kobiece sprawy

Szeroko rozumiane sprawy związane z miesiączką, jajeczkowaniem.. itp.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: kobiece sprawy

Post autor: maggie0278 » 05 kwie 2012, 00:09

Zestaw, który wymieniła Cinimini jest mi znany i jest baaardzo skuteczny.
Tantum Rosa jest już długi czas na rynku i jest bardzo pomocnym preparatem, nawet w okresie połogu - po porodzie.
Wszystkie te preparaty są dostępne bez recepty, Tantum Rosa w saszetkach, Lactovaginal w kapsułkach i Clotrimazolum - krem, bo chyba maść jest już na receptę ( większe stężenie leku).
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: kobiece sprawy

Post autor: kasia38 » 13 kwie 2012, 11:03

ja kiedyś też ciągle przy antybiotyku miałam takie problemy i ciągle faszerowałam się czopkami Clotrimazolu
w MSWiA dowiedziałam się, że to od drugiej strony :) trzeba zadziałać i mam spokój
przy antybiotyku ZAWSZE jakiś probiotyk: Sanprobi, Enterol lub ... zapomniałam:)
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
ulennia
Debiutant ✽
Posty: 45
Rejestracja: 24 lut 2012, 21:12
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Re: kobiece sprawy

Post autor: ulennia » 09 maja 2012, 21:56

Ja choruję od lipca.Na początku brałam encorton i wtedy miałam problemy z miesiączką,ale to raczej wina spadku wagi(w trzy tygodnie schudłam 27kg),jak już do zjedzenia czegokolwiek się zmusiłam do kierunek kibelek,albo górą,albo dołem.Od listopada biorę asamax i duspatalin retard i do tej pory niby wszystko ok,ale w tym miesiącu miałam 1 dzień!!!okres i strasznie bolą mnie piersi.Po prostu nie mogę wytrzymać.Jest w porządku jak mam na sobie biustonosz,ale jak je wypuszczam na wolność to po prostu jakaś masakra.
Co Nas nie zabije,to Nas wzmocni...
asamax 2x3tabl,azathioprine 1x2tabl.+debutir 1x2tabl
trochę gorzej,ale to chyba jeszcze remisja:)

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: kobiece sprawy

Post autor: Alis » 10 maja 2012, 20:27

Ja też mam problemy z pochwą, na początku zaczeło się swędzenie to smarowałam maścią triderm, którą miałam od moich ostatnich zapaleń. No i to pomogło, ale kurcze znowu w środku sie zaczeło, więc Lactovaginal, ale wybiorę się chyba do ginekologa bo to się tak nagle zaczeło i nie wiem od czego, wyszłam ze szpitala i problemu z dołem wróciły :cry: A już myślałam, że mam do z głowy, brałam probiotyki i płyn z apteki używam i taką kurację drogą 3 miesięczna na grzyba brałam i nic to nie dało.
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Posty: 1030
Rejestracja: 05 kwie 2008, 12:53
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Nibylandii:)

Re: kobiece sprawy

Post autor: ewkunia » 12 maja 2012, 13:28

mi pomogły dopiero leki doustne. polecam!
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

kafka

Re: kobiece sprawy

Post autor: kafka » 12 maja 2012, 15:02

Mnie na nawracające od lat swędzenie (grzybek) pomogło przeleczenie lekami doustnymi+globulki+krem przy jednoczesnym zachowaniu diety bez cukru, ktorą do tej pory trzymam. Zresztą zauważyłam, że nic tak tego swędzenia nie zaostrzało jak osłabienie organizmu albo właśnie jedzenie słodyczy lub białego pieczywa. Od tamtej pory biorę Provag codziennie, już bodaj dwa lata, sporadycznie Lactovaginal. Teraz jestem w połowie ciąży i (odpukac) grzybek wrócił tylko raz na samym początku, a potem znikł po Pimafucinie. Jednak z moich doświadczeń wynikałoby, że najważniejsza jest dieta.

załamanatroche
Początkujący ✽✽
Posty: 107
Rejestracja: 09 maja 2012, 08:16
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Giżycko
Kontakt:

Re: kobiece sprawy

Post autor: załamanatroche » 29 sie 2012, 16:39

Witajcie ja tez mam z tym problem :( jestem w ciąży i się dziadostwo przyczepiło :(
Nie do końca zdiagnozowana . Podczas badań

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy Kobiece”