torbiele, cysty

Szeroko rozumiane sprawy związane z miesiączką, jajeczkowaniem.. itp.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
milko
Początkujący ✽✽
Posty: 229
Rejestracja: 21 lut 2008, 12:56
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Re: torbiele, cysty

Post autor: milko » 23 lut 2010, 19:42

Miałam torbiel usuniętą w 18 r.ż. Była tak duża że musieli usunąc cały prawy jajnik (przynajmniej tak twierdził lekarz). Największy mam ubaw odbierając wynik USG, w którym napisane jest "prawy jajnik prawidłowy". Co ciekawe po operacji pisano "prawy jajnik niewidoczny"... Więc jak odrósł? Żaden ginekolog nie potrafi mi tego wyjaśnić :neutral:
"Aby zrozumieć ludzi trzeba starać się usłyszeć to, czego nigdy nie mówią i być może nigdy nie powiedzieliby"

Awatar użytkownika
marta_2580
Początkujący ✽✽
Posty: 76
Rejestracja: 07 lut 2010, 23:41
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie
Lokalizacja: zawiercie
Kontakt:

Re: torbiele, cysty

Post autor: marta_2580 » 15 maja 2010, 00:12

no faktycznie
milko pisze:Największy mam ubaw odbierając wynik USG, w którym napisane jest "prawy jajnik prawidłowy".
- zagadką medyczną jesteś ! hihihi ...

dzisiaj byłam u ginekologa z powodu plamień i bólu w podbrzuszu. I niestety stwierdził cyste na lewym jajniku wielkości 4 cm. dostałam czopki na to paskudztwo i kazał czekać na miesiączkę a w 5 dniu przyjść na usg . zobaczymy co z tego wyjdzie .
szczęścia nie zaplanujesz ... ono przyjdzie samo ...

Awatar użytkownika
anulka089
Początkujący ✽✽
Posty: 275
Rejestracja: 15 maja 2009, 15:16
Choroba: nie ustalono
województwo: śląskie
Lokalizacja: Cze-wa
Kontakt:

Re: torbiele, cysty

Post autor: anulka089 » 17 maja 2010, 19:59

ja do tej pory nie bylam jescze u lekarza,a ale sie i tak msuze wybrac :oops:

elka22
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 13 maja 2010, 15:31
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Andrychów
Kontakt:

Re: torbiele, cysty

Post autor: elka22 » 19 maja 2010, 15:00

Ja również mam torbiele , dwa lata temu mi je wykryli kiedy to miałam zaostrzenie choroby.

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: torbiele, cysty

Post autor: ranka » 22 maja 2010, 22:31

Yasminelle zawiera 20 mcg estrogenow, byc moze to za mala dawka na torbiel. powinno sie zamienic na inne leki zawierajace wieksza dawke estrogenow
Obrazek

Awatar użytkownika
marta_2580
Początkujący ✽✽
Posty: 76
Rejestracja: 07 lut 2010, 23:41
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie
Lokalizacja: zawiercie
Kontakt:

Re: torbiele, cysty

Post autor: marta_2580 » 23 maja 2010, 21:49

Byłam na kontrolnym USG , i zmiejszyła sie moja cysta o 1/3. Dostałam Luteinę dopochwowo .Mam brać od 14 dnia cyklu przez 12 dni, a potem znów kontrola. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
szczęścia nie zaplanujesz ... ono przyjdzie samo ...

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: torbiele, cysty

Post autor: ranka » 23 maja 2010, 21:55

jesli sie zmniejsza to moze byc tylko lepiej :)
powodzenia
Obrazek

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃
Posty: 1354
Rejestracja: 02 cze 2008, 23:22
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Znienacka

Re: torbiele, cysty

Post autor: Ania406 » 27 lip 2010, 23:51

Dziś byłam na USG jamy brzusznej i lekarz powiedział, że mam torbiel na prawym jajniku. Nie było jej tam jeszcze 5 miesięcy temu. Ma 35x27 mm. Powiedział, że to mało i że mam się nie zamartwiać, tylko obserwować.
Co radzicie teraz? USG dopochwowo to mus na początek i pewnie lekarz mi powie co dalej. Ale liczę na informacje od tych, które same zmagają się z tym problemem.
Czy któraś z Was może polecić dobrego ginekologa w Warszawie, który mógłby mi pomóc?
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Awatar użytkownika
Osóbka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 692
Rejestracja: 16 lis 2011, 09:28
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Wwa

Re: torbiele, cysty

Post autor: Osóbka » 19 lis 2012, 11:45

Odkurzam temat i proszę o konsultacje doświadczone w temacie forumowiczki :roll:
W sierpniu przy okazji wizyty zaplanowanej na założenie wkładki ginekolog wynalazła mi torbiel na lewym jajniku. Po konsultacji z gastro (niestety nie moim, ale oddziałowym, bo za kilka dni byłam w MSW) zdecydowałam się dać temu spokój na 3 miesiące i poczekać z nadzieją, że samo się wchłonie, tym bradziej, że nie miałam żadnych objawów z tym związanych - chyba, bo same wiecie, że crohn lubi zachowywać się różnorako, a aktualnie nie jest zbyt grzeczny, a może działają do spółki z torbielą..?
I właśnie jutro lecę do mojej ginekolog, po tych 3 miesiącach, tym bardzie, że pojawiły mi się jakieś nadprogramowe plamienia :smutny: Zamierzam poddać się leczeniu hormonalnemu (wkładka znowu poczeka) i mam nadzieję, że przyniesie spodziewane skutki. W związku z tym, że aktualnie jest na 6mg entocortu (schodzę) i 0,25mg 6-MP oraz 3g Pentasy zastanawiam się, czy dodatkowe leki nie spowodują dodatkowych skutków i niepożądanych atrakcji? Będę wdzięczna za Wasze opinie, wskazówki, opowieści, konsultacje :roll:
Leczenie: CSK MSW

Główką do przodu!!!

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Posty: 1414
Rejestracja: 24 mar 2010, 19:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: torbiele, cysty

Post autor: mgiełkaa » 19 lis 2012, 12:19

Z tego co wiem przy sterydach nie wolno stosować hormonów. Ponad to wszelkie sprawy związane z problemami kobiecymi należy zgłaszać gastrologowi. Przerabiam aktualnie ten temat, więcej po wizycie w Poradni 22.11.12 .
Obecnie Karowa nie chce podjąć się zabiegu z uwagi na moje CU, lekarz internista nie wyraził zgody na zabieg, czekam na opinię Z MSWiA oraz dodatkowo konsultacje innego ginekologa. Mam plamienia ( cykl co 10 dni, czasem 12, ostatnio 20 na Exacylu i Hemorigenie) krwawienia bardzo obfite ze skrzepami trwające po 10 dni, torbiel na jajniku (która pojawia się i znika).
W wyniku tych krwawień spada żelazo i hemoglobina (uzupełniane i tak okresowo dożylnie)
Nie mam i nie miałam nigdy krwistych biegunek no to mam inne atrakcje :wink:
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Awatar użytkownika
Osóbka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 692
Rejestracja: 16 lis 2011, 09:28
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Wwa

Re: torbiele, cysty

Post autor: Osóbka » 19 lis 2012, 13:15

mgiełkaa pisze:Z tego co wiem przy sterydach nie wolno stosować hormonów. Ponad to wszelkie sprawy związane z problemami kobiecymi należy zgłaszać gastrologowi.
I tu zapomniałam dodać, że konsultowałam to z moją dr prowądząca podczas wizyty 8 bm. w poradni chorób jelit i powiedziała, że nie ma problemu, a ona jest za leczeniem, tym bardziej, że też mam problemy z żelazem, a obfite miesiączki to również mój problem.
Niestety nie mam przy sobie notatek z nazwami leków, ale ginekolog proponowała mi bodajże Sylvie i coś jeszcze.
Rozumiem, że u Ciebie konieczne jest usunięcie torbieli? A długo się z nią męczysz?
Leczenie: CSK MSW

Główką do przodu!!!

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Posty: 1414
Rejestracja: 24 mar 2010, 19:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: torbiele, cysty

Post autor: mgiełkaa » 19 lis 2012, 13:46

moja torbiel pojawia się i znika, największa była 2 cm. Obecnie w dwóch badaniach USG narządów rodnych jajnika nie uwidoczniono. Być może zasłania jelito,
Przed chwilą odebrałam telefon z przychodni (morfologia z piątku), zadzwoniła osobiście Pani Doktor z informacją, że mam tragiczne wyniki badań (żelazo 24, hemoglobina 10) i jeszcze inne parametry (odbiorę to zobaczę) i jak najszybciej mam skontaktować się z lekarzem gastro. Całe szczęście, że wizytę ma 22-go w naszej Poradni.
Pewnie ze 2 m-ce na termin kroplówki trzeba będzie poczekać.... . Tak więc mój zabieg ginekologiczny póki co odpłynął... .
Sorry za OT ale lekka załamka u mnie. W maju miałam żelazo 27, w czerwcu w trakcie pobytu w MSWiA 57, teraz 24, ki diabeł? Ferrytyna też leży (7)
OMG i niech mi ktoś jeszcze powie, że na Dniu Edukacji nie będę....O nie!
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Awatar użytkownika
Osóbka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 692
Rejestracja: 16 lis 2011, 09:28
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Wwa

Re: torbiele, cysty

Post autor: Osóbka » 20 lis 2012, 08:59

mgiełkaa, nie martw się, będzie dobrze.

A czy któraś z Was brała może hormony ze sterydami (konkretnie entocort)? Jakieś dodatkowe atrakcje?

Ufam mojej dr gastrolog i tak sobie myślę, że skoro pokazałam jej, jakie leki propnuje mi ginekolog i powiedziała, że nie widzi przeciwskazań, to może nie będzie tak źle :roll:
Leczenie: CSK MSW

Główką do przodu!!!

kafka

Re: torbiele, cysty

Post autor: kafka » 20 lis 2012, 21:18

Ja brałam Entocort (9 mg) z Duphastonem jednoczesnie (a potem dołączono luteinę jeszcze). Brałam taki mix ze względu na skurcze w ciąży. Nic się nie pogorszyło, a wręcz zaostrzenie które wówczas przechodziłam się wyciszyło. Nie wiem natomiast czy sam Duphaston ( bez sterydów)czasem nie miesza we flaczkach - ja się po nim początkowo bardzo źle czułam (bół głowy i żołądka).

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Posty: 1414
Rejestracja: 24 mar 2010, 19:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: torbiele, cysty

Post autor: mgiełkaa » 20 lis 2012, 23:22

Jeżeli gastro w porozumieniu z ginem to na pewno jest OK. Gorzej jeśli oddziela się przypadłości i nie mówi lekarzom, wtedy wiadomo ryzyko jest.
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy Kobiece”