Naturalne metody planowania rodziny

czyli o problemach damsko-męskich, o przyjaźni w różnych odcieniach, a także o rodzinie.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Visenna
Debiutant ✽
Posty: 35
Rejestracja: 23 wrz 2007, 13:22
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Naturalne metody planowania rodziny

Post autor: Visenna » 23 paź 2007, 10:07

Wątek wydzielony w odpowiedzi na post:
-Ania- pisze:no cóż pozostają Ci jeszcze naturalne metody planowania rodziny. Ale one są "niemodne" i ostro potępiane - szczególnie przez tych, którzy "cos" o nich slyszeli a ich nigdy nie stosowali.
no może i tak ale czy rzeczywiście Crohn sam w sobie dyskwalifikuje pod tym względem?
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Visenna, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽
Posty: 959
Rejestracja: 07 lut 2006, 22:09
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Naturalne metody planowania rodziny

Post autor: aleksandra12 » 23 paź 2007, 10:13

-Ania- pisze:no cóż pozostają Ci jeszcze naturalne metody planowania rodziny. Ale one są "niemodne" i ostro potępiane - szczególnie przez tych, którzy "cos" o nich slyszeli a ich nigdy nie stosowali.
Pozostają jej także m.in. prezerwatywy.
A w kwestii naturalnych metod - przy stanach podgorączkowych w NZJ wydają mi się trochę trudne do stosowania.

Jeśli jednak ktoś takowych nie posiada, ma regularny cykl i odrobinę chęci i staranności - to dlaczego nie? :)
Pozdrawiam, Aleksandra

Awatar użytkownika
Visenna
Debiutant ✽
Posty: 35
Rejestracja: 23 wrz 2007, 13:22
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Re: Naturalne metody planowania rodziny

Post autor: Visenna » 23 paź 2007, 10:19

Stan podgorączkowy mam bardzo często cykl mało regularny, ale chodzi o to czy jest sens zmieniać lekarza, bo jeśli pięciu następnych powie mi to samo, to bez sensu. Z resztą naturalne metody do najskuteczniejszych chyba nie należą...

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽
Posty: 959
Rejestracja: 07 lut 2006, 22:09
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Naturalne metody planowania rodziny

Post autor: aleksandra12 » 23 paź 2007, 10:31

Metody naturalne stosowane starannie, przy regularnych cyklach i najlepiej po poinstruowaniu przez osobę wykwalifikowaną mają dość dużą skuteczność.

W kwestii zmiany lekarza - jest sens.
Crohn nie jest przeciwwskazaniem sam w sobie. Biegunki owszem.
Pozdrawiam, Aleksandra

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Posty: 4331
Rejestracja: 06 lis 2003, 15:04
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Naturalne metody planowania rodziny

Post autor: -Ania- » 23 paź 2007, 10:34

to nie wątek na temat skuteczności metod naturalnych. Poza tym rozmowa o nich jest z góry przegrana (chocby dlatego, że chyba jestem ich jedynym zwolennikiem tu na forum). Zawsze środki antykoncepcyjne będą "łatwiejsze".

Napisze tylko, że stany podgorączkowe czy gorączkowe nijak się mają do stosowania nowoczesnych metod naturalnych - z wykorzystaniem różnego rodzaju testów.
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽
Posty: 959
Rejestracja: 07 lut 2006, 22:09
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Naturalne metody planowania rodziny

Post autor: aleksandra12 » 23 paź 2007, 10:40

No to możesz to wydzielić Aniu.

Ja staram się być obiektywna. W kwestii metod naturalnych znam kalendarzową, kwestię temperatury i obserwację śluzu. Wierzę, że ich połączenie jest skuteczne, chociaż nie jest ono przeznaczone dla mnie.

Jeśli chodzi o metody nowoczesne słyszałam tylko o testach owulacyjnych, jednak są one dość drogie.

Czy przybliżysz temat?
Proooooszę? http://film.onet.pl/_i/news/duze/s/shrek_2_2.jpg
Pozdrawiam, Aleksandra

Awatar użytkownika
Visenna
Debiutant ✽
Posty: 35
Rejestracja: 23 wrz 2007, 13:22
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Re: Naturalne metody planowania rodziny

Post autor: Visenna » 23 paź 2007, 10:52

Ja też Aniu, poprosiłabym o przybliżenie tematu:)

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Posty: 4331
Rejestracja: 06 lis 2003, 15:04
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Naturalne metody planowania rodziny

Post autor: -Ania- » 23 paź 2007, 11:17

wątek jest wydzielony. Kotek bardzo ładny :)

Nie czuje się osobą powołaną do mówienia o tym. Głównie dlatego, że w moim życiu nie zaszła jeszcze potrzeba stosowania npr. Jednak jestem głęboko przekonana o tym, że tylko takie metody będę stosować.
Dlatego odsyłam Was do źródeł - do tych Osób i stron, gdzie wiedzą lepiej.
http://www.npr.prolife.pl/metody.htm
http://npr.pl//index.php/content/section/5/43/
http://rodzinna.pl/sztuka-naturalnego-p ... -p-30.html
http://adonai.pl/life/

Ja planuje również używanie tzw komputera cyklu, np.
http://www.ladycomp.pl/nowoczesna+antykoncepcja.php

Moim zdaniem aby stosować npr musi to być decyzja wspólna- kobiety i mężczyzny - przede wszystkim świadoma i dobrowolna.

Życzę szczęścia :)
Ania
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez -Ania-, łącznie zmieniany 1 raz.
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Awatar użytkownika
funia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 521
Rejestracja: 25 sty 2006, 11:30
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Naturalne metody planowania rodziny

Post autor: funia » 23 paź 2007, 15:04

bylam niedawno na kiursie przedmalzenskimk, gdzie porownywano rozne metody antykoncepcji

metoda objawowo termiczna jest skuteczna,jesli prawidlowo się ją stosuje- nawet powyzej 90 procent

ja jej jednak nie stosuje, postanowilismy ja wyprobowac testowo w przyszlym roku, kiedy i tak bedziemy starac sie o dziecko- zobaczymy, czy bedzie nas chronic

Awatar użytkownika
megi_25
Aktywny ✽✽✽
Posty: 640
Rejestracja: 17 lut 2007, 13:11
Choroba: CD u partnera
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Naturalne metody planowania rodziny

Post autor: megi_25 » 23 paź 2007, 15:35

Ja może trochę nie na temat. Zawsze panikowałam i stosowałam nawet parę antykoncepcji razem. Kiedy zaczęliśmy się starać okazało się,że coś nam nie wychodzi. Potem poroniłam i teraz znów się staramy.

Większość z nas stara się skutecznie zapobiegać ciąży,a później okazuje się,że najtrudniej to jest zajść w ciążę.

Pozdrawiam
Megi

P.S. Wiem,że nie na temat,ale musiałam :wink:
Żona Crohnowca mama urwisów Wiktora i Wojtka :-)))
Mąż: Leki: BRAK,po humirze dwa lata remisji endoskopowej teraz nawrót !!!!!

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
funia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 521
Rejestracja: 25 sty 2006, 11:30
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Naturalne metody planowania rodziny

Post autor: funia » 23 paź 2007, 23:11

megi ja wlasnie mam te same obawy!

tak sobie mysle,ze pewnie jak bedziemy chcieli meic dziecko, okaze sie, ze wcale nie jest tak latwo zajsc w ciaze

pewnie w czasie burzy hormonow, jako nastolatki, faktycznie latwo mozna wpasc, bo plodnosc jest bardzo dobra

ale im blizej trzydziestki, tym mam takie przeczucie, ze cala ta zabawa antykoncepcyjna pewnie jest na wyrost...

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Posty: 4331
Rejestracja: 06 lis 2003, 15:04
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Naturalne metody planowania rodziny

Post autor: -Ania- » 24 paź 2007, 10:45

Zeno pisze:Tak jak pisala aleksandra - takie metody [ naturalne ] sa jak najbardziej ok, jezeli kobieta zyje w spokoju, ma regularne cykle, itd. itp.
To, co piszesz Zeno to "stereotypy".
Tak myślałam, że cokolwiek by się nie napisało, czy gdziekolwiek by się nie skierowało to i tak tego typu poglądy będą zaważać o całości. Że to nie dla nas, że aby stosowac npr to trzeba miec regularne cykle i etc... Szkoda, że mimo najnowszych badan i różnych sposobów łączenia metod nadal wiele osób ma zdanie o npr podobnie jak Twoje.

Mimo wszystko mam nadzieje, że jesli Ktoś przeczyta te posty, to chociaz rzuci okiem na to, jak stosowac npr.

Wiem, że ja będe te metody stosowac świadomie. Ważną rolę odgrywa tu również sprawa wiary - nie zamykam sobie drogi do sakramentów, do pełnego udziału w Eucharystii. Wydaje mi się, że w tej metodzie chodzi też o aspekt duchowy - przez to, że nie zamykamy się na drogę zjednoczenia z Bogiem, przez to On z nami współpracuje. Tu dziecko nie jest zagrożeniem... taka inna mentalność.
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Posty: 4331
Rejestracja: 06 lis 2003, 15:04
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Naturalne metody planowania rodziny

Post autor: -Ania- » 24 paź 2007, 11:39

Dobrze, że się edukowałeś. Aby dobrze stosować te metody warto kupić książke, przejść kurs i/lub mieć dobrego instruktora.

Ja nie mówie, że z stosowanie tych metod jest łatwe. Mam tego swiadomość, że one wymagają - z tego wględu też są na ogół odrzucane, lub w ogóle nie brane pod uwagę. Jednak nigdzie nie ma badań, ani nigdzie nie jest napisane, że crohn lub colitis wyklucza skuteczne stosowanie tych metod.

Nie wiem jak Ty, ale gdyby ja mam stan zapalny, zaostrzenie i gdybym miała przetoki to w takich dniach/miesiącach nie myślałabym o zajściu w ciąże, o posiadaniu dziecka. Samo leczenie stanu ostrego często wyklucza staranie się o potomstwo - np. niektóre leki mogą szkodzić dziecku.

O dziecku jako zagrożeniu nie było do Ciebie. Napisałam to, żeby zwrócić uwagę na to, jaka jest tu mentalność, sposób myślenia.

Zeno, nie chce się z Tobą droczyć tu na ten temat.
Ty masz swoje zdanie, ja swoje i mi naprawde nie zależy na tym, które zdanie jest na wierzchu. Napisałam obiektywnie o npr, dodałam pare słów od siebie. Naprawde, co zrobią forumowicze, to ich sprawa.... Ja i tak uważam poruszanie sprawy npr przeze mnie na tym forum za szczyt mojej odwagi.
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽
Posty: 959
Rejestracja: 07 lut 2006, 22:09
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Naturalne metody planowania rodziny

Post autor: aleksandra12 » 24 paź 2007, 13:55

I tej odwagi Ci Aniu gratuluję.
Bo ja, mimo, że niewierząca, uważam, że kobieta powinna znać dobrze NPR. Z wszystkimi plusami i minusami. Obiektywnie. Aby móc wybrać to, co jest dla niej najlepsze.

Ja nie mogę stosować hormonów, stosuję metody mechaniczne. Ale kiedy ureguluję sobie tryb życia zacznę się zastanawiać nad naturalnymi metodami, bo będą wygodniejsze niż prezerwatywy. Co to za problem rano, jeśli codziennie wstaje się o tej samej porze, mierzyć temperaturę takim zmyślnym urządzeniem?

Wiem, że mam remisję i luz przez to.
Ale mam też i wybór.

Każda metoda ma swoje plusy i minusy. W remisji i w zaostrzeniu jest inaczej.
Aby móc coś dobrać, trzeba po prostu to dobrze znać.
Pozdrawiam, Aleksandra

Awatar użytkownika
goniusia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 650
Rejestracja: 10 cze 2007, 21:06
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Naturalne metody planowania rodziny

Post autor: goniusia » 24 paź 2007, 18:35

funia pisze:metoda objawowo termiczna jest skuteczna,jesli prawidlowo się ją stosuje- nawet powyzej 90 procent
No nie wiem czy taka skuteczna,mój synuś jest własnie tego dowodem :razz:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Miłość, Przyjaźń, Rodzina”