Tabletka 72 godz po

metody zapobiegania ciąży a nieswoiste zapalenia jelit

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Tabletka 72 godz po

Post autor: Tubisia » 26 cze 2014, 16:45

A ja mam prawo jako kobieta napisać te słowa, wszyscy lekko powariowaliście z ta pseudo tolerancją i tyle :wink: mam prawo do tego, by napisać owe słowa, bo póki co mężczyźni okresu nie mają i nie muszą brać tabletek antykoncepcyjnych :mrgreen:
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Awatar użytkownika
michal_mg
Aktywny ✽✽✽
Posty: 532
Rejestracja: 11 paź 2013, 18:39
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Tabletka 72 godz po

Post autor: michal_mg » 26 cze 2014, 17:26

to, że ktoś dodaje uśmieszki i przymrużenie oka nie oznacza, że nie dochodzi tu do dyskryminacji. Słowa Tubisi odnośnie, że facet nie ma prawa się tu wypowiadać i ona jako kobieta ma prawo takie rzeczy pisać jest już przestępstwem i żądam potraktowania sprawy poważnie.
Ktoś komu brak argumentów nie może posuwać się do takich sformułowań.
Obrazek

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Tabletka 72 godz po

Post autor: Mamcia » 26 cze 2014, 20:43

Tubisia tu panowie mają rację. Jeśli zapomni się o pierwszej tabletce to do zapłodnienia dojść nie może, bo do czasu obumarcia plemników do owulacji nie dojdzie. Natomiast może dojść do owulacji w późniejszym terminie ze względu na zbyt długą przerwę w braniu hormonów 8 a nie 7 dni. W niektórych przypadkach wystarczy podwójna dawka i szansa spada prawie do zera.
Czyli nie ma konieczności brania tabletki PO, ale ten miesiąc do końca mamy pod znakiem zapytania i lepiej stosowań dodatkowe zabezpieczenia.
A jak macie kłopoty z pamięcią to plasterek (tu ani wchłanianie, ani biegunki nie mieszają) i cieszyć się seksem.
A świadomych facetów jak michal_mg trzeba doceniać.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Antykoncepcja”