co z miesiaczka?

Szeroko rozumiane sprawy związane z miesiączką, jajeczkowaniem.. itp.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
martyś
Debiutant ✽
Posty: 31
Rejestracja: 04 sie 2006, 14:00
Choroba: CU
Lokalizacja: Gdynia/Malbork
Kontakt:

co z miesiaczka?

Post autor: martyś » 13 lis 2006, 11:15

powiedzcie mi prosze...bo juz sama nie wiem co mam robic. Choruje od maja..i od maja biore encorton. 3 miesiaczki byly ok...potem sie zarobilo. Spoznila mi sie miesiac..poszalam do ginekologa..powiedziala ze tp swzybki spadek wagi no i te sterydy , dostalam Luteine...na wywolanie okresu. 6 tabletek codziennie po j dopochwowo no i nast dnia po odstawieniu odrazu dpstalam okres. wszystko super...to bylo miesiac temu a teraz znowu nie mam okresu. Czekam juz 3 tyg i nie wiem co teraz...isc do lekarza i co..znowu kaze mi wziac ten hormon..nie bawi mnie to...czy czekac az sama z siebei dostane okres. Nie wiem co lepsze. No ale ile mozna czekac. To tak sobie mozna..tygodniami..miesiacami bez okresu...wszystko ok ale. to chybanie jest dobrze. Ja juz nicnie wiem. a wlasnie..co w takim razioe z sexem..przeciez nie jajeczkuje wtedy tak..czyli mozna byc spokojnym o ciaze?jak jest i was?
martyś;))

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: co z miesiaczka?

Post autor: ranka » 13 lis 2006, 14:55

trzeba tutaj odpowiedziec sobie na pytanie:czy masz jakies dolegliwosci bolowe?czy problemy ze wspolzyciem np. bolesne?czy plamienia?czy schudlas?czy masz prawidlowe wyniki morfologii?jesli amsz niedobory to braki miesiaczki sa uzassadnione ale i tak moim zdaniem naleyz zrobic duiagnostyke a przynajmniej zrobic USG i to powinien zrobic ginekolog,ktory oceni jajniki.
czy masz jajeczkowanie?mozesz sobie zrobic pomiary temperatury to bedziesz wiedziec :mrgreen: ponadto obserwuj siebie,twoja wydzieline,bo ona sie zmienia w ciagu owulacji.
Obrazek

Misia

Re: co z miesiaczka?

Post autor: Misia » 13 lis 2006, 21:26

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: co z miesiaczka?

Post autor: ranka » 13 lis 2006, 21:38

:mrgreen: sie nie wstydz :mrgreen:
a na pierwsza miesiaczke masz jeszcze czas.im pozniej,oczywiscie w granicach rozsadku tym lepiej. :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
marcik
Debiutant ✽
Posty: 35
Rejestracja: 16 sie 2006, 17:07
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: chorzów
Kontakt:

Re: co z miesiaczka?

Post autor: marcik » 13 lis 2006, 22:10

don't worry! ja zaczelam chorowac w okresie dojrzewania i tez czekalam zniecierpliwiona na miesiaczke a tu nic...ale lekarz mnie uspakajal zebym sie nie martwila i w sumie mial racje bo w koncu okres dostalam ale mialam wtedy 18 lat. a od tamtego czasu to jak jest remisja to miesiaczkuje a jak ma przyjsc zaostrzenie to juz z miesiac przed okresu nie dostaje-taki wyznacznik stanu moich jelitek :razz:

Awatar użytkownika
marcik
Debiutant ✽
Posty: 35
Rejestracja: 16 sie 2006, 17:07
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: chorzów
Kontakt:

Re: co z miesiaczka?

Post autor: marcik » 13 lis 2006, 22:19

no ja bylam u ginekologa ale pozim hormonow mialam w normie wiec w sumie terapia hormonalna nie byla potrzebna

Awatar użytkownika
marcik
Debiutant ✽
Posty: 35
Rejestracja: 16 sie 2006, 17:07
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: chorzów
Kontakt:

Re: co z miesiaczka?

Post autor: marcik » 13 lis 2006, 22:22

nawet lezalam na endokrynologii i robili mi tam wszystkie badania ale nic na szczescie nie znalezli, no i 2 tygodnie potem dostalam okres

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: co z miesiaczka?

Post autor: ranka » 13 lis 2006, 22:27

nie odbiegajac od tematu.....sterydoterapia powoduje zaburzenia miesiączkowania
Obrazek

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: co z miesiaczka?

Post autor: ranka » 13 lis 2006, 22:29

ale i tak powinna byc diagnostylka!!
Obrazek

martyś
Debiutant ✽
Posty: 31
Rejestracja: 04 sie 2006, 14:00
Choroba: CU
Lokalizacja: Gdynia/Malbork
Kontakt:

Re: co z miesiaczka?

Post autor: martyś » 14 lis 2006, 10:12

dzieki wszystkim za odp. nie myslcie sobie ze jestem taka...stara hihi a zadaje takie glupie pytania i nic o tym nie wiem. pewne rzeczy wydaja sie oczywiste i tez mysle tak jak wy...to co mi napisaliscie..ale...juz normalnie czasami sama glupieje i nie wiem co myslec..i jak odbierac reakcje mojego organizmu. cyli teraz co..pozostaje mi ginekolog..endokrynolog..poziom hormonow itd. zoabczymy. zeby bylo smieszniej to...grr...staram sie zejsc z tego pieprzonego encortonu..dostalam jednoczesnie AZE ..jeszcze 6 tyg...no i sie okaze. boze..oby sie udalo. teraz mam raczej zaparcia..bieguek wogole...no ale..puchne wtedy na maxa..ogolnie przytylam wlosy mi po Azie wypadaja..zaczely mi rosnac wiecej na rekach..a nei mialam wcale...czyli...wzorowe popieprzenie i pomieszanie hormonow. NIe dziwie sie w sumie ze nie mam tej miesiaczki. oczywiscie..paradox..mam swoje wizje ze tyje..a juz bylam taka chuda...chcialam tak zostac...normalnie mi odbija...Najgorsze ze tyje nienaturalnie...kolo bioder (tzn z tłu)rece..a z brzusiem to roznie..wiadomo. Chyba jakis psycholog by mi sie przydal..ale..co tu zrobic na kobiece widzi mi sie;)
martyś;))

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: co z miesiaczka?

Post autor: ranka » 15 lis 2006, 21:59

nooooo :mrgreen:
Obrazek

milkusia11
Początkujący ✽✽
Posty: 164
Rejestracja: 31 sty 2007, 07:59
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: legnica
Kontakt:

Re: co z miesiaczka?

Post autor: milkusia11 » 31 sty 2007, 10:09

Miesiaczke mam nieregularnie raz nawet nie mialam 3 miesiace a potem mialam 2 razy w ciagu miesiaca. Lekarz powiedzial ze tak moze byc w chorobach jelit przybraniu sterydow u ginekologa nie bylam ale wybieram sie....
Milkusia11

Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃
Posty: 1303
Rejestracja: 23 wrz 2006, 19:44
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków, Gronków

Re: co z miesiaczka?

Post autor: Patryśka » 31 sty 2007, 17:27

Ja tez miewam nieregularne...Jedne takie ktorych nie czuje a drugie niesamowicie bolesne...Coz w koncu jestesmy wybrani :P Faceci to maja dobrze...

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: co z miesiaczka?

Post autor: ranka » 31 sty 2007, 23:00

coz,i tak najpierw wykluczylabym ginekologiczne sprawy a dopiero potem zwalala na sterydy...
jak szukac to poszukac dobrze...
Obrazek

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 728
Rejestracja: 12 sty 2007, 19:34
Choroba: CD
województwo: opolskie
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: co z miesiaczka?

Post autor: Alishia » 11 lut 2007, 17:46

Dopiero po ponad pół roku od wykrycia choroby i dojścia do siebie dostałam okres.Podczas choroby,leczenia szpitalnego i potem,kiedy powracałam do "zdrowia"nie miałam okresu:)I oczywiście jak to bywa...na wakacje wyjechałam i wtedy dostałam okres:)Zawsze tak jest,że okres się dostaje na wyjazdach;p
Nie brałam żadnych leków...poprostu sama czekałam na okres.Lekarze nie chcieli męczyć mojego organizmu kolejną dawką leków i hormonów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy Kobiece”