Nuva Ring! Nareszcie coś dla nas?

metody zapobiegania ciąży a nieswoiste zapalenia jelit

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Posty: 1030
Rejestracja: 05 kwie 2008, 12:53
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Nibylandii:)

Re: Nuva Ring! Nareszcie coś dla nas?

Post autor: ewkunia » 25 maja 2013, 15:02

Próbowalam używać krążka ( jak widzisz powyzej) i chyba nie nadaje się do mojej budowy (tyłozgięcie). Męczyłam się i przy czynnościach fizjologicznych, krążek po prostu lekko się wysuwał ( mowię też o siusianiu) ...
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Magdap
Początkujący ✽✽
Posty: 71
Rejestracja: 28 sie 2009, 10:56
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Pniewy
Kontakt:

Re: Nuva Ring! Nareszcie coś dla nas?

Post autor: Magdap » 30 maja 2013, 10:03

Zdecydowałam się spróbować tę metodę :) Kolejny dzień mija i powiem szczerze, że jestem bardzo zadowolona- krążka w ogóle nie czuć i nie wypada. Wcześniej stosowałam plastry Evra, niestety przy moim aktywnym trybie życia nie spełniały swojej funkcji ( notorycznie się odklejały )
Azathiopirine 100mg Asamax 3x3
ZG Klinika Zdrojowa
Stan zaostrzenie .

Awatar użytkownika
makika83
Początkujący ✽✽
Posty: 309
Rejestracja: 26 sie 2008, 15:35
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Świecie
Kontakt:

Re: Nuva Ring! Nareszcie coś dla nas?

Post autor: makika83 » 20 wrz 2013, 07:51

Bywam tu rzadko, ale w temacie muszę się wypowiedzieć, może komuś coś się naświetli.

Tytułem wstępu - chodziłam od zeszłego roku od maja na siłownię, z czasem ćwiczyłam tak długo i tam intensywnie, że dopóki nie poczułam, że zaraz zwrócę śniadanie to nie przestawałam ćwiczyć. i po którymś intensywnym treningu w czerwcu br. poczułam, że coś z moimi jelitami nie tak - zwaliłam to na karb intensywności. Od razu intensywna dieta, rezygnacja z ćwiczeń i tak do teraz... Krążki zaczęłam stosować jakoś w kwietniu, bo po wszelkich tabletkach niemiłosiernie bolała mnie głowa w przerwach stosowania, pomyślałam, że to będzie coś akurat dla mnie - i fakt, bóle głowy jak ręką odjął, a wierzcie - bolało tak, że prawie waliłam głową w ścianę.

I wczoraj siedzę sobie i rozmyślam i jak mnie nie łupnie idea, normalnie napadła mnie taka żaróweczka - przecież jestem na bardzo restrykcyjnej diecie od ponad 3 miesięcy, a tutaj poprawa jest naprawdę słabiutka, mimo dodatkowych czopków, które wcześniej pomagały bardzo szybko. I to musi być to, jednak Ring nie dla mnie, być może po ciąży antykoncepcja hormonalna jest nie dla mnie :( a ja tak bardzo boję się kolejnej ciąży, że o ile byłam w stanie znosić jako tako te bóle głowy, to z jelitami nie ma żartów...

I teraz dokończę krążek, tym bardziej, że zrobiłam myk, żeby przesunąć miesiączkę, a potem adieu zabezpieczeniom hormonalnym - najwyżej okaże się, że to nie to, a wrócić zawsze mogę...

Więc podsumowując - mnie Nuva Ring zaszkodził :(
dla każdego życie ma co innego

Asamax 3x 1000mg

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Nuva Ring! Nareszcie coś dla nas?

Post autor: ranka » 25 wrz 2013, 21:36

_Ray_ pisze:ja zaczęłam stosować kilka dni temu < zawsze lepsze to niż mirena...>
w kadym razie- odczucie dziwne...bo nie czuje go, nie wiem czy jest czy nie... Moim zdaniem dziwna forma antykoncepcji mieć w sobie kawałek plastiku na 3 tyg o.O
no ale-zobaczymy ;]
ja kazdego dnia dziekuje temu kto wymyslil Mirene..
Obrazek

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Nuva Ring! Nareszcie coś dla nas?

Post autor: ranka » 28 wrz 2013, 09:46

u nierodek to nie, ale jak juz urodzisz to jest to jak dla mnie najlepsza metoda antykoncepcji :)
Obrazek

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Nuva Ring! Nareszcie coś dla nas?

Post autor: ranka » 29 wrz 2013, 11:57

tak masz racje, ale ja bardzo sceptycznie do tego podchodze..
Obrazek

Awatar użytkownika
palula88
Początkujący ✽✽
Posty: 278
Rejestracja: 18 gru 2013, 13:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: małopolskie

Re: Nuva Ring! Nareszcie coś dla nas?

Post autor: palula88 » 17 lis 2017, 21:07

Chcialabym zaczac stosowac antykoncepcje inna niz kalendarzyk i gumka, ginekolog zaproponowal tabletki ale z racji ze mam cd zaproponowalam krazek noi mam czeka w lodowce tylko mam obawy przed slynna zakrzepica... Na wlasna reke zrobila morfologie i uklad krzepniecia i wszystko ok.. chociaz plytek mam duzo bo 380...
Myslicie ze moge sprobowac go stosowac? Po jakim czasie zrobic znowu kontrolnie uklad krzepniecia?
Imuran 100mg

Rozmeline
Początkujący ✽✽
Posty: 64
Rejestracja: 21 lip 2021, 12:36
Choroba: nie ustalono
województwo: łódzkie

Re: Nuva Ring! Nareszcie coś dla nas?

Post autor: Rozmeline » 18 kwie 2023, 11:08

Według badań, skuteczność krążka antykoncepcyjnego wynosi około 91-94%, co oznacza, że w ciągu roku około 6-9 kobiet na 100 może zajść w ciążę podczas stosowania tej metody antykoncepcyjnej. Niemniej jednak, skuteczność krążka antykoncepcyjnego może być zwiększona, jeśli jest stosowany w połączeniu z innymi metodami antykoncepcyjnymi, takimi jak prezerwatywy.

Ważne jest, aby przed zastosowaniem krążka antykoncepcyjnego skonsultować się z lekarzem i omówić potencjalne korzyści i ryzyka stosowania tej metody antykoncepcyjnej, a także ustalić indywidualny plan antykoncepcji.

Jesli szukalibyscie ginekologa w Skawinie do porady w sprawie tej metody antykoncepcji, daję tutaj namiar https://rcmskawina.pl/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Antykoncepcja”