antykoncepcja hormonalna a Crohn

metody zapobiegania ciąży a nieswoiste zapalenia jelit

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Visenna
Debiutant ✽
Posty: 35
Rejestracja: 23 wrz 2007, 13:22
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

antykoncepcja hormonalna a Crohn

Post autor: Visenna » 23 paź 2007, 09:40

Witajcie, chciałam poradzić się w takiej kwestii:
Mój lekarz ginekolog, gdy dowiedział się, a własciwie dowiedziała, pani doktor, o mojej chorobie (Crohn, zdiagnozowany dwa miesiące temu) powiedziała, że nie mogę używać absolutnie zadnej antykoncepcji hormonalnej. Ta choroba sama w sobie miałaby byc przeciwskazaniem. Nie pytała jakie biorę leki jak się czuję ani jak wyglądają wyniki jakichkolwiek moich badań. Crohn jest przeciwskazaniem i już! Tymczasem na forum czytam, że wy dziewczęta bierzecie tabletki zastrzyki plastry i co tam jeszcze... Co myślicie na ten temat? Moze jest tu jakaś pani z Lublina, która ewentualnie poleci mi lekarza, który jakoś inaczej do tego podejdzie albo przynajmniej wytłumaczy dlaczego hormony sa nie dla mnie

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽
Posty: 959
Rejestracja: 07 lut 2006, 22:09
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: antykoncepcja hormonalna a Crohn

Post autor: aleksandra12 » 23 paź 2007, 09:45

Problem z NZJ i tabletkami opiera się m.in. na często występujących biegunkach. Istnieje obawa, że składniki pigułek nie zostaną wchłonięte, ergo - antykoncepcja nie zadziała.

W takim momencie, jeśli nie ma innych przeciwwskazań, możliwe jest stosowanie plastrów.
Pozdrawiam, Aleksandra

Awatar użytkownika
Visenna
Debiutant ✽
Posty: 35
Rejestracja: 23 wrz 2007, 13:22
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Re: antykoncepcja hormonalna a Crohn

Post autor: Visenna » 23 paź 2007, 09:50

no własnie ale istnieją jeszcze plastry i zastrzyki, to po pierwsze, a po drugie ja nie mam i nie miałam nigdy biegunek, bóle brzucha owszem ale pani doktor nie zapytała mnie nawet o to... i do słowa dojść też nie dała. Powiedziała, że "dyskusja na temat antykoncepcji jest w moim przypadku zakończona"

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽
Posty: 959
Rejestracja: 07 lut 2006, 22:09
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: antykoncepcja hormonalna a Crohn

Post autor: aleksandra12 » 23 paź 2007, 09:56

Zmień lekarza.
Zasługujesz przynajmniej na wyjaśnienia.
Pozdrawiam, Aleksandra

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Posty: 4331
Rejestracja: 06 lis 2003, 15:04
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: antykoncepcja hormonalna a Crohn

Post autor: -Ania- » 23 paź 2007, 10:00

no cóż pozostają Ci jeszcze naturalne metody planowania rodziny. Ale one są "niemodne" i ostro potępiane - szczególnie przez tych, którzy "cos" o nich slyszeli a ich nigdy nie stosowali.

edit:
o metodach naturalnych jest w innym wątku
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: antykoncepcja hormonalna a Crohn

Post autor: ranka » 23 paź 2007, 17:44

Ale one są "niemodne" i ostro potępiane
nie to ze sa niemodne tylko one sa raczej odpowiednie dla osob ktore chca zajsc w ciaze,lu dla osob ktore z roznych wzgledow nie moga stosowac antykoncepcji hormonalnej.
potrzebuja ogromnej dyscypliny i samozaparcia.trzeba mierzyc temperature,obserwowac sluz,badac szyjke a nie zawsze sie to udaje.wiem po sobie,bo obecnie jestem na etapie probowania tej metody ale w celu poznania swojego organizmu co sie doskonale sprawdza. :) :)
to dobra metoda ale "nie od razu" bo na poczatku trzeba sie odpowiednio wdrozyc ;)
tak wiec moze minac ok. 3 miesiecy zanim z wprawa bedziesz mogla ta metode strosowac jesli jestes oczywiscie zainteresowana.
mysle ze kazda metoda ma plusy i minusy,po prostu trzeba znalezc dla siebie odpowiednia opcje.

a plastry moga byc dla Ciebie odpowiednia metoda,trzeba tylko poznac ich wady i zalety.:)[/quote]
Obrazek

Awatar użytkownika
Visenna
Debiutant ✽
Posty: 35
Rejestracja: 23 wrz 2007, 13:22
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Re: antykoncepcja hormonalna a Crohn

Post autor: Visenna » 23 paź 2007, 19:07

Czyli jednak warto porozmawiać z innym lekarzem... Obawiam się, że strasznie panikowałabym stosując tzw naturalne metody... Chciałabym mieć dziecko ale za trzy może cztery lata i mimo wszystko obawiałabym się że to nie jest najskuteczniejszy sposób. Jak dla mnie przeciwskazanie do metod naturalnych siedzi w mojej głowie

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: antykoncepcja hormonalna a Crohn

Post autor: ranka » 23 paź 2007, 21:48

pewnie ze warto,a zwlaszcza warto poznac plastry skoro tobie tak zalezy na antykoncepcji hormonalnej.:)
kiedy je stosowalam to przeszkadzalo mi to ze odklejalymi sie rogi przez co panikowalam ,a nie wplywalo to na efekt to znaczy nie bylo jego obnizenia.
Obrazek

Awatar użytkownika
goniusia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 650
Rejestracja: 10 cze 2007, 21:06
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: antykoncepcja hormonalna a Crohn

Post autor: goniusia » 24 paź 2007, 18:49

Ja właśnie wracam do tabletek po ponad pół roku nie stosowania.Miałam zaostrzenie teraz jest lepiej i mój gin się zgodził.Plastry odpadają jak dla mnie bałabym się że mogą się odkleić

Awatar użytkownika
Daga
Początkujący ✽✽
Posty: 241
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:04
Choroba: CD u partnera
województwo: śląskie
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: antykoncepcja hormonalna a Crohn

Post autor: Daga » 25 paź 2007, 07:50

goniusia pisze:Plastry odpadają jak dla mnie bałabym się że mogą się odkleić
goniusia, stosowałam plasterki 1,5 roku, i nigdy mi się zaden nie odkleił. Jak dla mnie to najlepsza forma antykoncepcji i naprawde polecam

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: antykoncepcja hormonalna a Crohn

Post autor: Natalka » 25 paź 2007, 22:30

Hej Visenna!
Mój gastrolog też nie widzi żadnych przeciwwskazań co do tabletek, a plastry mi odradzał bo się odklejają (nie wiem skąd to wie, może używał :wink: ). Radzę zmienić gine i już. Ja chodzę do przychodni na osiedlu, tzn. na Topolowej (Bronowice) do dr Tucewicz-Pasikowskiej (nie wiem na jakim ty osiedlu mieszkasz, ale przecież teraz nie ma rejonizacji to możesz chodzić gdzie chcesz).

Awatar użytkownika
Visenna
Debiutant ✽
Posty: 35
Rejestracja: 23 wrz 2007, 13:22
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Re: antykoncepcja hormonalna a Crohn

Post autor: Visenna » 25 paź 2007, 22:36

dziękuję Ci bardzo właśnie takiej informacji oczekiwałam. interesowałoby mnie jeszcze tylko w jakie dni ta pani przyjmuje... Co prawda mieszkam na kalinie ale Lublin nie jest przecież aż tak duży żeby to było utrudnienie

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: antykoncepcja hormonalna a Crohn

Post autor: Natalka » 26 paź 2007, 15:47

Hej Visenna,
Ta pani przyjmuje w godz. 9:00-12:00 w poniedziałki, środy i piątki. Ale w tym miesiącu nie przyjmuje, dopiero od listopada, no ale to już niedługo przecież. Mogę podać ci jeszcze telefon do przychodni: 7444441. A z Kaliny to chyba 16-stką możesz na Bronki dojechać.

Awatar użytkownika
Visenna
Debiutant ✽
Posty: 35
Rejestracja: 23 wrz 2007, 13:22
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Re: antykoncepcja hormonalna a Crohn

Post autor: Visenna » 26 paź 2007, 18:41

dzięki Ci jeszcze raz bardzo :roll: a mogę 16 i jeszcze 47 też mogę

gana
Debiutant ✽
Posty: 7
Rejestracja: 12 lis 2008, 21:40
Choroba: CD
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: K.......
Kontakt:

Re: antykoncepcja hormonalna a Crohn

Post autor: gana » 13 lis 2008, 22:16

biore Diane 35(mam crohna od ok 2 lat) ginekolodzy malo wiedza o tej chorobie wiec nie mialam zakazu zazywania tych tabletek. Moj lekasz powiedzial ze jest malo osob badanych w danym wieku, majacych taka chorobe i zazywajacych przy tym antykoncepcje.To juz Twoj wlasny organizm pokazuje co mozna a czego nie, przynajmniej ja tak mam. Nie mam wrazenia ze tabletki anty wplywaja w wiekszym czy mniejszym stopniu na rozwoj choroby. jezeli sie czuje zle to wiem ze to Crohn a nie tabletka, po czasie mozna to rozpoznac czego z czym nie mozna laczyc(np sterydu z alkoholem nie polecam- omal na ojomie nie wyladowalam heheh to byl pierwszy i ostatni raz kiedy sobie pozwolilam na male co nie co przy sterydach:) ). twoja lekarka jest dziwna ze nie rozmawia z toba na ten temat( w koncu to Twoja choroba i twoj organizm) mozliwe ze poprostu sie nie zna i nie wie jak sie wytlumaczyc z niewiedzy.:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Antykoncepcja”