bolące jajniki

Szeroko rozumiane sprawy związane z miesiączką, jajeczkowaniem.. itp.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
julia
Początkujący ✽✽
Posty: 64
Rejestracja: 18 lip 2007, 22:51
Choroba: CU u partnera
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Olsztyn

bolące jajniki

Post autor: julia » 03 wrz 2007, 19:34

Od dłuższego czasu bolą mnie jajniki (z dwóch stron). Kiedyś też już mnie bolały, ale samo przeszło. Ale od ok.3 tygodni ból jest silny i czasami muszę sie zatrzymywać jak idę, bo za mocno kłuje. Byłam u ginekologa, ale on ,,nic nie widzi". Przepisał mi jakieś czopki doodbytnicze, ale dalej mnie bolą. Od niechcenia zapisał mnie na USG na 10 pażdziernika, ale to jeszcze tyle czasu... :smutny: I powiedział, że jajniki nie powinny mnie boleć dlatego, że biorę tabletki antykoncepcyjne Cilest i one chronią jajniki i inne rzeczy. Może to nie jajniki?Ale w tym miejscu są, więc to chyba to...ALe ginekolog nie widzi nic, wiec nie wiem o co chodzi...czemu bolą.../
Przez chwilę było dobrze :(

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: bolące jajniki

Post autor: ranka » 03 wrz 2007, 20:01

za malo podalas informacji.czy goraczkujesz?kiedy najbardziej bola?przy miesiaczce?gdzie jest umiejscowiony bol?czy boli przy oddawaniu moczu?moze to wcale nie sa jajniki tylko np. drogi moczowe.

najlepiej napisz te informacje,albo skontaktujs ie ze mna na gg.
Obrazek

julia
Początkujący ✽✽
Posty: 64
Rejestracja: 18 lip 2007, 22:51
Choroba: CU u partnera
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Olsztyn

Re: bolące jajniki

Post autor: julia » 03 wrz 2007, 21:16

Właśnie zmierzyłam temperaturę i mam 37 stopni. Bolą niespodziewanie i w różnych sytuacjach. Kłuje podobnie jak kolka albo mocniej, raz z jednej strony, raz z drugiej.Miesiączkę miałam dawno, bo nie robiłam tej 7-dniowej przerwy w czasie zażywania tabletek. A ból jest umiejscowiony na dole brzucha po obu stronach.Nie boli przy oddawaniu moczu. Czasami boli jak idę, czasami jak siedzę albo sie schylam. :cry: Czasami jak dotykam w tym miejscu to też trochę boli :neutral:
Przez chwilę było dobrze :(

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: bolące jajniki

Post autor: ranka » 03 wrz 2007, 22:08

byc moze nalezalo by udac sie do innego lekarza.
Obrazek

Awatar użytkownika
goniusia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 650
Rejestracja: 10 cze 2007, 21:06
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: bolące jajniki

Post autor: goniusia » 04 wrz 2007, 06:26

Może cię boli dlatego że zafundowałaś organizmowi zbyt dużą dawkę hormonów nie robiąc przewrwy w przyjmowaniu tabletek.Ale to moze stwierdzic tylko lekarz,więc nie czekaj na nic :!:

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: bolące jajniki

Post autor: ranka » 04 wrz 2007, 12:41

Może cię boli dlatego że zafundowałaś organizmowi zbyt dużą dawkę hormonów nie robiąc przewrwy w przyjmowaniu tabletek.
nie ,nie to raczej nie to.w czasie brania tabletek panuje tzw. cisza hormonalna,wiec burzy hormonow tam nie ma. :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
goniusia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 650
Rejestracja: 10 cze 2007, 21:06
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: bolące jajniki

Post autor: goniusia » 04 wrz 2007, 17:31

Ranko na pewno bardziej się znasz niż ja,ale ja właśnie w czasie brania cilestu i innych nie trójfazowych tabletek miałam takie bóle,dlatego przeszłam na tri-minulet.Ale oczywiście to nie jest regułą

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: bolące jajniki

Post autor: ranka » 04 wrz 2007, 19:10

hym,ogolnie to dziwne bo w tym czasie nie ma zadnej aktywnosci hormonow w jajniku.
raczej podczas brania trojfazowych tabletek bym powiedizala ze tak moze byc bo tutaj one nasladuja fizjologie.

hm, no wlasnie jakie tabletki Julio bierzesz?jesli mozesz oczywiscie powiedziec :)
Obrazek

julia
Początkujący ✽✽
Posty: 64
Rejestracja: 18 lip 2007, 22:51
Choroba: CU u partnera
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Olsztyn

Re: bolące jajniki

Post autor: julia » 04 wrz 2007, 20:33

ranka pisze:hym,ogolnie to dziwne bo w tym czasie nie ma zadnej aktywnosci hormonow w jajniku.
raczej podczas brania trojfazowych tabletek bym powiedizala ze tak moze byc bo tutaj one nasladuja fizjologie.

hm, no wlasnie jakie tabletki Julio bierzesz?jesli mozesz oczywiscie powiedziec :)
Oczywiście, że mogę powiedzieć. :mrgreen: Biorę Cilest.
Przez chwilę było dobrze :(

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: bolące jajniki

Post autor: ranka » 04 wrz 2007, 20:48

Biorę Cilest.
Jedyne co ci moge teraz napisac to dzialania niepożądane.Niestety,najlepiej bedzie jak zrobisz USG bo wtedy bedzie to wglad w twoj uklad plciowy.

Działanie niepożądane: Układ nerwowy: ból głowy, migrena, zawroty głowy, skurcze w kończynach dolnych, obniżenie nastroju, nerwowość, anoreksja, osłabienie libido, reakcje agresywne. Układ krążenia: nadciśnienie lub niedociśnienie tętnicze, zakrzepowe zapalenie żył, zakrzepica i(lub) zatorowość płucna, tachykardia, krwiak, zaburzenia naczyniowo-mózgowe. Układ pokarmowy: dolegliwości żołądkowe, nudności, wymioty, zwiększony apetyt, biegunka. Skóra: trądzik, wysypka, wyprysk, ostuda, wypadanie włosów, rumień wielopostaciowy, świąd, nadmierne owłosienie, wirylizacja. Układ rozrodczy i piersi: ból piersi, krwawienia międzymiesiączkowe, bolesne miesiączkowanie, powiększenie piersi, torbiel jajnika, dyspareunia, zapalenie sromu i pochwy, zmiana wydzieliny pochwowej, skąpe i krótkotrwałe krwawienia z odstawienia, zapalenie sutka, torbiele piersi, wydzielina z brodawki sutkowej, mięśniaki, zapalenie endometrium. Układ moczowy: zakażenie dróg moczowych. Układ oddechowy: zapalenie zatok, astma, zakażenie górnego odcinka dróg oddechowych. Narząd wzroku: zaburzenia widzenia, zapalenie spojówek. Narząd słuchu: zaburzenia słuchu. Ogólne: nagłe zaczerwienienie twarzy, zmęczenie, ból pleców, kandydoza pochwy lub inne zakażenia grzybicze, zmiana masy ciała, obrzęk kończyn dolnych, reakcje nadwrażliwości, objawy grypopodobne. Ciężkie objawy działań niepożądanych: zaburzenia zakrzepowo-zatorowe naczyń żylnych lub tętniczych, nadciśnienie tętnicze krwi, nowotwory wątroby, wystąpienie lub nasilenie chorób, których związek ze stosowaniem doustnych hormonalnych środków antykoncepcyjnych nie został rozstrzygnięty: choroby Leśniowskiego i Crohna, wrzodziejącego zapalenia okrężnicy, porfirii, tocznia rumieniowatego układowego, opryszczki ciężarnych, zespołu hemolityczno-mocznicowego, żółtaczki cholestatycznej. U kobiet przyjmujących hormonalne środki antykoncepcyjne nieznacznie częściej diagnozowany jest rak sutka.

ps.podczs brania tabletek twoj organizm zostaje niejako troszke "osłabiony",moze to cos ie tam dzieje wcale nie wynika z ukladu rozrodczego?

to co mozna jeszcze zalecic,skoro lekarz nie widzi nic ginekologicznego,to zrobienie badania ogolnego moczu.
Obrazek

julia
Początkujący ✽✽
Posty: 64
Rejestracja: 18 lip 2007, 22:51
Choroba: CU u partnera
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Olsztyn

Re: bolące jajniki

Post autor: julia » 05 wrz 2007, 13:05

Będę musiała chyba poczekać do tego 10 października, bo wtedy będę miała USG. Chyba, ze załatwię gdzieś wcześniej albo pójdę prywatnie. Ale dzięki :*
Przez chwilę było dobrze :(

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: bolące jajniki

Post autor: ranka » 05 wrz 2007, 14:13

ale USG jest dopochwowe?
Obrazek

Awatar użytkownika
13julcia
Początkujący ✽✽
Posty: 100
Rejestracja: 03 kwie 2007, 15:56
Choroba: CD u partnera
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Re: bolące jajniki

Post autor: 13julcia » 05 wrz 2007, 15:32

a mi kiedyś lekarz ginekolog powiedział ze usg przez powłoki brzuszne robi się tylko kobietom w ciąży, więc mi zrobił przez pochwę, co mnie strasznie bolało, nie ukrywam,i wyszło że jajniki są w porządku a bolały, bez konkretnej przyczyny i o różnej porze dnia
więc lekarz nic więcej nie zrobił bo nie wiedział powodu :smutny:
i kazał szukać sobie innych przyczyn
żona męża z CD......

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: bolące jajniki

Post autor: ranka » 05 wrz 2007, 15:49

13julcia, pamietaj ze nigdy!nie wolno porownywac USG przez powloki z takim przez pochwowym.znam przypadek kiedy kobieta miala guza na jajniku i USG przez powloki wykazywalo ze wszystko jest ok,ale przez pochwe wykazalo duzy guzol.
tak samo jak kiedy USG przez powloki robia radiolodzy.wtedy zawsze napisza ze przydatki w porzadku bo zazwyczaj oni tam nic nie widza.
Obrazek

Awatar użytkownika
goniusia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 650
Rejestracja: 10 cze 2007, 21:06
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: bolące jajniki

Post autor: goniusia » 05 wrz 2007, 17:24

ranka pisze:wystąpienie lub nasilenie chorób, których związek ze stosowaniem doustnych hormonalnych środków antykoncepcyjnych nie został rozstrzygnięty: choroby Leśniowskiego i Crohna, wrzodziejącego zapalenia okrężnicy, porfirii, tocznia rumieniowatego układowego, opryszczki ciężarnych, zespołu hemolityczno-mocznicowego, żółtaczki cholestatycznej. U kobiet przyjmujących hormonalne środki antykoncepcyjne nieznacznie częściej diagnozowany jest rak sutka.
Czyli co przez to rozumieć że stosowanie doustnej antykoncepcji moze spowodować rozwój Cu i Cd?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy Kobiece”