Plastry antykoncepcyjne Evra

metody zapobiegania ciąży a nieswoiste zapalenia jelit

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Madelka
Początkujący ✽✽
Posty: 60
Rejestracja: 27 sty 2012, 12:46
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Tarnów

Re: Plastry antykoncepcyjne Evra

Post autor: Madelka » 25 mar 2014, 18:08

a co maja jelita do watroby ? leki ?
Asamax 500mg 2x2, Aza 75mg/dobe, Proursan 250mg 1x1

REMISJA!!

Awatar użytkownika
langusta
Aktywny ✽✽✽
Posty: 593
Rejestracja: 18 lis 2006, 18:44
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Plastry antykoncepcyjne Evra

Post autor: langusta » 25 mar 2014, 21:02

leki i owszem ale również w CU występują podwyższone próby wątrobowe w różnym stadium choroby. Porozmawiaj o tym oprócz ginekologa z gastroenterologiem.
langusta
dwie córki chore na CD

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Plastry antykoncepcyjne Evra

Post autor: obyty.z.cu » 25 mar 2014, 21:26

Madelka pisze:a co maja jelita do watroby ? leki ?
był okres,kiedy moja watroba była przetłuszczona,maksymalnie,moja gastro mówiła że jak u alkoholika.To był efekt choroby,CU,i leków.
Branie leków na wątrobe stale przez kilka lat,ładnie ją podleczyło.
Trzeba kontrolować wyniki wątrobowe,to ważne.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Madelka
Początkujący ✽✽
Posty: 60
Rejestracja: 27 sty 2012, 12:46
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Tarnów

Re: Plastry antykoncepcyjne Evra

Post autor: Madelka » 02 kwie 2014, 21:48

langusta i obyty dzieki :-)
Asamax 500mg 2x2, Aza 75mg/dobe, Proursan 250mg 1x1

REMISJA!!

Awatar użytkownika
gabriella
Początkujący ✽✽
Posty: 419
Rejestracja: 22 mar 2010, 23:26
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Plastry antykoncepcyjne Evra

Post autor: gabriella » 25 sie 2014, 23:17

hej, chciałam się Was poradzić. Od tygodnia stosuję plastry Evra, bo miałam strasznie nieregularne miesiączki. Wczoraj mnie bolała noga, jakby żyła i takie dziwne odczucie miałam. Poszłam spać, wszystko minęło. I teraz znowu, takie dziwne odczucie, jakby mi mrówki chodziły czasem, mam mega zimne stopy. Generalnie jak przeczytałam ulotkę, to się mega wystraszyłam i mam schizę totalną. Najchętniej bym ten plaster już odkleiła, co myślicie?

Dodatkowo chciałam się zapytać, czy orientujecie się może, czy któreś pigułki antykoncepcyjne wchłaniają się tylko w jelicie cienkim? bo ja nie mam grubego (obecnie mam stomię, przed podłączeniem poucha) i zastanawiam się, czy w ogóle coś się dla mnie znajdzie oprócz plastrów ;)

Awatar użytkownika
eliszka
Początkujący ✽✽
Posty: 442
Rejestracja: 10 sie 2015, 21:31
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Plastry antykoncepcyjne Evra

Post autor: eliszka » 25 sie 2017, 22:20

gabriella pisze:Dodatkowo chciałam się zapytać, czy orientujecie się może, czy któreś pigułki antykoncepcyjne wchłaniają się tylko w jelicie cienkim? bo ja nie mam grubego (obecnie mam stomię, przed podłączeniem poucha) i zastanawiam się, czy w ogóle coś się dla mnie znajdzie oprócz plastrów ;)
A to dobre pytanie. Szkoda, że brak odpowiedzi, bo też jestem ciekawa..

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Plastry antykoncepcyjne Evra

Post autor: Jacekx » 26 sie 2017, 00:06

gabriella pisze:hej, chciałam się Was poradzić. Od tygodnia stosuję plastry Evra, bo miałam strasznie nieregularne miesiączki. Wczoraj mnie bolała noga, jakby żyła i takie dziwne odczucie miałam. Poszłam spać, wszystko minęło. I teraz znowu, takie dziwne odczucie, jakby mi mrówki chodziły czasem, mam mega zimne stopy. Generalnie jak przeczytałam ulotkę, to się mega wystraszyłam i mam schizę totalną. Najchętniej bym ten plaster już odkleiła, co myślicie?

Dodatkowo chciałam się zapytać, czy orientujecie się może, czy któreś pigułki antykoncepcyjne wchłaniają się tylko w jelicie cienkim? bo ja nie mam grubego (obecnie mam stomię, przed podłączeniem poucha) i zastanawiam się, czy w ogóle coś się dla mnie znajdzie oprócz plastrów ;)
Terapia hormonalna NZJ jak i antykoncepcja hormonalna niosą ryzyko problemów zakrzepowych.

Objawy zakrzepicy jak i problemów żylnych a także tętniczych to mogą być drętwienia nóg i ziębnięcie kończyn.
Jeśli dojdzie do tego skłonność genetyczna do zakrzepicy to tragedia gotowa. Czytaj poniżej...
http://www.sport.pl/lekkoatletyka/1,649 ... skiej.html
Nie straszę a ostrzegam ... Rada przy dłuższych bólach kończyn dolnych jak i puchnięciu nóg szczególnie lewej i wysokiej temp. nawet 40 stopni Celsjusza należy wykluczyć skrzepy w żyłach. Jestem po zakrzepicy żył głębokich ( 8 letnia kuracja Encortonem. 2013/14 Spędziłem 1 1/2 tygodnia w szpitalu)...ale szczęśliwie zaleczonej
Dobrze też przy problemach genetycznych z krzepliwością sprawdzić czy nie występuje zwężenie tętnic ( możliwość zawału).
Specjaliści od problemów żylnych...
a) chirurdzy dobrze gdy są to chirurdzy naczyniowi
b) hematolodzy
Badanie wykluczające zakrzepicę na 100 % żył to USG Dopplera żył. Mogą też byś badania D-dimerów. D - dimery jednak niejednoznaczne określają zakrzepicę - potrzebne są badania dodatkowe, ale badania D-dimerów są chyba najtańsze i chyba najbardziej dostępne :?:

https://www.zakrzepica24.pl/objawy-i-di ... icy/objawy
http://www.chorobynaczyniowe.pl/joomla1 ... yn-dolnych
http://wylecz.to/pl/badania/badania-lab ... imery.html

Niestety na Fundusz do chirurgów naczyniowych i hematologów są makabryczne kolejki, co najmniej roczne, więc jeśli puchną nogi towarzyszy gorączka wysoka to nie lekceważyć.
Wtedy udać się do Internisty a przy 40 stopniach i spuchniętej lewej nodze to nawet na SOR do najbliższego szpitala.

Ja tak zrobiłem i uszedłem z życiem .
Na dziś pozostały mi skrzepliny w żyłach głębokich około 1/3 przekroju tak wyszło w ostatnich badaniach.
Obecnie, co pół roku do roku kontroluję moje żyły w poradni chirurgicznej.
Na stałe jestem też pod kontrolą hematologa w UMCK w Gdańsku.
W przypadku Gabrielli skorzystałbym z porady ginekologa.

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Plastry antykoncepcyjne Evra

Post autor: Noelia » 26 sie 2017, 09:22

gabriella pisze:Dodatkowo chciałam się zapytać, czy orientujecie się może, czy któreś pigułki antykoncepcyjne wchłaniają się tylko w jelicie cienkim? bo ja nie mam grubego (obecnie mam stomię, przed podłączeniem poucha)
eliszka pisze:A to dobre pytanie. Szkoda, że brak odpowiedzi, bo też jestem ciekawa..
Tylko w cienkim.
gabriella pisze:i zastanawiam się, czy w ogóle coś się dla mnie znajdzie oprócz plastrów
Są też pierścienie (krążki) dopochwowe NuvaRing.
Albo wkładka (spirala) domaciczna uwalniająca hormony Mirena.
Ale nie stosowałam - unikam hormonalnej antykoncepcji od wielu lat.

Czytałam o nich, jak była mowa o azatioprynie u mojego męża - to oznaczałoby mój powrót do hormonów (ale w końcu uniknął azy, a ja zatem hormonów).
Mnie zawsze trochę dziwiła taka metoda na nieregularne miesiączki - po odstawieniu raczej wszystko wróci do stanu początkowego.
Ja całe życie miałam regularne cykle, potem brałam tabletki anty jakiś czas, a po ich odstawieniu to huśtawka - sporo czasu minęło, zanim mi wszystko wróciło do normy.
Także ja osobiście nie polecam, szukałabym raczej przyczyny tych nieregularnych miesiączek, może tarczyca itp.
gabriella pisze: Wczoraj mnie bolała noga, jakby żyła i takie dziwne odczucie miałam. Poszłam spać, wszystko minęło. I teraz znowu, takie dziwne odczucie, jakby mi mrówki chodziły czasem, mam mega zimne stopy. Generalnie jak przeczytałam ulotkę, to się mega wystraszyłam i mam schizę totalną. Najchętniej bym ten plaster już odkleiła, co myślicie?
To post sprzed 3 lat, ale...jeśli powtórzyłyby się takie objawy, to ja bym odkleiła ten plaster.
Po co ryzykować, zakrzepica to wcale nie takie rzadkie przypadki - mi z tego powodu mąż "kazał" kiedyś odstawić tabletki.
Tylko wtedy jakaś inna antykoncepcja, np. mechaniczna, albo inne metody ;) - ale to wiadomo.
Ja mam aplikację Clue, która czytelnie wszystko wylicza.
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Plastry antykoncepcyjne Evra

Post autor: Jacekx » 26 sie 2017, 09:38

Noelia pisze:...To post sprzed 3 lat, ale...jeśli powtórzyłyby się takie objawy, to ja bym odkleiła ten plaster.
Po co ryzykować, zakrzepica to wcale nie takie rzadkie przypadki - mi z tego powodu mąż "kazał" kiedyś odstawić tabletki.
Tylko wtedy jakaś inna antykoncepcja, np. mechaniczna, albo inne metody ;) - ale to wiadomo.
Ja mam aplikację Clue, która czytelnie wszystko wylicza.
wot ( fonet. ) wpadka staruszek jacekx nie zwrócił uwagi na datę postu...wybaczcie ale temat zakrzepica i jej ewentualne objawy a głównie skutki działają na mnie jak płachta na byka.

Niestety wielu lekarzy w tym ginekolodzy często zakrzepicę lekceważą a gastroenterolodzy czasami też ... u mnie przy terapii Encortonem nie sprawdzono czy nie mam przeciwwskazań genetycznych a leczono mnie około 8 lat.

Na razie moje pierwsze badania hematologiczne takich problemów genetycznych z krzepliwością u mnie nie wyluczyły ale tu kieruję do mojego tematu...http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.ph ... &start=270

W końcu temat w którym edytuję ten post dotyczy antykoncepcji.

Miałem wiele szczęścia, że tylko skończyło się u mnie skrzeplinami w żyłach a nie zatkaniem tętnicy płucnej :smutny:
Podsumuję moje pisanie w tym temacie ... ostrożnie z antykoncepcją hormonalną

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Plastry antykoncepcyjne Evra

Post autor: Noelia » 26 sie 2017, 09:52

Jacekx pisze:Niestety wielu lekarzy w tym ginekolodzy często zakrzepicę lekceważą
Taka jest prawda niestety.
Ja osobiście jestem przeciwniczką hormonalnej anty, mój mąż również, ale tak na co dzień.
A co jeśli któryś z partnerów bierze jakieś leki, przy których nie można zajść w ciążę, jak np. w moim przypadku aza u męża?
Co wtedy?
Nie ma nic pewniejszego od hormonów i też mnie trochę dręczy ten temat :/
Póki co azy uniknął, ale co będzie dalej, nie wiemy...
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Awatar użytkownika
eliszka
Początkujący ✽✽
Posty: 442
Rejestracja: 10 sie 2015, 21:31
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Plastry antykoncepcyjne Evra

Post autor: eliszka » 26 sie 2017, 21:51

Każdy ma swoje powody dla których decyduje się żeby stosować lub nie stosować hormonalnych środków antykoncepcyjnych.
Ja niestety mam wiele powodów skłaniających mnie by z nich korzystać, chociaż nie jestem z tego powodu szczęśliwa.
Powtórzę zatem pytanie i wątpliwość: czy osoby ze stomią mogą stosować antykoncepcję w pigułce? Czy najlepszym rozwiązaniem jest plaster, krążek lub spirala?
Moja pani ginekolog twierdzi, że najlepiej jest stosować środki anty z pominięciem układu pokarmowego.. Ale czy to jest fakt, czy subiektywne zdanie mojego lekarza?

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Plastry antykoncepcyjne Evra

Post autor: Noelia » 27 sie 2017, 09:13

eliszka pisze:Każdy ma swoje powody dla których decyduje się żeby stosować lub nie stosować hormonalnych środków antykoncepcyjnych.
Tak dla jasności - ja zrezygnowałam ze względu na ewentualne skutki uboczne, czyli ze zdrowotnych powodów.
Zakrzepica nie jest rzadkością i wcale nie musi się skończyć nagłą śmiercią, to może być np. niedowład i afazja, czyli dla niektórych jeszcze gorzej.
Ostrzegają przed tym na ulotce, więc każdy zna ryzyko, ale ja po prostu za dużo takich przypadków poznałam w realu.
Poza tym brałam kilka rodzajów tych tabletek i każde źle wpływały na mój wygląd - piegi i przebarwienia, cellulit, wypadanie włosów - jeszcze jakiś czas po odstawieniu musiałam się doprowadzać do porządku, a skłonność do piegów mi niestety została od tamtego czasu.
eliszka pisze:Powtórzę zatem pytanie i wątpliwość: czy osoby ze stomią mogą stosować antykoncepcję w pigułce?
Tak jak pisałam, wchłaniają się w jelicie cienkim - jeśli masz usunięte tylko grube, to nie ma problemu.
Jeśli ktoś ma usunięty spory fragment cienkiego, to sprawa się komplikuje.
eliszka pisze:Moja pani ginekolog twierdzi, że najlepiej jest stosować środki anty z pominięciem układu pokarmowego.. Ale czy to jest fakt, czy subiektywne zdanie mojego lekarza?
Fakt - o wiele zdrowsze dla wątroby, bo brak efektu pierwszego przejścia.
Dla żołądka i jelit też zdrowsze.
A dla chorych na NZJ plusem jest tutaj również to, że ewentualne wymioty i biegunki nie obniżają skuteczności anty.
No i nie trzeba codziennie pamiętać o wzięciu tabletki.
Plastry, krążki i wkładki to nowoczesne metody i ogólnie bardzo polecane.
Ale nadal to hormony, więc ja unikam - na szczęście mogę sobie na to pozwolić, bo bezstresowo podchodzimy do "tematu".
Ja nie mam ochoty na kolejną ciążę, ani - o zgrozo - kolejny poród, a mężowi to syn się marzy już od dawna ;), więc koniec końców uznaliśmy, że "i tak dobrze, i tak dobrze = co będzie, to będzie".

Ale jeśli kiedyś będzie musiał przyjmować azę lub jakiś inny lek niepolecany podczas starań o dziecko, to będziemy mieć nieprzyjemną zagwozdkę.
Prawdopodobnie zdecyduję się wtedy na plastry Evra albo krążek NuvaRing.
Ale to już jest ostateczność dla mnie i mam nadzieję, że tego uniknę.
Wadą plastrów jest to, że są widoczne i nieładne (jak to plastry ;)), a wadą krążka to, że niektórzy go wyczuwają podczas seksu.
Jeśli chodzi o wkładkę Mirena, to jej skuteczność jest bliska 100% i to niemal na 5 lat, ale często powoduje długotrwałe i bolesne miesiączki, więc dla mnie ta opcja odpada.
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Awatar użytkownika
S_Gosia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 661
Rejestracja: 21 sty 2017, 21:41
Choroba: CU u dziecka
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Lubin

Re: Plastry antykoncepcyjne Evra

Post autor: S_Gosia » 27 sie 2017, 12:46

Noelia pisze: Jeśli chodzi o wkładkę Mirena, to jej skuteczność jest bliska 100% i to niemal na 5 lat, ale często powoduje długotrwałe i bolesne miesiączki, więc dla mnie ta opcja odpada.
No właśnie odwrotnie Noelia, Mirena powoduje, że miesiączki nie ma lub jest tylko lekkie plamienie.
Jeśli już to na początku, zaraz po założeniu można odczuwać lekki dyskomfort w podbrzuszu - organizm musi się przyzwyczaić.
Mirena często jest polecana kobietom z długimi i obfitymi miesiączkami :)
Gosia - mama Krzysia (ur. 2004r.)
diagnoza: 12.01.2017r. - CU u dziecka
Asamax 500mg 2x3, Imuran 1x50mg, D-Vitum Forte 4000j.m., Ecomer, Vivomixx kapsułki, Sanprobi ibs - czekamy na remisję


Wygrana majowa i czerwcowa Lista Naszych Przebojów 2017 :)

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Plastry antykoncepcyjne Evra

Post autor: Noelia » 28 sie 2017, 14:59

S_Gosia pisze:No właśnie odwrotnie Noelia, Mirena powoduje, że miesiączki nie ma lub jest tylko lekkie plamienie.
Akurat nie znam nikogo, kto stosował tę wkładkę, więc przyznam, że nie wiem, jak to wygląda w praktyce.
Znam jedynie teorię, bo czytałam o różnych nowoczesnych metodach, gdy w szpitalu była próba z azą u męża i myślałam, że czeka mnie powrót do hormonów.

Na forach sporo osób narzeka na bolesne i długotrwałe miesiączki.
I w kilku artykułach o tym piszą, np. tutaj - pierwszy wynik w Google:
Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Mirena)
Do niepożądanych objawów stosowania wkładki domacicznej uwalniającej hormony należą:
- nieprawidłowe krwawienia miesiączkowe, bardzo obfite i długotrwałe;
- duża bolesność brzucha podczas menstruacji;
- częste upławy z pochwy;
- podwyższenie temperatury ciała;
- plamienia międzymiesiączkowe.
A w ulotce:
Mirena nie wpływa na cykl menstruacyjny. System może powodować różnego rodzaju zmiany w miesiączkowaniu, takie jak: plamienia (nieznaczna utrata krwi), krótsze lub dłuższe krwawienie, skąpe lub intensywne krwawienie lub jego brak. U wielu kobiet przez pierwsze 3 do 6 miesięcy po założeniu systemu Mirena, poza krwawieniem miesiączkowym, pojawiają się częste plamienia lub niewielkie krwawienia. U niektórych kobiet krwawienia miesiączkowe mogą się nasilać lub trwać dłużej niż zwykle. Należy wówczas poinformować lekarza, szczególnie jeżeli objawy te nie przemijają. Ogólnie, możliwe jest stopniowe zmniejszenie liczby dni krwawień oraz ilości krwi traconej co miesiąc. U niektórych kobiet może w końcu dojść do całkowitego zatrzymania miesiączek. Jako, że podczas stosowania systemu Mirena zmniejsza się zazwyczaj obfitość krwawień, u wielu kobiet dochodzi do zwiększenia stężenia hemoglobiny we krwi. Po usunięciu systemu miesiączki powracają do stanu prawidłowego.
Mnie już na początku zniechęciły te wzmianki o bolesnych miesiączkach, ale faktycznie nie czytałam zbyt dużo opinii.

Gdyby rzeczywiście dochodziło do całkowitego zatrzymania okresu, to byłaby to wg mnie idealna antykoncepcja hormonalna - niewidoczna (w przeciwieństwie do plastrów), niewyczuwalna (w przeciwieństwie do krążka), jeden raz na niemal 5 lat (więc nie trzeba o niczym pamiętać) i niezależna od układu pokarmowego, a skuteczność prawie 100%.

Moja ginekolog poleca krążek - ale ona ma fartuch, notatniki, kalendarze i długopisy z napisem NuvaRing, także tego :lol:
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Awatar użytkownika
S_Gosia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 661
Rejestracja: 21 sty 2017, 21:41
Choroba: CU u dziecka
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Lubin

Re: Plastry antykoncepcyjne Evra

Post autor: S_Gosia » 28 sie 2017, 22:25

Noelia pisze:Akurat nie znam nikogo, kto stosował tę wkładkę
no chyba znasz ;)
Noelia pisze:Na forach sporo osób narzeka na bolesne i długotrwałe miesiączki.
no tak jak z wszystkim, jednym pomaga, innym nie ;)
Noelia pisze:A w ulotce:
Noelia ale wiesz, że w ulotce producent umieszcza wszystko, tzn. nawet taki skutek uboczny, który wystąpił u 1 kobiety - no musi, dla własnego bezpieczeństwa...
Wiesz, co jest napisane w ulotkach leków naszych chorych ?? - ja nie, bo nie czytałam :lol:
Noelia pisze:Gdyby rzeczywiście dochodziło do całkowitego zatrzymania okresu, to byłaby to wg mnie idealna antykoncepcja hormonalna - niewidoczna (w przeciwieństwie do plastrów), niewyczuwalna (w przeciwieństwie do krążka), jeden raz na niemal 5 lat (więc nie trzeba o niczym pamiętać) i niezależna od układu pokarmowego, a skuteczność prawie 100%.
no to jest fajne :)
Gosia - mama Krzysia (ur. 2004r.)
diagnoza: 12.01.2017r. - CU u dziecka
Asamax 500mg 2x3, Imuran 1x50mg, D-Vitum Forte 4000j.m., Ecomer, Vivomixx kapsułki, Sanprobi ibs - czekamy na remisję


Wygrana majowa i czerwcowa Lista Naszych Przebojów 2017 :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Antykoncepcja”