Leki na CU a antykoncepcja

metody zapobiegania ciąży a nieswoiste zapalenia jelit

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Moniczka
Debiutant ✽
Posty: 8
Rejestracja: 24 lip 2004, 01:22
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Dabrowa Górnicza

Re: Leki na CU a antykoncepcja

Post autor: Moniczka » 28 paź 2005, 14:58

choruję na CU ponad 3 lata a prawie dwa biorę Harmonet... Mój lekarz rodzinny się zastanawiał, natomiast ginekolog stwierdził, że nie ma przeciwskazań o ile sie w tym czasie nie bierze innych leków hormonalnych czy sterydów.......
Monia

Awatar użytkownika
Izunia
Początkujący ✽✽
Posty: 154
Rejestracja: 23 wrz 2004, 22:43
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Września
Kontakt:

Re: Leki na CU a antykoncepcja

Post autor: Izunia » 30 paź 2005, 16:57

Ja kiedy zaczęłam brać harmonet, to z dnia na dzień coraz większą biegunkę dostawałam, w połowie opakowania to po prostu już bordowa woda się ze mnie lała, więc przerwałam opakowanie i od razu wyrzuciłam do kosza. Długi czas nie chciałam wogóle brać tabletek, teraz jestem na stedirilu i jest ok, chociaż lekarz mnie ostrzegł że po nim mogę mieć kłopoty z zajściem w ciążę, ale zdecydowałam się na niego, bo mój mąż i tak nie chce mieć już dzieci :cry:

Awatar użytkownika
Ala-Alishia
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 10 lis 2005, 20:27
Choroba: nie ustalono
Kontakt:

:)

Post autor: Ala-Alishia » 10 lis 2005, 20:46

Zaskoczyłyście mnie..W większości to lekarze Wam zabronili brać tabletek anty.A mnie niekt niczego nie zabraniał,a po stosowaniu tabletek nic złego się nie działo:)

Awatar użytkownika
Ania16
Początkujący ✽✽
Posty: 496
Rejestracja: 25 mar 2004, 14:27
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdansk-Przymorze
Kontakt:

Re: Leki na CU a antykoncepcja

Post autor: Ania16 » 23 lis 2005, 13:06

a czy wiecie moze czy osoba pooperacji moze brac tabletki? czy tylko plastry i zastrzyki?

Apropo plastrow ostatnio przeczytalam w gazecie ze sa one niebezpieczne i zagranica bylo kilkadziesiat zgonow, poniewaz podczas naklejenia plastra przedostaje sie 60% wiecej estrogenu niz po polknieciu tabletki. co moze spowodowac zawal. byl to artykol o plastrach Evra....
http://magdamroczkowska.pamietajmy.com.pl/
Moj Aniołek (*)

Obrazek

Ileostomia od 7.03.2013

Awatar użytkownika
Izunia
Początkujący ✽✽
Posty: 154
Rejestracja: 23 wrz 2004, 22:43
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Września
Kontakt:

Re: Leki na CU a antykoncepcja

Post autor: Izunia » 24 lis 2005, 18:03

Aniu, ja jestem już dwa lata od ostaniej operacji i prawie od razu zaczęłam brać tabletki i biorę je cały czas, jest ok, więc myślę że tak już pozostanie :)
Co do plastrów, to wiem że są bardzo drogie, ale jakie mają skutki uboczne, to niestety nie wiem, to samo tyczy się zastrzyków.

Awatar użytkownika
kreska29
Początkujący ✽✽
Posty: 54
Rejestracja: 18 lis 2005, 14:31
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Leki na CU a antykoncepcja

Post autor: kreska29 » 24 lis 2005, 19:29

Oj powiem szczerze, że zaczynam sie zastanawiać jak to jest....
Ja przed wykryciem cu była na doustnej antykocepcji i tak pozostaje do dziś.....Po wyjściu ze szpitala skonsultowałam się z moim lekarzem i dowiedziałam się że nie ma żadnych przeciwskazań abym łykała nadal pigułki ....a teraz zaczynam sie zastanawiać....czy to wszystko ma sens....Obecnie łykam sulfasalazę i witaminki....i oczywiście minulet.....Muszę popytać jeszcze innych lekarzy....
Pozdrawiam ciepło :wink:
Pozdrawiam !!
kasia

Awatar użytkownika
karotka
Debiutant ✽
Posty: 8
Rejestracja: 23 lis 2005, 12:05
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Leki na CU a antykoncepcja

Post autor: karotka » 25 lis 2005, 15:39

Ja używam plastrów od 2 lat a choruję na CU od 8. Nie zauważyłam u siebie związku antykoncepcji z okresami zaostrzeń choroby. Powiem więcej, moim zdaniem plastry oprócz ceny mają same zalety. Mniej obciążają wątrobę, są niekłopotliwe w stosowaniu i nie trzeba się stresować codziennym łykaniem tabletki. Ja je polubiłam.

Awatar użytkownika
Ania16
Początkujący ✽✽
Posty: 496
Rejestracja: 25 mar 2004, 14:27
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdansk-Przymorze
Kontakt:

Re: Leki na CU a antykoncepcja

Post autor: Ania16 » 25 lis 2005, 20:20

ja sie uprzedzilam do plastrow i nie chce znalesc sie przez nie w gronie kilkudziesieciu kobiet ktore umarly na zawal,wlasnie przez plastry... ale kazdy sam decyduje...
pozdrawiam
http://magdamroczkowska.pamietajmy.com.pl/
Moj Aniołek (*)

Obrazek

Ileostomia od 7.03.2013

bambi
Debiutant ✽
Posty: 45
Rejestracja: 30 lis 2005, 12:34
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Leki na CU a antykoncepcja

Post autor: bambi » 01 gru 2005, 09:50

Hej!
Jestem chora od 4 lat
W okresie remisji (2 lata temu)z powodzeniem bralam Novinette przy "umiarkowanym" przestrzeganiu diety (np. wakacje w Turcji - upal 40 st, opalanie calymi dniami, normalne jedzenie - surowizna, smazone i grillowane miesko,ciasta z kremem-pyszne!!!!!!-,winko...itp) grzeszylam bezkarnie i czulam sie swietnie - zapomnialam, ze jestem chora...
Ale niestety w sierpniu, po tygodniu brania zaczal sie koszmar (krew, sluz itp...wszystkie znane nam przyjemnosci :wink: )
Nie wiem czy to przez stres (moja kochana szefowa zwana pieszczotliwie pitbullem) czy pora roku...i do tej pory nie moge sie doprowadzic do porzadku...
Moj lekarz jest przeciwny tabletkom - i byl na mnie "wsciekly" :oops:
Zreszta na kazdej"instrukcji obslugi" do tabletek jest napisane w przeciwskazaniach...nawet na plasterkach....

Pozdrawiam!!!!
Jest CU-downie....
gg 3302143

Awatar użytkownika
inkaska
Aktywny ✽✽✽
Posty: 645
Rejestracja: 31 sie 2004, 10:55
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź, CU

Re: Leki na CU a antykoncepcja

Post autor: inkaska » 26 cze 2007, 21:28

dziewczyny czy ktoras z Was bierze Cilest i sulfe jednoczesnie?? Czy przy nieduzych biegunkach do 3-4 w ciagu dnia jestesmy zabezpieczone?
cos byc musi do cholery za zakretem;)

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Leki na CU a antykoncepcja

Post autor: ranka » 27 cze 2007, 00:55

zalezy jaki czas wchlaniana tablety.poczytaj ulotke.zazwyczaj jest to 5 h i po tym czasie od wziecia antyka,jesli wystapi biegunka to raczej nic ci nie grozi.
Obrazek

Awatar użytkownika
inkaska
Aktywny ✽✽✽
Posty: 645
Rejestracja: 31 sie 2004, 10:55
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź, CU

Re: Leki na CU a antykoncepcja

Post autor: inkaska » 27 cze 2007, 10:14

niby pisze ze po 3 h jest ok, ale jesli biegunka w ciagu tych 3 h jest no powiedzmy srednio duza, czy antykoncepcja jest zmniejszona....wiem....w sumie trudno to ustalic ryzyk fizyk...a sulfa czy tez salofalk nie upodsledza dzialania tabletek anty ?
Cilest zerszta biore dopiero 2 miesiac, wczesniej diane bralam ale niestety zbyt duze skutki uboczne byly, po cilescie praktycznie zadnych, zero plamien - a przy dianie bardzo dlugie plamienia....
cos byc musi do cholery za zakretem;)

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Leki na CU a antykoncepcja

Post autor: ranka » 27 cze 2007, 11:36

sulfasalazyna sama w sobie stanowi jakas tam barierie bo powoduje nieplodnosc przemijajaca.oczywisacie antykoncept to nie jest.
salofalk niestety nie bo to mesalazyna.
natomiast jkesli tak jak piszesz w przeciagu tych 3 h dostalas biegunki to niestety wchlanianie jest uposledzone.
Obrazek

kasinp
Znawca ❃❃
Posty: 2418
Rejestracja: 19 cze 2007, 17:48
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Leki na CU a antykoncepcja

Post autor: kasinp » 27 cze 2007, 15:50

w ogole to antykoncepcja hormonalna jest raczej nie bardzo , raczej mechaniczne srodki lepiej sie sprawdza prezerwatywy i spirala

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Leki na CU a antykoncepcja

Post autor: ranka » 27 cze 2007, 16:02

no raczej u mnie odpada antyk hormonalna bo chce miec dziecko,a poza tym jestem pod kontrola lekarza chorob zakaznych bo mam hiperbilirubinemie (niby zespol Gilberta ale cos mi sie nei chce wierzyc). :roll:
ale spirali nie dam sobie wlozyc nigdy (bo widzialam jak to wyglada i mi sie stanowczo nie spodobalo),a prezerwatywy sa dosc niewygodne :razz:
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Antykoncepcja”