Cyclo-Progynova

Szeroko rozumiane sprawy związane z miesiączką, jajeczkowaniem.. itp.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Nikusia
Początkujący ✽✽
Posty: 76
Rejestracja: 10 maja 2008, 15:41
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Cyclo-Progynova

Post autor: Nikusia » 17 gru 2008, 10:52

Witajcie

Zastanawiam się nad taką rzeczą - z powodu spadku wagi (45,700 kg przy wzroście 176 cm) zupełnie rozchwiał mi się okres. Raz cykl trwa 18 dni raz 36 a od poczatku listopada w ogóle nie miałam miesiączki. Lekarz na uregulowanie tego cyklu przepisał mi Cyclo-Progynovę. Wie, że podejrzewana jest u mnie jakaś forma nieswoistego zapalenia jelit, do tego walczę z układową kandydozą i mam niewielki naczyniak na wątrobie. W sumie wszytskie te rzeczy sa przeciwskazaniem do stosowania preparatów hormonalnych ale ginekolog powiedział ze coś za coś. Albo lepiej się poczuję od strony ginekologicznej i być może to wyjasni kwestię czy część moich problemów nie jest spowodowana własnie przez jakieś zaburzenia ginekologiczne albo... no właśnie? Czy któraś z Was ma doświadczenia ze stosowaniem tego preparatu?

Pozdrawiam
Nikusia
wzrost: 176 cm
waga: 47 kg :(
Leki:
Pentasa 1/1/1
Kaldyum 1/1/1
Probacti4 0/1/0
Controloc 40 mg 1/0/0
Sulpiryd 50 mg 1/0/0
Duspatalin Retard 1/0/1
Venter 1/1/1

Stan: według mnie zaostrzenie...

Awatar użytkownika
Shadowka
Doświadczony ❃
Posty: 1624
Rejestracja: 26 cze 2007, 15:56
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Piekary Śląskie/Żory
Kontakt:

Re: Cyclo-Progynova

Post autor: Shadowka » 17 gru 2008, 11:42

bardziej mnie zastanawia czy a to sens bo jak są to tabletki to patrząc na to jak bardzo różnie wchłaniamy z jelit te hormony mogą raz być przez organizm przyjęte drugim razem nie. Gdzieś już o tym było, żę w przypadku naszych chorób to plastry lub zastrzyki są dużo bardziej skuteczne niż doustne leki.

co do samego leku to nie przyjmowałam chociażby ze względu na powyższe, może ranka się wypowie zna się na tym dużo bardziej.
Pozdrawiam
Shadi

"nie szukałam doskonałości - sama przyszła "

Obrazek

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Cyclo-Progynova

Post autor: ranka » 17 gru 2008, 12:26

proponowalabym inny lek na uregulowanie miesiaczek - Luteine :)


mysle ze jesli jestes w okresie w ktorym myslisz o dzieciach to lek nie ejst sluszny, jesli nie myslisz teraz o dzieciach to nie musisz stosowac niczego ale jesli myslisz o antykoncecpji to lek wypisany przez lekarza moze byc ale nie musi bo lekow antykoncepcyjnych jest mnostwo, albo bierzesz co masz zapisane.

Tak jak lekarz powiedzial, cos za cos - ale z grzybica i naczyniakiem chyba nie podejmowalabym sie zapisywania tego leku, ewentualnie kontrolujac czesto watrobe
Obrazek

Nikusia
Początkujący ✽✽
Posty: 76
Rejestracja: 10 maja 2008, 15:41
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Cyclo-Progynova

Post autor: Nikusia » 17 gru 2008, 12:48

Dzięki za odpowiedzi

Ja się wprawdzie nie znam zupełnie na tym, ale Cyclo-Progynova nie działa antykoncepcyjnie, z tego co mi mówił ginekolog. Wręcz przeciwnie - ma ponoć za zadanie wywołać miesiączkę i jajeczkowanie czyli nawet w trakcie jej stosowania można zajść w ciążę. Myślałam o plastrach Evra, ale ginekolog twierdzi że mają za mało hormonów a poza tym przez cały cykl są uwalniane obydwa naraz, natomiast w Cyclo-Progynovie przez 10 dni jest uwalniany estrogen a w ciagu kolejnych 11 progesteron czyli chyba tak jak naturalnie w cyklu?

Zastanawiam się co robić, bo nie wiem czy pamiętacie ale u mnie wciąż się przewija kwestia tego czy moje probelmy nie są zwiazane głównie z endometriozą i jej przerostami do jelita i być może zastosowanie tego leku pomogłoby wyjasnić tą kwestię. Z drugiej jednak strony boję że każdy nowy lek moze u mnie wywołać zaostrzone biegunki, tak jak już bywłao. I bądź tu człowieku madry...:)

Pozdrawiam serdecznie
Nikusia
wzrost: 176 cm
waga: 47 kg :(
Leki:
Pentasa 1/1/1
Kaldyum 1/1/1
Probacti4 0/1/0
Controloc 40 mg 1/0/0
Sulpiryd 50 mg 1/0/0
Duspatalin Retard 1/0/1
Venter 1/1/1

Stan: według mnie zaostrzenie...

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Cyclo-Progynova

Post autor: ranka » 18 gru 2008, 16:54

de stricto nie jest ale jest tam progesteron ktory hamuje owulacje
Obrazek

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃
Posty: 2474
Rejestracja: 20 gru 2007, 11:55
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: okolice warszawy

cyclo-progynova i krwotoki

Post autor: magda281 » 29 wrz 2011, 17:55

dostalam dziś ten lek z powodu ostrych krwawień,boję się trochę o jelitka -pani ginekolog wie o crohnie i powiedziała że muszę to brać bo się wykrwawie,no tak ale co z flakami :/

[ Dodano: 01-10-2011 ]
kurcze ale narobiłam brałam ten lek o 23 bo kazała lekarz brać wieczorem a dziś wziełam o 11 rano przez pomyłkę i co teraz :/ ? Kurcze ja to zawsze coś nawale
Kto nadzieje w innych pokłada,celu nie osiąga.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy Kobiece”