lepszym ginekologiem kobieta czy mężczyzna?

Szeroko rozumiane sprawy związane z miesiączką, jajeczkowaniem.. itp.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 728
Rejestracja: 12 sty 2007, 19:34
Choroba: CD
województwo: opolskie
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: lepszym ginekologiem kobieta czy mężczyzna?

Post autor: Alishia » 17 mar 2009, 09:20

Campari...to chyba właśnie przez to,że Ty mówisz babce co ma robić to tak reaguje:)Z tego co wiem lekarze(może nie wszyscy!)nie cierpią pacjentów którzy zawsze wiedzą co lekarz ma zrobić,co przepisać i co ma zlecić.Bywają przypadki,że w takim wypadku lekarz mówi:"Jak jesteś taki mądry to się lecz sam!".

Awatar użytkownika
biedronka24
Aktywny ✽✽✽
Posty: 663
Rejestracja: 09 wrz 2007, 21:02
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: podlaskie
Lokalizacja: białystok

Re: lepszym ginekologiem kobieta czy mężczyzna?

Post autor: biedronka24 » 18 mar 2009, 17:08

Mój pierwszy ginekolog to była kobieta. Była ginekologiem dziecięcym. Była delikatna i konkretna w udzielaniu informacji. Później była jeszcze jedna kobieta - byłam u niej raz i więcej nie poszłam. Później mężczyzna. A teraz też chodzę do ginekologa mężczyzny - już ponad 7 lat do tego samego. Facet jest kompetentny, delikatny. Czuję się szanowana jako pacjentka. Nie mam dyskomfortu w czasie wizyty i wiem, że mogę zapytać o wszystko. I co dla mnie ważne - ma pojęcie o chorobach zapalnych jelit. Ostatnio jak robił mi usg to przy okazji zrobił też usg całej jamy brzusznej. Opisał jelita i wszystkie gastrologiczne rzeczy (okazało się, że było poszerzenie pętli jelitowych). Tak więc czuję się bezpiecznie jako pacjentka. I chyba już nie pójdę do kobiety ginekologa.

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Posty: 1475
Rejestracja: 03 lip 2008, 10:38
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: lepszym ginekologiem kobieta czy mężczyzna?

Post autor: Miska Ryżu » 01 paź 2011, 22:10

ten powyżej link to spam! znów o zegarze śmierci!

a z własnego doświadczenia mogę napisać że delikatniejsi są ginekolodzy mężczyźni :-)
Smutno Ci? A może budyń? :)

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
Posty: 1576
Rejestracja: 08 lip 2010, 09:46
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: lepszym ginekologiem kobieta czy mężczyzna?

Post autor: Alutka86 » 02 paź 2011, 19:27

Osobiście wolę facetów ginekologów. :-) Ale warunek jest jeden musi się też znać na na naszych bestiach. :-) Bo inaczej odpada :-)
Nie marnuj uśmiechu dla siebie samego!!!

Awatar użytkownika
subzero
Aktywny ✽✽✽
Posty: 717
Rejestracja: 10 sie 2011, 16:36
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: K-ce bejbe

Re: lepszym ginekologiem kobieta czy mężczyzna?

Post autor: subzero » 02 paź 2011, 21:29

Dla mnie płeć ginekologa nie ma znaczenia, choć dwie wizyty, które wspominam nie za ciekawie były u facetów. Jeden albo miał zły dzien albo nerwicę a drugi miał wszystko kompletnie gdzieś... nie wiem może się wkurzył, że ktoś mu psuje jakiś plan dnia czy coś i podsyła pacjentke z izby przyjęć, sama byłam wtedy roztrzęsiona, a tu jeszcze taki cham się trafił więc chyba wolę babki, bo nie miałam z nimi takich sytuacji.
Ale teraz tez chodze do faceta i jest ok.

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Posty: 1030
Rejestracja: 05 kwie 2008, 12:53
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Nibylandii:)

Re: lepszym ginekologiem kobieta czy mężczyzna?

Post autor: ewkunia » 03 paź 2011, 11:02

Ja chodzę do ulubionej Pani doktor. Trafiłam do niej właściwie przypadkowo,ale jestem zachwycona. Zawsze pyta jak reagują moje jelitka na tabletki antyk. i tłumaczy mi wszystko,o co zapytam. To również ona w końcu po 10l znaku zapytania zrobiła mi usg i zdiagnozowała ZPJ. Inni lekarze ignorowali moje skargi na nieregularne miesiączki;/

Jako nastolatka byłam u lekarza gine,niby słynnego i wszechwiedzącego i może niby jest dobrym fachowcem,ale jak na pytania o tabl.antyk.usłyszałam jakąś dziwną gadkę o niechcianych ciążach,bo kobiety same rozkładają nogi i że mam nerwicę,bo pytam jaki wpływ mają leki na me jelita, to mi się żyć odechciało.

Może to wynika z moich złych doświadczeń,ale jednak uważam,że kobieta lepiej zrozumie kobietę i wolę lekarza gine kobietę. W kwestii delikatności - nie narzekałam nigdy.
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Awatar użytkownika
subzero
Aktywny ✽✽✽
Posty: 717
Rejestracja: 10 sie 2011, 16:36
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: K-ce bejbe

Re: lepszym ginekologiem kobieta czy mężczyzna?

Post autor: subzero » 03 paź 2011, 14:49

ewkunia pisze:ale jak na pytania o tabl.antyk.usłyszałam jakąś dziwną gadkę o niechcianych ciążach,bo kobiety same rozkładają nogi i że mam nerwicę,bo pytam jaki wpływ mają leki na me jelita, to mi się żyć odechciało.
oo albo ginekolodzy, ktorzy nie chcą przepisywać antykoncepcji ze względu na swoje osobiste przekonania
przeciez to prośba o antykoncepcje a nie skrobanke....
dla mnie żenada
to niech zmieni zawód jeśli się to kłóci z jego sumieniem ;/

Awatar użytkownika
subzero
Aktywny ✽✽✽
Posty: 717
Rejestracja: 10 sie 2011, 16:36
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: K-ce bejbe

Re: lepszym ginekologiem kobieta czy mężczyzna?

Post autor: subzero » 03 paź 2011, 17:18

Słyszałam, że mają to zapisane w przepisie, niech im będzie, choć dalej będę uważać, ze to głupie i zacofane.
Ale później przez takie właśnie osobiste morlane objekcje lekarza niektóre sprawy z tej dziedziny trafiają do trybunału praw człowieka w strasburgu :suchy:

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: lepszym ginekologiem kobieta czy mężczyzna?

Post autor: Natalka » 03 paź 2011, 17:27

zawsze można zmienić lekarza :wink:
ja się nie spotkałam jeszcze z taką sytuacją u ginekologa, więc chyba znowu aż tak często się nie zdarzają tacy :neutral:

co do tematu to chodziłam tylko do kobiet ginekologów, jakoś tak się składało, ale słyszałam sporo opinii, że niby mężczyźni są delikatniejsi, raz trafiłam do kobiety wybitnie niedelikatnej, no i więcej już do niej nie poszłam :]
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
subzero
Aktywny ✽✽✽
Posty: 717
Rejestracja: 10 sie 2011, 16:36
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: K-ce bejbe

Re: lepszym ginekologiem kobieta czy mężczyzna?

Post autor: subzero » 03 paź 2011, 17:44

Natalka pisze:zawsze można zmienić lekarza
i całe szczęście :D

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: lepszym ginekologiem kobieta czy mężczyzna?

Post autor: maggie0278 » 03 paź 2011, 22:25

Natalka pisze:słyszałam sporo opinii, że niby mężczyźni są delikatniejsi, raz trafiłam do kobiety wybitnie niedelikatnej, no i więcej już do niej nie poszłam
ja nie tylko o tym słyszałam ale doświadczyłam tego na własnej skórze.
Babka ginekolog, ktorą miałam okazję spotakć na swej drodze, to po prostu rzeżnik a nie goniekolog. Potwierdzają to opinie innych, nieznanych mi kobiet na portalu www.znanylekarz.pl :neutral:
Teraz chodzę do Pana i jest delikatny, nie zbywa mnie, zawsze służy rozmową (nawet o NZJ pogadaliśmy ad.Klaudusi).
W pakiecie mam: cytologię, USG waginalne, badanie palpacyjne i USG piersi (chodzę raz w roku).
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

drelgreg
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 23 kwie 2019, 14:53
Choroba: nie ustalono
województwo: śląskie
miasto: Katowice

Re: lepszym ginekologiem kobieta czy mężczyzna?

Post autor: drelgreg » 23 kwie 2019, 15:00

Znam dr n. med. Agnieszkę Ledniowską jest ginekologiem i lekarzem Medycyny Estetycznej. Praktycznie wykonuje zabiegi medycyny estetycznej w Nysie, kontakt do Pani Doktor: https://gabinet-estetyczny.pl/medycyna- ... a-nysa.php
Jest świetnym lekarzem ginekologiem, świetnym lekarzem medycyny estetycznej, bardzo wrażliwa, stawia na delikatność, wyczucie. Nie wiem czy jakikolwiek mężczyzna jako lekarz jej dorówna, w końcu kobieta lepiej rozumie kobietę i jej potrzeby, problemy, rozterki….

Awatar użytkownika
WhyNotJDM
Początkujący ✽✽
Posty: 61
Rejestracja: 29 mar 2019, 04:20
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
miasto: Leeds

Re: lepszym ginekologiem kobieta czy mężczyzna?

Post autor: WhyNotJDM » 23 kwie 2019, 15:06

:twisted: Zycie to sztuka kompromisu...

post edytowany zg. z regulaminem
Anette

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy Kobiece”