Miłość :)

czyli o problemach damsko-męskich, o przyjaźni w różnych odcieniach, a także o rodzinie.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽
Posty: 959
Rejestracja: 07 lut 2006, 22:09
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Miłość :)

Post autor: aleksandra12 » 15 lis 2007, 23:23

elwirka pisze:ale to jeste moje osobiste zdanie , aby się w kimś zakoachać trzeba najpierw się zaakcetować , poznać i potem dopiero zakochac, tak to widze :razz:
Ja się zdecydowanie nie zgodzę. A sytuacje w których zakochujemy się w nieodpowiednich ludziach? Którzy mają jakieś złe nawyki, czy w ogóle pewne zachowania, których nie akceptujemy? Bardzo często najpierw idzie miłość, a dopiero potem jakieś zmiany i akceptacja.
Pozdrawiam, Aleksandra

Aniijjaa
Początkujący ✽✽
Posty: 469
Rejestracja: 27 sty 2007, 14:49
Choroba: CU
województwo: opolskie

Re: Miłość :)

Post autor: Aniijjaa » 15 lis 2007, 23:36

Też mam inne zdanie :roll:
to chemia w której musi być odpowiedni czas, miejsce i odpowiedni ludzie, potem już nad niczym nie panujemy. Akceptacja pojawia się w momencie kiedy otwierają się oczy, czego na początku niestety nie ma. Kiedy się nie pojawi to miłość się kończy albo życie staje się nie do zniesienia :roll:
Aniijjaa

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Miłość :)

Post autor: Raysha » 16 lis 2007, 10:19

Zenobius pisze:Mikrusia napisał/a:
Ciekawe jest że chłopak ocenia najczęsciej wygląd, może się myle ale ja sie tak spotykam ;]

Wiekszosc tak ma ;-)
adamm pisze:Mikrusia napisał/a:

Ciekawe jest że chłopak ocenia najczęsciej wygląd, może się myle ale ja sie tak spotykam ;]
Teoretycznie macie racje, ale jeśli jest chemia to nie powinno się patrzeć na wygląd. Chociaż są przypadki gdzie patrzymy na wygląd wydaje nam się że to odpowiednia partia dla nas a tu psikus.
Wiem że dziewczyny patrzą na wygląd i chłopaki tez... ale to jest takie.. mhm ... no dziwne no xD no bo nie powinno sie to robic a robimy ;]
Chyba pomieszałam..
Ostatnio zmieniony 16 lis 2007, 12:44 przez Raysha, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽
Posty: 959
Rejestracja: 07 lut 2006, 22:09
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Miłość :)

Post autor: aleksandra12 » 16 lis 2007, 12:40

Mikrusia - do zaistnienia miłości potrzeba jest wiele składników. I chemia i dobry wygląd i odrobina woli i w ogóle.
Nie ma co tego rozbijać. To bardzo skomplikowany mechanizm :)
Pozdrawiam, Aleksandra

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 682
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: torun

Re: Miłość :)

Post autor: manka » 16 lis 2007, 12:51

ale sobie trudny temat do rozmów wybraliście :roll:

tak naprawdę to dla każdego miłość będzie czymś innym
a co z różnicą między zakochaniem a miłością ?
ja muszę stwierdzić że mam nadzieję że nigdy nie będę kochać mojego męża ale zawsze będę w nim zakochana tak jak od 11 lat do teraz , bo do dziś mam motyle w brzuchu :roll:
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

Re: Miłość :)

Post autor: tom-as » 16 lis 2007, 15:38

Mikrusia pisze:Teoretycznie macie racje, ale jeśli jest chemia to nie powinno się patrzeć na wygląd.
no powiedzmy, ze jest ta chemia ... ale powiedz... jak zwróciłaś uwage na tego kogoś ? z zamkniętymi oczami czułaś tą 'chemie' ?

moje zdanie (które już gdzies na forum pisałem) na ten temat wygląda następująco... chyba w większości przypadków pierwsze na co zwracamy uwage to.. wygląd.
Idzie ładna(y) (każdy tu podstawia swój ideał) dziewczyna/chłopaka ulicą... co myśłicie? Fajna/Fajny czy... o wyczuwam wszechobecną 'chemie' w powietrzu (i nie mam tu na myśli spalin).
Oczywiście są też sytuacje gdzie jest jakaś np. domówka i jest tam ktoś kto na pierwszy rzut oka nie wzbudził by naszego zainteresowania, ale okazuje sie, ze jest ciekawą osobą.

Jednak uważam, że w większości przypadków jest tak, ż epierwsze na co zwracamy uwage to wygląd.

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Miłość :)

Post autor: Natalka » 16 lis 2007, 16:03

No właśnie chodzi o to pierwsze wrażenie, jakie zrobi na nas druga osoba, ono raczej nie ulega zmianie później (choć i takie przypadki występują w przyrodzie :wink: ) a poza tym jak tu wyżej napisał adamm jednemu się podoba to innemu tamto i już. To że zwracamy uwagę na wygląd, i chłopaki i dziewczyny, to całkiem naturalna rzecz i nie ma co się przed tym bronić ani czuć źle z tego powodu. I wcale nie trzeba być oszałamiająco pięknym żeby zwrócić czyjąś uwagę, bo uroda to pojęcie względne. :roll:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Miłość :)

Post autor: Raysha » 16 lis 2007, 18:07

No wiem co macie na mysli i macie racje ale ja tak sobie rozważam no :roll:

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽
Posty: 959
Rejestracja: 07 lut 2006, 22:09
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Miłość :)

Post autor: aleksandra12 » 16 lis 2007, 18:35

Miłość człowieka wierzącego, dodajmy. Bo inaczej to z całej piosenki mam dla siebie "szczęście, radość pośród dnia" ;)
Pozdrawiam, Aleksandra

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 682
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: torun

Re: Miłość :)

Post autor: manka » 16 lis 2007, 20:04

podobno najprawdziwsza i najpiękniejsza miłość to taka która nie oczekuje wzajemności :roll: no i muszę powiedzieć że czasem rzeczywiście się to zdarza :)
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

KaSiA;)
Debiutant ✽
Posty: 38
Rejestracja: 06 gru 2006, 10:10
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Miłość :)

Post autor: KaSiA;) » 16 lis 2007, 20:54

Macie racje też się zgadzam, każdemu z nas podoba się coś czy ktoś inny i bardzo dobrze :) Pierwsze wrażenie jest ważne no bo przecież tak naprawdę dość czesto najpierw spotykamy ludzi na żywo (więc zwracamy uwagę na piękno zewnętrzne bo wnętrza jeszcze nie znamy) no chyba że poznajemy kogos wirtualnie, ale to już inna sprawa :) Ja jednak sądze, że wnętrze ma dużo wieksze znaczenie niż nasz wygląd zewnetrzny :)

Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃
Posty: 1303
Rejestracja: 23 wrz 2006, 19:44
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków, Gronków

Re: Miłość :)

Post autor: Patryśka » 16 lis 2007, 23:12

adamm pisze:Mikrusia napisał/a:

Ciekawe jest że chłopak ocenia najczęsciej wygląd, może się myle ale ja sie tak spotykam ;]


Dziewczyny tak samo patrzą na wygląd. Nie tylko chłopacy.
I to jest swieta prawda..Bo wytworzyl sie taki stereotyp ze to faceci jedynie sa wzrokowcami..A kobiety potrzebuja najpierw slow czy czegos innego..Otoz to nie jest prawda..Kobiety tak samo oceniaja faceta najpierw przez pryzmat jego wygladu..Ja tak mam przynajmniej..Mikrusiu Tobie wyglad jest niepotrzebny u chlopaka ??

Deniro_RS

Re: Miłość :)

Post autor: Deniro_RS » 17 lis 2007, 08:14

Pozwolicie ze powiem moje przysłowie w tej kwesti :lol: Miłość jak sraczka przychodzi z nienacka :razz: na nic wtedy wygląd zasobność portfela i et cetera. Slepniemy głupiejemy i nic do nas nie dociera. Kwestia jest tylko jedna, czy to ta własciwa dozgonna szczera czy zgubna i zdradliwa i ed cetera :gwizd:

Awatar użytkownika
Gwiazdozaur
Początkujący ✽✽
Posty: 86
Rejestracja: 30 cze 2007, 13:14
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Miłość :)

Post autor: Gwiazdozaur » 17 lis 2007, 09:51

Deniro_RS - święta racja podpisuje się pod Twoimi słowami wszystkim czym się da. A tak od siebie chciałbym tylko dodać, że nie zawsze liczy się pierwsze wrażenie. Znam kilka obecnych par, które na początku sie nie cierpiały i ciągle ze sobą kłóciły. Później jakoś tak wychodzi, że razem coś, gdzieś a Ci którzy ich przez przypadek poznali już o tym nie wiedzą :D
Let's All Get Drunk Tonight & Don't Rock My Boat

"...i mieć uniesioną głowę w świecie gdzie każdy przechodzień może się okazać wrogiem..."

Biorę: Salofalk 500mg [3/0/3],

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Miłość :)

Post autor: Raysha » 17 lis 2007, 10:24

Mikrusiu Tobie wyglad jest niepotrzebny u chlopaka ??
potrzebny potrzebny tylko se tak filozofuje ze to takie mhm no wiesz jakie :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Miłość, Przyjaźń, Rodzina”