sulfosalazna en a yasminelle

metody zapobiegania ciąży a nieswoiste zapalenia jelit

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jusss
Debiutant ✽
Posty: 32
Rejestracja: 09 lip 2011, 17:02
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: zg
Kontakt:

sulfosalazna en a yasminelle

Post autor: jusss » 09 wrz 2011, 10:15

mam takie pytanko, otoz bardzo bardzo dawno temu byyl poruszany taki temat na forum ale w gruncie rzeczy nie został rozstrzygnięty wiec prosze o jakies info....szukałam w necie na ten temat jakis informacji ale troszke ubogo...co prawda jest napisane ze przy chorobach jelit gdy przyjmuje sie sulfosal...to powoduje to osłabienie wchłaniania tabl anty..


nigdy wczesniej nie stosowałam sulfosalazyny, zawsze tabletki ktore zawierały substancje czynna mesalazyne ....wiec stad moje obawy,...tym bardziej ze kiedys ktos na forum napisał ze niby niewskazane takie polączenie...

ogolnie yasminelle stosuje 4 lata (od 3 miesiecy mam przerwe) a stosowałam z roznymi lekami w tym z prawie wszystkimi sterydami:) i zadnych negatywnych skutkow nie bylo....ale teraz mam jakies wahania tym bardziej ze sulfosazyna cudownie podniosła mi transaminazy:( kurcze


prosilabym o odpowiedzziec jezeli ktos ma info na temat polaczenie sulfy z anty.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: sulfosalazna en a yasminelle

Post autor: Mamcia » 09 wrz 2011, 20:04

Jakoś na takie doniesienia naukowe nie trafiłam.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Antykoncepcja”