Leki na CU a antykoncepcja

metody zapobiegania ciąży a nieswoiste zapalenia jelit

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Leki na CU a antykoncepcja

Post autor: Natalka » 13 cze 2011, 23:01

agata1507 pisze:wole dopytać
no i słusznie :smile: a ja faktycznie nie do końca chyba zrozumiałam o co Ci chodziło :wink:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
KeyO
Początkujący ✽✽
Posty: 138
Rejestracja: 10 sie 2011, 19:48
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Rochdale, UK

Re: Leki na CU a antykoncepcja

Post autor: KeyO » 11 sie 2011, 22:24

Po rozpoznaniu rozmawiałam na temat antykoncepcji z moim gastroent i jego zdaniem nie było większych przeciwwskazań stosowania doustnych pigułek jeśli chodzi o ich wpływ na samo jelito, ale od razu ostrzegł mnie że w drugą stronę wpływ jest znaczny, a mianowicie zmniejszone wchłanianie, więc trzeba się liczyć że możliwość zajścia w ciążę jest znacznie podwyższona w porównaniu do założeń.
Zalecił mi korzystać z jakiejkolwiek pozajelitowej metody, którą miałam sobie wybrać według własnego uznania.
Na początku choroby brałam pigułki, ale później w centrum zdrowia kobiet odmówiono mi ich z powodu mojej historii migrenowej. Zaczęłam od minipigułki - już nie pamiętam nazwy.
W końcu pielęgniarka z ośrodka doradziła mnie pewniejsze zastrzyki. Biorę Depo od przeszło roku i chwale sobie ogromnie. Wygoda. No i jestem szczęściarą - jedną z kobiet które nie odczuwają skutków ubocznych ich działania, które potrafią być bardzo przykre. Ja już zapomniałam przykre dolegliwości miesiączek, dodatkowy plus - brak dodatkowej utraty krwi.

W Polsce koszt jest chyba znaczny. No cóż ja tutaj mam za darmo każdy środek antykoncepcyjny jaki chcę, więc dodatkowa korzyść.
Boże spraw abym stała się człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies...

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Posty: 1030
Rejestracja: 05 kwie 2008, 12:53
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Nibylandii:)

Re: Leki na CU a antykoncepcja

Post autor: ewkunia » 12 sie 2011, 11:27

Hm, mój ginekolog i gastroenterolog nie potwierdził,że działanie może być obniżone - chyba że faktycznie oddajesz po 20 stolców na dobę,to siłą rzeczy kilka h po przyjęciu tabletki nastąpi jej wydalenie:)

Polecano mi plasterki lub krążek, jednakże bez szczególnego nacisku.
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Awatar użytkownika
KeyO
Początkujący ✽✽
Posty: 138
Rejestracja: 10 sie 2011, 19:48
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Rochdale, UK

Re: Leki na CU a antykoncepcja

Post autor: KeyO » 12 sie 2011, 21:07

Teraz, po spróbowaniu Depo nie zamieniłabym ich na nic innego nawet ze zdrowymi jelitami :roll:
Ale zaznaczam raz jeszcze, że jestem szczęściarą i nie męczą mnie odczuwalnie.
Boże spraw abym stała się człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Antykoncepcja”