antykoncepcja dorazna, tabletka po

metody zapobiegania ciąży a nieswoiste zapalenia jelit

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Bohna22
Debiutant ✽
Posty: 7
Rejestracja: 21 lis 2011, 22:04
Choroba: nie ustalono
województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódź

antykoncepcja dorazna, tabletka po

Post autor: Bohna22 » 25 lis 2011, 16:25

Hej
czy ktoras z was stosowala antykoncepcje dorazna??? Jakie sa skutki zastosowania takiej tabletki ?? Czy kazdy lekarz moze wypisac taka recepte ?? i czy to prawda ze mamy tylko 72h??

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃
Posty: 1354
Rejestracja: 02 cze 2008, 23:22
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Znienacka

Re: antykoncepcja dorazna, tabletka po

Post autor: Ania406 » 25 lis 2011, 18:43

Ja nie stosowałam, ale możesz poczytać tu:
http://wpadka.pl/

"Może być skuteczna nawet jeśli od odbycia stosunku upłynęło już 72 godzin. Ponieważ dawka hormonów zawartych w pigułkach do „antykoncepcji po stosunku” jest bardzo wysoka, to metodę tę rezerwuje się jedynie do sytuacji "awaryjnych"."
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Bohna22
Debiutant ✽
Posty: 7
Rejestracja: 21 lis 2011, 22:04
Choroba: nie ustalono
województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódź

Re: antykoncepcja dorazna, tabletka po

Post autor: Bohna22 » 26 lis 2011, 01:22

wlasnie czytalam artykul na wpadka.pl . jest tam napisane, ze jesli jajeczko zostalo zaplodnione tabletka nic juz na to "nie poradzi" i ciaza bedzie podtrzymana. Wiec pewnie dlatego Twoja kolezanka zaszla w ciaze.. ja wlasnie chce isc po ta recepte zeby miec na wszelki wypadek, bo nie chce pozniej chodzic i szukac lekarzy .. bo tak jak piszecie w wielu przypadkach odmawiaja :/ na wpadce sa tez adresy lekarzy wiec pewnie wybiore sie do ktoregos z nich po ta tabletke, zeby nie klucic sie z innymi lekarzami...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Antykoncepcja”