Leki na CU a antykoncepcja

metody zapobiegania ciąży a nieswoiste zapalenia jelit

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
La_fleur
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 29 cze 2005, 17:44
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Leki na CU a antykoncepcja

Post autor: La_fleur » 01 lip 2005, 10:33

hej, mam pytanie do dziewczyn, czy b?d?c chore i przyjmuj?c leki na CU stosujecie jednocze?nie srodki antykoncepcyjne (hormonalne?). nie szkodzi wam to? nie ma ku temu przeciwwskazan, moze ktos wie? bede wdzieczna jesli ktos bedzie mogl sie podzielic taka informacja, chodzi mi zwlaszcza o osoby stosujace mesalazyne.
z gory dzieki
Basia
...bo jest paru ludzi, bo jest pare w ?yciu dobrych chwil, bo jest pare z?udze?, które warto mie? by ?yc...

Estrella
Debiutant ✽
Posty: 14
Rejestracja: 12 cze 2005, 11:46
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Leki na CU a antykoncepcja

Post autor: Estrella » 01 lip 2005, 12:19

Czesc, tez jestem chora na CU (od ok. 4 lat). Biore Mercilon (robie sobie czasami przerwy kilkumiesieczne) i nie widz? korelacji pomiedzy tabletkami i zaostrzeniami CU. Niby na opakowaniu jest napisane, zeby przy CU nie stosowac Mercilonu, ale moj lekarz nie mia? wi?kszych zastrzezen, wiec biore.

La_fleur
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 29 cze 2005, 17:44
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Leki na CU a antykoncepcja

Post autor: La_fleur » 01 lip 2005, 12:41

czesc Estrella
dzieki za odpowiedz, ja na moim harmonecie nie znalazlam zadnych przeciwwskazan, no ale wole na zimne dmuchac i poznac opinie innych
pozdrawiam
...bo jest paru ludzi, bo jest pare w ?yciu dobrych chwil, bo jest pare z?udze?, które warto mie? by ?yc...

Anna
Początkujący ✽✽
Posty: 61
Rejestracja: 22 maja 2004, 19:56
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Leki na CU a antykoncepcja

Post autor: Anna » 01 lip 2005, 16:19

Niestety mój lekarz i ginekolog zgodnym chórem twierdz?, ?e przy CU nie mog? przyjmowa? ?adnych doustnych ?rodków antykoncepcyjnych.

mika
Debiutant ✽
Posty: 36
Rejestracja: 17 cze 2004, 23:55
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Re: Leki na CU a antykoncepcja

Post autor: mika » 01 lip 2005, 18:30

Na ka?dej ulotce pigu?ek mo?na przeczyta?, ?e biegunki s? przeciwwskazaniem do ich stosowania. W zwi?zku z tym moja pani ginekolog zaproponowa?a mi zastrzyk antykoncepcyjnylub plastry. Zdecydowa?am si? na zastrzyk, bo du?o ta?szy, ale..... chyba przerzuc? si? na plasterki, bo maja zdecydowanie mniej efektów ubocznych.

La_fleur
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 29 cze 2005, 17:44
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Leki na CU a antykoncepcja

Post autor: La_fleur » 01 lip 2005, 22:15

tak wiem, ze przy biegunkach caly efekt bierze w leb, tyle, ze biegunki juz nie mam. swoja droga to byl dopiero pierwszy atak, zobaczymy co sie bedzie dzialo pozniej. moze i ja zdecyduje sie na jakas inna metode. a tak w ogole ile kosztuje zastrzyk a ile plasterki?
...bo jest paru ludzi, bo jest pare w ?yciu dobrych chwil, bo jest pare z?udze?, które warto mie? by ?yc...

Ela
Początkujący ✽✽
Posty: 279
Rejestracja: 21 kwie 2003, 21:05
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Leki na CU a antykoncepcja

Post autor: Ela » 01 lip 2005, 22:31

Temat pigu?ek by? ju? poruszany na forum, ale nie mog? go znale??...
Natomiat ja nie s?ysza?am, ?eby leki na cu i pigu?ki k?óci?y si? ze sob?. Pyta?am lekarzy i nikt nigdy nie mia? nic przeciwko temu, ?ebym je bra?a. Mo?e ze wzgl?du na branie wielu leków trzeba kontrolowa? np. w?trob?, ale to i tak si? powinno okresowo robi? przy pigu?kach.
CU, j-pouch

mika
Debiutant ✽
Posty: 36
Rejestracja: 17 cze 2004, 23:55
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Re: Leki na CU a antykoncepcja

Post autor: mika » 01 lip 2005, 22:50

Nasze choroby wi??? si? z upo?ledzonym wch?anianiem, wi?c to chyba dodatkowe ryzyko przy pigu?kach. Ja wol? nie eksperymentowa? ;)
Co do kosztów - plasterki - 56 z? na 3 tygodnie, zastrzyk - ok. 40 z? na 3 miesi?ce.

Awatar użytkownika
Rose
Początkujący ✽✽
Posty: 66
Rejestracja: 08 wrz 2005, 13:27
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Leki na CU a antykoncepcja

Post autor: Rose » 21 wrz 2005, 19:16

zdania lekarzy chyba są podzielone.mój gatrolog i pani ginekolog odsyłali mnie do drugiego i oboje nie potrawili mi jasno odpowiedzieć.biore tabletki i nie mam żadnych skutków ubocznych.choć ostatnio zastanawiałam się nad plasterkami, z tym że to już troszke droższa sprawa.zastrzyków natomiast nie lubie :(

Awatar użytkownika
inkaska
Aktywny ✽✽✽
Posty: 645
Rejestracja: 31 sie 2004, 10:55
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź, CU

Re: Leki na CU a antykoncepcja

Post autor: inkaska » 22 wrz 2005, 09:12

a jak dzialaja zastrzyki, co to za specyfiki???bo pierwszy raz sie spotykam z zastrzykami, tzn. n igdy nikt mi nie zaproponowal....
cos byc musi do cholery za zakretem;)

mika
Debiutant ✽
Posty: 36
Rejestracja: 17 cze 2004, 23:55
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Re: Leki na CU a antykoncepcja

Post autor: mika » 22 wrz 2005, 10:41

Zweryfikowałam swoja wiedzę na temat antykoncepcji u prof. Ostrowskiego. Otóż trwierdzi on, że każda forma jest do przyjęcia, pigułki również. Rezygnuję więc z zastrzyków, bo działaja bardzo radykalnie, u mnie całkowicie zlikwidowały miesiączkę.
Inkaska, tu masz linka, poczytaj sobie
http://www.federa.org.pl/?page=article&catid=21&lang=1

zosia
Debiutant ✽
Posty: 41
Rejestracja: 05 cze 2005, 17:17
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Leki na CU a antykoncepcja

Post autor: zosia » 22 wrz 2005, 12:59

ooo, naprawdę? nienawidzę okresu, bo czuję się przy tym źle z powodu brzucha - wzdęcia etc.. sama biorę tabletki, proponowano mi też plastry (pewniejsze, bo np. biegunki nie mają wpływu na ich działanie), ale jakoś nie mogłam się przekonać... za to zastrzyki brzmią ciekawie

diabelek3030
Debiutant ✽
Posty: 39
Rejestracja: 19 wrz 2005, 16:26
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Leki na CU a antykoncepcja

Post autor: diabelek3030 » 28 wrz 2005, 20:53

Ja biorę logest już prawie rok i nie zauważyłam zadnych niepokojących zmian.Faktem jest,że zdania lekarzy są podzielone w tej kwestii.Moja pani doktor powiedziała,że najlepsze dla nas są tabletki z najnizszą zawartością estrogenów.

cleo
Początkujący ✽✽
Posty: 74
Rejestracja: 22 cze 2005, 12:59
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: okolice Łodzi

Re: Leki na CU a antykoncepcja

Post autor: cleo » 29 wrz 2005, 10:56

Ja brała 2 lata cilest i było ok
cleo
Bierz życie jakim jest...

mal(a)gocha
Początkujący ✽✽
Posty: 103
Rejestracja: 15 wrz 2004, 07:55
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: z Krakowa

Re: Leki na CU a antykoncepcja

Post autor: mal(a)gocha » 07 paź 2005, 09:50

Ja mam CD, przez kilka lat brałam Cilest, chwilę Femodem (ale moje jelitka na niego źle reagowały), teraz zaczynam Novynette. Moja pani doktor (lekarz kliniczny) bardzo sceptycznie podchodzi do plastów powodują ponoć niedwracalne skutki. Uważa, że najlepsze są pigułki z małą zawartością hormonów. Oczywiście jeżeli biegunki nie są zbyt częste.
pozdrawiam
-gocha-

ODPOWIEDZ

Wróć do „Antykoncepcja”