Nuva Ring! Nareszcie coś dla nas?

metody zapobiegania ciąży a nieswoiste zapalenia jelit

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Megs
Debiutant ✽
Posty: 14
Rejestracja: 11 lis 2010, 13:56
Choroba: CU
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Świebodzin/ Poznań

Re: Nuva Ring! Nareszcie coś dla nas?

Post autor: Megs » 16 sty 2011, 21:10

można go spokojnie wyjąć w ciągu 24h ; ) maksymalnie może przebywać poza organizmem 3 godziny, więc nie ma problemu ; ))

ja go nie czuję, jednak komfortowe jest dla mnie usunięcie go na potrzebny czas ;)

moja gin też poleciła krążek, z racji tego, że nie obciąża układu pokarmowego. jak na razie bez skutków ubocznych i nie zanosi się na nie (oby).
Salofalk 3x2, kwas foliowy - chyba remisja ;)

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Posty: 1030
Rejestracja: 05 kwie 2008, 12:53
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Nibylandii:)

Re: Nuva Ring! Nareszcie coś dla nas?

Post autor: ewkunia » 20 kwie 2011, 20:18

Moja gin też poleca mi krążek. Mówi, że to jest tak elastyczne, że czasami nie czuje go przy badaniu pacjentek. hm.... Narazie zmieniam yasmin na atywię, ale wzięłam awaryjną receptę na to cudo.
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

cyganka
Debiutant ✽
Posty: 16
Rejestracja: 13 sie 2006, 17:18
Choroba: CD u rodzica
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Re: Nuva Ring! Nareszcie coś dla nas?

Post autor: cyganka » 11 sie 2011, 19:40

Chciałabym właśnie zdecydować jaką formę antykoncepcji wybrać córce. Po wizycie u ginekologa przepisano jej Nuvaring. Przed zakupem wolałam jednak skonsultować to z lekarzem gastroenterologiem córki czy ta a jeśli nie ta to jaka forma antykoncepcji byłaby najbezpieczniejsza w CD.
Był przeciwny.
Zakrzepica - podał jako ryzyko.
(W wywiadzie rodzinnym tętniak, zatory, zawały)
Jestem w kropce - chciałabym pomóc panience ale nie wiem w jaki sposób.W ulotce Nuvaring tak jak pisałyście dziewczyny jest przeciwskazaniem CD. :smutny:

Aneta
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 15 sie 2011, 17:42
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nuva Ring! Nareszcie coś dla nas?

Post autor: Aneta » 15 sie 2011, 18:16

Ja stosowałam NuvaRing przez ok. tygodnia, może dwóch. Po kilku/ kilkunastu dniach zaczęły się upławy, pieczenie, krążek sam zaczął się wysuwać, przeszkadzać, uwierać. Skończyło się zapaleniem szyjki macicy, leczeniem- a ze strony jelit jakby lekkie pogorszenie było. Drugi raz się na to nie zdecyduję- tym bardziej, że tabletki antykonc. moje jelita (o dziwo!) bdb tolerują, nigdy jeszcze nie przytyłam ani grama po tabletkach, brzuch nie szalał(a brałam już różne).
Wypróbujcie ten krążek- jedynie Panie z częstymi zaparciami odpuście sobie :wink:

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Nuva Ring! Nareszcie coś dla nas?

Post autor: ranka » 16 sie 2011, 19:50

cyganka pisze:Chciałabym właśnie zdecydować jaką formę antykoncepcji wybrać córce. Po wizycie u ginekologa przepisano jej Nuvaring. Przed zakupem wolałam jednak skonsultować to z lekarzem gastroenterologiem córki czy ta a jeśli nie ta to jaka forma antykoncepcji byłaby najbezpieczniejsza w CD.
Był przeciwny.
Zakrzepica - podał jako ryzyko.
(W wywiadzie rodzinnym tętniak, zatory, zawały)
Jestem w kropce - chciałabym pomóc panience ale nie wiem w jaki sposób.W ulotce Nuvaring tak jak pisałyście dziewczyny jest przeciwskazaniem CD. :smutny:
jakies bzdury.
kazda forma antykoncepcji jest niewskazana to znaczy przeciwwskazana przy jakimkolwiek epizodzie zakrzepicy u pacjenta.
powtarzam kazda. niewqzne czy krazek czy plaster czy tabletka.
jesli chodzi o NZJ to po prostu trzeba siebie obserwowac - jednym szkodzi iinym nie.
kazda ulotka bedzie mowila o chorobach NZJ jako p/wskazanie wzgledne czy stosowac ze szczegolna ostroznoscia, ale mozna sprobowac. w razie zaostrzen odstawic albo przejsc na inna.
Obrazek

Awatar użytkownika
magdusia
Początkujący ✽✽
Posty: 368
Rejestracja: 31 lip 2008, 23:16
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Ząbki k.Warszawy
Kontakt:

Re: Nuva Ring! Nareszcie coś dla nas?

Post autor: magdusia » 27 sie 2011, 18:27

Nuva ring na stałe stosuję od października ub. roku. W czwartek byłam u ginekologa, który z przerażeniem stwierdził obecność brzydkiej (jak to on określił) nadżerki. Zrobił cytologię-wynik będzie za 2 tyg., postraszył mnie skierowaniem do szpitala na wycinki.
Czy nuva ring mógł mi tak narozrabiać? Do tej pory cytologię robiłam raz na rok, zawsze z grupą I lub II (wtedy małe leczonko).
Magda,CU & Celiakia (Marsh IIIa).
Leczenie:
Vedolizumab
Asamax tabl.3x2,
Imuran 125mg,
Remicade(III dawki),
Budenofalk rectal foam,
dieta bezglutenowa.W KOŃCU REMISJA
Lekarz prowadzący:szpital MSWiA W-wa

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Nuva Ring! Nareszcie coś dla nas?

Post autor: kasia38 » 07 wrz 2011, 10:32

kazda forma antykoncepcji jest niewskazana to znaczy przeciwwskazana przy jakimkolwiek epizodzie zakrzepicy u pacjenta.

to prawda, tylko, że w naszym przypadku CD jet tym bardziej nie wskazany ponieważ z samego faktun Cd mamy większe predyspozycje do zakrzepicy nawet bez środków anty
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Nuva Ring! Nareszcie coś dla nas?

Post autor: Natalka » 07 wrz 2011, 12:39

kasia38 pisze:z samego faktun Cd mamy większe predyspozycje do zakrzepicy nawet bez środków anty
czy możesz to rozwinąć?
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Nuva Ring! Nareszcie coś dla nas?

Post autor: kasia38 » 07 wrz 2011, 13:06

miałam problemy z zakrzepicą, byłam w inst. hematologii na jakichś mądrych badaniach, zanim tam trafiłam u 3 chirurgów naczyniowych. Wszyscy mówili, że przy chorobie CD mamy dużo większe predyspozycje do zakrzepicy i należy robić wszystko by do niej nie dopuścić, ponieważ z racji naszej choroby leczenie tabletkami nie bardzo jest wskazane ponieważ mogą one powodować krwawienia z ukł. pokarmowego.
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Nuva Ring! Nareszcie coś dla nas?

Post autor: Natalka » 07 wrz 2011, 13:08

dobra, ale chodzi mi o mechanizm :wink: wyjaśnili dlaczego tak się dzieje?
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

jusss
Debiutant ✽
Posty: 32
Rejestracja: 09 lip 2011, 17:02
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: zg
Kontakt:

Re: Nuva Ring! Nareszcie coś dla nas?

Post autor: jusss » 10 wrz 2011, 18:31

ja bym chciała cos powiedziec:) ogolnie biore tabletki anty od 4 lat...a od 3,5 mam problemy z nogami takie dziwne uczucie jakbym poprostu "czula swoje żyly" i ten bol....ah...lekarze pierwszego kontaktu sa na ogol niestety nieobyci z nasza choroba...i ile razy im o tym mowilam tyle razy kazali mi uzywac masc z kasztanowca...na prozno....dopiero pewna pani gastro zapytała sie mnie czy biore tabletki anty mowie ze tak, i ze swietnie sie czuje ale ona ze zakrzepica ...ze mam przestac brac...przeczytalam ulotke i mysle no tak jak sie pali i jeszcze jest sie grubo po 30 to moze dopasc....wiec moge spokojnie brac...i biore caly czas (no teraz mam przerwe co prawda) bylam ostatnio na usg doplerowskim zył i lekarz powiedzial ze ogolnie super..ale nie wie dlaczego ale mam tendencje do zakrzepicy...hmm zdziwilam sie bardzo..ale luzik ...wczoraj natomiast rozmawialam z moja nowa p.dr i powiedziala mi (bo ciagle draze temat tabletek anty) bo chce je brac....wiec opowiedzialam o wszystkich na co ona ze tabletki moga spowodowac u nas w szczegolnosci zakrzepice....i najprawdopodobniej wplynely na moj obecny stan tych cholernych boli....jezeli ktos bedzie mial jakis kontakt z dr to niech sie dopyta o ta zakrzepice na na dwoch trzech lekarzach nie nalezy poprzestac...trzeba sie spytac przynajmniej 10 i wtedy wyciagnac wnioski...

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Nuva Ring! Nareszcie coś dla nas?

Post autor: kasia38 » 10 wrz 2011, 21:59

ja akurat nie muszę się pytać 10-ciu. Mi wystarczy jak 3-ech powiedziało to samo.
Badanie doppler nie zawsze wykryje zakrzep, bo one najczęściej powstają miedzy mięśniowo. 50 % osób zakrzepicę przechodzi bezobjawowo, z jednej strony dobrze bo się nie stresuje, z drugiej... może być bardzo różnie.
Więc jak dla mnie nie ma sensu zwiększać sobie ryzyka, które u nas jet i tak duże.
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

malinka85
Debiutant ✽
Posty: 9
Rejestracja: 11 paź 2011, 13:39
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nuva Ring! Nareszcie coś dla nas?

Post autor: malinka85 » 11 paź 2011, 14:02

przed zdiagnozowaniem brałam tabletki antykoncepcyjne przez 3 lata, po otrzymaniu diagnozy poszłam do ginekologa i słyszę że nie wypisze mi tabletek ze względu na moją chorobę,I dał NuvaRing. . Cel był niby taki że pierścień działa bezpośrednio w docelowym miejscu i omija przewód pokarmowy. Słuszność tej tezy była oczywiście nieprawdziwa (nie dajcie się oszukać hormony wchłaniają się z każdego miejsca tak samo i dzialają ogólnieustrojowo, dlatego na każdej ulotce od tabletek, plastrów, pierścieni pisze to samo czyli stosować ostrożnie w CD/CU bo może nasilić objawy) ale postanowiłam wypróbować . I to był koszmar , pierścień ciągle mnie uwierał, wypadał podczas współżycia. A najgorsze jest to że ginekolog nadal nie chce mi przepisać tabletek.

Co do zakrzepicy przy naszych schorzeniach wzrasta ilość płytek krwi stąd zwiększone ryzyko zakrzepicy im jest ich więcej tym większe ryzyko a tabletki również powodują wzrost ich ilości

sasia
Początkujący ✽✽
Posty: 118
Rejestracja: 19 lip 2011, 19:32
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Kontakt:

Re: Nuva Ring! Nareszcie coś dla nas?

Post autor: sasia » 11 paź 2011, 16:10

Kiedyś rozmawiałam z moją gastro o tym i ona absolutnie nie ma nic przeciwko tabl. Mówi, że owszem, to hormony, ale działają na zupelnie inne rejony organizmu i nie ma to nic wspólnego z moja (naszą ;) ) chorobą!
Never a failure, always a lesson.

Awatar użytkownika
MartynaT
Początkujący ✽✽
Posty: 76
Rejestracja: 20 kwie 2012, 23:32
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Nuva Ring! Nareszcie coś dla nas?

Post autor: MartynaT » 20 maja 2012, 23:59

stosuję Nuva Ring od września zeszłego roku.
Ani razu mi się nie wysunął, partner twierdzi, że go nie czuje (btw na czas stosunku można go wyjąć, jeśli któraś miałaby schizę, że to nie wygodne), ja tym bardziej. Prawdę mówiąc przez cały miesiąc zapominam, że w ogóle go mam.
Tabletki stosowałam przez 11lat, ale zaczęła mi się straszna suchość pochwy, bez względu na to jak bardzo byłam nakręcona. Dostałam krążki. Nawilżenie skoczyło, rozchwianie emocjonalne zniknęło, libido, na które nie narzekałam skoczyło, nie tyję, cera ok.
Jedyny problem cena - 120zł za 3, to w porównaniu np do mycrogynonów za chyba 20zł za 3 listki to spora różnica! No ale coś za coś...
Tylko dziś się przestraszyłam - zakładałam nowy krążek i coś mi świta w głowie. Kiedy zaczynałam stosować NR nie wiedziałam, że mam CU, więc czytając ulotkę nie zwróciłam uwagi na ostrzeżenia. No, a dziś coś mnie zaniepokoiło, że chyba jedno z drugim ma jednak coś wspólnego, przeczytałam ulotkę i jest! Tylko kurcze nie wiem dlaczego. Jakie właściwie mogą być korelacje tych środków z CU oprócz tej nieszczęsnej zakrzepicy, która grozi przy stosowaniu wszystkich hormonalnych.
Jutro umawiam się do ginekologa. Zobaczymy co on na to.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Antykoncepcja”