seks analny a crohn?

Rozmowy, pytania na ten temat.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zaranin
Aktywny ✽✽✽
Posty: 553
Rejestracja: 19 mar 2009, 12:10
Choroba: CD u dziecka
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Żary
Kontakt:

Re: seks analny a crohn?

Post autor: zaranin » 16 mar 2013, 18:32

Znalazłem taki artykuł, po angielsku. Autor nie jest lekarzem, ale odnosze wrażenie, że się zna. :-)
Anal sex with IBD
- CD
- ileostomia 2010.06.07.-2011.04.01.
- subtotalna kolektomia 2010.11.17. (pozostawiono ostatnie 15cm jelita)
- przywrócenie ciągłości 2011.04.01. (usunięcie ostatnich 15cm jelita grubego i 12cm jelita cienkiego)
- 2010.04.12. niedrożność jelita, otwarcie powłok, brak jednoznacznego określenia przyczyny

Infliximab, Loperamid, witaminy, odżywki, stan po całkowitej kolektomii

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: seks analny a crohn?

Post autor: Baby » 18 mar 2013, 11:02

Obserwuje ten temat i widzę że za bardzo skupiacie się na swoich poglądach a nie na konkretach. Znalazłam artykuł z którego wynika że NZJ jest przeciwwskazaniem do tego rodzaju seksu "Zbyt gwałtowne działania mogą doprowadzić do uszkodzenia mięśniówki jak i śluzówki odbytu, a czasem nawet trwałego urazu psychicznego i niechęci to tego typu kontaktów seksualnych", " Całkowitym przeciwwskazniem do stosunków analnych są choroby i stany zapalne odbytu i jelita grubego, które w wyniku pedykacji mogą ulec zaostrzeniu i wtórnym zakażeniom. Wśród tych chorób najczęstsze to żylaki odbytu, kłykciny kończyste,choroba Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, przetoki odbytnicze. "
więcej: http://kobieta.wp.pl/kat,26365,title,Ma ... aid=110403

Wg kolejnej informacji seks analny jest jednym z czynników ryzyka wystąpienia zapalenia odbytnicy http://emedica.pl/choroby/opis/160-zapa ... tnicy.html . Wyczytałam także, że gwałtowny seks analny z silnie rozpierający odbyt może wywołać uszkodzenie zwieraczy co doprowadza do nietrzymania stolca. Tutaj macie wypowiedź ginekologa dotyczącą uprawiania miłości greckiej ;) http://ginekologradzi.blog.onet.pl/2006/06/
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
zaranin
Aktywny ✽✽✽
Posty: 553
Rejestracja: 19 mar 2009, 12:10
Choroba: CD u dziecka
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Żary
Kontakt:

Re: seks analny a crohn?

Post autor: zaranin » 18 mar 2013, 11:24

Dzięki Baby za sprowadzenie dyskusji na właściwy tor. Najważniejsze w tym wątku powinny być są konkrety, a nie przerzucanie się subiektywnymi ocenami. Każdy powinien sam sobie wyrobić zdanie na ten temat na podstawie twardych faktów.

Ostatni zapodany przez Ciebie link "dogłębnie" wyjaśnia temat. ;-)
- CD
- ileostomia 2010.06.07.-2011.04.01.
- subtotalna kolektomia 2010.11.17. (pozostawiono ostatnie 15cm jelita)
- przywrócenie ciągłości 2011.04.01. (usunięcie ostatnich 15cm jelita grubego i 12cm jelita cienkiego)
- 2010.04.12. niedrożność jelita, otwarcie powłok, brak jednoznacznego określenia przyczyny

Infliximab, Loperamid, witaminy, odżywki, stan po całkowitej kolektomii

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: seks analny a crohn?

Post autor: Baby » 18 mar 2013, 11:32

Ania406 pisze:A wracając do seksu analnego- Baby, spoko, ale ja np mam Croha, a nie mam żadnych problemów z przetokami, zmianami itp i ogólnie to ujmując mój odbyt jest zdrowy jak koń i mogłabym sobie poużywać jakbym chciała. Nie ma reguły, bo każdy z nas inaczej choruje i inne ma potrzeby. Przecież nie trzeba od razu w fisting analny się bawić. Trzeba się zabezpieczać - prezerwatywy, lubrykanty itp. Nie ma dowodów na to, że seks analny spowoduje jakieś zmiany chorobowe -oczywiście może, ale nie musi. To tak jak stosunek dopochwowy- może doprowadzić do różnego rodzaju uszkodzeń mechanicznych, zakażeń itd, ale przecież nie musi. Znów wracam do tego, że to kwestia potrzeb i upodobań i nie nam oceniać.
Ja absolutnie nie wypowiadam się w tej kwestii. Takie dane znalazłam i je przytoczyłam. Chodzi o to że błona śluzowa jelita jest o wiele delikatniejsza i bardziej narażona na ryzyko uszkodzeń. Trzeba więc być delikatnym i odpowiednio przygotować się do uprawiania tego rodzaju miłości.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃
Posty: 1354
Rejestracja: 02 cze 2008, 23:22
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Znienacka

Re: seks analny a crohn?

Post autor: Ania406 » 18 mar 2013, 11:43

Baby pisze: Chodzi o to że błona śluzowa jelita jest o wiele delikatniejsza i bardziej narażona na ryzyko uszkodzeń. Trzeba więc być delikatnym i odpowiednio przygotować się do uprawiania tego rodzaju miłości.
Dokładnie. Jest cała gama środków nawilżających i prezerwatyw, które mogą tu pomóc. I nie polecałabym używania mydła, czy kremów do ciała, jak przytacza ginekolog w ostatnim linku - jeśli się bawić to ze środkami do tego przeznaczonymi, do nabycia już nie tylko w seks shopach, ale i w aptekach :)
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: seks analny a crohn?

Post autor: Natuśka » 18 mar 2013, 12:17

Ania406 pisze: I nie polecałabym używania mydła, czy kremów do ciała
Powszechna wazelina wbrew pozorom również nie jest polecana :wink:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃
Posty: 1354
Rejestracja: 02 cze 2008, 23:22
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Znienacka

Re: seks analny a crohn?

Post autor: Ania406 » 18 mar 2013, 12:20

Natuśka pisze:Powszechna wazelina wbrew pozorom również nie jest polecana :wink:

Nie chodziło mi o wazelinę, której zapomniałam dopisać, jako "nie polecam", tylko o specjalne lubrykanty do seksu analnego ;)

http://www.sklep-intymny.pl/pol_m_Zele- ... 3godJEEA6g
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: seks analny a crohn?

Post autor: Natuśka » 18 mar 2013, 12:23

Ania406 pisze:Nie chodziło mi o wazelinę, której zapomniałam dopisać, jako "nie polecam", tylko o specjalne lubrykanty do seksu analnego ;)
Tak Ania406, wiem i dlatego dopisałam :wink:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃
Posty: 1354
Rejestracja: 02 cze 2008, 23:22
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Znienacka

Re: seks analny a crohn?

Post autor: Ania406 » 18 mar 2013, 12:28

;)
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

Re: seks analny a crohn?

Post autor: tom-as » 20 mar 2013, 07:44

Zatem co następuje:
- wątek został jako tako oczyszczony
- posty, które odbiegały od tematu znalazły się w nowym watku
- jeśli czytając całość wydaje Ci się czytelniku, że czegoś brakuje czy coś to znaczy, że to właśnie efekt wyczyszczenie i jeśli jesteś ciekaw co Cię drogi czytelniku ominęło to lekturę uzupełniającą znajdziesz tutaj: viewtopic.php?t=14109
- proszę o pisanie tutaj na temat

ODPOWIEDZ

Wróć do „Seks”