Ślub cywilny vs kościelny

czyli o problemach damsko-męskich, o przyjaźni w różnych odcieniach, a także o rodzinie.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ślub cywilny vs kościelny

Post autor: Natuśka » 08 kwie 2013, 08:54

WrednaTubisia pisze:
Ania406 pisze:Na szczeście to nie moja bajka, bo dzieci mieć nie chcę. A jak jakimś cudem zmienię zdanie, to nie bedę się rejestrować jako samotna matka, jeśli będę w związku z ojcem tego dziecka. Do tego nie trzeba ślubu. Wkurzają mnie te mamusie, co to udają, że ich dziecko wzięło się z kapusty i nie ma ojca, tymczasem facio mieszka z nimi i też udaję, że to ok, że się zwyczajnie kłamie i odbiera miejsca tym, którym faktycznie one mogą pomóc.
Ano właśnie - Katolicy, co tydzień do kościoła chodzący....
To mi się nie spodobało :neutral: Generalizujesz, a właściwie przypisujesz przedstawione wyżej cechy i postawy Katolikom, co tydzień chodzącym do kościoła... Pytanie: czy tak robią tylko oni, w szczególności oni, czy jak?
WrednaTubisia pisze: "postaw się, a zastaw się", bo "co ludzie powiedzą..."
Zależy od podejścia :p

poprawiłam cytowanie
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Żaneta
Początkujący ✽✽
Posty: 124
Rejestracja: 28 maja 2012, 22:56
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Knurów

Re: Ślub cywilny vs kościelny

Post autor: Żaneta » 08 kwie 2013, 09:02

Ja jestem mężatką od 15 lat i pewnie dlatego uważam, że małżeństwo to świetna sprawa :D Zresztą przecież każdy na wybór-związek formalny czy nieformalny. Tylko pamiętajmy, że dany związek przyjmujemy z "dobrodziejstwem inwentarza", jeśli wybiorę małżeństwo, to ze wszystkimi jego obowiązkami i prawami. Nie rozumiem więc żądań, by związki nieformalne zrównać z tymi zawieranymi w urzędzie czy kościele. W ogóle dziwi mnie trochę, że część z Was postrzega małżeństwo tylko, albo głównie jako papierek niepotrzebny do szczęścia. Dla mnie ślub był świętem a nie zlotem rodzinnym i na pewno nie wychodziłam za mąż bo bałam się ludzkich języków. To coś znacznie głębszego, ale faktycznie, jeśli ktoś tego nie rozumie, to lepiej by ślubu nie brał.
:)

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃
Posty: 1354
Rejestracja: 02 cze 2008, 23:22
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Znienacka

Re: Ślub cywilny vs kościelny

Post autor: Ania406 » 08 kwie 2013, 11:21

Żaneta pisze:To coś znacznie głębszego, ale faktycznie, jeśli ktoś tego nie rozumie, to lepiej by ślubu nie brał.
Twoim zdaniem, a moim to nie jest kwestia "rozumiem-nie rozumiem", tylko kwestia tego wg jakich ideei i przekonań się żyje. Bo ja rozumiem Twoją idee małżeństwa i szanuję Twój pogląd, ale mam swój i wg niego żyję, nie wmawiam nikomu, że ma zmienić swoje podejście, a staram się uświadomić, że punkt widzenia każdy ma inny i nic w tym złego czy gorszego/lepszego nie ma. Ja nie wyznaję żadnej religii, nie wierzę w żadnego boga, więc nie jest dla mnie ważna religijna ceremonia, ślubów cywilnych też już widziałąm kilka i w ogóle do mnie nie przemawia te 15min przed jakimś znudzonym urzędnikiem. Super, że dla Ciebie małżeństwo to świetna sprawa, taką miałaś potrzebę i takiego dokonałaś wyboru :) Ale dla mnie związek bez ślubu jest świetny, jestem szczęśliwa i nie czuję potrzeby potwierdzania tego jakąś ceremonią :)
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Żaneta
Początkujący ✽✽
Posty: 124
Rejestracja: 28 maja 2012, 22:56
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Knurów

Re: Ślub cywilny vs kościelny

Post autor: Żaneta » 08 kwie 2013, 19:42

Ania406 ja również szanuję Twoje poglądy oraz poglądy wszystkich ludzi, niezależnie czy są podobne do moich czy zupełnie inne. Mam nadzieję, że nie odebrałaś mojego wpisu jako narzucanie swojego zdania :)
Pisząc

Kod: Zaznacz cały

 To coś znacznie głębszego, ale faktycznie, jeśli ktoś tego nie rozumie, to lepiej by ślubu nie brał.
________________
miałam na myśli, że bez sensu jest ślub brany pod publiczkę, bo "co ludzie powiedzą", albo z powodu nacisku rodziny.
:)

Żaneta
Początkujący ✽✽
Posty: 124
Rejestracja: 28 maja 2012, 22:56
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Knurów

Re: Ślub cywilny vs kościelny

Post autor: Żaneta » 08 kwie 2013, 20:25

Wredna, bo płacisz za usługę po prostu :D
Kupując w sklepie płacisz za towar, nie ekspedientce, tak samo w banku, na poczcie itd.
:)

Dżordż
Aktywny ✽✽✽
Posty: 635
Rejestracja: 09 lut 2011, 18:54
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ślub cywilny vs kościelny

Post autor: Dżordż » 08 kwie 2013, 21:53

No tak jak śpiewał kazik że mężczyzni w czerni są bardziej pazerni...A poza tym to za wesela nic nie powinni brać tylko się cieszyć że ktoś chce skorzystać z ich usług. Wystarczy im z pogrzebów tyle już mają i coraz więcej.

Żaneta
Początkujący ✽✽
Posty: 124
Rejestracja: 28 maja 2012, 22:56
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Knurów

Re: Ślub cywilny vs kościelny

Post autor: Żaneta » 08 kwie 2013, 23:23

Znów się OT robi, tym razem o pazernych księżach tym razem :d
Tu na forum już czytałam coś na ten temat, jednak pozwolę sobie na małe wtrącenie. Jasne, że są księża, którzy są łasi na kasę, ale są i tacy, którzy osobom w trudnej sytuacji materialnej udzielają ślubu za darmo. Podobnie z chrztem czy pogrzebem. Ja za komunię swoich dzieci nie płaciłam i też nie było problemu.

Marta, u nas też zimno w kościele, więc moja córka była jeden dzień tylko. Syn, gimnazjalista, jest w okresie buntu, więc nie chodzi na religię (jego wybór), więc w rekolekcjach nie brał udziału :wink:
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2013, 23:26 przez Żaneta, łącznie zmieniany 1 raz.
:)

Żaneta
Początkujący ✽✽
Posty: 124
Rejestracja: 28 maja 2012, 22:56
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Knurów

Re: Ślub cywilny vs kościelny

Post autor: Żaneta » 08 kwie 2013, 23:28

Bo to jest coś za coś. Chcesz korzystać z przywilejów małżeństwa-weź ślub (nie jest to personalnie do Ciebie, Marta). To chyba dość proste i logiczne. Trudno, żeby księgowy nie będąc górnikiem domagał się jego przywilejów :wink:

Wredna Tubisia, mieszkam w małej miejscowości, ale naszego proboszcza dobrym księdzem bym nie nazwała :mrgreen: Po prostu, nie zapłaciłam i tyle. Może przy tej uroczystości jest o tyle łatwiej, że odbywa się grupowo. Nie musiałam więc kwestii opłaty ustalać z księdzem.
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2013, 23:31 przez Żaneta, łącznie zmieniany 1 raz.
:)

Żaneta
Początkujący ✽✽
Posty: 124
Rejestracja: 28 maja 2012, 22:56
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Knurów

Re: Ślub cywilny vs kościelny

Post autor: Żaneta » 08 kwie 2013, 23:33

Mamy konkordat, ale to jest odwrotnie: kościelny= cywilny
:)

Żaneta
Początkujący ✽✽
Posty: 124
Rejestracja: 28 maja 2012, 22:56
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Knurów

Re: Ślub cywilny vs kościelny

Post autor: Żaneta » 08 kwie 2013, 23:37

Nie na jedno, biorąc ślub w kościele, ksiądz ma obowiązek zgłosić ów fakt w USC, więc masz jakby 2 w 1. Biorąc ślub cywilny, masz sam ślub cywilny :wink:
:)

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Posty: 2451
Rejestracja: 27 maja 2006, 10:25
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: Ślub cywilny vs kościelny

Post autor: Cinimini » 08 kwie 2013, 23:41

Ja mam tylko cywilny i wg. mnie była to bardzo dobra decyzja. A tak poważnie, to gdyby nie "kuszący" kredy Rodzina na swoim, to pewnie do dziś nie byliśmy małżeństwem ;).
W ślub zainwestowaliśmy 36 zł, a zarobiliśmy 8 lat dopłat do kredytu ;) ... Rozwód już trochę droższy, bo ok. 600 zł no i min. 8 lat musimy ze sobą wytrzymać, bo inaczej dopłaty zabiorą :D

[ Dodano: 08-04-2013 ]
martita pisze:Żaneta napisał/a:
Nie na jedno, biorąc ślub w kościele, ksiądz ma obowiązek zgłosić ów fakt w USC, więc masz jakby 2 w 1.

tyle ze za minimum 5-krotną wyższą cenę w kościele :wink:
Wiesz, za czas liczą - w Kościele 45 min. w USC zaledwie 15 :D ...
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Żaneta
Początkujący ✽✽
Posty: 124
Rejestracja: 28 maja 2012, 22:56
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Knurów

Re: Ślub cywilny vs kościelny

Post autor: Żaneta » 08 kwie 2013, 23:52

tyle ze za minimum 5-krotną wyższą cenę w kościele
Drogo tam u Was Martita.
W ślub zainwestowaliśmy 36 zł
wow, dla odmiany u Ciebie Cinimini ewidentnie jakaś promocja była :lol:
:)

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Posty: 2451
Rejestracja: 27 maja 2006, 10:25
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: Ślub cywilny vs kościelny

Post autor: Cinimini » 08 kwie 2013, 23:53

WrednaTubisia pisze:Cinimini, "Rodzina na Swoim" później też dawała możliwość wzięcia kredytu ludziom bez obrączek
Wiem, ale jak my się pobieraliśmy to tylko dlamałżeństw były - ponad 3 lata temu.
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Posty: 2451
Rejestracja: 27 maja 2006, 10:25
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: Ślub cywilny vs kościelny

Post autor: Cinimini » 09 kwie 2013, 00:08

Egzistenz pisze:Ja słyszałam,że cywilny kosztuje 86zl
Jak pisałam, to było 3 lata temu, ale chyba, aż tak by nie zdrożał... Możliwe, że pomyliłam z oplata za zmianę nazwiska (nie zmieniałam przy ślubie-wówczas jest za free).
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
Orzelek
Doświadczony ❃
Posty: 1246
Rejestracja: 30 kwie 2012, 15:22
Choroba: CD
województwo: śląskie
miasto: Częstochowa
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ślub cywilny vs kościelny

Post autor: Orzelek » 09 kwie 2013, 00:09

84 zł - stawka opłaty skarbowej za sporządzenie aktu małżeństwa, wynikająca z załącznika do ustawy o opłacie skarbowej ( i to od razu na samym początku :mrgreen: ).
25.11.2011 - ileostomia
01.12.2011 - kolostomia
21.11.2012 - usunięcie ileostomii

Bez leków !!

:tak: Remisja :tak:

1 % z PITa wspomaga Jelita

Pozdrawiam :roll: :flowers: :przytul: :*

ODPOWIEDZ

Wróć do „Miłość, Przyjaźń, Rodzina”