antykoncepcja hormonalna a Crohn

metody zapobiegania ciąży a nieswoiste zapalenia jelit

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
sylviiia
Debiutant ✽
Posty: 42
Rejestracja: 06 maja 2009, 21:46
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: antykoncepcja hormonalna a Crohn

Post autor: sylviiia » 22 maja 2009, 09:52

Czesc,

Wczoraj byłam u ginekologa w zwiazku z problemem "plamień" - mam je od kilkunastu dni.
Stwierdzil on, ze brakuje mi jakis hormonow - wywolane jest to Crohnem (przez zle wchlanianie).
Trzeba to leczyc hormonalnie-antykoncepcja - jednak nie przepisal mi zadnych lekow - bo sie bal.
Polecil mi skontaktowac sie z lekarzem prowadzacym ze szpitala i przyniesc pisemna zgode na leczenie hormonalne....
Tak wiec opinie na temat antykoncepcji przy crohnie sa podzielone....
Jednym slowem - nieciekawie...

Pozdrawiam serdecznie,
sylviiia

46kg/160cm;salofalk+duspatalin+lactoral+sorbifer durules + kwas foliowy + witamina C + magnez

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: antykoncepcja hormonalna a Crohn

Post autor: Mamcia » 22 maja 2009, 19:27

To nie opinie są podzielone tylko ginekolodzy się boją, bo nie wiedzą. I lepiej, że chcą podkładkę od gastro niż mieli by szkodzić.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Słonko
Początkujący ✽✽
Posty: 486
Rejestracja: 08 wrz 2006, 20:35
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: antykoncepcja hormonalna a Crohn

Post autor: Słonko » 22 maja 2009, 19:41

Zawsze zostaje inna antykoncepcja, a co do metod naturalnych to stosowanie ich razem z azą i sterydami napawałoby mnie lekkim strachem chyba. Nie dość, że organizm różnie się może zachowywać to jeszcze ewentualna wpadka nie byłaby na miejscu...

sylviiia
Debiutant ✽
Posty: 42
Rejestracja: 06 maja 2009, 21:46
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: antykoncepcja hormonalna a Crohn

Post autor: sylviiia » 24 maja 2009, 20:53

Problem w tym, ze ja nie chce sie zabezpieczac przed ciążą - tylko potrzebuje hormonów - bo stwierdzono ich brak...Zobaczę, co powie moja pani gastrolog i dam znać;)
Pozdrawiam

[ Dodano: 03-06-2009 ]
Byłam u gastrologa i potwierdził, iz przy Salofalku można brać leki hormonalne jeśli jest potrzeba.
Natomiast inaczej jest przy sterydach - nie są wskazane.
sylviiia

46kg/160cm;salofalk+duspatalin+lactoral+sorbifer durules + kwas foliowy + witamina C + magnez

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃
Posty: 1354
Rejestracja: 02 cze 2008, 23:22
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Znienacka

Re: antykoncepcja hormonalna a Crohn

Post autor: Ania406 » 09 lip 2009, 19:22

Ja właśnie dziś zaczynam brać Cilest i moi lekarze byli zgodni, co do tego, że powinno być ok. Będę siebie bacznie obserwować i zobaczymy :)
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: antykoncepcja hormonalna a Crohn

Post autor: ranka » 09 lip 2009, 23:19

wszyztko zalezy od tego jak to znosi wasz organizm - bo przeciez nie jest tak ze zadna kobieta z IBD nie bedzie uzywac antykoncepcji.
Tak jest z kazdym lekiem - czy to p/bollowym czy antybiotykiem. Trzeba sprobowac. Warto aby ginekolog dal wam probke antyku, jesli ma oczywiscie :)
Obrazek

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Posty: 1030
Rejestracja: 05 kwie 2008, 12:53
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Nibylandii:)

Re: antykoncepcja hormonalna a Crohn

Post autor: ewkunia » 11 lip 2009, 21:55

sylviiia pisze:Problem w tym, ze ja nie chce sie zabezpieczac przed ciążą - tylko potrzebuje hormonów - bo stwierdzono ich brak...Zobaczę, co powie moja pani gastrolog i dam znać;)
Pozdrawiam

[ Dodano: 03-06-2009 ]
Byłam u gastrologa i potwierdził, iz przy Salofalku można brać leki hormonalne jeśli jest potrzeba.
Natomiast inaczej jest przy sterydach - nie są wskazane.
moi lekarze nie oponowali,żebym brała sterydy i antykoncepty. w prawdzie miałam wrażenie, że wyrośnie mi 3ecia ręka od nadmiaru rożnych hormonów,ale nie było problemów:)
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Posty: 1475
Rejestracja: 03 lip 2008, 10:38
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: antykoncepcja hormonalna a Crohn

Post autor: Miska Ryżu » 12 lip 2009, 20:58

mój lekarz także nie miał nic przeciwko, nawet jak brałam encorton, ale zgadzam się z powyższymi że reakcja organizmu każdej kobiety w takie sytuacji może być inna :-)
Smutno Ci? A może budyń? :)

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃
Posty: 1354
Rejestracja: 02 cze 2008, 23:22
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Znienacka

Re: antykoncepcja hormonalna a Crohn

Post autor: Ania406 » 18 wrz 2009, 20:37

oznajmiam, że biore Cilest 3 miesiąc i jest super. w ciaze nie zaszlam, nic mi nie dolega, nie tyje, nie mam problemow z popedem. to indywidualna sprawa, ale jak widac mozna ;)
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Joanna23
Doświadczony ❃
Posty: 1007
Rejestracja: 31 mar 2008, 08:27
Choroba: CU
województwo: śląskie
miasto: bytom
Lokalizacja: Bytom

Re: antykoncepcja hormonalna a Crohn

Post autor: Joanna23 » 18 wrz 2009, 20:45

sylviiia, Ja również miałam takie plamienia ginekolog chciała żebym zaczełam używać plastrów anty, na cilest się nie zgodziła chodź gastrolog dała na to zgodę że nie ma przeciw skazań. Do tej pory nie zażyłam ani jednego plasterka. A gdy zaczęłam brać witaminy to plamienia zniknęły już a na dodatek wyniki krwi mam idealne.
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 18 mar 2008, 18:24
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: ....

Re: antykoncepcja hormonalna a Crohn

Post autor: leila » 18 wrz 2009, 20:53

ja tam nic nie stosuje :roll: facet boi sie ciązy bardziej ode mnie :lol:
zepchnac chorobe na dalszy plan
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃
Posty: 1354
Rejestracja: 02 cze 2008, 23:22
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Znienacka

Re: antykoncepcja hormonalna a Crohn

Post autor: Ania406 » 16 gru 2009, 11:23

Mija mi właśnie 5 miesiąc brania Cilestu i wszystko było ok, aż do zeszłego piątku. Pojawiły się u mnie upławy, a dziś zauważyłam odrobinę krwi. Dodam, że w ogóle nie miałam tego problemu wcześniej, choć może się pojawiać na początku przyjmowania, jak wynika z ulotki. Będę się musiała wybrać do gina, ale i tu chciałam zapytać- czy któraś z Was miała podobny problem? To całe plamienie zbiegło się w czasie ze stosowaniem miejscowym sterydów w maści(na ramiona), ale nie wiem jaki to mogłoby mieć wpływ. W ulotce ani śladu wzmian o tego typu rzeczach..
Aha i to nie jest związane z odstawieniem. Odstawiam dopiero jutro..
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Awatar użytkownika
CzarnaMamba
Doświadczony ❃
Posty: 1188
Rejestracja: 30 kwie 2009, 23:01
Choroba: nie ustalono
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Lubinek :)

Re: antykoncepcja hormonalna a Crohn

Post autor: CzarnaMamba » 17 gru 2009, 10:03

ania406, to moze byc plamienie przed miesiaczka, ja tak mialam ostatnio, chyba z 3 dni przed odstawieniem... Ale nie chce Cie sklamac, w internecie jest strona z interakcjami lekowymi, mozesz sobie sprawdzic....

http://bil.aptek.pl/servlet/interakcje/int_start

Wpisujesz sobie nazwe 1 leku i wybierasz, a pozniej 2 nazwe i dajesz bodajze sprawdz :)

Ale lepiej tez, zebys odwiedzila ginekologa :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃
Posty: 1354
Rejestracja: 02 cze 2008, 23:22
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Znienacka

Re: antykoncepcja hormonalna a Crohn

Post autor: Ania406 » 17 gru 2009, 15:33

CzarnaMamba, dzięki za odp i za link :) Być może to jest to, choć zeczęło się tydzień przed odstawieniem. Do gina długa kolejka, może zdąże do świąt :P
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Awatar użytkownika
CzarnaMamba
Doświadczony ❃
Posty: 1188
Rejestracja: 30 kwie 2009, 23:01
Choroba: nie ustalono
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Lubinek :)

Re: antykoncepcja hormonalna a Crohn

Post autor: CzarnaMamba » 17 gru 2009, 22:33

ania406, tak mysle, ze to jest to... Czasem sie zdarza wlasnie taki wybryk od normy, wiec nie martw sie :)
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Antykoncepcja”