bolące jajniki

Szeroko rozumiane sprawy związane z miesiączką, jajeczkowaniem.. itp.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: bolące jajniki

Post autor: ranka » 05 wrz 2007, 17:32

hm,niekoniecznie.moze natomiast spowodowac nasilenie objawow (biegunki).
Obrazek

Awatar użytkownika
goniusia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 650
Rejestracja: 10 cze 2007, 21:06
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: bolące jajniki

Post autor: goniusia » 05 wrz 2007, 17:46

Ranko poradż bo juz się pogubiłam lekarz powiedział że nie mogę brać ale jak na razie dobrze się czuję.Powinnam zaryzykować?To jednak jest wygoda :!:

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: bolące jajniki

Post autor: ranka » 05 wrz 2007, 19:34

Hm,jak bralas tabletki to mialas jakiekolwiek "sensacje" jelitowe?

Na jakiej podstawie lekarz kazal odstawic?
Obrazek

julia
Początkujący ✽✽
Posty: 64
Rejestracja: 18 lip 2007, 22:51
Choroba: CU u partnera
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Olsztyn

Re: bolące jajniki

Post autor: julia » 05 wrz 2007, 22:44

ranka pisze:ale USG jest dopochwowe?
Raczej tak. Kiedyś byłam u tego samego ginekologa, co robi USG i zaczął mi robić USG na brzuchu, a potem raptownie się zapytał, czy mam ukończone 18-ście lat. JAk powiedziałam, że tak, to powiedział: to majtki w dół. :mrgreen: I miałam USG dopochwowe. Ale mnie nie bolało.
13julcia pisze:a mi kiedyś lekarz ginekolog powiedział ze usg przez powłoki brzuszne robi się tylko kobietom w ciąży, więc mi zrobił przez pochwę, co mnie strasznie bolało, nie ukrywam,i wyszło że jajniki są w porządku a bolały, bez konkretnej przyczyny i o różnej porze dnia
więc lekarz nic więcej nie zrobił bo nie wiedział powodu :smutny:
i kazał szukać sobie innych przyczyn
Właśnie...Najgorzej się boję, że będą ciągle bolały, a przyczyny nie będzie. Ale nawet jak czasami o stół się opieram to nawet bolą. To jest trochę uciążliwe.
Ostatnio zmieniony 06 wrz 2007, 17:45 przez julia, łącznie zmieniany 1 raz.
Przez chwilę było dobrze :(

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: bolące jajniki

Post autor: ranka » 05 wrz 2007, 22:57

julia, bedzie dobrze.czasami trzeba byc cierpliwym troche wiecej niz zawsze,nie zawsze wszsytko idzie hop siup!
moze tabletki spowodowaly poprzez swoja hormonalna ingerencje jakies problemy ale to na pewno przejsciowe i minie.dobrze ze bedzie USg ktore jest raczej jednym z najwazniejszych badan w ginekologii.ja w kazdym badz razie trzymam kciuki!
Obrazek

Awatar użytkownika
goniusia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 650
Rejestracja: 10 cze 2007, 21:06
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: bolące jajniki

Post autor: goniusia » 06 wrz 2007, 06:11

ranka pisze:Hm,jak bralas tabletki to mialas jakiekolwiek "sensacje" jelitowe?

Na jakiej podstawie lekarz kazal odstawic?
zawsze dobrze się czułam,ale ginekolog jak się dowiedział że mam Cu to kazał mi je odstawić bo ponoć mogą nasilć objawy :!: :?: A może on myślał że mam takie straszne biegunki że tabletki mogą nie zadziałać?Nie wiem.A jak jest z wpływem sulfy na tabletki anty?

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: bolące jajniki

Post autor: ranka » 06 wrz 2007, 17:54

goniusia,moim zdaniem lekarz mogl ci zostawic tabletki bo jest grono osob ktore bior a mi mo Cu i jest ok.ja sama bralam i bylo w porzadku.oczywiscie,masz racje biegunki powoduja uposledzenie wchlaniania i wtedy tabletka moze nei zadzialac ,jesli biegunka wystapila wczesniej niz mniej wiecej 5 h po wzieciu tabletki.

nie mam pojecia jak jest z wplywem sulfy na antyki.
Obrazek

Awatar użytkownika
fairy
Początkujący ✽✽
Posty: 240
Rejestracja: 19 cze 2007, 09:19
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Re: bolące jajniki

Post autor: fairy » 06 wrz 2007, 20:19

oj, chyba mialam nieraz farta :D a na powaznie to mi lekarz mowil ze biegunka raczej nie, wymioty nie moga nastapic do 4 h
Hello, I know there's someone out there who can understand
And who's feeling the same way as me ...

Awatar użytkownika
goniusia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 650
Rejestracja: 10 cze 2007, 21:06
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: bolące jajniki

Post autor: goniusia » 07 wrz 2007, 11:02

Dzięki ranko chyba jednak do nich wrócę i będę obserwować czy nic się nie dzieje.Jeszcze raz dziękuję :przytul: :flowers:

julia
Początkujący ✽✽
Posty: 64
Rejestracja: 18 lip 2007, 22:51
Choroba: CU u partnera
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Olsztyn

Re: bolące jajniki

Post autor: julia » 07 wrz 2007, 13:15

ranka pisze:julia, bedzie dobrze.czasami trzeba byc cierpliwym troche wiecej niz zawsze,nie zawsze wszsytko idzie hop siup!
moze tabletki spowodowaly poprzez swoja hormonalna ingerencje jakies problemy ale to na pewno przejsciowe i minie.dobrze ze bedzie USg ktore jest raczej jednym z najwazniejszych badan w ginekologii.ja w kazdym badz razie trzymam kciuki!
Tylko, że ja mam problemy z jajnikami od dawna. Jakoś od roku zaczęły mnie boleć. Ale wcześniej raz na jakiś dłuższy czas. A teraz bardzo często i mocniej. Ale może przesadzam, ale myślę, żę tak u zdrowego człowieka nie ma :smutny: Trzeba czekać...Ale dzięki :*
Przez chwilę było dobrze :(

fiesta
Początkujący ✽✽
Posty: 104
Rejestracja: 18 maja 2007, 10:49
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Chełm Śl.

Re: bolące jajniki

Post autor: fiesta » 07 wrz 2007, 18:24

mnie też często bolą jajniki. kiedyś brałam pigułki ale od ok 4 lat jestem czysta. 2 lata temu przeszłam zapalenie jajników i od tamtej pory zawsze przed miesiączką odczuwam je wraz z napięciem towarzyszącym. Nie ma mowy o sexie,nie mam na niego ochoty. doraźna pomoc to środki p/bólowe. Póki okres nie przejdzie, już tak mam. Ból jest ostry jak kłucie ale nie trwa ciągle, raczej atakuje jak skurcze. Dbam bardzo o nie i o siebie ponieważ zapalenie jajników to ponieważ na sprawa dla młodej kobiety, która jeszcze nie rodziła.

Awatar użytkownika
goniusia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 650
Rejestracja: 10 cze 2007, 21:06
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: bolące jajniki

Post autor: goniusia » 07 wrz 2007, 18:37

Julio a moze to nie kwestia jajników,moze boli cię coś zupełnie innego tylko ból promieniuje do tego miejsca?Ja jak przechodziłam stan zapalny miednicy mniejszej to myślałam że boli mnie wyrostek

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: bolące jajniki

Post autor: ranka » 07 wrz 2007, 19:36

goniusia, sprobuj antykow,powiedz lekarzowi zeby przepisal ci te po ktorych czulas sie dobrze.ja np. bardzo dobrze toleruje antyki firmy Shering glownie Diane (chociaz to nie antyk) i Jeanine ktore sa pigulkami ze tak powiem "tradycyjnymi".

natomiast te ze zmniejszona porcja hormonow nie toleruje i nie chodzi tu o biegunki tylko raczej sprawy ginekologiczne.
Obrazek

julia
Początkujący ✽✽
Posty: 64
Rejestracja: 18 lip 2007, 22:51
Choroba: CU u partnera
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Olsztyn

Re: bolące jajniki

Post autor: julia » 09 wrz 2007, 20:43

goniusia pisze:Julio a moze to nie kwestia jajników,moze boli cię coś zupełnie innego tylko ból promieniuje do tego miejsca?Ja jak przechodziłam stan zapalny miednicy mniejszej to myślałam że boli mnie wyrostek
Myślę, że to jajniki, bo mnie boli w tym miejscu gdzie są. A ból jest taki jak kolka trochę, ale po dwóch stronach w podbrzuszu.
Przez chwilę było dobrze :(

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 728
Rejestracja: 12 sty 2007, 19:34
Choroba: CD
województwo: opolskie
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: bolące jajniki

Post autor: Alishia » 10 wrz 2007, 09:51

A może jak już to trzeba by zmienić tabletki anty?Ile już je bierzesz?Mnie często jajniki pobolewają(Ale po chwili ustaje ból,ale jest on tak silny,że muszę się zgiąć w pół).Musisz jakoś wytrzymać do USG!Wtedy się na pewno wyjaśni.Powodzenia:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy Kobiece”