odstawianie antykoncepcji

metody zapobiegania ciąży a nieswoiste zapalenia jelit

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
makika83
Początkujący ✽✽
Posty: 309
Rejestracja: 26 sie 2008, 15:35
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Świecie
Kontakt:

odstawianie antykoncepcji

Post autor: makika83 » 09 lut 2009, 10:29

witam. nie znalazłam nic satysfakcjonującego na ten temat - odstawiłam antykoncepcję hormonalną i zaczęły się moje problemy. najpierw ostre zapalenie cewki moczowej (lekarze twierdzą,że to nie ma związku), bolesne piersi (sutki mega wrażliwe), problemy z wypróżnianiem (zaczęły się bolesne skurcze przy wypróżnianiu, biegunki - u mnie choroba zaczęła się zatwardzeniami akurat, częstsze wizyty w kibelku)... zastanawiam się czy to tylko z odstawienia, czy kończy się remisja może? :(

jak to u Was było, dziewczyny? Z góry dzięki za wypowiedzi
dla każdego życie ma co innego

Asamax 3x 1000mg

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: odstawianie antykoncepcji

Post autor: Natalka » 09 lut 2009, 13:20

Ja odstawiłam tabletki podczas pierwszego rzutu choroby, bo i tak nie było sensu ich brać przy takiej biegunce jaką wtedy miałam. Ale żadnych skutków ubocznych jakie Ty opisujesz nie miałam z tego powodu. Mi też się wydaje, że odstawienie anty raczej nie wywołuje zaostrzenia, może po prostu też Ci się zbiegło to w czasie niestety.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Olimpijka

Re: odstawianie antykoncepcji

Post autor: Olimpijka » 09 lut 2009, 14:38

makika83, ja odstawilam tabletki po ponad 2 latach brania i mialam duzo skutkow ubocznych, organizm wracal mi do normy ponad pol roku, ale takich jak Ty objawow nie mialam i mysle, ze to raczej nie ma zwiazku.

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Posty: 1030
Rejestracja: 05 kwie 2008, 12:53
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Nibylandii:)

Re: odstawianie antykoncepcji

Post autor: ewkunia » 09 lut 2009, 20:24

co za zbieg okoliczności:/ odstawiłam tabletki ant. i zaczęło się-brzuch wzdęty, problemy z wypróżnieniem, skurcze i cyrki. Hilfe:(
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Awatar użytkownika
makika83
Początkujący ✽✽
Posty: 309
Rejestracja: 26 sie 2008, 15:35
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Świecie
Kontakt:

Re: odstawianie antykoncepcji

Post autor: makika83 » 10 lut 2009, 08:44

ja odstawiłam po czterech, w dodatku w stanie remisji. chciałam po pół roku zachodzić powoli w ciążę, ale z dnia na dzień jest coraz gorzej, więc może to ma związek, może nie - w każdym razie chyba marzenia o dziecku muszę odstawić na jakiś czas :cry:

jutro jadę do lekarza i o wszystko wypytam, być może wystarczy zwiększyć dawkę leku - mam nadzieję.
dla każdego życie ma co innego

Asamax 3x 1000mg

Olimpijka

Re: odstawianie antykoncepcji

Post autor: Olimpijka » 10 lut 2009, 10:50

makika83, zastosuj juz sobie dietke imoze to sie uspokoi po zwiekszeniu lekow. Trzeba byc dobrej mysli, a dzidzia na pewno bedzie jak sie polepszy :twisted:

Awatar użytkownika
makika83
Początkujący ✽✽
Posty: 309
Rejestracja: 26 sie 2008, 15:35
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Świecie
Kontakt:

Re: odstawianie antykoncepcji

Post autor: makika83 » 10 lut 2009, 13:58

Olimpijka - dieta to wiem - znowu od początku jadę... marzy mi się jeden dzień chociażby na dogodzenie sobie we wszystkich smakach... mmmm... pomarzyć dobra rzecz... :)
dla każdego życie ma co innego

Asamax 3x 1000mg

karolina_87
Debiutant ✽
Posty: 22
Rejestracja: 16 sty 2009, 22:20
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: gdynia
Kontakt:

Re: odstawianie antykoncepcji

Post autor: karolina_87 » 10 lut 2009, 15:24

ja odstawiłam tabletki przy pierwszym rzucie choroby po 2 latach ich brania i nie zauwazylam nic podejrzanego... zycze powodzenia!

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Posty: 1475
Rejestracja: 03 lip 2008, 10:38
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: odstawianie antykoncepcji

Post autor: Miska Ryżu » 20 sty 2011, 12:42

czy można bez skutków ubocznych dla zdrowia odstawić tabletki zaraz na początku brania? Wczoraj wzięłam pierwsza, dzisiaj drugą. Dziś mam biegunkę i trudno mi określić czy to po pierwszej dawce humiry czy po tabletkach. Jak odstawie tabletki zostanie humira. Będzie mi łatwiej obserwować jej działanie.
Smutno Ci? A może budyń? :)

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
Posty: 2859
Rejestracja: 24 maja 2010, 11:31
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin/Bełżyce/Łuszczów

Re: odstawianie antykoncepcji

Post autor: malapkasia » 20 sty 2011, 12:59

tak, to kiedy ktoś rezygnuje z tabletek to jego sprawa, chociaż zaleca się dobranie opakowania do końca... wiec nie ma znaczenia kiedy przestajesz brać... zawsze możesz zacząć brać w kolejnym cyklu... wtedy też będziesz wiedzieć czym spowodowana jest biegunka :)
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Posty: 1475
Rejestracja: 03 lip 2008, 10:38
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: odstawianie antykoncepcji

Post autor: Miska Ryżu » 20 sty 2011, 18:49

ok zostałam przekonana, odstawiam. dziękuje dziewczynki :-)
Smutno Ci? A może budyń? :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Antykoncepcja”