;) :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Miłość, Przyjaźń, Rodzina”