Tabletki antykoncepcyjne a tycie

metody zapobiegania ciąży a nieswoiste zapalenia jelit

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Posty: 1030
Rejestracja: 05 kwie 2008, 12:53
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Nibylandii:)

Re: Tabletki antykoncepcyjne a tycie

Post autor: ewkunia » 16 sty 2011, 20:14

Jezu nie, tylko nie śluz płodny;p

A tak na serio, dzięki za sugestie. Pokombinuję,bo szkoda mi tej Yasmin. Mimo wszystko, dość dobrze ją znoszę.
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Olimpijka

Re: Tabletki antykoncepcyjne a tycie

Post autor: Olimpijka » 16 sty 2011, 21:13

ewkunia, zel pieknie zalatwi sprawe ;) Wiesiolka nie bierz.

Agula84
Aktywny ✽✽✽
Posty: 873
Rejestracja: 20 lip 2010, 21:59
Choroba: IBS
województwo: małopolskie
Lokalizacja: małopolska

Re: Tabletki antykoncepcyjne a tycie

Post autor: Agula84 » 16 sty 2011, 21:46

troche nie na temat, ale troche tak :) ja mam po ciazy taka suchosc, ze sahara jest wilgotna :) pogodzilismy sie z tym i kupujemy sobie zel durexa. Jestesmy z niego z mezem zadowoleni. wczesniej mialam zel z apteki w granatowo bialej tubce ( feminum chyba..) ale on sie nie sprawdzil.
Agula 84 :)

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Posty: 1030
Rejestracja: 05 kwie 2008, 12:53
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Nibylandii:)

Re: Tabletki antykoncepcyjne a tycie

Post autor: ewkunia » 12 sie 2011, 22:07

Podobno żel Play O jest najlepszy - kosztuje 50zł,więc go jeszcze nie testowałam,ale slyszałam wiele dobrego.

Wracając do eksperymentów z tabletkami. Biorę od ok 4 mies Atywię. Najlepsze tabletki jakie miałam: nie przytyłam, mam ochotę na to i owo:D, cykl super(dotychczas miałam po dłuższym stosowania hormonów krwawienia nie tylko w tygodniu odstawienia), miesiączka nadchodzi już w 3dniu po odstawieniu,a nie po 5 ( moje napięcie 'przed' jest więc mniej odczuwalne), nie czuję się nabrzmiała, napuchnięta. Cera piękna:) Jelita nie krzyczą:)
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Piciu
Znawca ❃❃
Posty: 2059
Rejestracja: 02 wrz 2006, 02:13
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Tabletki antykoncepcyjne a tycie

Post autor: Piciu » 13 sie 2011, 09:55

magdalene pisze:ale dostaje się takiego dziwnego uczucia zimna, jakby się człowiek wysmarował czymś miętowym (może ktoś zrozumie o co mi chodzi
:smile: dobrze odczuwasz gdyż ten niby stymulujący żel zawiera mentol i składniki pieprzu , co dla niektórych pań powoduje dyskomfort.

:smile: Z czystym sumieniem mogę polecić Żel intymny Durex Play 2w1 - nawilżający żel do masażu 200ml. Poprzednia wersja tego produktu miało opakowanie koloru wiśniowego, aktualnie fioletowy. Żel stosowany jest jak najbardziej do miejsc intymnych.

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Posty: 1030
Rejestracja: 05 kwie 2008, 12:53
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Nibylandii:)

Re: Tabletki antykoncepcyjne a tycie

Post autor: ewkunia » 31 paź 2011, 14:33

Nie polecam Durexa - za to K&Y super. Durex mnie wypalał od środka;p

Wracając do tematu tycia po tabletkach - czy któraś z Was brała Atywię? Jakoś mnie się przytyło po niej;/ Albo od pracy biurowej ;p
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

pomarańczka
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 25 gru 2011, 15:07
Choroba: nie ustalono
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: gornik

Re: Tabletki antykoncepcyjne a tycie

Post autor: pomarańczka » 25 gru 2011, 15:13

Nie brałam Atywii, osobiście mam przekonanie do Levomine i raczej ich nie zmienię. A dalej stosujesz Atywię?

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Posty: 1030
Rejestracja: 05 kwie 2008, 12:53
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Nibylandii:)

Re: Tabletki antykoncepcyjne a tycie

Post autor: ewkunia » 25 gru 2011, 21:05

hej, niestety musiałam odstawić, bo mój pcos znów nie był zadowolony z moich tabletek;p przeskoczyłam znowu na yasmin - niestety krwawienie w 2 tyg brania tabletek... mam nadzieję, że to nowe opakowanie tak zrobiło i cykl mi się ureguluje. inny pozytyw: wyraźnie jestem spokojniejsza i mniej spuchnięta :)
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

karpaty
Debiutant ✽
Posty: 27
Rejestracja: 17 cze 2022, 09:25
Choroba: niesklasyfikowane NZJ u dziecka
województwo: lubelskie

Re: Tabletki antykoncepcyjne a tycie

Post autor: karpaty » 21 lip 2022, 10:13

Też tak mam. Jesli próbwoalaś zmiany tabletek na rózne ( a widzę,ze brałas tabletki zawierjące w sobie bardzo różne hormony) to po prostu tak masz. U wielu spadek libido jest częstym ( oczywiscie niepożądanym efektem). Tabletek na wieksze libido jak najbardziej możesz sobie spróbować. Ale odpuściłabym sobie asequrellę bo u mnie osobiście efektów nie dała żadnych poza bólem główy :P Lepsze są moim zdaniem libido therapy. Aczkolwiek nie tak rozreklamowane.

karpaty
Debiutant ✽
Posty: 27
Rejestracja: 17 cze 2022, 09:25
Choroba: niesklasyfikowane NZJ u dziecka
województwo: lubelskie

Re: Tabletki antykoncepcyjne a tycie

Post autor: karpaty » 21 lip 2022, 12:01

Jak najbardziej. Po prostu nie są tak rozreklamowane jak jest rozreklamowana asequrella. Co nie znaczy oczywiśćie,ze nie mają działania bo mi osobiście bardzo pomogły. Z tabletki na tabletkę czułam,że libido mi sie podnosi. Aż było takie jak wtedy kiedy nie brałam antykoncepcji. Nadal je biorę, ale nie wiem jak tobędzie jak je odstawię. Czy brak ochoty na seks powróci czy nie.

Emilder
Początkujący ✽✽
Posty: 92
Rejestracja: 20 cze 2022, 11:43
Choroba: nie ustalono
województwo: opolskie

Re: Tabletki antykoncepcyjne a tycie

Post autor: Emilder » 20 cze 2023, 13:23

Odpowiednio dobrane tabletki nie powinny powodować większych skutków ubocznych, jeśli te występują to znak, że trzeba zmienić tabletki.

Zawsze warto jest się skonsultować z lekarzem, który powinien wczesniej zlecić odpowiednie badania.

Od siebie daję namiar na panią ginekolog z Rzeszowa:
https://ginekolog-rzeszow.pl/

Powinna doradzić jakie bedą najlepsze.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Antykoncepcja”