kobiece sprawy

Szeroko rozumiane sprawy związane z miesiączką, jajeczkowaniem.. itp.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
MILKA
Debiutant ✽
Posty: 29
Rejestracja: 11 gru 2006, 18:17
Choroba: CD
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz

kobiece sprawy

Post autor: MILKA » 05 sty 2007, 20:18

Chciałam zapytać się was kobietki czy oprócz crohna czy jakiegoś zapalenia jelit nie macie może dodatkowo problemów z jajeczkowaniem... Mój problem polega na tym ze nie pękają mi pęchęrzyki i nie uwalniają jajeczka przez co robią mi się torbiele na jajniku. Mało tego ze już dwa razy miałam usuwane te torbiele wraz z fragmentem jajnika to do tego jak jest torbiel to jelito szaleje :( od jakiegoś czasu biore antykoncepcje zeby uchować moje jajniki do ewentualnej ciąży i jest lepiej z jelitami ale jak mam przerwe w anty. to jest koszmar objawy jelitowe sie nasilają!!! miesiąc przerwy wycięty z życia... :evil: może znajdzie sie ktoś kto podzieli się doświadczeniami
pozdrawiam

Karolina
Debiutant ✽
Posty: 15
Rejestracja: 15 lis 2006, 00:11
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Warszawa

Re: kobiece sprawy

Post autor: Karolina » 08 sty 2007, 12:48

witaj, ja zauważyłam jakiś zmiany w miesiączkowaniu, stały się krótsze i mniej obfite i jestem własnie w trakcie badan hormonalnych. Mam nadzieję, że to nic strasznego bo jedno paskudztwo mi wystarczy :)

Awatar użytkownika
bebaw
Debiutant ✽
Posty: 39
Rejestracja: 31 lip 2006, 18:33
Choroba: CU
województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

Re: kobiece sprawy

Post autor: bebaw » 08 sty 2007, 19:31

Mnie też się robią te cholerne torbiele, ale się same wchłaniają. Czasami muszę brać na to Duphaston.A podczas okresu bóle jelit są po prostu okropne, szczególnie obok jajnika, tak że właściwie nie wiadomo, czy to jajnik, czy jelito.

Awatar użytkownika
Ania16
Początkujący ✽✽
Posty: 496
Rejestracja: 25 mar 2004, 14:27
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdansk-Przymorze
Kontakt:

Re: kobiece sprawy

Post autor: Ania16 » 09 sty 2007, 14:28

mi tez robily sie torbiele, ale same sie wchlanialy. nie bralam zadnych lekow ani nic. antykoncepcje uzywam i moim zdaniem jest lepiej bo moje jelito nie wariuje podczas okresu. moim problemem po operacji usuniecia jelita bylo to, ze nie bylam prawie w ogole w stanie wyjsc z lazienki pierwszego dnia okresu. ale przy antykoncepcji to sie jakos uspokoilo
http://magdamroczkowska.pamietajmy.com.pl/
Moj Aniołek (*)

Obrazek

Ileostomia od 7.03.2013

Graga
Początkujący ✽✽
Posty: 169
Rejestracja: 13 paź 2006, 18:49
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

Re: kobiece sprawy

Post autor: Graga » 09 sty 2007, 17:19

A ja od czasu choroby nie stosuję tabletek antykoncepcyjnych, bo trochę mijałoby się to z celem. Jak wiadomo wszelkie problemy z układem pkarmowym zmniejszają działanie doustnej antykoncepcji. Jakoś jednak sobie radzę :wink: Ja jednak nie mam problemów ze znacznym pogorszeniem swojego stanu w czasie miesiączki, cho ciaż te nie należa w moim przypadku do mało uporczywych.

Awatar użytkownika
Miki
Początkujący ✽✽
Posty: 295
Rejestracja: 29 cze 2006, 16:03
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Olsztyn

Re: kobiece sprawy

Post autor: Miki » 27 sty 2007, 18:26

Witam! Ja choruję na CU od ponad 7 lat, jeśli chodzi o spray kobiece to "odpókać" nic się nie dzieje (raz w roku chodzę do ginekologa na badania), nie biorę tabletek antykoncepcyjnych, od kiedy choruję nie brałam tez antybiotyku.

Awatar użytkownika
Jolcia
Początkujący ✽✽
Posty: 139
Rejestracja: 18 paź 2006, 19:26
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Bieruń
Kontakt:

Re: kobiece sprawy

Post autor: Jolcia » 24 lut 2007, 16:58

przed zdiagnozowaniem Crohna miałam torbiel na jajniku, potem pojawiła się endometrioza i wszystko to się skumulowało po prawej stronie; odkąd rozpoczęłam leczenie remicade jelitka się uspokoiły ale męcza mnie czasem bóle jajnika; :smutny: zastanawiałam sie czy torbiel może się uaktywnić na jakiś nowotwór?? ginekolog stwierdził, że dopóki nie zrobię porządku z jelitami bezsensowne jest leczenie jajników, a jak stwierdził operacja nie wchodzi w grę, bo może tylko pogorszyć stan zdrowia; czy koś coś wie na temat uaktywniania sie nowotworów przy remicade i czy to może być spowodowane tą torbielą?? :(
Każdy może być szczęśliwy, tylko od niego to zależy

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: kobiece sprawy

Post autor: ranka » 24 lut 2007, 17:59

Nie sadze aby bylo to mozliwe.Torbiele nawet te najmniejsze moga dawac przykre dolegliwosci bolowe.Operacja nie wchodzi w gre gdyz jak sadze po prostu zrobilyby ci sie zrosty,ktore pogorszylyby trylko stan jelita a poza tym moglyby spowodowac tylozgiecie i ufiksowanie macicy.
Zrob porzadek z jelitem i zabierz sie jak najszybciej za leczenie jajnikow,gdyz endometrioza to nie taka błaha rzecz.Mysle ze w gre wchodzi leczenie hormonalne,bo takowe sie stosuje przy endometriozie.no i mysle ze ta torbiel,to byl pierwszy objaw endometriozy.pozdr
Obrazek

muffinka
Początkujący ✽✽
Posty: 93
Rejestracja: 22 gru 2006, 16:19
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: szczecin

Re: kobiece sprawy

Post autor: muffinka » 26 lut 2007, 22:00

ja też mam problemy z torbielami...kiedyś miałam torbiela na jajniku wielkości 68 mm:) zaczełam brać tabletki hormonalne Microgynon, bo mają mniejszą dawkę hormonów i nie powodują wzrostu ciśnienia (mam jedną nerkę i problemy z nadciśnieniem)...przez 5 lat miałam spokój...i nagle znowu ponoć zrobił mi się torbiel, trafiłam do szpitala z niesamowitym bólem brzucha, przez co nawet zemdlałam i okazało się że mam pełno jakiegoś płynu w jamie brzusznej, lekarze stwierdzili, że napewno pękła mi jakaś cysta na jajniku i stąd ten płyn, chociaż badania nie potwierdziły tej diagnozy, no i od tej pory zaczeły się moje problemy z jelitami...także dziewczyny, dbajcie o jajniki..zauważyłam tez, że tak mniej więcej na tydzień przed okresem moje problemy jeslitowe się nasilają, ale nie wiem czy to ma jakiś związek :wink:
życie to nie je bajka...chociaż ja spotkałam księcia:):):(gg-2687534)

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: kobiece sprawy

Post autor: ranka » 27 lut 2007, 00:00

zwlaszcza ze jak sie trafi zapalenie przydatkow :!: zaczynaj sie wtedy problemy :!: :!:
Obrazek

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 29 lis 2004, 20:10
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Zdunska Wola
Kontakt:

Re: kobiece sprawy

Post autor: Shima » 28 lut 2007, 12:01

Wiecie co dziewczyny...nie mam żadnej z w/w dolegliwości..natomiast przy każdym miesiączkowaniu rodzę na nowo...dosłownie takie bóle jak miałam przy porodzie...i to mam tak od zawsze..nawet wtedy gdy jeszcze nie miałam CD.
Teraz doszedł jedynie jakis taki dziwny skurcz przy wypróżnianiu sie podczas miesiaczki...tak jakby mi chciało wyrwac odbytnice i macicę jednocześnie razem ze wszystkimi flakami. :smutny:
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
BeataM
Początkujący ✽✽
Posty: 67
Rejestracja: 14 paź 2006, 10:55
Choroba: CU
Lokalizacja: Krzyż Wlkp

Re: kobiece sprawy

Post autor: BeataM » 01 mar 2007, 11:35

Podobne dlegliwości miałam gdy po dzieciach obniżyła mi się macica . Dwa lata temu miałam zabieg podniesienia i od tego czasu jest lepiej. tzn boli ale nie ma uczucia wyrywnia wnętrzności na zewnątrz.
Czym jesteśmy wobec wieczności?
zajrzyj tu
Witaj [you]!

iza407
Debiutant ✽
Posty: 14
Rejestracja: 01 mar 2007, 01:00
Choroba: CU
Lokalizacja: Warszawa

Re: kobiece sprawy

Post autor: iza407 » 01 mar 2007, 23:52

Czytam i czytam o tych torbielach i sie trochę boję. Jak one Wam się objawiły?
Ja mam straszne bóle miesiączkowe- słaniam się na nogach, mój organizm dąży do wypróznienia, siedzę na kibelku non stop i też wymiotuję.
a na początku, pierwszy pobty szpitalny to był krwotok z macicy. ginekolodzy nie wiedzieli czemu był, powiedzieli że na tle colitis i to nie był ginekologiczny krwotok, bo mogło pójśc i z nosa i z ucha.
hm, torbiele...
iza407

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: kobiece sprawy

Post autor: ranka » 02 mar 2007, 16:19

W miesiaczce tak moze byc,ale jesli towarzysza temu obfite krwawienia powinna byc wdrozona diagnostyka.standartowo:chociazby USG przezbrzuszne.
jesli chodzi o torbiele to duzo by pisac...moga byc bezobjawowe,ale najczesciej bole miednicy,pachwiny promieniujace do kolana,czasem zaburzenia miesiaczkowania.jesli masz pytania zapraszam na pw.
Obrazek

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 728
Rejestracja: 12 sty 2007, 19:34
Choroba: CD
województwo: opolskie
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: kobiece sprawy

Post autor: Alishia » 02 mar 2007, 21:41

O jej!rzeczywiście masz dość ciężką sytuację.Mi ginekolog też coś wykrył na jajnikach..prawdopodobnie właśnie torbiele,ale narazie ich nie wycinamy!
Trzymaj się ciepło i walcz dzielnie:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy Kobiece”