Tabletki antykoncepcyjne a tycie

metody zapobiegania ciąży a nieswoiste zapalenia jelit

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Joanna23
Doświadczony ❃
Posty: 1007
Rejestracja: 31 mar 2008, 08:27
Choroba: CU
województwo: śląskie
miasto: bytom
Lokalizacja: Bytom

Re: Tabletki antykoncepcyjne a tycie

Post autor: Joanna23 » 20 maja 2009, 15:40

Ja brałam rigevidon na samym początku trochę przytyłam po nich, ale był plus piersi mi urosły :) potem brałam cilest przy nich nie tyłam a piersi też mi urosły :). Teraz już nie biorę żadnych anty i zmalały mi :(
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Joanna23
Doświadczony ❃
Posty: 1007
Rejestracja: 31 mar 2008, 08:27
Choroba: CU
województwo: śląskie
miasto: bytom
Lokalizacja: Bytom

Re: Tabletki antykoncepcyjne a tycie

Post autor: Joanna23 » 20 maja 2009, 16:25

Żabusia, no Ja ino zrezygnowałam i nawet siostra z gimnazjum ma większe odemnie :(
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Olimpijka

Re: Tabletki antykoncepcyjne a tycie

Post autor: Olimpijka » 20 maja 2009, 16:50

Żabusia, ja jak bralam Microgynon to mialam wysokie cisnienie i z kazdym miesiacem mialam coraz silniejsze objawy jakiejs depresji, a gin mi wmawial, ze sobie wkrecam :neutral:
Zmienilam tabletki i oczywiscie gina...

katjank
Początkujący ✽✽
Posty: 259
Rejestracja: 02 paź 2008, 19:02
Choroba: CD u partnera
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Milanówek/Otwock

Re: Tabletki antykoncepcyjne a tycie

Post autor: katjank » 20 maja 2009, 19:36

ja szukałam i szukałam, myślę, że ok. 8 różnych próbowałam i efekt był ten sam - mdłości, bóle głowy, spore zmiany wielkości biustu. I od kilku lat dałam sobie spokój licząc po cichu, że M to wykorzysta kiedyś :-P

Awatar użytkownika
CzarnaMamba
Doświadczony ❃
Posty: 1188
Rejestracja: 30 kwie 2009, 23:01
Choroba: nie ustalono
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Lubinek :)

Re: Tabletki antykoncepcyjne a tycie

Post autor: CzarnaMamba » 20 maja 2009, 22:37

Ja dzis bylam u ginekologa (zmienilam oczywiscie) i taki ze mna wywiad przeprowadzil, ze stwierdzil jednoznacznie: przytylam od tabletek :mad: wrrrr, zrobil usg (mam jakis pecherzyk na jajniku-skad??) i bedziemy zmieniac tabletki zobaczymy jak to bedzie, ja nie chce jeszcze przytyc!!!! :cry:
Obrazek

Olimpijka

Re: Tabletki antykoncepcyjne a tycie

Post autor: Olimpijka » 21 maja 2009, 15:35

a kto to jest M?? :lol: :mrgreen:
Mąż zapewne :mrgreen: To taki forumowy skrot :wink:

Żabusia, bo prawda jest taka, ze tabletki powinni dobierac nam po uprzednich badaniach hormonalnych, a niestety takowych sie nie doprosisz i stad takie rewolucje :neutral:

Awatar użytkownika
anulka089
Początkujący ✽✽
Posty: 275
Rejestracja: 15 maja 2009, 15:16
Choroba: nie ustalono
województwo: śląskie
Lokalizacja: Cze-wa
Kontakt:

Re: Tabletki antykoncepcyjne a tycie

Post autor: anulka089 » 13 cze 2009, 07:17

ja po yasminelle nie tylam. ale kazdy jest inny na kazdego inaczej beda dzialać jedni chudną po tabletkach inni nabieraja wagi przez zatrzymanie wody.. zazwyczaj tabl z niska zawartościa hormonów nie zatrzymuja wody -sa to tabl nowej generacji i sa bezpieczne tak samo wazne zeby dobrze brac .Podam link moze tam coś znajdziecie
http://forum.antykoncepcja.pl/index.php

Awatar użytkownika
CzarnaMamba
Doświadczony ❃
Posty: 1188
Rejestracja: 30 kwie 2009, 23:01
Choroba: nie ustalono
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Lubinek :)

Re: Tabletki antykoncepcyjne a tycie

Post autor: CzarnaMamba » 13 cze 2009, 10:17

anulka089, do tej pory bralam Yasmin, ale lekarz mi zmienil wlasnie na Yasminelle, powiem szczerze, ze po tych lepiej sie czuje :)zobacze czy przytyje. A tylko te bralas? Troche zbaczamy z tematu :P bo tutaj sa plastry. Dzieki za linka, poczytam :]
Obrazek

Awatar użytkownika
anulka089
Początkujący ✽✽
Posty: 275
Rejestracja: 15 maja 2009, 15:16
Choroba: nie ustalono
województwo: śląskie
Lokalizacja: Cze-wa
Kontakt:

Re: Tabletki antykoncepcyjne a tycie

Post autor: anulka089 » 13 cze 2009, 12:07

Yasmin zawiera 0,03 Ethinylestradiolum + 3 mg Drospirenonum ,
Yasminelle zawiera 0,02 mg Ethinylestradiolum + 3 mg Drospirenonum
nie ma dużych rożnic w składzie ale kto wie może bedą lepsze dla Ciebie wszytsko zalezy od tych hormonów
Ja brałam na samym początku Yasminelle potem ze względu na skutki uboczne zmieniłam na Kontracept potme znowu wrócilam do Yasminelle ,a teraz plastry skutków ubocznych nie mam po plastrach z początku bół głowy ale przynajmniej nie byłam rozdrażniona i nerwowa po plastrach :mrgreen: Kontracept ?tez nie był zły ale chyab mi sie gromadzil cellulit na nogach każda kobitka ma z tym problem czy jest szczupła czy nie on zawsze bedzie mniej lub bardziej widoczny... aa zmienilam na plastry bo mnie chłopak namówił bo jego brata dziweczyna też plastrów używa ,z jednej str to wygodne bo nie co dzien tzreba sie pilnowac z tabletkami i plastry nie obciązaja żołądka tylko wchłania sie przez skóre.Tabl niektorzy mogą wymiotowac (sorki ze tak brzydko pisez) tzreba uważąć jak sie spożywa alkohol zeby też sie nie zdarzyły niespodzianki-każdy róznie reaguje

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Posty: 1030
Rejestracja: 05 kwie 2008, 12:53
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Nibylandii:)

Re: Tabletki antykoncepcyjne a tycie

Post autor: ewkunia » 16 sty 2011, 12:11

A ja mam pytanie dość intymne ;p Czy po któryś z wymienionych tabletek zauważyłyście nadmierną suchość pochwy? Brałam wcześniej dianę i było ok, teraz Yasmin i dosłownie sahara ... :D Z dobrych punktów Yasmin - nie chodzę opuchnięta,schudłam 4kg, mniejszy apetyt, ale nastroje ... ... uhuhu :D
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Olimpijka

Re: Tabletki antykoncepcyjne a tycie

Post autor: Olimpijka » 16 sty 2011, 12:54

ewkunia, ja nie mam problemow tego typu. Wyprobuj zele nawilzajace, zwiekszajace doznania :wink:

Joanna23
Doświadczony ❃
Posty: 1007
Rejestracja: 31 mar 2008, 08:27
Choroba: CU
województwo: śląskie
miasto: bytom
Lokalizacja: Bytom

Re: Tabletki antykoncepcyjne a tycie

Post autor: Joanna23 » 16 sty 2011, 13:56

ewkunia biorąc Rigevidon miałam suchość pochwy i kupywałam takie żel intimel
http://www.i-apteka.pl/product-pol-777- ... y-30g.html
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Posty: 1030
Rejestracja: 05 kwie 2008, 12:53
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Nibylandii:)

Re: Tabletki antykoncepcyjne a tycie

Post autor: ewkunia » 16 sty 2011, 20:05

oooo, super! jutro biegnę do apteki! mam nadzieję,ze żel nie podrażnia,a ja trochę zyskam fizycznie ;p
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Olimpijka

Re: Tabletki antykoncepcyjne a tycie

Post autor: Olimpijka » 16 sty 2011, 20:07

ewkunia, te zele sa specjalnie robione i nie podrazniaja :) Sa rzone, wiec podpytaj Pania w aptece ;)

Joanna23
Doświadczony ❃
Posty: 1007
Rejestracja: 31 mar 2008, 08:27
Choroba: CU
województwo: śląskie
miasto: bytom
Lokalizacja: Bytom

Re: Tabletki antykoncepcyjne a tycie

Post autor: Joanna23 » 16 sty 2011, 20:09

ewkunia, jeszcze jedno Ja brałam wiesiołek w kapsułkach ale to dopiero jak zaczełam się starać o dziecko i powodował u Mnie śluz płodny i miałam go bardzo dużo. Nie wiem jak to działa z tabletkami anty
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Antykoncepcja”