co z miesiaczka?

Szeroko rozumiane sprawy związane z miesiączką, jajeczkowaniem.. itp.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Creiddylad
Debiutant ✽
Posty: 48
Rejestracja: 09 wrz 2011, 13:45
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: co z miesiaczka?

Post autor: Creiddylad » 17 wrz 2011, 19:57

hej! Choruje na CU i chcialam sie zapytac czy któras z was miała problemy z zaburzeniami miesiączkowymi, plamieniami i wysoką prolaktyna podczas choroby?

sasia
Początkujący ✽✽
Posty: 118
Rejestracja: 19 lip 2011, 19:32
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Kontakt:

Re: co z miesiaczka?

Post autor: sasia » 18 wrz 2011, 13:47

Zaburzenia miesiączki to u mnie norma ;) Plamienia rzadko się pojawiają, ale jednak, myślę, że to zależy od organizmu. Ale jeśli chodzi o okres to nie znam dnia ani godziny kiedy mnie złapie :P W wiekszości jest opóźniony, zwłaszcza przy sterydach.
Jeśli jednak uważasz, że coś bardziej jest nie tak to może lepiej iść do ginekologa i dmuchać na zimne :)
Never a failure, always a lesson.

Awatar użytkownika
Creiddylad
Debiutant ✽
Posty: 48
Rejestracja: 09 wrz 2011, 13:45
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: co z miesiaczka?

Post autor: Creiddylad » 19 wrz 2011, 11:39

Byłam u Ginekologa i dostałam Brumergon. Mam zaburzenia pracy przysadki mózgowej tzn nadczynność. Czy przy CU u którejś z was były takie problemy? Czy to raczej już inna sprawa nie powiązana z CU?

[ Dodano: 09-10-2011 ]
Witam! Mam taki maly problem z miesiączką. Odkąd biore sterydy ( Metypred) coś mi sie powaliło z miesiączką. Jeżeli chodzi o jej sama istote to jest, wystepuje regularnie, tylko nie wiem czy to można uznac za plamienia... nazywam to ,,brudnym okresem,,. Nie wiem czy to normalne. Mam równiez wysoką prolaktyne. Czy sterydy mogą wpływac i wywoływac takie efekty jak plamienia czy tzw ,,brudny okres,,? Miala, któraś z was coś podobnego? Za dwa tyg. koncze branie sterydów i wtedy wszystko wróci do normy? Czy to nie tutaj powinnam szukac przyczyny? Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: co z miesiaczka?

Post autor: maggie0278 » 18 lut 2012, 01:17

Trochę odświeżę : Klaudia zaczęła miesiaczkowaç od listopada zeszłego roku.
Okres był w listopadzie, kolejny pojawił się bez żadnych odchyleń w grudniu i styczniu.
Od stycznia jest na sterydach i okres w lutym pojawił się o czasie, iale za dwa tygodnie od tego kolejny.

I to nie plamienie a normalnie okres, nie brudzenie czy tam plamienie.
Czy to od sterydów ? Jak tak tu podczytuję to raczej okres się opóźnia lub danego cyklu menstruacyjnego w ogóle nie ma.
I co tu teraz robić, konsultować z lekarzem, działać coś czy przeczekać bo to skutki uboczne sterydoterapii, młody organizm i jak odstawimy sterydy , samo się wyklaruje?
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
Naobie
Początkujący ✽✽
Posty: 451
Rejestracja: 13 gru 2007, 07:56
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: co z miesiaczka?

Post autor: Naobie » 18 lut 2012, 11:26

u mnie pierwsza miesiączka trwała 3 tygodnie... potem miałam tak że miesiączka trwała 2 tygodnie przerwa tydzień i znów 2 tygodnie miesiączki...
oczywiście byłam u lekarzy kilku ale każdy powtarzał że to tak może być nawet przez dwa lata od pierwszego okresu i dopiero wtedy się unormuje ;)
no i mniej więcej przez te dwa lata miałam strasznie nieregularnie i częściej niż to być powinno ale po tym czasie wróciło do normy :) (no chyba że liczymy czas pierwszego rzutu choroby kiedy to na tyle dużo schudłam że straciłam okres na pół roku)

także ja bym póki co obserwowała a jak po np 3 cyklach wciąż tak będzie to dla 'świętego spokoju' udałabym się do lekarza :)

ah i wtedy jeszcze nie miałam crohna ani nic takiego więc w moim przypadku na pewno nie była to wina żadnych leków:)

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: co z miesiaczka?

Post autor: maggie0278 » 18 lut 2012, 11:26

Dzięki Egzi za odpowiedź. Chyba wszystko się razem nakłada : burza hormonów, bo okres dojrzewania, sterydy by opanować zaostrzenie.
Jednak gdyby tak było w kolejnym cyklu to zasięgnę rady lekarza . Bo widzę, że ją to osłabia, może nawetmorfologię zrobię po niedzieli by zobaczyć czy się nie anemizuje bo okresy te są obfite, no i ta ich częstotliwośc.
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

kalka_96
Znawca ❃❃
Posty: 2119
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:08
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: K-w

Re: co z miesiaczka?

Post autor: kalka_96 » 18 lut 2012, 11:38

ja po pierwszj miesiączce następną dostałam za 10 miesięcy, nie byłam u lekarza, potem były w miare regularnie, od tej pory tylko nie ma ich, albo sa nierwgularne podczas sterydoterapii, a pozatym jest w porządku, powinno sie unormować

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: co z miesiaczka?

Post autor: maggie0278 » 18 lut 2012, 11:42

No to mnie pocieszyłyście laski. Naobi, bardzo podobnie jest u mojej Klaudii, okres, który trwa tydzień, później tydzień przerwy i na nowo jazda.
Przechlapane, ciągle krew , jak nie z tylu to z przodu :neutral:
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
Naobie
Początkujący ✽✽
Posty: 451
Rejestracja: 13 gru 2007, 07:56
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: co z miesiaczka?

Post autor: Naobie » 18 lut 2012, 12:58

maggie0278 pisze:No to mnie pocieszyłyście laski. Naobi, bardzo podobnie jest u mojej Klaudii, okres, który trwa tydzień, później tydzień przerwy i na nowo jazda.
Póki co to z tego co zrozumiałam pierwszy raz tak jest więc bez paniki :) może to faktycznie od sterydów i po odstawieniu będzie już normalnie a może to tak jak u mnie po prostu będzie się dlużej normowało:)

teraz tylko kontrolujcie morfologie i żelazo (bo może trzeba się dowitaminizować) a jak będzie przez kilka cykli tak samo to wizyta u lekarza nie zaszkodzi ;)

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: co z miesiaczka?

Post autor: Baby » 08 mar 2012, 12:19

Egzistenz pisze:No i dobra wiadomość, dostanę antyciążownika
No nie wiem czy taka dobra. Ja hormony borę od 15 roku życia więc nie polecam nikomu. Każdy na nie inaczej reaguje. Tabletki antykoncepcyjne też niestety nie są najlepsze, przede wszystkim sporo tabletek a może nawet wszystkie ma w przeciwwskazaniach CU, CD i inne zapalne chory jelit. Jeśli zależy Ci na antyciążownikach polecam bardziej plastry (nie połykasz tabletek więc nie obciążają organizmu i mają mniejszą dawkę hormonów) ;)
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: co z miesiaczka?

Post autor: Baby » 08 mar 2012, 12:40

Egzistenz pisze:Będę miała plastry, nie chce tabletek
Mądry wybór. Ja niestety łykam hormony i nie raz odchorowuje...
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

kalka_96
Znawca ❃❃
Posty: 2119
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:08
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: K-w

Re: co z miesiaczka?

Post autor: kalka_96 » 22 cze 2012, 07:00

Czy pare dni przed miesiączką może pojawić się trochę krwi w stolcu? Miałam tak ostatnim razem, w trakcie miesiączki krwi nie było i po miesiączce też nie. Teraz zbliża mi sie kolejna i znowu widze trochę krwi. Czy tylko ja tak mam? A może to nie od tego zależy?

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: co z miesiaczka?

Post autor: Baby » 22 cze 2012, 14:56

Egzistenz, niestety tym razem hormony doustne spowodowały poważne krwawienia więc od 3 miesięcy mam hormony w plastrach a z miesiączką różnie bywało. W pierwszym miesiącu nie miałam a teraz znów powróciły silne krwawienia...
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy Kobiece”