bolące jajniki

Szeroko rozumiane sprawy związane z miesiączką, jajeczkowaniem.. itp.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Joanna23
Doświadczony ❃
Posty: 1007
Rejestracja: 31 mar 2008, 08:27
Choroba: CU
województwo: śląskie
miasto: bytom
Lokalizacja: Bytom

Re: bolące jajniki

Post autor: Joanna23 » 20 kwie 2009, 22:52

No to u Mnie nie da rady nic więcej załatwić u lekarza. Oni nie są chętni aby pomóc człowiekowi. I tak z cudem załatwiłam se na piątek usg. Zapisy są do połowy maja.
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Awatar użytkownika
Shadowka
Doświadczony ❃
Posty: 1624
Rejestracja: 26 cze 2007, 15:56
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Piekary Śląskie/Żory
Kontakt:

Re: bolące jajniki

Post autor: Shadowka » 21 kwie 2009, 10:20

Joanna czasami trzeba kombinować, jak ja miałam zapalenie przydatków to poszłam na izbę przyjęć do szpitala, powiedziałam, że strasznie mnie boli, a oni musieli wykluczyć wszystko co możliwe i postawić diagnozę :) wykluczyli wyrostek więc posłali do ginekologa on zrobił wszystkie możliwe badania postawił diagnozę i dał leki odesłał do domu :)
Jeżeli wiem stąd czy stamtąd jakie leczenie jest najlepsze to tak długo wybrzydzam lekarzowi co do proponowanych przez niego leków aż usłyszę pasujące mi zestawienie :) Co do lekarzy skoro masz z nimi problemy poszukaj innych, ja dobrałam sobie odpowiadający mi zestaw internisty, gastrologa i ginekologa i nie mam problemów gdy coś się dzieje, nie idę dwa razy do lekarza, który nie wykazuje zainteresowania moim problemem.
Swoją drogą moja znajoma miała postawioną diagnozę zapalenie jajnika a po 9 miesiącach urodziła prześliczną córeczkę :)
Pozdrawiam
Shadi

"nie szukałam doskonałości - sama przyszła "

Obrazek

MałaMi
Początkujący ✽✽
Posty: 203
Rejestracja: 04 lut 2009, 23:24
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Tarnów
Kontakt:

Re: bolące jajniki

Post autor: MałaMi » 21 kwie 2009, 14:02

Ja dzisiaj idę na USG. Trochę się boję, bo mam ostrzejszy okres i nie wiem, jak to będzie na tym fotelu:/

Poza tym mnie boli koło jajnika i dziś się pewnie coś wyjaśni. Ja akurat trafiłam na lekarza, który mnie zbadał i dał skierowanie na USG po dwóch minutach.
Rise. Life is in motion. I'm stuck in line.
Rise. You can't be neutral on a moving train.
One day the symptoms fade. Think I'll throw these pills away.
And if hope could grow from dirt like me. It can be done.

Won't let the light escape from me.
Won't let the darkness swallow me.

So long.
http://www.youtube.com/watch?v=UN-MwovMrbI
_________________

NIC nie zażywam poza SANROBI

Joanna23
Doświadczony ❃
Posty: 1007
Rejestracja: 31 mar 2008, 08:27
Choroba: CU
województwo: śląskie
miasto: bytom
Lokalizacja: Bytom

Re: bolące jajniki

Post autor: Joanna23 » 21 kwie 2009, 21:43

Dziś jest trochę lepiej, ale wczoraj dostałam gorączki :(. Teraz ból sprawia mi tylko jak siedze a jak leżę i chodze to nie.

[ Dodano: 22-04-2009 ]
Odebrałam wyniki badań okazało się, że mam za mało białych krwinek :(. I przesuneli mi termin USG na środę nawet nie wiem z jakiego powodu :mad:

[ Dodano: 19-06-2010 ]
Dziś mnie bolą jajniki + dostałam plamienia ( 9dc).
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

monika.dx
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 10 sty 2011, 20:23
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Strzegom

Problem..

Post autor: monika.dx » 28 sty 2011, 10:15

Powiedzcie, czy przy CU mogą być jakieś powikłania z jajnikami? Jakiś czas temu obudziłam się rano z okropnym bólem jajników, było to w ostatni dzień miesiączki. Od tego czasu codziennie było krwawienie którego być nie powinno, trwało ok 3 tyg. A wczoraj znów ten ból...:( Do ginekologa będę mogła pójść dopiero za tydzień, a nie mogę przestać o tym myśleć..
Nawrót od 11.2010 :(

Leki: sulfasalazin EN 500mg, kwas foliowy 15mg, lacidofil.
Wzrost: 172cm, waga: 56kg

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃
Posty: 1354
Rejestracja: 02 cze 2008, 23:22
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Znienacka

Re: bolące jajniki

Post autor: Ania406 » 28 sty 2011, 12:09

monika.dx, reguły nie ma, ale ponieważ nasz organizm nie pracuje, jak powinien to też pewnie mamy większe skłonności do różnych chorób.

Ja miałam problem z jajnikami ok 6 miesięcy temu. Bolało mnie w prawym boku, praktycznie codziennie - przy USG okazało się, że to torbiel na prawym jajniku.
U mnie akurat trzeba było wyciąć, bo szybko rosła, ale przy mniejszych zaleca się leczenie hormonalne i to często załatwia sprawę.

Natomiast nie mogę Ci powiedzieć co Tobie dolega. Musisz iść do ginekologa jak najszybciej- i to do takiego gabinetu, w którym jest USG- żebyś nie musiała biegać dwa razy.

Trzymam kciuki, żeby nic tam nie było :)
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Awatar użytkownika
Coralie
Aktywny ✽✽✽
Posty: 535
Rejestracja: 12 lip 2010, 16:23
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z piekła

Re: bolące jajniki

Post autor: Coralie » 28 sty 2011, 20:33

monika.dx, idź do lekarza, bo to mogła pęknąć jakaś torbiel.
New beginning :)

monika.dx
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 10 sty 2011, 20:23
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Strzegom

Re: bolące jajniki

Post autor: monika.dx » 31 sty 2011, 10:52

Teraz to już na pewno postaram się przyspieszyć wizytę..
Nawrót od 11.2010 :(

Leki: sulfasalazin EN 500mg, kwas foliowy 15mg, lacidofil.
Wzrost: 172cm, waga: 56kg

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Posty: 1030
Rejestracja: 05 kwie 2008, 12:53
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Nibylandii:)

Re: bolące jajniki

Post autor: ewkunia » 25 gru 2011, 21:22

To teraz się przestraszyłam;/ Od kilku tyg. boli mnie jajnik (wcześniej też dolna część pleców). Byłam u lekarza i zapisał mi sumamed - nie było akurat w aptece, zażyłam Cipronex ( drugi dzień biorę). Zaczęłam się jednak zastanawiać nad usg, bo mam zespół policystycznych jajników i okres mi ostatnio wariuje nawet przy tabletkach antyk. Zaczynam się bać ;/
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy Kobiece”