Przesunięcie miesiączki

metody zapobiegania ciąży a nieswoiste zapalenia jelit

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mala_Mi
Aktywny ✽✽✽
Posty: 751
Rejestracja: 18 lut 2013, 22:54
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Przesunięcie miesiączki

Post autor: Mala_Mi » 16 lis 2015, 22:04

Mam taki problem. Jestem dzisiaj w 12 dniu cyklu (cykl mój ma około 26-27 dni), a na początku grudnia wyjeżdżam na wakacje, zatem miesiączka wypada idealnie :/ Chciałam coś z tym zrobić, ale na tabletki antykoncepcyjne już jest za późno (powinnam je wziąć w 1 dniu cyklu by zadziałały). Byłam u lekarki i poradziła brać rutinoscorbin, witaminę K i wapno, plus zapisała ergotaminę (do zażycia w 1, 2 i 3 dzień miesiączki aby była bardzo krótka). Z kolei inna lekarka poleca mi Cyclonamine. Na moje wątpliwości odnośnie zażywania tego u osób z CU i wyłonioną stomią, kazała się kontaktować z lekarzem gastroenterologiem, ale wizytę mam umówioną dopiero po wakacjach. Dlatego moje pytanie: co robić? czy ktoś stosował któryś z tych dwóch leków? czy one nie podrażnią mi jelita cienkiego? nie spowodują biegunki? Z góry dziękuję za informacje
Ostatnio zmieniony 10 gru 2015, 21:35 przez Mala_Mi, łącznie zmieniany 1 raz.
29 września 2012r. - pierwszy objaw
24 października 2012r. - diagnoza CU
30 listopada 2012r. - resekcja jelita grubego, wyłonienie ileostomii
17 grudnia 2012r. - reoperacja z powodu ropnia w miednicy mniejszej, usuwanie zrostów
29 kwietnia 2013r. - operacja z powodu niedrożności jelita cienkiego spowodowana licznymi zrostami

Co dalej nie wiem, ale mam dość :(

W przyszłości planowane wytworzenie j-poucha.

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Posty: 4331
Rejestracja: 06 lis 2003, 15:04
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Przesunięcie miesiączki

Post autor: -Ania- » 17 lis 2015, 11:26

Niedawno też musiałam przesunąć sobie okres i wystarczyło zadzwonić do lekarza gastro czy zgadza się na taki lek. Jeżeli nie masz telefonu to może podejdź tam do poradni i zapytaj.

Ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

teresa256
Początkujący ✽✽
Posty: 144
Rejestracja: 03 cze 2014, 23:01
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: kielce

Re: Przesunięcie miesiączki

Post autor: teresa256 » 17 lis 2015, 14:42

u mnie to wyglądało tak że mi dr przyspieszyła brałam ok 5 dni pigułki szybciej się zaczął i szybciej skończył

Awatar użytkownika
Mala_Mi
Aktywny ✽✽✽
Posty: 751
Rejestracja: 18 lut 2013, 22:54
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przesunięcie miesiączki

Post autor: Mala_Mi » 17 lis 2015, 17:40

Aniu, a czym przesuwałaś miesiączkę?
Teresa, u mnie właśnie lekarz stwierdziła, że może to nie zadziałać :/
29 września 2012r. - pierwszy objaw
24 października 2012r. - diagnoza CU
30 listopada 2012r. - resekcja jelita grubego, wyłonienie ileostomii
17 grudnia 2012r. - reoperacja z powodu ropnia w miednicy mniejszej, usuwanie zrostów
29 kwietnia 2013r. - operacja z powodu niedrożności jelita cienkiego spowodowana licznymi zrostami

Co dalej nie wiem, ale mam dość :(

W przyszłości planowane wytworzenie j-poucha.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przesunięcie miesiączki

Post autor: Mamcia » 17 lis 2015, 20:56

Tu wybrałabym chyba Cyclonaminę. Ma mniej przeciwwskazań i mniej działań niepożądanych. Żaden z tych sposobów może nie przesunąć terminu menstruacji, tylko zmniejszyć krwawienie.
Ostatnio zmieniony 17 lis 2015, 21:36 przez Mamcia, łącznie zmieniany 1 raz.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
eliszka
Początkujący ✽✽
Posty: 442
Rejestracja: 10 sie 2015, 21:31
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Przesunięcie miesiączki

Post autor: eliszka » 10 gru 2015, 20:10

A propos przesuwanie miesiączki..czy podczas stosowania plastrów Evra jest możliwość przyspieszenia miesiączki? Chodzi mi o przyspieszenie krwawienia o kilka dni. Chodzę do ginekologa na wizyty prywatne i nigdy nie było problemu z zapisem na konkretny termin..a tu moja lekarka zrobiła sobie wakacje przez cały grudzień i pierwszy wolny termin dopiero 5-go stycznia. Już przykleiłam pierwszy plaster i krwawienie będzie jeszcze trwać, podczas umówionej wizyty. A pytanie brzmi, czy mogę ostatni plaster odkleić 2 lub 3 dni szybciej, tak żeby miesiączka zaczęła się i skończyła szybciej? Wiem, że można przedłużyć cykl i mogłabym przykleić czwarty plaster, żeby opóźnić miesiączkę. Ale czy można przyspieszać krwawienie i nadal być zabezpieczoną w taki sposób, jak przedstawiłam? Będę wdzięczna za podpowiedź.

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Posty: 4331
Rejestracja: 06 lis 2003, 15:04
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Przesunięcie miesiączki

Post autor: -Ania- » 11 gru 2015, 13:03

Nie pamiętam nazwy leku.
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Przesunięcie miesiączki

Post autor: ranka » 02 sty 2016, 21:59

eliszka pisze:A propos przesuwanie miesiączki..czy podczas stosowania plastrów Evra jest możliwość przyspieszenia miesiączki? Chodzi mi o przyspieszenie krwawienia o kilka dni. Chodzę do ginekologa na wizyty prywatne i nigdy nie było problemu z zapisem na konkretny termin..a tu moja lekarka zrobiła sobie wakacje przez cały grudzień i pierwszy wolny termin dopiero 5-go stycznia. Już przykleiłam pierwszy plaster i krwawienie będzie jeszcze trwać, podczas umówionej wizyty. A pytanie brzmi, czy mogę ostatni plaster odkleić 2 lub 3 dni szybciej, tak żeby miesiączka zaczęła się i skończyła szybciej? Wiem, że można przedłużyć cykl i mogłabym przykleić czwarty plaster, żeby opóźnić miesiączkę. Ale czy można przyspieszać krwawienie i nadal być zabezpieczoną w taki sposób, jak przedstawiłam? Będę wdzięczna za podpowiedź.
mozesz ale pamietaj ze skutecznosci antykoncepcyjnej nie bedzie. zaczynaja nasteony cykl bedziesz musiala sie na poczatku dodatkowo zabezpieczyc
Obrazek

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Przesunięcie miesiączki

Post autor: ranka » 02 sty 2016, 22:05

Mamcia pisze:Tu wybrałabym chyba Cyclonaminę. Ma mniej przeciwwskazań i mniej działań niepożądanych. Żaden z tych sposobów może nie przesunąć terminu menstruacji, tylko zmniejszyć krwawienie.
lepszy jest Exacyl.

co do przesuwania miesiaczki - mozna dac pare dni przed spodziewana miesiaczka Primolut Nor.
jesli nie to antykoncepcje ale to trzeba zaczac przed spodziewana owulacja na pewno.



poprawiłam cytowanie,
kalka_96
Ostatnio zmieniony 02 sty 2016, 22:12 przez ranka, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Antykoncepcja”