konizacja szyjki macicy

Szeroko rozumiane sprawy związane z miesiączką, jajeczkowaniem.. itp.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Posty: 2451
Rejestracja: 27 maja 2006, 10:25
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Ten uparty HPV !!

Post autor: Cinimini » 05 lip 2011, 18:12

Dziś odebrałam kolejną cytologię... I niestety znowu wyszła infekcja HPV i dysplazja małego stopnia . Pocieszające jest to, ze nie ma progresji, ale znów niepokojące, że mimo leczenia nie ma poprawy. Kolejny etap to wymrożenie, mam się zgłosić po miesiączce. Niestety pani dr jakoś nie podchwyciła mojej prośby o zrobienie tego państwowo....i mam zrobić to u niej prywatnie za bagatela 300 zł
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
Posty: 1576
Rejestracja: 08 lip 2010, 09:46
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: konizacja szyjki macicy

Post autor: Alutka86 » 07 lip 2011, 09:50

Może tam ma lepszy sprzęt, bardziej precyzyjny.. W szpitalach nieraz są stare rupiecie..
Albo chce po prostu na kasę naciągnąć..
Kurcze szkoda, że aż tak się Ciebie trzyma to dziadostwo.. Jakby jednego było mało..
Nie marnuj uśmiechu dla siebie samego!!!

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: konizacja szyjki macicy

Post autor: ranka » 07 lip 2011, 20:55

Cini CIN 1 bo rozumiem ze masz takowy skoro piszesz o dysplazji malego stopnia wymaga kolposkopii, wycinkow i powtarzania cytologii co pol roku. nie wiem dlaczego twoja dr chce to wymrazac.

to znaczy mozna, tylko jesli to CIN przewlekle to i tak chyba konizacja Ciebie czeka niestety

dochodzi jeszcze jeden wazny aspekt - CIN 1 u mlodych kobiet w przeciagu 5 lat moze sie cofnac
Obrazek

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Posty: 2451
Rejestracja: 27 maja 2006, 10:25
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: konizacja szyjki macicy

Post autor: Cinimini » 08 lip 2011, 17:31

ranka, kolposkopie już miałam, po niej konizację, później cytologie co pół roku - tak z trz razy. Wynik był ciągle CIN1, później powtórzono kolposkopie, leczenie przeciwzapalna i teraz decyzja o wymrożeniu... Chce jeszcze mimo wszystko pójść do jeszcze jednej doktor.
Alutka86 pisze:Może tam ma lepszy sprzęt, bardziej precyzyjny..
Alutka widziałam ten sprzęt ;) ... to samo co w szpitalach - butla z ciekłym azotem.
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Posty: 2451
Rejestracja: 27 maja 2006, 10:25
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: konizacja szyjki macicy

Post autor: Cinimini » 13 lip 2011, 21:12

Wczoraj pojechałam do jeszcze innej pani dr i ona przedstawiła mi zupełnie inny plan działania. Mianowicie żadnego wymrażania, bo jak stwierdziła wymrażanie to działanie trochę na oślep, a poza tym najpierw trzeb zbadać typ wirusa. Być może jest to HPV z grupy niegroźnych, a z nimi nic się nie robi - po prostu kontrole i bycie czujnym.
Tamta 'poprzednia' Pani dr była natomiast za wymrożeniem (300 zł), a typologię (250 zł) wirusa uznała za niepotrzebny wydatek. Powiedziała, że "nie ma sensu robić tego badania, bo właściwie co zmieni fakt, że będę wiedziała czy to HPV onkogenny czy ten nieszkodliwy...Tylko niepotrzebnie będę się stresowała. A skoro 'to mam' od 2009r. czyli przewlekle to na pewno jest onkogenny, więc lepiej wymrozić..."
hmmm....jakoś logiczniej wg. mnie mówiła ta doktor u której byłam wczoraj...
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
Posty: 1576
Rejestracja: 08 lip 2010, 09:46
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: konizacja szyjki macicy

Post autor: Alutka86 » 13 lip 2011, 21:17

Cinimini masz racje.. lepiej zbadać dobrze co to za typ.. Wtedy może trafniej leki dostosują.. :-) I będziesz wiedziała z czym walczysz.. :-)
Nie marnuj uśmiechu dla siebie samego!!!

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: konizacja szyjki macicy

Post autor: ranka » 13 lip 2011, 21:18

ja natomiast mam tez takie wiadomosci ze skoro cytologia jest I to HPV moze sobie byc ., musisz kontrolowac cytologie czesciej niz inni
Obrazek

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃
Posty: 2474
Rejestracja: 20 gru 2007, 11:55
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: okolice warszawy

Re: konizacja szyjki macicy

Post autor: magda281 » 21 lip 2011, 20:33

Byłam dziś na zabiegu histeroskopii i wyłyżeczkowali mi macicę do tego mialam zrobioną elektrokonizację części szyjki macicy :( a tego nie było w planach-czuje się fatalnie boli na maxa krwawię obficie i kazano mi leżeć i przynajmniej tydzień mocno się oszczędzać :/
Kto nadzieje w innych pokłada,celu nie osiąga.

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Posty: 2451
Rejestracja: 27 maja 2006, 10:25
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: konizacja szyjki macicy

Post autor: Cinimini » 02 sie 2011, 21:41

magda281, jak u Ciebie?
Ja dziś byłam na pobraniu materiału do zbadania genotypu HPV. Niestety muszę czekać na wyniki, aż do 20-go jak moja dr wróci z urlopu. Wyniki miały przyjść do mnie do domu, ale dr jak zobaczyła jak ja to przezywam, to stwierdziła, abym lepiej ich nie oglądała przed nią. Jakby mnie znała :D ... Powiedziała, ze wyczytam tam pewnie jakieś cuda wianki i nim ona wróci to ja umrę ze strachu. Także lepiej będzie jak poczekam dłużej, ale w spokoju. To badanie kosztowało mnie 150 zł - test czy mój HPV należy do grupy wysokiego czy niskiego ryzyka. Następne w kolejce kosztuje już 250 zł - ale mam nadzieję, ze HPV będzie z grupy niskiego ryzyka i nie będzie musiało do niego dojść.
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃
Posty: 2474
Rejestracja: 20 gru 2007, 11:55
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: okolice warszawy

Re: konizacja szyjki macicy

Post autor: magda281 » 02 sie 2011, 23:39

Cinimini pisze:magda281, jak u Ciebie?
no u mnie malo już boli ale za to mam krwawienia nadal :/ trochę chyba za długo -a moja gina jest na urlopie :/
Kto nadzieje w innych pokłada,celu nie osiąga.

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Posty: 2451
Rejestracja: 27 maja 2006, 10:25
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: konizacja szyjki macicy

Post autor: Cinimini » 17 sie 2011, 19:10

Czy u mnie wiecznie musi być 'coś' ???
Dostałam telefon od mojej dr z informacja o wynikach genotypu HPV. I tak moje 'Szczęśliwe" numerki to: 53, 83, 84. Przy czym typy 83 84 sa niesklasyfikowane, także nadal wiem, że nic nie wiem, a typ 53 w niektórych źródłach jest opisywany jako ten wysokiego ryzyka - onkogenny, a w innych nie... Niestety do końca sierpnia musze czekać...bo moja dr jest na urlopie. Powiedziała tylko, że jestem trudnym przypadkiem (crohn, nieródka) i w związku z tym, będzie chciała skonsultować mój przypadek, nim podejmie jakiekolwiek decyzje. Załamka... Oczywiście po wspaniałej kilkumiesięcznej przerwie dziś czuję ziomka Crohna... Jest ból brzucha, jest wc...
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
Posty: 1576
Rejestracja: 08 lip 2010, 09:46
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: konizacja szyjki macicy

Post autor: Alutka86 » 17 sie 2011, 21:27

CINI JESTEŚ ZDROWA!!!
Nie marnuj uśmiechu dla siebie samego!!!

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Posty: 2451
Rejestracja: 27 maja 2006, 10:25
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: konizacja szyjki macicy

Post autor: Cinimini » 10 wrz 2011, 10:48

Jeeahhh.... wczoraj dostałam tel. od mojej dr poinformowała mnie, ze przeanalizowała mój przypadek z profesorem z Matki Polki i maja takie oto wnioski: Robić co pół roku cytologie, aby kontrolować czy mojr CIN I jest 'stabilne' i nie rośnie. A teraz odrzucić od siebie stres, niepokój, zamartwianie, łykać kwas foliowy i brać się za DZIECKO!!
Tak więc zapowiedziałam, już mojemu mężowi, że odstawiam tabletki...on co prawda kręci głową...ale w tym przypadku nie ma żartów, trzeba działać!
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: konizacja szyjki macicy

Post autor: maggie0278 » 11 wrz 2011, 01:59

Cinimini pisze:brać się za DZIECKO!!
To bardzo pozytywne wieści :roll: (się będzie działo.... :wink: )
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
justyna358
Początkujący ✽✽
Posty: 264
Rejestracja: 22 lis 2010, 09:05
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: konizacja szyjki macicy

Post autor: justyna358 » 11 wrz 2011, 20:39

Trzymamy kciuki :grin: :grin: :grin:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy Kobiece”