Ból podczas stosunku

Rozmowy, pytania na ten temat.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Lolcia_Karolcia
Początkujący ✽✽
Posty: 284
Rejestracja: 17 mar 2016, 15:31
Choroba: CU
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Ból podczas stosunku

Post autor: Lolcia_Karolcia » 04 lip 2018, 10:37

Cześć :)
Po setnej wizycie u ginekologów, postanowiłam szukać pomocy tutaj. Może ktoś spotkał się z taką sytuacją.

Po kolei. Ból - pojawia się zawsze, nie ważne jaki dzień cyklu, jaka antykoncepcja czy też pozycja. Boli tak bardzo, że każda próba zbliżenia kończy się płaczem. Udałam się po pomoc do specjalistów. Badanie fizykalne -> boli, ale nic niepokojącego nie widać
USG -> okej
Cytologia -> bez niepokojących zmian

Oczywiście gdy tylko mówię że choruję na CU , to pojawia się błysk w oku "Wie Pani, to na pewno od jelit". Także kolonoskopia za mną, choroba w stanie uśpienia od ponad 4 miesięcy.

Proszę o porady.... :oops:
Ochroń mnie, gdy znowu zapomnę co mam i nie wahaj się wstrząsnąć mną najmocniej jak się da... !

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Ból podczas stosunku

Post autor: ranka » 04 lip 2018, 21:39

wykluczylambym zapalenie - to ze nie widac nic niepojacego nie zawsze oznacza ze nie ma, pomocny bedzie wymaz z kanalu szyjki ktory w fizjologicznych warunkach powinien byc jalowy.
Musisz zadac sobie pytanie czy jestes odp nawilzona? jesli tak moze faktycznie problemem sa zrosty?
przechodzilas zapalenie przydatkow?
czeste inf ukladu moczowego? bylas operowana?

czy masz wykladniki infekcji pod postacia parcia na pecherz? objawow dyzurycznych?
moze przechodzilas chlamydioze ktora normalnie jest nie do wychwycenia.
niestety Twoje objawy sa dosc niespecyficzne
Obrazek

Lolcia_Karolcia
Początkujący ✽✽
Posty: 284
Rejestracja: 17 mar 2016, 15:31
Choroba: CU
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Re: Ból podczas stosunku

Post autor: Lolcia_Karolcia » 04 lip 2018, 22:17

Gin. stwierdził, że skoro w cytologii nie wyszło zapalenie to nie potrzeba pobierać wymazów. Nie miałam zapalenia przydatków, ani pęcherza. Często odczuwam parcie na pęcherz. Jeżeli czuję że chce mi się siku to natychmiast muszę go zrobić, bo później chodzę w bólem brzucha pół dnia.
Operacji TYCH okolic ani jelitowych nie miałam.
Ochroń mnie, gdy znowu zapomnę co mam i nie wahaj się wstrząsnąć mną najmocniej jak się da... !

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Ból podczas stosunku

Post autor: ranka » 04 lip 2018, 22:22

cytologia to wykrywalnosc ok 60% nowotworu a co dopiero zapalenia ;)
genralnie ma racje ze wychodzi ale nalezy pamietac ze nie zawsze jest ona umiejetnie czytana.

generalnie to zalezy jakie doswiadczenie ma Twoj ginekolog.
Obrazek

Lolcia_Karolcia
Początkujący ✽✽
Posty: 284
Rejestracja: 17 mar 2016, 15:31
Choroba: CU
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Re: Ból podczas stosunku

Post autor: Lolcia_Karolcia » 04 lip 2018, 22:58

Byłam już u 7 ... Jeden sugerował jeszcze volvodynię, ale nie sprawdziło się.
Ochroń mnie, gdy znowu zapomnę co mam i nie wahaj się wstrząsnąć mną najmocniej jak się da... !

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Ból podczas stosunku

Post autor: ranka » 05 lip 2018, 21:48

naposze ci pw w wolnej chwili
Obrazek

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Ból podczas stosunku

Post autor: Noelia » 06 lip 2018, 08:25

Moja przyjaciółka miała podobne objawy i w końcu zdiagnozowano u niej endometriozę.
U mnie również tak się zdarzyło w pewnym okresie - okazało się, że to mini infekcja pęcherza w czasie ciąży, pomógł mi sok żurawinowy (w normalnych warunkach byłaby jeszcze zlecona furagina, ale to był pierwszy trymestr, więc ta opcja odpadła) ... oraz pewne pozycje "oszczędzające pęcherz".

Może przyczyna jest błaha i pomogłyby jakieś nawilżacze oraz odpowiednio długa "rozgrzewka" - ale tego już pewnie próbowaliście.

A przed chorobą (tzn. przed diagnozą NZJ) też tak było :?:
Ja bym sobie nie dała wmówić, że to "od jelit", zwłaszcza, że chorujesz na CU (więc przetoki, ropnie, guzy zapalne czy zrosty raczej wykluczone) i w dodatku jesteś w pełnej remisji.
Lekarze chyba nie mają innego pomysłu, musisz drążyć temat i nie daj się zbyć.
Współczuję bardzo i mam nadzieję, że szybko znajdziesz rozwiązanie :roll:
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Lolcia_Karolcia
Początkujący ✽✽
Posty: 284
Rejestracja: 17 mar 2016, 15:31
Choroba: CU
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Re: Ból podczas stosunku

Post autor: Lolcia_Karolcia » 06 lip 2018, 09:57

Ranka, czekam na wiadomość prywatną.

Wszelkie nawilżacze itp zostały wypróbowane. Z tym problemem borykam się kilka lat, chodzę od jednego gabinetu do drugiego. Przed stwierdzeniem CU też miałam takie objawy.
Wkurzające jest to że każdy mnie zbywa. Jeden to kazał mi iść do psychologa, bo szukam sobie przypadłości których on jako profesor nie widzi.
Ochroń mnie, gdy znowu zapomnę co mam i nie wahaj się wstrząsnąć mną najmocniej jak się da... !

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Ból podczas stosunku

Post autor: Noelia » 06 lip 2018, 10:51

A miałaś kiedyś USG transwaginalne (dopochwowe) :?:
Lolcia_Karolcia pisze:
06 lip 2018, 09:57
Jeden to kazał mi iść do psychologa, bo szukam sobie przypadłości których on jako profesor nie widzi.
Trochę jak wmawianie IBS w każdym trudniejszym przypadku objawów jelitowych o niewyjaśnionej przyczynie - niemal norma, niestety :/
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Lolcia_Karolcia
Początkujący ✽✽
Posty: 284
Rejestracja: 17 mar 2016, 15:31
Choroba: CU
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Re: Ból podczas stosunku

Post autor: Lolcia_Karolcia » 06 lip 2018, 11:56

Tak miałam. Oprócz nadżerek (które zostały wypalone) pozostałe narządy w normie.
Próbowałam nie mówić, że choruje na CU przy wizycie. Dawano mi antykoncepcyjne, gdyż mogą pomóc (bez konkretnego wyjaśnienia). Bardzo często słyszę: jak urodzi Pani dziecko to wszystko minie. Ale nosz kurde, żeby urodzić to najpierw trzeba je " stworzyć" :(
Ochroń mnie, gdy znowu zapomnę co mam i nie wahaj się wstrząsnąć mną najmocniej jak się da... !

Izunia65
Początkujący ✽✽
Posty: 67
Rejestracja: 03 sty 2018, 22:48
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
miasto: Włocławek

Re: Ból podczas stosunku

Post autor: Izunia65 » 08 lip 2018, 16:39

A może faktycznie masz "blokadę" psychiczną. Ja miałam tak bardzo długo, już nie będę pisać ile czasu zajęło mi nauczenie się "wyluzowania". Byłam pewna, że problem tkwi w mojej budowie itp, ale to jednak siedziało w głowie. Dopiero po urodzeniu dziecka nauczyĺam się siebie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Seks”