Sirdalud a antykoncepcja (Cilest)

metody zapobiegania ciąży a nieswoiste zapalenia jelit

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
inkaska
Aktywny ✽✽✽
Posty: 645
Rejestracja: 31 sie 2004, 10:55
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź, CU

Sirdalud a antykoncepcja (Cilest)

Post autor: inkaska » 17 paź 2007, 12:42

wiem, ze tym razem nie pisze o lekach na CU i CD, ale moze ktos pomoze
czy moge brac rownoczesnie Sirdalud i Cilest?
W recepcie napisane jest ze nie wskazane jest stosowanie razem z antykoncepcyjnymi ale pdobno to chodzi o nerki a nie o fakt ze obnizaja skutecznosc antykoncepcji.....
podobno chodzi o to ze obnizaja klirens nerkowy - czyli jak zrozumiałam mozliwosc nerek do oczyszczania krwi.....bede wdzieczna za pomoc....jeszcze nie kupiłam i sie wacham
cos byc musi do cholery za zakretem;)

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Sirdalud a antykoncepcja (Cilest)

Post autor: ranka » 17 paź 2007, 16:28

U kobiet przyjmujących doustne środki antykoncepcyjne klirens tyzanidyny zmniejsza się o 50%.
czyli reasumujac bedzie zmniejszone wydalanie tego leku przez nerki, bo klirens okresla tez filtracje klebuszkowa.
Obrazek

Awatar użytkownika
inkaska
Aktywny ✽✽✽
Posty: 645
Rejestracja: 31 sie 2004, 10:55
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź, CU

Re: Sirdalud a antykoncepcja (Cilest)

Post autor: inkaska » 18 paź 2007, 09:09

ale na sama skutecznosc antykoncepcji nie wpływa Ranka, tak?
cos byc musi do cholery za zakretem;)

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Sirdalud a antykoncepcja (Cilest)

Post autor: ranka » 18 paź 2007, 17:18

nic o tym nie pisze ,spojrze jeszcze na ulotke Cilestu.

a w jakim celu to bierzesz?
Obrazek

Awatar użytkownika
inkaska
Aktywny ✽✽✽
Posty: 645
Rejestracja: 31 sie 2004, 10:55
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź, CU

Re: Sirdalud a antykoncepcja (Cilest)

Post autor: inkaska » 19 paź 2007, 09:03

mam problemy z kregosłupem, stare złamanie ze zrostami i do tego zwyrodnienie mam...nad ranem co dziennie mam bole miesni takie zesztywniajace...
cos byc musi do cholery za zakretem;)

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 682
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: torun

Re: Sirdalud a antykoncepcja (Cilest)

Post autor: manka » 19 paź 2007, 12:35

jeśli mogę wtrącić moje skromne zdanko :) wszyscy lekarze odradzili mi kategorycznie antykoncepcje doustną ze względu na zaburzone wchłanianie różnych substancji, nawet w czasie remisji, przez co może (nie musi ale może) obniżyć działanie anykoncepcji, tak więc jeżeli bierzesz to "anty dzieciowo" i kategorycznie nie chcesz teraz żadnej wpadki to ja raczej odradzam , no chyba że bierzesz te tabsy z jakiegoś innego powodu
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

Awatar użytkownika
inkaska
Aktywny ✽✽✽
Posty: 645
Rejestracja: 31 sie 2004, 10:55
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź, CU

Re: Sirdalud a antykoncepcja (Cilest)

Post autor: inkaska » 19 paź 2007, 14:53

manka ale o ktorym leku teraz mówisz?
cos byc musi do cholery za zakretem;)

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Sirdalud a antykoncepcja (Cilest)

Post autor: ranka » 20 paź 2007, 14:18

wszyscy lekarze odradzili mi kategorycznie antykoncepcje doustną
mowilam juz o tym,jesli nie ma biegunek jest ok. i mozna stosowac.
ja stosowalam i bylo dobrze.
Obrazek

kasinp
Znawca ❃❃
Posty: 2418
Rejestracja: 19 cze 2007, 17:48
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Sirdalud a antykoncepcja (Cilest)

Post autor: kasinp » 20 paź 2007, 14:24

ranka, mój ginekolog mówił także o dodatkowym zapezpieczeniu przy tabletkach nawet jak nie ma biegunek , bo my mamy czesciowo jelito pozbawione kosmków więc wchłanianie leku jest także przez to upośledzone . Nigdy nie wiadomo czy tabletka wchłonie sie cała...

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Sirdalud a antykoncepcja (Cilest)

Post autor: ranka » 20 paź 2007, 15:04

a moich dwoch ginekologow mowi ze jak nie ma biegunek to mozna brac. :)

poza tym,kasinp jesli masz CU ktore dotyczy tylko grubego to raczej niebezpieczenstwa nie przeciez tableta wchlania sie w cienkim. a co CD to musze pomyslec :)ale wydaje mis ie problemu nie ma.. a skoro wydaje cis ei ze jest to najlepiej miec plastry ktore (tutaj do kabran),nie zawieraja duzej dawki hormonow tylko mala ,ale wada jest to ze sie odlepiaja czasami.


ps. juz wiem,w CD moze byc to zaburzone.

a co do plastrow to jest tak:co prawda to co wkleilam tyczy sie hormonalenj terapii zastepczej w plastrach ale co do antykoncepcji w plastrach to jest tak samo.bo chodzi tu tylko o mechanike:)

UWALNIANIE
Jest to proces polegający na uwolnieniu cząsteczek preparatu, a następnie ich zawieszeniu w płynach ustrojowych. Najnowsze preparaty zawierają estradiol umieszczony w plastrach w fazie stałej, półstałej lub w specjalnych zbiornikach żelowych. Umożliwia to wydłużenie czasu działania leku nawet do okresu 7 dni.

WCHŁANIANIE
Polega na transporcie cząsteczek leku z miejsca podania do krwi.
Do stosowania w formie plastrów transdermalnych nadają się wyłącznie leki o dużej lipofilności. Dzięki ich budowie chemicznej gruba warstwa naskórka, wypełniona lipidami, nie stanowi bariery. Znajdująca się jednak pod nią żywa warstwa skóry, o dużej hydrofilności, wymaga zastosowania w preparacie specjalnych systemów ułatwiających penetrację cząsteczek: system saturacyjny, system supersaturacyjny, dodatkowo substancje ułatwiające penetrację leku - skin penetration enhancers - SEPA .
Proces wchłaniania, w przypadku przezskórnego podania leku, może wykazywać znaczne różnicę indywidualne . Na jego szybkość oraz stopień może wpływać grubość warstwy skóry oraz gęstość jej unaczynienia. Jak podaje producent, po odklejeniu plastra estradiol oraz jego metabolity działają maksymalnie dobę.
Estradiol podany tą drogą zaledwie w 10% dociera do wątroby. Dzięki temu uzyskiwany jest korzystniejszy stosunek estradiolu do estronu (0,5:1), który jest zbliżony do tego który jest stwierdzany u kobiet w okresie rozrodczym.

DYSTRYBUCJA
Po wchłonięciu leku zostaje on rozmieszczany we krwi, miesza się z nią, aż do uzyskania równomiernego stężenia w naczyniach.
W trakcie pierwszych godzin od przyklejenia plastra stężenie estradiolu ulega stałemu podwyższaniu od wartości 30 do 130 pg/mml. Następnie normalizuje się na poziomie około 25, 40 i 75pg/ml dla dawek 25,50,100g uwalnianego na dobę hormonu.
W celu uzyskania stałego stężenia estradiolu we krwi zaleca się noszenie każdego plastra przez okres 72 godzin oraz zmienianie go dwa razy w tygodniu. Przy podawaniu HT drogą przezskórną nie obserwuje się zjawiska kumulowania hormonów w organizmie.
Podstawową zaletą preparatów HT stosowanych w systemie plastrów transdermalnych jest brak wystąpienia efektu pierwszego przejścia. Powoduje to brak wpływu na profil cholesterolu HDL.

ELIMINACJA
Eliminacja ma na celu zmniejszenie stężenia czynnej farmakologicznie substancji w płynach ustrojowych. Główną drogą wydalania estrogenów jest układ moczowy, pod postacią skoniugowanego estradiolu oraz estronu z kwasem siarkowym lub glukuronowym. Około 10% puli nieaktywnych pochodnych zostaje wydalona wraz z kałem.
Obrazek

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 682
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: torun

Re: Sirdalud a antykoncepcja (Cilest)

Post autor: manka » 20 paź 2007, 23:26

ranka pisze:a moich dwoch ginekologow mowi ze jak nie ma biegunek to mozna brac.
wiem kochana że znasz się na rzeczy i że o tym już właściwie było dużo, ale ...
biorąc pod uwagę że nie mamy biegunki w danej chwili i jest ok tabsy działają , i gdy nagle łapie nas ta nasza biegunka - choćby bardzo rzadko- to po powrocie do zdrowia musimy zaczynać od początku cykl tabletkowy :( i dla mnie jest to bez sensu bo przez ten czas zanim tabsy zaczną działać - niektórzy mówią że przez pierwszy miesiąc- musimy się dobezpieczać :( a poza tym jeśli chodzi o mnie - a już kategorycznie nie chcę mieć dzieci- to choćby 10 ginów mówiło że można brać bez problemu ,a jeden powiedział że jest cień ryzyka to ja tam wolę nie ryzykować w żadnym stopniu
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Sirdalud a antykoncepcja (Cilest)

Post autor: ranka » 21 paź 2007, 12:52

zawsze to i tak kwestia wyboru :)

ja bralam tabsy ok. 1,5 roku łącznie i bylo dobrze,ale oczywiscie pamietajmy ze to nasz organizm :)
pozdrawiam :)

ps. nie trzeba zaczynac nowego cyklu tylko po prostu zobaczyc kiedy nastapila biegunka i kierowac sie informacjami z ulotki.
Obrazek

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 682
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: torun

Re: Sirdalud a antykoncepcja (Cilest)

Post autor: manka » 21 paź 2007, 21:40

co do ps. na moje jeżeli w trakcie biegunki tabsy nie działały jak powinny to ja bym zaczęła od nowego cyklu, no ale mogę być przewrażliwiona :roll:
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Sirdalud a antykoncepcja (Cilest)

Post autor: ranka » 23 paź 2007, 17:50

:) biegunka dziala tak jakbys po prostu zapomniala wziac tabletki i wtedy w zaleznosci w ktorym tyg cyklu jestes zaczynasz postepowanie wg instrukcji.
nie bede jej opowiadac bo kazda firma ma "swoje metody" ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 682
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: torun

Re: Sirdalud a antykoncepcja (Cilest)

Post autor: manka » 23 paź 2007, 18:20

no oczywiście masz rację :) ale jednak jak biegunka trwa dłuższy czas no to tak jakbyś wcale nie brała tabsów, albo gdy np zdarza się dwa trzy razy w tygodniu, no właśnie w takich przypadkach uważam że tabsy są stratą kasy i leprza jest inna metoda.
jednak w przypadku gdy biegunka zdarza się sporadycznie i flaczki działają w miarę normalnie to myślę że całkiem skutecznie można łykać
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Antykoncepcja”